Breednet Results

BALLINA - Monday, November 6

Race 1 - Ironjack.Com.Au Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:21.40 (36.90)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: Ms W Bannerot
R: L V Cassidy (59)
7/2
6g Starcraft (NZ) x Ebony Magic (Bletchley Park (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/9F
T: W H Trimble
R: R Fradd (57)
10/9F
112018 MM Gold Coast Yearling Sale
$25,000
Vendor: Baramul Stud Widden Valley NSW
Buyer: Michael Kirby
3
0.3
20/1
T: Paul Robbins
R: J L Taylor (57)
20/1
4m Lope De Vega (IRE) x Imana (Thunder Gulch (USA))
4
1.8
8/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
8/1
3f Lope De Vega (IRE) x Moonline Dancer (Danehill Dancer (IRE))
5
3.5
15/4
T: Rochelle Smith
R: Beau Appo (55.5)
15/4
3f Arlington x Dashing Denar (Dash For Cash )
6
6.3
20/1
T: S B Lee
R: Brooke Stower (59)
20/1
4g Murtajill x Thirtytwored (Honours List (IRE))
7
7.7
16/1
T: B J Dodson
R: M Bennett (59)
16/1
4g Trusting x Forest Doll (Stravinsky (USA))
8
16.4
100/1
T: M D Trihey
R: P Graham (57)
100/1
6m Clang x Moringa's Serenade (Canadian Silver (CAN))
Race 2 - Northern Star Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:00.60 (35.50)
Prizemoney: $20,000
1
13/8
T: Daniel Bowen
R: B Looker (57)
13/8
Winning siblings: Larlabrook, Lucky Lion, Perfect Hussey,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/1
T: Daniel Bowen
R: S Galloway (55)
5/1
3
3.1
5/4F
T: D J Graham
R: J L Taylor (55)
5/4F
3f Big Brown (USA) x Diana Cazadora (CHI) (Dushyantor (USA))
4
3.3
6/1
T: S B Lee
R: L V Cassidy (57)
6/1
Race 3 - Boxing Day Races @ Ballina Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 0:59.80 (35.80)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: W R Pholi
R: Ms T Harrison (56)
9/10F
4m Rothesay x Banabolda (Bigstone (IRE))
Winning siblings: Cinnabolda, Riverbolda,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
10/1
T: P A Youngberry
R: Noriyuki Masuda (53.5)
10/1
5g Teranaba x Our Royal Star (Irish Royal (IRE))
3
1.5
11/2
T: Brian Lawlor
R: C Small (55.5)
11/2
5g Lonhro x Moojeh (More Than Ready (USA))
4
2.6
7/2
T: S B Lee
R: Brooke Stower (57)
7/2
4g Sepoy x Private Show (Not A Single Doubt )
5
4.6
12/1
T: Carolyn Halliday
R: B Looker (55)
12/1
5m Minardi (USA) x Just Devine (Just Awesome )
6
8.6
10/1
T: Paul Nipperess
R: C Whiteley (55)
10/1
4m Alert (ARG) x Select Bay (NZ) (Imperial Seal (GB))
7
8.8
60/1
T: Carolyn Halliday
R: R Spokes (56)
60/1
4m Exceedingly Good x Relic (Quest For Fame (GB))
Race 4 - Weddings @ Ballina J.C. Hcp-C3 (1400m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 1:29.20 (35.80)
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: Daniel Bowen
R: S Galloway (55.5)
5/2
5g Casino Prince x Beachland (Falvelon )
Winning siblings: Night Whisper,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
9/2
T: N R Stewart
R: B Looker (54)
9/2
3
3.0
15/1
T: B Witt
R: Ms T Harrison (54)
15/1
8g Purrealist x Quiet Name (IRE) (Danehill (USA))
4
3.6
11/1
T: S B Lee
R: Cejay Graham (52)
11/1
7m Primus x Reark (Ark Regal (NZ))
5
4.2
13/8F
T: R R Milligan
R: R Fradd (56)
13/8F
4g Jet Spur x Spectograph (Spectrum (IRE))
6
4.8
13/2
T: Rochelle Smith
R: Beau Appo (54)
13/2
5g Zizou x Kichai (Not A Single Doubt )
Race 5 - Tab.Com.Au (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(9) Time: 0:59.40 (35.50)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: S J Phelps
R: B Looker (54)
9/1
4m Love Conquers All x Aqualin (NZ) (Falkirk (NZ))
Winning siblings: Aquagem, Aquajak,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/1
T: B D Bellamy
R: C Whiteley (54.5)
9/1
6m Nicconi x Coast City (Carnegie (IRE))
3
2.6
4/1
T: Brenton Andrew
R: Ms T Harrison (57.5)
4/1
5m Denman x Dollar D'Amour (Peintre Celebre (USA))
4
3.6
Dansu (2)
1/1F
T: S B Lee
R: Cejay Graham (58.5)
1/1F
4g Set Alight (USA) x Super Fund (Bianconi (USA))
5
5.8
9/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54.5)
9/1
7g Supreme Class x Millennium Queen (Desert King (IRE))
6
6.8
11/2
T: M N Fleming
R: Noriyuki Masuda (60)
11/2
Race 6 - Discover Ballina - Wardell-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:00.10 (36.10)
Prizemoney: $20,000
1
Zarco (5)
25/1
T: Paul Matts
R: Cejay Graham (55)
25/1
7g Za-Im (GB) x Frisco's Lass (Frisco View (USA))
Winning siblings: Frisco Albert,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: N R Stewart
R: M Shimodaira (52.5)
8/1
6m Casino Prince x Hide The Halo (Hideyoshi (USA))
3
2.0
5/2
T: W K Sutton
R: S Galloway (54.5)
5/2
5m Bon Hoffa x Lyzealous (Strategic )
4
2.6
9/4F
T: A Parramore
R: P Graham (54)
9/4F
5g Excellent Art (GB) x Lady Briony (Bubble Gum Fellow (JPN))
5
3.3
Simran (8)
9/1
T: J D Shelton
R: M Paget (55.5)
9/1
5m Henny Hughes (USA) x Big Buttons (NZ) (Stravinsky (USA))
6
5.3
15/2
T: Ben Borham
R: Mikiko Nakao (51)
15/2
5m Stryker x Harpy (Night Shift (USA))
7
7.0
7/1
T: S J Campbell
R: Ms K Stanley (54)
7/1
4m Pluck (USA) x Cassandra's Choice (NZ) (Darci Brahma (NZ))
8
9.3
9/1
T: T W McCarthy
R: Ms L G Cheshire (57)
9/1
Race 7 - Wardell On The River Htl-Bm65 (2650m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(9) Time: 2:56.30 (35.60)
Prizemoney: $20,000
1
Joueur (10)
9/4F
T: Scott Henley
R: Ms T Harrison (54)
9/4F
5g Casino Prince x Casigris (USA) (Cozzene (USA))
Winning siblings: Argentogris, Casiroll, Han Solo, Porsched,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
12.3
5/1
T: Jason Reilly
R: Cejay Graham (52.5)
5/1
5m Bel Danoro x Chantilly Babe (Dehere (USA))
3
12.6
13/4
T: Stewart Barr
R: Justin P Stanley (55)
13/4
5g Duporth x Endless Maize (End Sweep (USA))
4
13.5
15/2
T: J D Shelton
R: B Looker (60.5)
15/2
7g Magic Albert x Alemar (Bureaucracy (NZ))
5
14.1
3/1
T: B Witt
R: J Hodge (61)
3/1
8g Dalakhani (IRE) x Yummy Mummy (GB) (Montjeu (IRE))
6
14.9
12/1
T: Lauren Herne
R: M Paget (57.5)
12/1
5g Stryker x Lassarina (IRE) (Sakhee (USA))