Breednet Results

CAMPERDOWN - Saturday, March 21

Race 1 - Gerard Ryan Electrical Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:25.43 (35.54)
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: Symon Wilde
R: C A Robertson (58)
11/4
4m Bianconi x La Reef (North Reef )
Winning siblings: Dash Of Pash,
2
2.3
7/1
T: D K Weir
R: E Creighton (58)
7/1
4m Rakti x Eendrie (Scenic )
3
2.6
4/1
T: M W Young
R: Jarrod Fry (57.5)
4/1
3f Domesday x Brillante Fillette (Desert King )
4
2.7
6/1
T: D K Weir
R: Beau Mertens (56)
6/1
4m Churchill Downs x Little Fishes (Encosta De Lago )
5
2.8
7/4F
T: M C Kent
R: Ben Thompson (56)
7/4F
4m Flying Spur x Made Of Diamonds (Made Of Gold )
6
4.8
10/1
T: Q J Scott
R: Ms C Puls (58)
10/1
5m Purrealist x Rose Of Shiralee (Monde Bleu )
7
9.3
Na Kae (9)
12/1
T: M D Hinton
R: Alan Creighton (57.5)
12/1
3f Big Brown x Monte Hacho (Rock Of Gibraltar )
Race 2 - Reg Dews Memorial Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.08
Prizemoney: $15,000
1
5/2F
T: V L Malady
R: Alan Creighton (58.5)
5/2F
2
1.8
7/2
T: W P Cerchi
R: E Creighton (58)
7/2
3g Mint Lane x Snow Maker (Timber Country )
3
1.9
Unicaja (11)
15/4
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (56.5)
15/4
4m Lonhro x Lexington Lucy (Star Way )
4
2.0
10/1
T: S Jokic
R: Ms C Jokic (53.5)
10/1
4m Niello x Tulkara (Blevic )
5
5.5
66/1
T: E L Marsden
R: John Robertson (58.5)
66/1
4g Niello x Classicvue (Dracula )
6
5.9
10/1
T: R J Besanko
R: C A Robertson (58)
10/1
3g Authorized x Elle Domine (Giant's Causeway )
7
7.4
Mauboy (10)
4/1
T: Darryl Horner
R: Ben Thompson (54.5)
4/1
5m Starcraft x Real Gem (Danehill )
8
12.4
20/1
T: R C Manning
R: Jacob Rule (58.5)
20/1
5g Decanter x Deux Amies (Clear Choice )
9
15.9
Dami (8)
50/1
T: Ms S Ferchie
R: Jack Martin (53.5)
50/1
4m Lord Jim x My New Dress (With Class )
10
16.7
Lantana (12)
16/1
T: C F Hyland
R: Jarrod Fry (56)
16/1
3f Soldier's Tale x She's My Baby (Baryshnikov )
11
19.4
66/1
T: Stephen Lenehan
R: Nathan Rose (58.5)
66/1
6g Beaufort Scale x Full Armaine (Full At Last )
Race 3 - Sungold Milk Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.86
Prizemoney: $15,000
1
9/10F
T: S P Nichols
R: J Benbow (58.5)
9/10F
2
2.0
5/2
T: Todd Balfour
R: C A Robertson (58)
5/2
3g Written Tycoon x Kingston Kate (Hurricane Sky )
3
3.3
40/1
T: John R Allen
R: Ben Thompson (56.5)
40/1
6g Estambul x Carrera Ruby (Rubiton )
4
3.4
13/2
T: Wendy Potter
R: Beau Mertens (56.5)
13/2
5g Apologia x Genoese (Luskin Star )
5
4.1
11/2
T: Symon Wilde
R: Jarrod Fry (56.5)
11/2
6
5.6
50/1
T: Ms S Ellis
R: Ms C Puls (58.5)
50/1
5g Hard Spun x Coogee Crown (Stravinsky )
7
14.6
25/1
T: Dane Smith
R: Jack Martin (55)
25/1
3g Golden Lake x Flippalusion (Dolphin Street )
8
14.7
60/1
T: J G Brooks
R: Chelsea Hall (55.5)
60/1
5g Rakti x Nouchka (Spectrum )
Race 4 - Ben Nicholls Memorial Hcp (58) (1000m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 0:57.50 (37.24)
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: S Jokic
R: Ms C Jokic (54)
9/1
Winning siblings: Coves,
2
1.0
5/2F
T: Symon Wilde
R: Jarrod Fry (57)
5/2F
3
1.8
4/1
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (55)
4/1
4
2.7
4/1
T: R J Besanko
R: Ben Thompson (59)
4/1
5g Presence x Juivanka (Jugah )
5
3.7
7/2
T: Ms L Kettle
R: J Benbow (59)
7/2
4g Suresh x Brown About Town (Rivotious )
6
4.2
20/1
T: Christopher Kavanagh
R: E Creighton (56)
20/1
7
5.0
10/1
T: P A Banks
R: C A Robertson (57.5)
10/1
4g Danerich x Western Desire (Westbridge )
8
6.0
25/1
T: H J Barry
R: Chelsea Hall (54)
25/1
9
12.0
100/1
T: R C Manning
R: Ms Yoko Ota (54)
100/1
5g Lion Heart x Sungail (King's Theatre )
Race 5 - Crownbet (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 0:56.73
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: C Maher
R: Alan Creighton (55)
4/1
4g Bel Esprit x Palace Dawn (Palace Music )
Winning siblings: Amber Dawn, Camp Choice, Written At Dawn,
2
0.3
11/4F
T: C R Chandler
R: Jarrod Fry (60.5)
11/4F
6g King Of Roses x Expediency (Success Express )
3
3.6
7/1
T: D K Weir
R: E Creighton (56)
7/1
5m Danzero x Centaure (Centaine )
4
4.3
7/2
T: Kane Harris
R: Aaron Mitchell (58.5)
7/2
5g Encosta De Lago x River Serenade (Hurricane Sky )
5
4.8
Hayite (7)
4/1
T: D K Weir
R: Ben Thompson (54)
4/1
4m Written Tycoon x Dowling Belle (Brief Truce )
6
5.8
6/1
T: Ricky Maund
R: Jack Martin (58)
6/1
4g Soldier's Tale x Image Dancer (Danehill Dancer )
7
12.8
Ogunde (1)
20/1
T: R V Nicholson
R: Ms C Jokic (58.5)
20/1
6g Oamaru Force x Booze O'Hara (Pirate Army )
Race 6 - Bev Bant Memorial Hcp (58) (1400m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:22.65
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: D F Daffy
R: Ben Thompson (54.5)
9/1
4g Rock Of Gibraltar x Shimasani (Royal Academy )
Winning siblings: Lilakai,
2
2.0
5/1
T: Byron Cozamanis
R: C A Robertson (55)
5/1
4m Commands x Nusa Dua (Encosta De Lago )
3
2.8
4/1F
T: Wayne Walters
R: Ms K Walters (56.5)
4/1F
4g Hard Spun x Baldaque (Grosvenor )
4
4.7
8/1
T: R C Manning
R: J Benbow (55.5)
8/1
8g Savabeel x Deautche Express (Volksraad )
5
5.1
5/1
T: Ms M Harry
R: Jarrod Fry (57.5)
5/1
6
5.9
8/1
T: Gary Bridges
R: Nathan Rose (58.5)
8/1
7g Racer's Edge x Our Nickers (Ali-Royal )
7
6.4
11/1
T: Ms J Baker
R: Beau Mertens (53)
11/1
3f War Pass x Mistakes (Grand Lodge )
8
7.6
4/1F
T: B R Fox
R: J C Bates (59.5)
4/1F
3g All American x Decantered (Flying Spur )
9
9.4
16/1
T: R C Manning
R: Alan Creighton (57)
16/1
10
18.4
20/1
T: T Cottier
R: Jack Martin (53.5)
20/1
8g Res Judicata x Senstar (Western Symphony )
Race 7 - Southwest Horse Transport (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:36.89
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: F Houlahan and B Johnston
R: Ben Thompson (58)
9/4F
Winning siblings: Skeletons,
1
7/1
T: Dane Smith
R: Alan Creighton (58)
7/1
4m Show A Heart x Belzain (Woodman )
3
0.2
12/1
T: Allan Peterson
R: Nathan Rose (57)
12/1
4m Casino Prince x Douraya (Sendawar )
4
0.3
9/2
T: Daniel Bowman
R: E Creighton (58)
9/2
5m Desert King x Milentume (Our Poetic Prince )
5
2.3
30/1
T: S V Gebert
R: Chelsea Hall (55.5)
30/1
6
2.5
30/1
T: C A Rees
R: Ms C Puls (59)
30/1
5m Denon x Noreaster (Fuji Kiseki )
7
3.2
6/1
T: R K Post
R: J Benbow (59)
6/1
4m Dangerous x Lenian Belle (King's Party )
8
3.3
10/1
T: M D Moroney
R: Jarrod Fry (56.5)
10/1
3f Red Arrow x Lady Branax (Brackenbury )
9
3.4
13/2
T: J Edwards and B W Elkington
R: Beau Mertens (57)
13/2
4m Purrealist x Catakate (Catbird )
10
8.4
11/1
T: Chris Diplock
R: Jack Martin (56)
11/1
3f Amadeus Wolf x Kaydee Wood (Viscount )