Breednet Results

CANTERBURY - Friday, December 21

Race 1 - Seasons Greetings From Atc Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.28 (36.01)
Prizemoney: $35,000
1
4/1
T: C J Waller
R: C W Brown (56)
4/1
2
2.5
13/2
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (56)
13/2
3f Fastnet Rock x Dynamic Love (Brave Warrior )
3
2.9
16/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
16/1
4
3.2
10/1
T: G A Ryan
R: G Schofield (56)
10/1
3f Stratum x Passerine (Marscay )
5
3.3
7/2F
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (53)
7/2F
6
4.0
Ocelot (5)
12/1
T: G M Begg
R: B Avdulla (56)
12/1
7
4.4
4/1
T: D A Hayes
R: Nathan Berry (56)
4/1
3f Husson Lightning x Body Corporate (Second Empire )
8
7.0
11/1
T: Grant Allard
R: S Clipperton (54)
11/1
3f Host x Jaes Jeune (Jeune )
9
7.1
25/1
T: John Thompson
R: C Reith (56)
25/1
3f King's Chapel x Argante (Star Way )
10
22.3
100/1
T: P J McGregor
R: Ms K O'Hara (56)
100/1
3f Benicio x Pepper Mission (Straight Strike )
Race 2 - Hyland Race Colours Mdn Plate (1900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:59.62 (36.04)
Prizemoney: $35,000
1
6/1
T: G M Begg
R: J Bowman (59)
6/1
4g Encosta De Lago x Private Steer (Danehill Dancer )
2
0.2
50/1
T: Ms E Longmire
R: D Greville (59)
50/1
5g Benicio x Radio Berrima (Rory's Jester )
3
0.8
9/10F
T: C J Waller
R: J A Cassidy (56.5)
9/10F
3g Pentire x Allegory (Woodman )
4
1.7
14/1
T: C J Waller
R: B Shinn (59)
14/1
4g Elusive Quality x Afraah (Danehill )
5
2.8
25/1
T: Ms P Webber
R: Lester Grace (56)
25/1
5g Refuse To Bend x Laelene (Naturalism )
6
3.5
20/1
T: Mark Sues
R: B Spriggs (55.5)
20/1
4m Hussonet x Superior Star (Nothin' Leica Dane )
7
5.8
7/2
T: R S Englebrecht
R: Ms K O'Hara (56.5)
7/2
8
6.9
25/1
T: R J Price
R: S Clipperton (57)
25/1
5g Carnegie x Centaine Haze (Centaine )
9
8.0
50/1
T: M C Conners
R: Tommy Berry (57)
50/1
4m Holy Roman Emperor x Diamonds And Dust (Charnwood Forest )
Race 3 - Tab.Com.Au (Bm74) (1100m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(3) Time: 1:04.29 (35.26)
Prizemoney: $35,000
1
11/2
T: Luke Griffith
R: C Reith (57.5)
11/2
3g Snippetson x Lady Of Laredo (Night Shift )
2
1.0
7/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (54)
7/1
7g Danzero x Vicarious (Covetous )
3
1.0
2/1F
T: M, W and J Hawkes
R: C W Brown (57)
2/1F
4g Elusive Quality x Hillrise (Danehill )
4
2.2
10/1
T: T Sergi
R: Lester Grace (55)
10/1
4g Fusaichi Pegasus x Exo (Hennessy )
5
4.0
Tonk (7)
16/1
T: R L Meek
R: Ms K O'Hara (54)
16/1
6g Canny Lad x Red Ivory (Ivory Way )
6
6.3
Balzac (5)
15/4
T: Aaron Purcell
R: P Robl (54.5)
15/4
7
8.5
8/1
T: D A Jupp
R: J R Collett (54)
8/1
5g General Nediym x Storming Bai (Geiger Counter )
Race 4 - Onemorenomore First Crop Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.22 (35.47)
Prizemoney: $35,000
1
4/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (56)
4/1
2
2.3
7/1
T: J B Cummings
R: P Robl (56)
7/1
3f Husson x Suite (Stravinsky )
3
0.5
15/8F
T: C J Waller
R: J A Cassidy (56)
15/8F
4
2.9
6/1
T: G H Walter
R: K McEvoy (56)
6/1
3f Commands x Royal Encore (Kingmambo )
5
3.9
12/1
T: Kevin Moses
R: B Avdulla (56)
12/1
6
4.2
60/1
T: Anne-Marie Ruttley
R: B Shinn (56)
60/1
3f Red Ransom x Lady's Choice (Redoute's Choice )
7
4.3
20/1
T: P and W Webster
R: S Clipperton (54)
20/1
3f Strategic x Golden Flight (Danehill Dancer )
8
5.9
8/1
T: G M Begg
R: J Bowman (56)
8/1
3f Testa Rossa x Feisty Rose (Fusaichi Pegasus )
9
7.3
Lychee (5)
20/1
T: A J Cummings
R: Lester Grace (53)
20/1
10
11.0
100/1
T: M C Vella
R: J Grisedale (56)
100/1
3f Al Maher x Gospelor (Devil His Due )
Race 5 - Jim Beam Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.79 (35.29)
Prizemoney: $35,000
1
4/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (56)
4/1
3g Choisir x Steamheat (Broad Brush )
2
1.0
4/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
4/1
3
2.8
8/1
T: C J Waller
R: J R Collett (56)
8/1
3g Charge Forward x Barsha (Redoute's Choice )
4
4.9
Rastro (9)
12/1
T: C J Waller
R: J A Cassidy (56)
12/1
3g Mossman x Raise A Dane (Danehill )
5
5.2
20/1
T: G A Ryan
R: Anthony Allen (54)
20/1
3g Fastnet Rock x Holy Faith (Show A Heart )
6
5.3
12/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56)
12/1
3g Churchill Downs x Squish (Luskin Star )
7
6.6
Foxbat (5)
6/4F
T: C J Waller
R: C W Brown (56)
6/4F
3g Jet Spur x Count Price (Geiger Counter )
8
6.9
66/1
T: Anne-Marie Ruttley
R: J B McDonald (56)
66/1
3g Lonhro x Brief Kiss (Brief Truce )
9
11.0
50/1
T: D A Hayes
R: Nathan Berry (56)
50/1
3g Bernardini x Contented (More Than Ready )
10
14.3
60/1
T: Ms G Markwell
R: C Reith (56)
60/1
3g Bel Danoro x Lady Sequalo (Sequalo )
11
19.6
150/1
T: Ms W Ings
R: R M Quinn (56)
150/1
3g Stratum x Hurricane Star (Hurricane Sky )
Race 6 - Sportsyear Hcp (1550m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good(3) Time: 1:32.33 (36.42)
Prizemoney: $35,000
1
4/1F
T: Graeme Spackman
R: Patrick Murphy (59)
4/1F
5g Street Cry x Tessamo (Tierce )
Winning siblings: Interna, Viascon,
2
3.3
13/2
T: Grant Allard
R: S Clipperton (55.5)
13/2
6g E Dubai x Zabeelsville (Zabeel )
3
1.3
25/1
T: Ms T Bateup
R: Ms K O'Hara (54.5)
25/1
5g Choisir x Africaine (Anabaa )
4
5.7
9/2
T: Greg Bennett
R: Tommy Berry (58.5)
9/2
5
6.1
20/1
T: K J Parker
R: Lester Grace (51)
20/1
6g Filante x Peggy Eileen (Fraar )
6
7.5
9/1
T: D Wagstaff
R: G Buckley (54)
9/1
4m Get Square x Single Bell (Last Tycoon )
7
10.0
Scram (4)
9/2
T: J A O'Shea
R: Y Ichikawa (52.5)
9/2
4m Savabeel x Sierra Dane (Danehill )
8
10.1
50/1
T: B A Dening
R: R J Agnew (54)
50/1
4g Zaha x Table Jest (Table Limit )
9
13.7
13/2
T: W M Slinkard
R: J Bowman (55)
13/2
10
16.7
7/1
T: G McFarlane
R: J A Cassidy (54)
7/1
4g Bel Esprit x Egic (Strategic )
Race 7 - Canterbury Park (Bm80) (1900m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:58.08 (35.41)
Prizemoney: $35,000
1
Panko (5)
7/2
T: D I Atkins
R: J A Cassidy (54)
7/2
4m Snitzel x Fuji Dancer (Fuji Kiseki )
2
1.8
15/1
T: B K Cross
R: R M Quinn (54)
15/1
6m Lion Heart x Dawnfire (Integra )
3
2.2
11/2
T: C J Waller
R: J Bowman (55.5)
11/2
4m O'Reilly x Censibelle (Centaine )
4
2.5
Khajan (8)
16/1
T: Ms W Ings
R: Tommy Berry (54)
16/1
4m Dane Shadow x Gigglie Chick (Sri Pekan )
5
2.6
8/1
T: C J Waller
R: J R Collett (54.5)
8/1
6
3.6
13/4
T: K J Parker
R: B Shinn (54)
13/4
6m Commands x Neidin (Kenmare )
7
5.2
5/2F
T: D A Hayes
R: Nathan Berry (54)
5/2F
4m Hussonet x Free Friday (Helissio )
Race 8 - Australian Turf Club Hcp (1250m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good(3) Time: 1:12.71 (35.37)
Prizemoney: $35,000
1
14/1
T: J B Cummings
R: B Shinn (54.5)
14/1
4g Elusive City x Shahiid (Pentire )
Winning siblings: Rockwithme, Star Miss,
2
0.5
Segue (8)
6/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
6/1
4m Ad Valorem x Antwerp (Sir Tristram )
3
1.0
4/1F
T: P R Atkins
R: Lester Grace (55)
4/1F
4m Bradbury's Luck x Just A Mystery (Lake Coniston )
4
2.2
9/2
T: M, W and J Hawkes
R: J B McDonald (55)
9/2
4g Al Maher x Club Card (Unfuwain )
5
2.8
8/1
T: K J Parker
R: S Clipperton (52.5)
8/1
5g Encosta De Lago x Secret Liaisons (T.V. Heart Throb )
6
2.9
Geteza (10)
15/2
T: B J Dodson
R: P Robl (54)
15/2
5g Olympus x Sunburnt Girl (External Kingdom )
7
3.8
10/1
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (51)
10/1
4g Anabaa x Punchess (Two Punch )
8
4.0
30/1
T: Craig Carmody
R: Nathan Berry (54)
30/1
5m Flying Spur x Free Friday (Helissio )
9
6.1
30/1
T: G A Ryan
R: Anthony Allen (52)
30/1
4g Elvstroem x Storming Bai (Geiger Counter )
10
8.8
9/2
T: Joseph Pride
R: C W Brown (55.5)
9/2
4g Danzero x Grand Geisha (Shinko Forest )
11
14.6
Kartini (13)
20/1
T: Greg Bennett
R: Ms K O'Hara (54)
20/1
4m Canny Lad x Borobodur (Strategic )