Breednet Results

CAULFIELD - Wednesday, December 15

Race 1 - Harrolds Hcp (72) (2000m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 2:04.26 (36.17)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: R W Smerdon
R: J Maskiell (57.5)
13/4
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.0
Sickle (3)
5/4F
T: D L Freedman
R: C Newitt (58.5)
5/4F
3c Cape Cross x Crescent Moon (Mr. Prospector )
3
3.3
6/1
T: Peter Gelagotis
R: G Boss (57.5)
6/1
3g Oratorio x Benevolent (Generous )
4
6.6
5/1
T: J R Wheeler
R: B Melham (59)
5/1
3g Street Cry x Sunset Stripper (Volksraad )
5
6.8
9/1
T: D Binaisse
R: L Currie (56.5)
9/1
3c Elvstroem x The Blues Sister (Blues Traveller )
6
10.1
30/1
T: N Walsh
R: I Gundogdu (52)
30/1
3f Bachelor Duke x Solanto (Grosvenor )
7
10.5
16/1
T: R G Symons
R: Jarrod Fry (53.5)
16/1
8
13.8
12/1
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (56.5)
12/1
3g Zenno Rob Roy x Desert Cent (Desert Sun )
9
16.8
80/1
T: M Sell
R: Dean Holland (54)
80/1
3g Legion x Vaindear (Kenvain )
Race 2 - Peter Moody Hcp (78) (1800m)
Class: Restricted 78 Track: Dead Time: 1:49.48 (36.41)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: P G Moody
R: L Nolen (57.5)
7/2
5g Pins x Proteaceae (Kaapstad )
This nick: 17 runners; 12 winners; 3 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (57.5)
2/1F
3
1.3
20/1
T: V L Malady
R: Dean Holland (55.5)
20/1
5g Desert Sun x Urgency (Twig Moss )
4
2.3
25/1
T: D T O'Brien
R: Jarrod Fry (53.5)
25/1
5m Zabeel x Sound Lover (Sound Reason )
5
3.8
Cudgewa (11)
7/1
T: B O Cox
R: C Newitt (54)
7/1
4g Brief Truce x Spur Reef (Flying Spur )
6
3.9
30/1
T: P P Trotter
R: P Mertens (56)
30/1
7g Jetball x Gazpacho (Favoured Bay )
7
4.4
9/2
T: R W Smerdon
R: J Maskiell (54)
9/2
5g Montjeu x Tennessee Moon (Darshaan )
8
5.7
7/1
T: L J Corstens
R: D Gauci (53)
7/1
4g Bianconi x Cafe Del Mar (Encosta De Lago )
9
6.2
30/1
T: M J Williams
R: J Noonan (55)
30/1
6g Dash For Cash x Tina's Debut (Gold Carat )
10
6.7
100/1
T: G M Moloney
R: Chris Symons (56)
100/1
8g Jeune x Impart (Sir Tristram )
11
8.2
10/1
T: S A Dwyer
R: G Boss (56)
10/1
6g Royal Academy x Napping (Sri Pekan )
12
11.2
80/1
T: J P Salanitri
R: A McCabe (54.5)
80/1
6g Filante x She's A Pirate (Last Tycoon )
Race 3 - Yalumba Hcp (68) (1440m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:26.68 (35.42)
Prizemoney: $30,000
1
Safe (7)
14/1
T: D L Freedman
R: A McCabe (54)
14/1
3f Strategic x Paillasse (Octagonal )
Winning siblings: Prime Mover, Sleep On It,
This nick: 21 runners; 17 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: D A Hayes
R: B Rawiller (58.5)
9/2
3f Redoute's Choice x Nasmah (At Talaq )
3
1
4/1F
T: Peter Snowden
R: C Newitt (57.5)
4/1F
3f Lonhro x Hosiery (Night Shift )
4
1.8
11/1
T: D L Freedman
R: B Melham (58.5)
11/1
3f Domesday x Taylor Dane (Danehill )
5
2.6
13/2
T: R D Griffiths
R: L Currie (59)
13/2
3f God's Own x Tannadice Park (Rory's Jester )
6
3.0
11/2
T: M A Kavanagh
R: M Rodd (57)
11/2
3f Street Cry x Benvenuta (Zabeel )
7
4.3
Pintle (8)
9/1
T: D L Freedman
R: Chris Symons (56.5)
9/1
3f Pivotal x Quarter Note (Danehill )
8
5.1
20/1
T: J G Symons and S Laxon
R: L Nolen (55)
20/1
9
5.9
16/1
T: C and C Alderson
R: P Mertens (55)
16/1
3f Savabeel x Curvy Girl (Desert Sun )
10
7.9
11/2
T: R G Hore-Lacy
R: J Noonan (55.5)
11/2
3f Choisir x Aiko (Royal Academy )
11
14.9
Wisegal (12)
150/1
T: M J Cerchi
R: Dean Holland (53)
150/1
Race 4 - Mick Price Hcp (72) (1100m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 1:03.77 (35.08)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: R W Smerdon
R: L Nolen (56)
9/2
This nick: 6 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.0
9/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: A Mallyon (59)
9/1
4g Good Journey x Dance The Breeze (Dance Floor )
3
1.1
Taipa (12)
9/2
T: I R Hutchins
R: J Noonan (55.5)
9/2
4g Tuscany Flyer x Purple Elm (Luskin Star )
4
1.9
Howie (5)
13/2
T: R F Cameron
R: J Mott (57)
13/2
5g Al Akbar x African Sky (Volksraad )
5
3.2
13/2
T: Ms Allison Sheehan
R: L Currie (56)
13/2
6g Racer's Edge x Danto (Danzero )
6
3.7
11/1
T: R T Cleaver
R: M Rodd (56.5)
11/1
7
5.2
13/4F
T: Lee and Shannon Hope
R: R Wheeler (58)
13/4F
8
5.3
9/1
T: R D Griffiths
R: C Newitt (55.5)
9/1
9
5.5
20/1
T: Ms P Harper
R: J Maskiell (59)
20/1
5g Grass Wonder x Lucky Gwen (Lake Coniston )
10
7.0
40/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (59)
40/1
5g Statue Of Liberty x Gallorette (Whiskey Road )
11
7.8
30/1
T: C W McDonald
R: L Beer (54.5)
30/1
4g General Nediym x Daly Charm (Best Western )
Race 5 - Rokk Ebony Hcp (72) (1100m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 1:03.55 (34.91)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: Peter Boynton
R: Dean Holland (57)
11/1
5m Bel Esprit x La Trio (Manntari )
Winning siblings: Boy's Brother, La Monet, Triple Mocha,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/2
T: N J Dyer
R: I Gundogdu (55)
11/2
4m Bel Esprit x Manly Belle (Star Watch )
3
0.5
11/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: A McCabe (56)
11/2
5m Lonhro x Latte (Anabaa )
4
1.5
16/1
T: Ricky Maund
R: Jarrod Fry (56)
16/1
5m Iglesia x Tres Rapide (Paris House )
5
1.8
30/1
T: D R Sutton
R: J Noonan (54)
30/1
5m Secret Savings x Domino Effect (Chief's Crown )
6
2.0
7/1
T: G A Daffy
R: N Wilson (56)
7/1
4m Distant Music x Tara's Range (Polish Laughter )
7
2.2
Sigidas (12)
50/1
T: Paul A Jones
R: B Melham (56.5)
50/1
6m Perugino x Hospitality (Bite The Bullet )
8
4.0
20/1
T: S V Gebert
R: W Egan (55)
20/1
6m Commands x Martoula (Marwina )
9
6.3
16/1
T: T M Roles
R: C Newitt (58.5)
16/1
10
8.8
Glaze (1)
8/1
T: P G Moody
R: D W Stackhouse (57.5)
8/1
5m Danzero x Marzipan (Gold Brose )
11
9.6
Keltara (11)
15/8F
T: D K Weir
R: L Nolen (56.5)
15/8F
Race 6 - Robert Smerdon Hcp (72) (1440m)
Class: Restricted 72 Track: Dead Time: 1:25.80 (37.21)
Prizemoney: $30,000
1
4/1F
T: T and K O'Sullivan
R: W Egan (57)
4/1F
6m Mull Of Kintyre x Showy Wings (Bahamian Bounty )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: Ms U Clarke
R: D Gauci (55.5)
25/1
7m Aristotle x Regal Student (Ark Regal )
3
2.5
Swanz (5)
11/1
T: M J Williams
R: J Noonan (55)
11/1
6m Van Nistelrooy x Fikra (Gulch )
4
4.4
5/1
T: R W Smerdon
R: G Boss (56.5)
5/1
4m Volksraad x Pasithea (Crested Wave )
5
6.4
Veiled (10)
10/1
T: Trent Pennuto
R: J Maskiell (54.5)
10/1
6
6.6
Jetta (13)
13/2
T: C F Hyland
R: D Yendall (55)
13/2
7
7.0
15/2
T: Trent Pennuto
R: B Rawiller (59)
15/2
8
7.4
13/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ms Michelle Payne (55.5)
13/2
4m Falvelon x Clarion Chimes (Zeditave )
9
7.8
10/1
T: G Portelli
R: Jarrod Fry (54.5)
10/1
4m Catbird x Plash (Zoffany )
10
12.8
50/1
T: M W Laurie
R: B Melham (56.5)
50/1
11
14.1
5/1
T: J F Moloney
R: L Nolen (56)
5/1
Race 7 - Tony Vasil Hcp (78) (1440m)
Class: Restricted 78 Track: Dead Time: 1:26.24 (36.01)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: A J Vasil
R: P Mertens (57)
5/1
5g Montjeu x Pan For Glitter (Crafty Prospector )
Winning siblings: Kimberley Boy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Zizz (7)
4/1F
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (58)
4/1F
5g Hurricane Sky x Joy's Girl (At Talaq )
3
0.6
8/1
T: B O Cox
R: Jarrod Fry (55.5)
8/1
4
0.7
60/1
T: J A McLean
R: Ashley Thompson (56)
60/1
5
2.0
8/1
T: G Eurell
R: Chris Symons (57)
8/1
6g Shagny x Jacksonville (Jackson Square )
6
2.4
4/1F
T: Lee and Shannon Hope
R: J Noonan (55)
4/1F
4g Ishiguru x Phantom's Lady (Sir Tristram )
7
3.7
8/1
T: M D Moroney
R: L Currie (58.5)
8/1
5g Rhythm x Switch Hitter (Pentire )
8
5.0
Trajet (6)
8/1
T: Ms N Burke
R: L Nolen (58)
8/1
5g Good Journey x Tres Belle (Honor Grades )
9
5.2
9/1
T: A Fitzgerald
R: B Rawiller (58)
9/1
7g Jeune x Nishani (Military Plume )
10
5.5
40/1
T: R J Besanko
R: K L Bradley (57)
40/1
7g Golden Snake x For Survival (Gold Carat )
11
7.0
Lancet (4)
15/1
T: G A Daffy
R: N Wilson (58)
15/1
8g Encosta De Lago x Neidin (Kenmare )
12
8.0
16/1
T: I R Hutchins
R: C Newitt (59)
16/1
6g Hussonet x Amaranth (Flying Paster )