Breednet Results

CRANBOURNE - Friday, April 1

Race 1 - Debortoli Wines Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.93
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58)
4/1
3g God's Own x Acapulco Princess (Swamp King )
Winning siblings: Bo Zephyr, Merida Zeus, Righteous Ruler,
2
1.0
20/1
T: Ms A Johnston
R: J Mott (58)
20/1
3g Equiano x Gilded Minstrel (Gilded Time )
3
1.1
10/9F
T: Tim Hughes
R: D Gauci (58)
10/9F
3g Danerich x Earthwarming (Canny Lad )
4
2.3
7/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: L Currie (58)
7/2
3g Nicconi x Sweet Maggie (Danehill Dancer )
5
4.3
15/4
T: J C Griffiths
R: J Benbow (56)
15/4
3f Magnus x Kitty Manhattan (Hold That Tiger )
6
4.4
100/1
T: Ms C Martindale
R: I Gundogdu (58.5)
100/1
4g Domesday x Pahlee (Brief Truce )
7
4.6
50/1
T: Peter Ioannou
R: Chris Caserta (56.5)
50/1
4g Henrythenavigator x Piccadilly (Royal Academy )
8
10.6
100/1
T: Tara Cochrane
R: B Higgins (58.5)
100/1
5g Oratorio x Diablo Girl (Bletchencore )
Race 2 - Botanic Homes Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.52
Prizemoney: $25,000
1
11/8F
T: R E Laing
R: K Forrester (57.5)
11/8F
Winning siblings: Our Smokin' Rock, Rocca Santa, Verita,
2
1.8
7/2
T: A G Sawden
R: Brandon Stockdale (56.5)
7/2
4m Gonski x Gay Walk (Racer's Edge )
3
2.2
9/1
T: C F Hyland
R: Patrick Moloney (57.5)
9/1
3f Gonski x She's My Baby (Baryshnikov )
4
2.6
9/1
T: Ms N Burke
R: B Higgins (57.5)
9/1
3f Magic Albert x Stratance (Stratum )
5
6.9
13/2
T: P T Hyland
R: D Moor (57.5)
13/2
3f Stratum x Decidity (Last Tycoon )
6
7.9
4/1
T: B J McCarthy
R: J Mott (58)
4/1
4m Regal Shot x Intrice (Keltrice )
7
10.1
100/1
T: Ms D Clover
R: M J Dee (58)
100/1
8
10.5
Softly (8)
12/1
T: Ms E Hunt
R: D Gauci (57.5)
12/1
3f Testa Rossa x Joffa Rose (Durbridge )
9
12.5
80/1
T: Angela Plumb
R: Anthony Boyd (55.5)
80/1
3f Dr Green x Lady Of Snows (Bluebird )
Race 3 - Unox Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:33.84
Prizemoney: $25,000
1
11/8F
T: M C Kent
R: L Nolen (57)
11/8F
3f Bramshaw x Miss Peligrosa (Dangerous )
2
1.0
11/4
T: C J Waller
R: S W Arnold (57)
11/4
3f Fastnet Rock x Zavana (Encosta De Lago )
3
1.1
13/4
T: C Maher
R: Ms Michelle Payne (57)
13/4
3f Fastnet Rock x Harrow (Dehere )
4
1.8
15/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: M Zahra (57)
15/2
3f Fastnet Rock x Miss Scarlatti (Stravinsky )
5
2.6
16/1
T: R E Laing
R: Brandon Stockdale (55.5)
16/1
6
3.1
30/1
T: D K Weir
R: Dylan Dunn (55.5)
30/1
3f Starcraft x Volksini (Volksraad )
7
4.3
16/1
T: M G Price
R: Dale Smith (57)
16/1
8
5.1
Zrinski (14)
30/1
T: D T O'Brien
R: Katelyn Mallyon (57)
30/1
9
7.1
40/1
T: Mark Riley
R: S Baster (57)
40/1
3f Stryker x Zaraya Rose (Hawk Wing )
10
10.8
100/1
T: Ms N Burke
R: B Higgins (57)
100/1
3f Sebring x Rock Nymph (Rock Of Gibraltar )
11
17.8
80/1
T: J F Moloney
R: Chelsea Hall (55)
80/1
3f Primus x Grand Seattle (Le Grand Seigneur )
Race 4 - Inglis Vobis Gold Plate (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:59.53
Prizemoney: $100,000
1
4/6F
T: Henry Dwyer
R: M J Dee (56)
4/6F
2f Artie Schiller x Predestined (King's Best )
Winning siblings: Destined To Win, Destiny's Son, Newson,
2019 Inglis Classic Yearling Sale - Highway Session
$26,000
Vendor: Musk Creek Farm, Flinders, Vic
Buyer: John Foote Bloodstock Pty Ltd
2
0.2
9/2
T: Symon Wilde
R: S W Arnold (58)
9/2
2g Host x Frolicking Miss (Danzero )
3
0.3
12/1
T: D K Weir
R: John Allen (58)
12/1
2c Stryker x Leica Gossip (One Cool Cat )
4
2.0
25/1
T: R D Griffiths
R: D Moor (56)
25/1
2f Danzero x Patience Well (Carnegie )
5
4.8
14/1
T: Ms A Johnston
R: S Baster (58)
14/1
2g Master Of Design x Gold Delta (Encosta De Lago )
6
6.5
50/1
T: C F Hyland
R: L Currie (58)
50/1
2c Floral Pegasus x Piece Of The Sky (Hurricane Sky )
7
8.5
5/1
T: R W Smerdon
R: M Zahra (58)
5/1
2c O'Lonhro x Combermere (Commands )
8
9.3
66/1
T: D Binaisse
R: Patrick Moloney (58)
66/1
2g Red Arrow x Subashi (Elusive City )
9
10.0
30/1
T: M Sell
R: R McLeod (56)
30/1
2f Bel Esprit x Astra (Niello )
10
11.8
66/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Dale Smith (58)
66/1
2g Sharkbite x Clare Vista (Zabeel )
Race 5 - Mypunter.Com (Bm64) (1500m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:32.28
Prizemoney: $25,000
1
9/2
T: M M Laurie
R: L Currie (58.5)
9/2
3f Artie Schiller x Ransom Rouge (Red Ransom )
2
0.1
15/2
T: Richard Laming
R: J Benbow (59.5)
15/2
7m Churchill Downs x Mesmerising (Beautiful Crown )
3
1.9
9/10F
T: M C Kent
R: Ms J Beriman (59)
9/10F
4
2.8
5/1
T: Saab Hasan
R: Dylan Dunn (57)
5/1
4m Hard Spun x Top Of Collins (Westbridge )
5
3.1
60/1
T: C G Murray
R: Chris Caserta (53)
60/1
5m Moscow Ballet x Daam Lies (Mukddaam )
6
11.1
12/1
T: P G Carey
R: R McLeod (56)
12/1
3f Equiano x Anna Dana (Chester House )
7
12.9
15/1
T: Ms A Johnston
R: L Nolen (57.5)
15/1
3f Daliapour x Wealth (Last Tycoon )
8
24.9
100/1
T: Stephen Field
R: Ms G Cartwright (52)
100/1
4m Delago Brom x Banditos (Perugino )
Race 6 - Browns Sawdust & Shavings-Bm64 (2080m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 2:10.28
Prizemoney: $25,000
1
20/1
T: Richard Laming
R: D Gauci (60)
20/1
4g Domesday x Cosmic Express (Success Express )
Winning siblings: Cosmic Kheleyf, Ella,
2
0.1
13/2
T: D Hayes and T Dabernig
R: Dylan Dunn (58.5)
13/2
3
0.9
9/10F
T: M C Kent
R: Ms J Beriman (58.5)
9/10F
4m Clangalang x Umansky (Umatilla )
4
1.8
Koka (6)
16/1
T: Symon Wilde
R: S W Arnold (58.5)
16/1
5g Savabeel x Primera Dama (Danzero )
5
2.0
16/1
T: Ms A Bennett
R: Patrick Moloney (56)
16/1
4m Hold That Tiger x My Hoaks (Manner Hill )
6
2.1
7/1
T: A W Noonan
R: Brandon Stockdale (55.5)
7/1
7
4.6
15/2
T: E Jusufovic
R: W Egan (60)
15/2
8
5.6
30/1
T: M Beer and M Hinton
R: I Gundogdu (57)
30/1
5g Authorized x Florins (Zemindar )
9
5.7
14/1
T: M Sell
R: L Nolen (60)
14/1
5g Publishing x Ski Treasure (Portland Pirate )
10
10.7
100/1
T: Stephen Field
R: Ms G Cartwright (52)
100/1
5g Testafiable x Palixandre (Pine Circle )
11
11.5
30/1
T: R D Griffiths
R: D Moor (55.5)
30/1
4m Wanted x Ylang Ylang (Hennessy )
Race 7 - Tab - More Than Winning (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 0:59.10
Prizemoney: $25,000
1
8/11F
T: R W Smerdon
R: M Zahra (59.5)
8/11F
3c Reward For Effort x Paeroa (Dubai Destination )
Winning siblings: Broadside Armour,
2
0.4
20/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Punch (53.5)
20/1
3f Kaphero x Northeast Note (Stravinsky )
3
1.2
7/4
T: M M Laurie
R: L Currie (57)
7/4
3f Gonski x Lumartina (Keltrice )
4
2.4
25/1
T: Ms J Williams
R: Ms R Williams (60.5)
25/1
10g Red Ransom x Unison (Marauding )
5
2.6
11/1
T: R J Besanko
R: Ms G Cartwright (56.5)
11/1
6
3.8
30/1
T: R J Coombes
R: Alan Creighton (56.5)
30/1
4m Keltrice x Dolphin Serenade (Dolphin Street )
7
11.8
50/1
T: M W Ryan
R: I Gundogdu (57)
50/1
5g Kempinsky x Cleavage (Military Plume )
Race 8 - Procon Developments Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:25.17
Prizemoney: $25,000
1
9/4F
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58.5)
9/4F
3g Flying Spur x Registered Nurse (Unbridled's Song )
Winning siblings: Dark Force, Kimpembe,
2
3.5
6/1
T: Michael Trotter
R: Dale Smith (59)
6/1
3
3.6
15/4
T: R E Laing
R: B Werner (57)
15/4
3g Denman x Rosmarino (Langfuhr )
4
7.1
Intrigo (11)
14/1
T: Saab Hasan
R: J Mallyon (55.5)
14/1
5m Magnus x Dark Intrigue (Unbridled's Song )
5
7.3
15/2
T: M M Laurie
R: S Baster (58.5)
15/2
3g Charge Forward x Carlaxna (Linamix )
6
10.5
4/1
T: D Hayes and T Dabernig
R: L Currie (59)
4/1
3g Mossman x Marmoso (Marscay )
7
10.7
100/1
T: M A Bell
R: D Gauci (56)
100/1
8g Don Eduardo x Lady Singa (Danasinga )
8
13.7
100/1
T: R A Hockley
R: Ms J Beriman (55)
100/1
7m Delzao x Imshi (Euclase )
9
19.7
20/1
T: M A Bell
R: J Kokotajlo (55)
20/1
4g Magnus x Very Bright (General Nediym )
10
24.5
8/1
T: M M Laurie
R: Chris Caserta (54.5)
8/1
3f Stryker x La Piazza (Dolphin Street )
11
54.5
Bonnard (12)
100/1
T: Andrew Taylor
R: Anthony Boyd (54)
100/1
6g Masterpiece x Bonica (Nassipour )