Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, December 6

Race 1 - All Coast Recycling Mdn Hcp (900m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 0:54.15 (34.06)
Prizemoney: $16,000
1
8/11F
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (57)
8/11F
3f Excites x Grooves (Marscay )
Winning siblings: Cobbley, Gosetgo, Steel Fixer,
2
4.0
25/1
T: W P Nugent
R: Janette Johnson (57)
25/1
4m Hidden Dragon x Centreofattraction (Celestial Dancer )
3
5.5
20/1
T: S J Morrisey
R: A Hearn (54)
20/1
3f Raheeb x Lady Governor (Tale Of The Cat )
4
6.0
12/1
T: D A McColm
R: D Green (58.5)
12/1
3g Wicked Style x Lady Ness (Lion Hunter )
5
6.5
7/1
T: L J Gough
R: Ms C Schmidt (54)
7/1
6
8.3
20/1
T: G F Burns
R: A Spinks (54.5)
20/1
7
8.4
7/2
T: J C Smerdon
R: B Wallace (58.5)
7/2
3g Gonski x Jacquesson (Zabeel )
8
12.4
60/1
T: D J Wilcock
R: C Small (56.5)
60/1
Race 2 - All Coast Skip Hire Hcp (C2) (900m)
Class: Class 2 Track: Heavy(9) Time: 0:53.86 (35.05)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: D T Kelly
R: Daniel Griffin (57)
9/2
4h Dylan Thomas x Irish Echo (Giant's Causeway )
2
0.3
2/1F
T: P A Youngberry
R: T Treichel (58.5)
2/1F
4g Northern Meteor x Pasikatera (Thunder Gulch )
3
2.6
10/1
T: P P Jenkins
R: K Wharton (58)
10/1
5g Longhorn x Celestial Star (Celestial Dancer )
4
2.7
6/1
T: D J Duryea
R: P T Holmes (58.5)
6/1
5g Zaha x New Theatre (Stage High )
5
2.9
12/1
T: D B Campbell
R: A Adkins (51.5)
12/1
5g Nidan x Connie Torette (Lake Coniston )
6
3.4
9/4
T: D Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (57)
9/4
3g Hard Spun x Elzeeza (Hussonet )
7
4.9
60/1
T: Kevin Martin
R: A Spinks (54)
60/1
6g Sequalo x Brew (Shecky's Request )
8
5.0
15/1
T: L H Wheeler
R: K Yoshida (54)
15/1
4m All Bar One x Lion Error (Lion Hunter )
Race 3 - Laurie Kimlin 93 Not Out Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:20.37 (36.78)
Prizemoney: $16,000
1
13/4
T: Marcus Wilson
R: Daniel Griffin (57.5)
13/4
6g Black Hawk x Snow Ballet (Baryshnikov )
Winning siblings: Ton Of Luck,
2
0.8
11/1
T: L D Kelly
R: K Wharton (56)
11/1
3g Choisir x Semine (Viscount )
3
3.6
6/4F
T: D Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (55)
6/4F
3f More Than Ready x Super Smudge (Flying Spur )
4
3.7
15/4
T: N J Doyle
R: Ms C Schmidt (56.5)
15/4
3g Jet Spur x Show Biz Miss (Sequalo )
5
4.5
40/1
T: Lionel Richardson
R: D Green (54)
40/1
6
6.3
30/1
T: Ben Ahrens
R: A Hearn (52.5)
30/1
3f Red Element x Empress Di (Octagonal )
7
6.5
8/1
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (57.5)
8/1
8
12.0
9/1
T: Duncan Wilson
R: A Best (54)
9/1
5g Frisco View x Lhotse (Langfuhr )
9
18.8
50/1
T: Ms S O'Sullivan
R: C Small (56.5)
50/1
4g Dane News x Xaaround (Xaar )
10
27.3
40/1
T: D J Duryea
R: P T Holmes (54.5)
40/1
5m Dr Green x Allyouneed (Dantibes )
11
33.8
40/1
T: Damien P Johnston
R: L C Williams (59)
40/1
4g Declarations x Danetilla (Danetrice )
Race 4 - Coastal Tipper Hire Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Heavy(9) Time: 1:54.39 (36.37)
Prizemoney: $16,000
1
3/1
T: Ms T Wolfgram
R: Ms K Stanley (54)
3/1
Winning siblings: Interange,
2
3.8
7/4F
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (57.5)
7/4F
4g Guillotine x Admiration (Stylish Century )
3
4.6
8/1
T: Ben Currie
R: M McGillivray (53)
8/1
4
5.6
5/2
T: M Callaghan
R: K Yoshida (58)
5/2
4g Golden Snake x Swimmingly (Thunder Gulch )
5
6.6
20/1
T: E T Ainsworth
R: Brooke Ainsworth (51)
20/1
6m Break The Vault x Fairweather (Hurricane Sky )
6
6.9
16/1
T: K J Jones
R: A Hearn (52.5)
16/1
7g Mossman x Oh So Royal (Danzero )
7
7.3
15/1
T: Natalie McCall
R: K Wharton (54)
15/1
6g Greenwood Lake x La Pic (Piccolo )
8
12.3
16/1
T: Ms J Hardy
R: M Hellyer (56.5)
16/1
5g Domesday x Dressage (Canny Lad )
Race 5 - Coastal Tipper Hire Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:26.58 (37.86)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: T B Thomas
R: M McGillivray (55)
5/1
3g Bradbury's Luck x Riseupsinging (Singingintherain )
Winning siblings: Riseupskating,
2
0.5
7/2F
T: K M Schweida
R: Daniel Griffin (57)
7/2F
3g Show A Heart x Supriym Story (General Nediym )
3
2.8
11/1
T: Ms H Page
R: J P Morris (57)
11/1
3g Real Saga x Mossvana (Mossman )
4
3.3
200/1
T: W L King
R: A Hearn (55.5)
200/1
3g Jezadane x Resolute Lass (Tong Po )
5
4.6
20/1
T: F Adams
R: M Hellyer (55)
20/1
3f Tycoon Ruler x Hot Fling (Filante )
6
4.9
13/2
T: B J Lockwood
R: B El-Issa (57)
13/2
7
5.7
5/1
T: D Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (55)
5/1
3f Redoute's Choice x Ulfah (Encosta De Lago )
8
6.5
7/1
T: A J Edmonds
R: L R Dittman (57)
7/1
3c Husson x Three Quarter Pace (Grosvenor )
9
7.0
25/1
T: N J Doyle
R: Ms C Schmidt (55)
25/1
3f Dane Shadow x Magda (Anabaa )
10
7.2
30/1
T: S J Morrisey
R: K Wharton (57)
30/1
3g Hotel Grand x Sweet Venture (Quest For Fame )
11
8.2
40/1
T: S B Laming
R: S Galloway (57)
40/1
3g Snitzel x Blaze Em (Zabeel )
12
11.0
80/1
T: Neil Hocking
R: A Best (55)
80/1
3f Clang x Tubby (St. Covet )
13
11.1
9/2
T: B R Guy
R: Janette Johnson (57)
9/2
3g Jet Spur x Eleda (Deputy Governor )
Race 6 - Coastal Tipper Hire Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:06.76 (37.03)
Prizemoney: $16,000
1
4/1
T: L H Wheeler
R: Daniel Griffin (56.5)
4/1
3f Jet Spur x Why're You Waiting (More Than Ready )
2
0.2
8/1
T: Ben Ahrens
R: J P Morris (57.5)
8/1
3
0.3
16/1
T: Ms L Erhart
R: K Wharton (54.5)
16/1
4
0.4
6/1
T: R L Cameron
R: M Hellyer (54.5)
6/1
4m Murtajill x Gloryforus (Cape Cross )
5
2.7
2/1F
T: B R Guy
R: A Adkins (53)
2/1F
4m Court Command x Polarity Pearl (Captain Piper )
6
4.0
5/1
T: Shane Green
R: Ms Alisha Taylor (54.5)
5/1
3f All Bar One x Out (Octagonal )
7
7.0
9/2
T: M A Palmer
R: Brooke Ainsworth (53)
9/2
Race 7 - Outback Jacks 29 Locations-C1 (1100m)
Class: Class 1 Track: Heavy(9) Time: 1:06.32 (35.52)
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: D B Campbell
R: A Adkins (55.5)
9/4F
4g Za-Im x Woz One (Carry The Flag )
Winning siblings: All One Class, First Sight, Za One,
2
2.3
7/2
T: Darren Bell
R: Geoffrey Goold (58.5)
7/2
4g Statue Of Liberty x Coinage (Show A Heart )
3
5.1
8/1
T: D D Schmidt
R: Ms C Schmidt (57.5)
8/1
4g Easy Rocking x Asflora (Lake Coniston )
4
5.2
8/1
T: J A Gilmore
R: M Hellyer (56)
8/1
5h Testafiable x Shebensopdet (Devaraja )
5
5.7
8/1
T: Bette Anne Harden
R: A Spinks (54.5)
8/1
6
6.0
16/1
T: Jason Edwards
R: A Hearn (54)
16/1
5g Bel Danoro x Lady Sequalo (Sequalo )
7
7.8
Baio (2)
3/1
T: A J Edmonds
R: J P Morris (58.5)
3/1
3g Myboycharlie x Gloravega (Honour And Glory )
8
8.8
9/1
T: D J Duryea
R: L C Williams (56.5)
9/1
5g Monashee Mountain x Positio (Yallah Prince )
Race 8 - Coastal Tipper Hire Plate (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 1:26.29 (37.87)
Prizemoney: $16,000
1
2/1F
T: M Caltabiano
R: B El-Issa (59)
2/1F
Winning siblings: Lucky Elixir,
2
0.1
9/2
T: Ben Currie
R: Jake Hull (57)
9/2
3
0.5
60/1
T: Michael Maunder
R: L R Dittman (57)
60/1
6m Perfectly Ready x Beada Baby (Stop The Music )
4
0.7
4/1
T: A J Edmonds
R: J P Morris (57)
4/1
5m Rock Of Gibraltar x Haywire (Marauding )
5
1.0
7/2
T: D T Kelly
R: P T Holmes (55.5)
7/2
4m Ekraar x Repetition (Kingdom Bay )
6
3.5
8/1
T: Darren Bell
R: Geoffrey Goold (59)
8/1
4g Show A Heart x Tender Truce (Brief Truce )
7
4.0
12/1
T: B R Guy
R: Janette Johnson (57.5)
12/1
5g Bradbury's Luck x Paintbrush (Quest For Fame )
8
9.8
25/1
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (57.5)
25/1
4g Artie Schiller x Danira (Danehill )
9
11.1
Dudley (3)
80/1
T: Peter R Stanley
R: Ms K Stanley (56)
80/1
6g Red Dazzler x Next (Puissance )
10
12.9
60/1
T: D B Campbell
R: A Adkins (56)
60/1
7g Nidan x Connie Torette (Lake Coniston )