Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, November 14

Race 1 - Barrier Reef Pools Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.17 (34.35)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: J P Morrisey
R: T Treichel (58.5)
5/2F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
4/1
T: Bruce Hill
R: M McGuren (59)
4/1
3c Husson x Virgin Snow (Desert Prince )
3
3.8
10/1
T: D T Kelly
R: Daniel Griffin (58.5)
10/1
3g Ferocity x Harley Ma (Shovhog )
4
4.1
5/1
T: A J Edmonds
R: S Galloway (56.5)
5/1
3f Hidden Dragon x Areeba Areeba (Victory Note )
5
6.1
11/1
T: R L Heathcote
R: M Paget (56.5)
11/1
3f Show A Heart x Poiym (General Nediym )
6
9.4
Flambe (9)
12/1
T: Ms K Doughty
R: L P Rolls (57)
12/1
3f Jet Spur x Zedatier (Zeditave )
7
10.9
25/1
T: M J Dunn
R: Sarah Eilbeck (54.5)
25/1
3f Commands x Miss Hawkins (Red Ransom )
8
11.0
16/1
T: Jason Edwards
R: Justin P Stanley (59)
16/1
3g Jet Spur x Nanaja (Iglesia )
9
13.0
Sanjay (4)
11/1
T: Kent Fleming
R: Matthew Palmer (59)
11/1
3g Hard Spun x Pan's Flute (Lonhro )
10
17.0
13/2
T: J P Morrisey
R: A Spinks (57)
13/2
3f Danroad x Love Dust (Flying Spur )
Race 2 - Cool Pools Of Melbourne Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.10 (36.27)
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (55.5)
7/1
Winning siblings: Nordic Jet, Nordic Show,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
8/11F
T: A J Edmonds
R: S Galloway (59)
8/11F
3
2.7
12/1
T: M A Kropp
R: G Geran (57.5)
12/1
4m Haradasun x Fleur De L'orient (Thunder Gulch )
4
2.8
Watched (11)
30/1
T: B R Guy
R: K Wharton (54)
30/1
3f Teofilo x Sagre (Clang )
5
2.9
4/1
T: Chris Munce
R: M McGuren (57.5)
4/1
4m Krupt x Treasured (Prized )
6
4.2
50/1
T: S B Laming
R: V D Johnston (55)
50/1
7
4.6
14/1
T: Ms J Pratten
R: C Maund (58)
14/1
4m Teranaba x Sarab Miss (Dubai Destination )
8
6.9
30/1
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (58.5)
30/1
4m Real Saga x Station Diva (Ali-Royal )
Race 3 - Gibson Family Pools Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.61 (36.63)
Prizemoney: $16,000
1
7/4F
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (55.5)
7/4F
Winning siblings: Do A Dabl Doya, Lumineer,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: Ian Savins
R: T Treichel (59)
7/1
4g Dylan Thomas x Freeroller (Royal Academy )
3
0.7
10/1
T: R Drysdale
R: Ms K Stanley (51)
10/1
4g Felix The Cat x Dinna Anchor (Red Anchor )
4
1.5
8/1
T: Natalie McCall
R: Sarah Eilbeck (57)
8/1
4g Real Saga x Kootenannie (Sequalo )
5
2.3
50/1
T: D T Kelly
R: Matthew Palmer (56.5)
50/1
3g Ekraar x Optimus (More Than Ready )
6
2.4
20/1
T: S B Laming
R: V D Johnston (57)
20/1
3c Postponed x Indovina (Elusive Quality )
7
4.2
20/1
T: G F Walters
R: N Day (54.5)
20/1
6g Danzero x Decibeel (Zabeel )
8
4.4
15/8
T: J P Morrisey
R: Daniel Griffin (58)
15/8
3g Casino Prince x Beachland (Falvelon )
9
4.6
20/1
T: Carolyn Halliday
R: Geoffrey Goold (55)
20/1
6g Bel Esprit x Scentum (Scenic )
10
10.1
50/1
T: J P Morrisey
R: M Paget (57)
50/1
3g Savabeel x Our Melodious (Lucky Owners )
Race 4 - Blue Marlin Pools Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Soft(5) Time: 1:23.62 (35.13)
Prizemoney: $16,000
1
11/4
T: S C Jones
R: Ms K Stanley (56)
11/4
5m Conatus x Mustang Sally (Zabeel )
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: Bruce Hill
R: K Wharton (54)
4/1
4m Murtajill x Divinity Dash (Mossman )
3
2.7
7/1
T: Ms K Doughty
R: Sarah Eilbeck (55)
7/1
6g Longhorn x Romantico (Groom Dancer )
4
4.0
2/1F
T: T Bailey
R: J P Morris (58.5)
2/1F
5g Not A Single Doubt x Fusaichi Queen (Fusaichi Pegasus )
5
4.3
15/2
T: A F Ryan
R: M McGuren (59)
15/2
5g Testa Rossa x Aloha Charm (Marauding )
6
7.3
Micken (7)
6/1
T: B R Guy
R: L P Rolls (54)
6/1
7g Darci Brahma x Battocchi (Success Express )
7
8.3
50/1
T: David Scanes
R: A Spinks (54)
50/1
9g Iglesia x Grand Society (Grand Lodge )
Race 5 - Outdoor Indulgence Hcp (C2) (1800m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:51.54 (35.80)
Prizemoney: $16,000
1
7/4F
T: A J Edmonds
R: S Galloway (59)
7/4F
4g More Than Ready x Mimi Lebrock (Show A Heart )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/1
T: B R Guy
R: L P Rolls (54)
9/1
3g Captain Sonador x Hepburn Rose (Sir Tristram )
3
1.5
6/1
T: M A Kropp
R: K Wharton (54)
6/1
4m Strada x Yellow Ribbon (Octagonal )
4
1.8
Qabla (11)
9/1
T: E R Singh
R: Rhiannon Payne (52)
9/1
6g Al Samer x Dal Cuore (Dalakhani )
5
2.3
Walwa (6)
8/1
T: J P Morrisey
R: A Spinks (54)
8/1
3f Magic Albert x Zigalong (Danzighill )
6
2.8
7/2
T: Bruce Hill
R: M McGuren (55)
7/2
4g Red Element x Noosa Princess (Monashee Mountain )
7
3.8
9/1
T: Paul Butterworth
R: N Day (54)
9/1
8
5.8
66/1
T: Ms J Dorrington
R: Anthony Allen (54)
66/1
5m Bel Esprit x Ruby Trois (Rubiton )
9
7.1
30/1
T: R Drysdale
R: Brooke Ainsworth (52)
30/1
10
8.4
11/1
T: P Duff
R: Sarah Eilbeck (52.5)
11/1
5m Snippetson x Chosen Goddess (Redoute's Choice )
Race 6 - Shipman Construction Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.76 (35.58)
Prizemoney: $16,000
1
11/4F
T: D T Kelly
R: Daniel Griffin (57.5)
11/4F
5m Sir Percy x Rixi (Strategic )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
4/1
T: Ms P Campbell
R: Anthony Allen (58)
4/1
4g Murtajill x Automate (Strategic )
3
1.5
7/2
T: Bruce Hill
R: K Wharton (54.5)
7/2
3f Monaco Consul x Favorite Kas (Favorite Trick )
4
3.0
6/1
T: C A Cousins
R: Ms K Stanley (53)
6/1
5m Murtajill x Weekend In Paris (Beautiful Crown )
5
4.3
14/1
T: D T Kelly
R: Matthew Palmer (55.5)
14/1
5m Ekraar x Idea (Danewin )
6
4.6
15/1
T: Ronald Smith
R: M F Crawford (54)
15/1
6g Stromberg Carlson x Super Polish (Super Fiesta )
7
5.4
7/1
T: P Duff
R: N Day (55.5)
7/1
8
5.6
8/1
T: Ben Ahrens
R: Ben Cornell (55.5)
8/1
Race 7 - Barrier Reef Pools Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.95 (34.90)
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: Ms K Doughty
R: Geoffrey Goold (56.5)
7/1
5m Bianconi x Thrilladilla (Umatilla )
Winning siblings: Brillanconi, Collateral,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: J P Morrisey
R: T Treichel (56.5)
11/2
3
0.5
10/1
T: J C Smerdon
R: L P Rolls (54.5)
10/1
4
0.9
4/1
T: J P Morrisey
R: J P Morris (54)
4/1
5g Show A Heart x Call Me Kathleen (Phone Trick )
5
1.9
7/2F
T: Ms A Willick
R: V D Johnston (57)
7/2F
4m Nicconi x Tale Of Love (Tale Of The Cat )
6
2.7
Kolonga (10)
20/1
T: Ben Hull
R: Anthony Allen (54.5)
20/1
6m Magnus x Deputy Dehere (Dehere )
7
3.7
Olja (9)
9/1
T: B Herne
R: Rhiannon Payne (53)
9/1
3g Zizou x Solysombra (Iglesia )
8
5.7
4/1
T: A J Edmonds
R: S Galloway (56.5)
4/1
4m Nicconi x Mizzle (Rahy )
9
5.9
16/1
T: Natalie McCall
R: Sarah Eilbeck (53)
16/1
4m Salt Lake City x Aquacade (Radjhasi )
10
24.7
12/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms K Stanley (53.5)
12/1
Race 8 - Mishani Enterprises Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:11.68 (34.84)
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: R L Heathcote
R: M Paget (55.5)
7/1
3g Denman x Sing For Us (Danasinga )
Winning siblings: Night King,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1F
T: P and W Hulbert
R: A E Denby (53)
4/1F
4m Duporth x Sweet Executive (Last Tycoon )
3
0.3
7/1
T: N J Doyle
R: T Treichel (54)
7/1
3f Star Witness x Stage Beauty (Desert Prince )
4
0.7
Carton (2)
16/1
T: M J Dunn
R: Daniel Griffin (57.5)
16/1
5g Guillotine x Leeu (Volksraad )
5
1.2
4/1F
T: J P Morrisey
R: A Spinks (54)
4/1F
3f Bernardini x Polar (Elusive Quality )
6
2.2
15/2
T: Paul Butterworth
R: N Day (54)
15/2
5g Oratorio x La Mambo (Marscay )
7
2.3
9/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (56)
9/1
5g God's Own x Bravisa (Brave Warrior )
8
2.5
9/1
T: Ms P Barron
R: S Galloway (57)
9/1
6g Desert Sun x She Can Too (Distinctly North )
9
4.3
20/1
T: C A Cousins
R: Sarah Eilbeck (52.5)
20/1
4m Wonderful World x Weekend In Paris (Beautiful Crown )
10
4.4
9/2
T: G N Nielsen
R: M McGuren (57.5)
9/2
6g Antonius Pius x Rush To Glory (Honour And Glory )
11
5.4
20/1
T: D J Graham
R: Ms K Stanley (51)
20/1
4m Publishing x Back Of Bell (Don't Say Halo )