Breednet Results

GOSFORD - Saturday, December 16

Race 1 - Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.89
Prizemoney: $3,500
1
8/11F
T: Andrew Eastcott
R: Ms D Tagg (67)
8/11F
Winning siblings: Double Power, Oscar Time,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Krug (3)
5/4
T: Kelly Smith
R: Maddison Wright (67)
5/4
3
12.3
15/2
T: Ms L Selby
R: Sophia Thatcher (64)
15/2
5g Excellent Art (GB) x Fairness (NZ) (Danehill (USA))
4
20.0
9/1
T: Darryl Roberts
R: Mr Ashley Boyd (67)
9/1
5g Youthful Legs (USA) x Sutton Gamble (Dubai Destination (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.13
Prizemoney: $3,500
1
9/10F
T: Luke Pepper
R: Billy Owen (65)
9/10F
4m Commands x Revamp (Zoffany (USA))
Winning siblings: Hour Of Peril,
This nick: 8 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.5
4/1
T: Ms W Ings
R: M Wade (64)
4/1
4g Oamaru Force x Frilly Milly (Military Plume (NZ))
3
1.6
11/8
T: J Khalifeh
R: Mr Michael Gray (65)
11/8
4m Zoffany (IRE) x Larenco (Encosta De Lago )
4
10.6
4/1
T: B Robinson
R: Wesley Boyd (61.5)
4/1
3f Dr Doute's x La Dreamer (Flying Spur )
5
24.0
5/1
T: R H Holloway
R: S Fogg (65)
5/1
4m Court Command x Hollie's Kingdom (Switch In Time (IRE))
Race 3 - Hcp (Cl B ) (900m)
Class: Class B Track: Good(4) Time: 0:54.85
Prizemoney: $4,000
1
4/7F
T: Michael Plummer
R: Mr R Blewitt (66.5)
4/7F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
16/1
T: Bryan Dixon
R: Maddison Wright (62)
16/1
7g Hidden Dragon x Gallant Concept (NZ) (Without Fear (FR))
3
1.8
6/4
T: Lindsey Kennedy
R: Sally-Ann Gemenis (59.5)
6/4
5m Dane Shadow x Quipster (Snippets )
4
3.1
14/1
T: Peter Kirby
R: Alicia Morris (60)
14/1
4g Zoffany (IRE) x Bendaree Hera (Snippetson )
5
5.6
7/2
T: Jason Waters
R: Wesley Boyd (60)
7/2
5m Intergaze x Liziborden (Dangerous )
Race 4 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(4) Time: 1:14.19
Prizemoney: $4,000
1
7/1
T: S Thomas
R: Sally-Ann Gemenis (59)
7/1
Winning siblings: Ozirose,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: Ms D Prest
R: Alicia Morris (60)
40/1
7m Supreme Class x Brisk Lynn (Sir Laurence (NZ))
3
1.2
13/4
T: Bryan Dixon
R: Maddison Wright (62)
13/4
4
1.3
8/1
T: Scott Wade
R: Mr R Blewitt (62.5)
8/1
4m Haradasun x Bundles Of Cash (Secret Savings (USA))
5
1.5
5/4F
T: Darryl Roberts
R: Mr Ashley Boyd (62.5)
5/4F
6
2.5
7/2
T: Ms S Murray-Leslie
R: Billy Owen (62)
7/2
7
3.6
9/1
T: Andrew Eastcott
R: Ms D Tagg (62)
9/1
6g Barbajuan (IRE) x Bay Thunder (Bigstone (IRE))
8
4.0
5/1
T: T J Rae
R: Mr Michael Gray (62)
5/1
6m Dylan Thomas (IRE) x Sugus' Song (Jan Murray (USA))
Race 5 - Picnic Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:41.86
Prizemoney: $5,000
1
11/2
T: Ms L Selby
R: Sophia Thatcher (62)
11/2
8g Oasis Dream (GB) x Hi Calypso (IRE) (In The Wings (GB))
Winning siblings: Our Yangtze,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2.0
9/4
T: Stephen Schofield
R: Sally-Ann Gemenis (59)
9/4
3
5.0
4/7F
T: D Lane
R: Mr R Blewitt (64.5)
4/7F
7g Waterford Road x Comeinspina (NZ) (Spinning World (USA))
4
8.7
20/1
T: T J Rae
R: Mr Michael Gray (62)
20/1
4g Zoffany (IRE) x Cuppalatte (Show A Heart )
5
12.4
20/1
T: M A Stapleford
R: Maddison Wright (62)
20/1
6
15.5
9/2
T: Jason Waters
R: Wesley Boyd (60)
9/2