Breednet Results

GOULBURN - Thursday, December 11

Race 1 - S Hazleton Electrical Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:58.55 (34.85)
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: Lauri Wray
R: Peter Wells (57)
9/4F
4m Bon Hoffa x Set Dayan (Gold Carat )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/4
T: Kurt Goldman
R: S Clipperton (55.5)
9/4
3f Not A Single Doubt x Cash Crazy (Secret Savings )
3
2.1
60/1
T: C C Pearson
R: Patrick Murphy (59)
60/1
4g God's Own x Swissac (Secret Savings )
4
2.7
3/1
T: Ms G Englebrecht
R: P Hammersley (59)
3/1
4g Musket x Catmint (Catrail )
5
4.7
25/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (59)
25/1
6
5.2
Sierra (14)
50/1
T: G D Hickman
R: Erhan Kacmaz (53.5)
50/1
3f Related x Miss Strangelove (Geiger Counter )
7
5.7
4/1
T: Kevin Moses
R: K Jennings (55.5)
4/1
4m Hidden Dragon x Show Of Force (Luskin Star )
8
12.3
13/2
T: Bart and James Cummings
R: C Lever (57)
13/2
9
12.4
50/1
T: J P Shea
R: A Cavallo (57)
50/1
5m Al Maher x Inter Scene (Scenic )
10
14.6
30/1
T: B N Jones
R: N Perryman (57)
30/1
4m Regal Shot x Miss Peru (Perugino )
Race 2 - Divalls Earthmoving Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:18.33 (35.99)
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: Kurt Goldman
R: B Shinn (58)
7/2
3c Tale Of The Cat x Widgee (Redoute's Choice )
Winning siblings: Casque,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Afiado (5)
8/1
T: Tony McEvoy
R: G Buckley (56)
8/1
3f Encosta De Lago x Sharp (Danzero )
3
1.1
1/1F
T: G D Hickman
R: Tommy Berry (58)
1/1F
3g High Chaparral x Honi (Marauding )
4
1.5
Career (7)
10/1
T: J A O'Shea
R: J Penza (55.5)
10/1
5
1.8
5/1
T: J C Coyle
R: Peter Wells (57)
5/1
3g Myboycharlie x Friendly Conflict (Kenny's Best Pal )
6
5.1
13/2
T: Bart and James Cummings
R: C Lever (58)
13/2
3g God's Own x White (Danasinga )
7
6.6
30/1
T: Aaron Clarke
R: Deanne Panya (53)
30/1
8
8.7
25/1
T: N J Olive
R: R M Saxton (55.5)
25/1
Race 3 - Hypercet Printing Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.34 (36.62)
Prizemoney: $15,000
1
15/1
T: W T Prain
R: J Penza (57)
15/1
Winning siblings: Brutus, Chosen Harvest,
This nick: 27 runners; 13 winners; 1 SW. Details
2
0.1
13/4
T: C E Conners
R: S Clipperton (55)
13/4
3
0.9
100/1
T: G M Brown
R: P King (56)
100/1
5m King Cugat x Too Foxy (Handy Proverb )
4
1.0
Midas (1)
3/1F
T: Bart and James Cummings
R: C Lever (59)
3/1F
4g High Chaparral x Clarens (Star Way )
5
1.2
15/2
T: G Portelli
R: Ms R Murray (55)
15/2
6
1.9
16/1
T: John Bateman
R: Ms K O'Hara (58)
16/1
4g Domesday x Orcym (Orpen )
7
2.3
5/1
T: G D Hickman
R: Tommy Berry (57)
5/1
3g Haradasun x Pyramid Girl (Brief Truce )
8
3.9
7/1
T: Tony McEvoy
R: G Buckley (57.5)
7/1
9
4.0
11/1
T: C Karakatsanis
R: P Hammersley (55)
11/1
10
4.2
11/2
T: S I Singleton
R: Kevin May (57.5)
11/2
11
8.7
Mosites (11)
50/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (55)
50/1
5m Excites x Cornish Moss (Barathea )
12
10.8
100/1
T: Ms J Hoy
R: M A Cahill (55)
100/1
4m Murtajill x Cantinela (Zoffany )
Race 4 - Park St Sydney Tab Plate (C1) (2100m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 2:13.47 (38.06)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Sam Kavanagh
R: C Lever (59)
6/1
4g Al Samer x Say Yield (High Yield )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2F
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (57)
7/2F
5m Arena x My Czech Chick (Marwina )
3
0.5
8/1
T: Mark Gee
R: G Buckley (56.5)
8/1
4
3.0
5/1
T: M D Sparrow
R: J Penza (57)
5/1
6m Grandera x Classic Keys (Marauding )
5
3.4
13/2
T: D A Williams
R: B Shinn (56.5)
13/2
4g Prince Arthur x Missmossvegas (Nuclear Freeze )
6
3.7
50/1
T: T Sergi
R: A Cavallo (54.5)
50/1
7
6.4
4/1
T: Graeme Spackman
R: M A Cahill (57.5)
4/1
3g Alert x Sudden Beat (Serheed )
8
7.9
14/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: T Lovelock-Wiggins (59)
14/1
5g Redoute's Choice x Patou (Covetous )
9
8.6
16/1
T: Graeme Spackman
R: Tash Burleigh (55)
16/1
6m Bite The Bullet x Opera Bay (Opera Prince )
10
14.0
80/1
T: K J Parker
R: S Clipperton (55)
80/1
3g Starcraft x Dream The Dream (Encosta De Lago )
11
18.6
15/2
T: David Vandyke
R: P Hammersley (56.5)
15/2
12
25.6
60/1
T: Kevin Cassidy
R: R M Saxton (56.5)
60/1
4g Murtajill x Tangerine Dream (Sadler's Wells )
Race 5 - Fred Cooper Cup (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:36.84 (37.03)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: Matthew Wood
R: Deanne Panya (58.5)
8/1
5g Ad Valorem x Miss Puddles (Carry The Crown )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/8F
T: D A Williams
R: B Shinn (58.5)
13/8F
7m Ustinov x Rose Quartz (Hennessy )
3
0.2
Dure (3)
8/1
T: M J Smith
R: Patrick Murphy (58.5)
8/1
5g Dubawi x Revive (Revoque )
4
1.7
11/1
T: J G Sargent
R: A Hyeronimus (58.5)
11/1
5
3.4
20/1
T: Graeme Spackman
R: Ms J Taylor (54)
20/1
7m Yamanin Vital x Legal Note (Personal Escort )
6
3.5
13/2
T: Scott Aspery
R: C Lever (55)
13/2
4g Starcraft x Rose O' War (Danehill )
7
3.7
16/1
T: Michael Costa
R: Rachel Hunt (51)
16/1
6g Excites x Loaheeb (Canny Lad )
8
5.5
Albana (8)
30/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (56)
30/1
7g Magic Albert x Jadana (Jade Hunter )
9
5.9
15/1
T: A J Cummings
R: Tommy Berry (57.5)
15/1
5g More Than Ready x Irish Truce (Brief Truce )
10
6.8
16/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (57)
16/1
7g Traditionally x Bustri (Housebuster )
11
8.4
50/1
T: Graeme Spackman
R: S Guymer (54)
50/1
7g Rock Of Gibraltar x China Jester (Rory's Jester )
12
8.5
15/2
T: W T Prain
R: J Penza (57.5)
15/2
4g Valixir x October Miss (Octagonal )
Race 6 - Goulburn Workers Club Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:17.98 (36.38)
Prizemoney: $15,000
1
9/2
T: John Bateman
R: Patrick Murphy (58.5)
9/2
4g Viscount x Scenius (Scenic )
Winning siblings: Harbour Scene, Rogan Scent, Verscene,
This nick: 11 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.8
30/1
T: J G Sargent
R: A Layt (56.5)
30/1
4g Encosta De Lago x Fusaichi Rose (Fusaichi Pegasus )
3
2.1
5/1
T: S I Singleton
R: Kevin May (54)
5/1
3f Red Element x Trois Etoiles (Grand Lodge )
4
2.2
11/1
T: K J Parker
R: S Clipperton (58)
11/1
4g Bon Hoffa x Thundercup (Thunder Gulch )
5
3.0
14/1
T: Michael Costa
R: Ms R Murray (58)
14/1
4m Sebring x Crown Princess (Beautiful Crown )
6
3.6
20/1
T: Graeme Spackman
R: S Guymer (56.5)
20/1
6g Darci Brahma x Candescent (Bassenthwaite )
7
3.7
6/1
T: E B Murray
R: G Buckley (58.5)
6/1
4g Tale Of The Cat x Sequi (Danehill )
8
4.5
30/1
T: Ms E Longmire
R: S Pollard (54)
30/1
4m Dream Ballad x Briars Lass (Canny Lad )
9
5.3
40/1
T: Ms L Longmire
R: Ms K O'Hara (55.5)
40/1
4g Valixir x Jacovic (Victory Prince )
10
5.6
11/4F
T: G D Hickman
R: Tommy Berry (57.5)
11/4F
3g All American x Parisina (Last Tycoon )
11
6.1
30/1
T: T J Robinson
R: Peter Wells (56)
30/1
6g Redoute's Choice x Zeparty (Zeditave )
12
16.3
4/1
T: J A O'Shea
R: B Shinn (60)
4/1
4m Commands x Guilt (Encosta De Lago )
Race 7 - Radio 2st Pioneers Cup (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 1:24.30 (36.61)
Prizemoney: $15,000
1
11/2F
T: Patrick Webster
R: B Shinn (56.5)
11/2F
5m Strategic x Golden Flight (Danehill Dancer )
This nick: 11 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/1
T: Joseph Ible
R: James P Innes (56)
11/1
3
2.3
Akmal (13)
10/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: P Hammersley (56)
10/1
4
2.7
15/2
T: M C Conners
R: P King (57)
15/2
5m Untouchable x Donna Carmela (Beautiful Crown )
5
3.3
12/1
T: N F Gardner
R: Ms K O'Hara (58.5)
12/1
6
3.4
Shubawi (16)
16/1
T: Ms E Longmire
R: S Pollard (54.5)
16/1
4m Dubawi x Comrie (Choisir )
7
4.0
7/1
T: D A Williams
R: Ms C Gee (57.5)
7/1
8
4.3
Jayko (4)
10/1
T: C Hensler
R: Tash Burleigh (56)
10/1
7g Viscount x Tamales (Grand Lodge )
9
4.9
9/1
T: M J Smith
R: Patrick Murphy (59.5)
9/1
8g Noverre x Cruyff Almighty (Johan Cruyff )
10
6.3
12/1
T: Paul Murray
R: G Buckley (54.5)
12/1
4m Pendragon x Magical Misty (Magic Albert )
11
6.6
20/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: A Hyeronimus (57.5)
20/1
4g Flying Spur x Behind (General Nediym )
12
8.1
Bondo (17)
13/2
T: Mick Miladinovic
R: Erhan Kacmaz (56.5)
13/2
4g Zariz x Bold Shift (Night Shift )
13
9.6
12/1
T: T P Donnelly
R: M A Cahill (56)
12/1
3f Strategic x Dancer Doll (Danehill Dancer )