Breednet Results

GOULBURN - Friday, May 8

Race 1 - Weddings Specialists Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.37 (38.82)
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: David Pfieffer
R: C Reith (57)
9/4F
This nick: 15 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
1.5
9/2
T: D A Williams
R: B P Ward (59)
9/2
3g Spinning World x Toby Bess (King Of Kings )
3
1.8
11/1
T: W P Cave
R: G Buckley (59)
11/1
3g Dylan Thomas x Maid Of Antrim (High Yield )
4
2.5
5/1
T: David Vandyke
R: B Shinn (59)
5/1
3g Pentire x Zarvana (Zabeel )
5
2.7
9/2
T: Ms G Englebrecht
R: Ms J Taylor (57)
9/2
6
2.9
Rubrico (12)
40/1
T: J G Litt
R: J Penza (57)
40/1
3f Domesday x Monmisi (Montjeu )
7
3.2
20/1
T: Bryce Heys
R: Lester Grace (59)
20/1
3g Pentire x Red Queen (Redoute's Choice )
8
3.5
14/1
T: J G Sargent
R: T Angland (59)
14/1
9
3.6
9/2
T: M, W and J Hawkes
R: J Ford (57)
9/2
10
3.8
100/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (59)
100/1
6g Rock Of Gibraltar x Lifetime Story (Don't Say Halo )
11
4.8
Aeolus (1)
100/1
T: N F Gardner
R: Deanne Panya (57)
100/1
4g Dubawi x Double O'Roc (Brocco )
12
5.6
50/1
T: C E Conners
R: C Lever (59)
50/1
3g Red Element x Shezalago (Encosta De Lago )
13
8.8
30/1
T: Matthew Smith
R: Mitchell Bell (57)
30/1
3f Authorized x Fiaafy (Gone West )
14
19.7
100/1
T: Michael Gatty
R: Jason Devrimol (55)
100/1
3f Oratorio x Astound (Desert Prince )
Race 2 - Australian Stockyard Co Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.33 (37.84)
Prizemoney: $15,000
1
Braces (2)
15/4
T: G D Hickman
R: Mitchell Bell (58)
15/4
3g Duporth x Mount Juliet (O'Reilly )
Winning siblings: Hang On Tight, Mossman Flyer,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: John Thompson
R: C Reith (55.5)
5/1
3f Choisir x Larenco (Encosta De Lago )
3
1.6
15/1
T: K J Callaughan
R: B P Ward (55.5)
15/1
3f Prince Arthur x Palace Arts (Palace Music )
4
3.0
16/1
T: Ms M Rae
R: J Kissick (56)
16/1
3f Dylan Thomas x Faith (Don't Say Halo )
5
3.1
15/8F
T: Ms A Turner and M Poletti
R: James P Innes (58)
15/8F
5g Niello x United Nations (Langfuhr )
6
3.2
9/1
T: C E Conners
R: S Pollard (57.5)
9/1
7
3.3
7/1
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (55.5)
7/1
3f Street Cry x Laurelling (Highest Honor )
8
3.7
20/1
T: J Rolfe
R: M A Cahill (54.5)
20/1
4m Snitzel x Witching Ways (Encosta De Lago )
9
5.3
10/1
T: P G Moody
R: T Angland (55.5)
10/1
3f Henrythenavigator x Fly Me Home (Flying Spur )
10
7.3
100/1
T: Mark Gee
R: G Buckley (57)
100/1
3g Nadeem x Splendifico (Azzaam )
11
7.4
100/1
T: Ms E Longmire
R: J Penza (54)
100/1
4g Alert x Grace The Bar (Lawyer )
12
10.9
16/1
T: Ms L Longmire
R: Ms K O'Hara (55)
16/1
3f Haradasun x Sunsation (Desert Sun )
13
14.0
100/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Ms J Taylor (57.5)
100/1
14
14.3
100/1
T: Scott Wade
R: Aaron Sweeney (51)
100/1
4g Darbonne x Spirit Of Gypsy (Kingston Seattle )
Race 3 - Swiftwood Tiles/Bathrooms Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.33 (35.38)
Prizemoney: $15,000
1
11/1
T: David Vandyke
R: C Reith (55)
11/1
3f Sebring x Rosa's Joy (Rory's Jester )
Winning siblings: Joey's Chance, Rare Quality, Toy Story,
This nick: 7 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.1
9/10F
T: J A O'Shea
R: G Buckley (55)
9/10F
3f Shamardal x Hexameter (Octagonal )
3
4.1
16/1
T: A J Cummings
R: A Layt (57)
16/1
3g War Pass x Chalee (Storm Bird )
4
4.2
16/1
T: John Thompson
R: T Angland (57)
16/1
3g Zabeel x Now The World (Flying Spur )
5
4.4
8/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: James P Innes (55.5)
8/1
6
5.5
Swaane (12)
3/1
T: R J Quinton
R: Mitchell Bell (55)
3/1
3f Charge Forward x Unconditional Love (Elusive Quality )
7
11.4
100/1
T: Graeme Spackman
R: M A Cahill (57)
100/1
3g Alert x Grail Queen (Lake Coniston )
8
12.1
5/1
T: C E Conners
R: S Pollard (55)
5/1
3f Not A Single Doubt x Sybarite (Last Tycoon )
9
12.4
50/1
T: Richard Butler
R: J Ford (57)
50/1
3g Flying Spur x Rose Of Montana (More Than Ready )
10
12.8
50/1
T: Connie Greig
R: M Travers (57)
50/1
3c Ad Valorem x Elaine (Common Grounds )
11
14.2
Woobie (14)
100/1
T: Kevin Cassidy
R: B P Ward (55)
100/1
3f Duporth x Rosie Sunrise (Rock Of Gibraltar )
Race 4 - Storage King Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:58.63 (34.99)
Prizemoney: $15,000
1
5/2
T: David Vandyke
R: Ms K O'Hara (56.5)
5/2
3f Snitzel x Can't Hackit (Fasliyev )
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.0
5/4F
T: Lauri Wray
R: Ms J Taylor (56.5)
5/4F
4m Bon Hoffa x Set Dayan (Gold Carat )
3
6.0
50/1
T: P J Korn
R: Deanne Panya (55)
50/1
4
6.9
30/1
T: Scott Collings
R: M Travers (55.5)
30/1
3f Strada x Sweet Tiffany (Piccolo )
5
7.3
15/2
T: Rob Potter
R: R Bensley (57.5)
15/2
4m Lonhro x Irish Lies (Casual Lies )
6
7.9
15/2
T: A J Cummings
R: T Angland (59)
15/2
7
8.1
60/1
T: Timothy Grace
R: Lester Grace (54)
60/1
3f Danerich x Warn Brandow (King Of Prussia )
8
10.1
66/1
T: J W Van Duren
R: S Pollard (54)
66/1
4g Alert x In The Clover (Bureaucracy )
9
10.8
100/1
T: Ms L Sheppard
R: J Kissick (56)
100/1
6g Able Kane x Dolphinora (Dolphin Street )
10
12.9
25/1
T: C C Pearson
R: B P Ward (54)
25/1
3g Moscow Ballet x Ponentina (Chimes Square )
11
13.0
Tomelia (13)
66/1
T: Kevin Cassidy
R: M A Cahill (54)
66/1
12
15.8
11/1
T: N J Osborne
R: M Heagney (55.5)
11/1
3f Alert x Dumbell (Keltrice )
13
21.1
12/1
T: Bjorn Baker
R: C Reith (58.5)
12/1
3g War Pass x Think Fast (Lucky Owners )
Race 5 - Harris Scarfe (Bm55) (1200m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:11.21 (36.78)
Prizemoney: $15,000
1
16/1
T: Ms G Englebrecht
R: G Buckley (58)
16/1
5g Pendragon x Budderoo Miss (Forest Glow )
Winning siblings: Budderoo Knight, Budderoo Prince,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: K R Dryden
R: Ms K O'Hara (55)
6/1
5g Snippetson x Chu Chu (Royal Academy )
3
2.0
20/1
T: C E Conners
R: S Pollard (58.5)
20/1
5g Olympus x Jester Gypsy (Rory's Jester )
4
2.1
Cavalar (13)
10/1
T: Mark Gee
R: M A Cahill (54)
10/1
4m Murtajill x Finer Feelings (Secret Savings )
5
2.2
60/1
T: S G Hood
R: Lester Grace (59)
60/1
4m Haradasun x Royal Emerger (Flying Spur )
6
3.2
6/4F
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (58)
6/4F
3f Lonhro x Sycophant (Commands )
7
4.5
12/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Mitchell Bell (58.5)
12/1
5g Strada x Novella (Kaaptive Edition )
8
5.1
Akmal (14)
20/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: James P Innes (52.5)
20/1
9
5.9
30/1
T: Ms M Harrison
R: J Penza (54)
30/1
6m Rock Of Gibraltar x Morwell (Royal Academy )
10
6.5
6/1
T: J G Sargent
R: T Angland (57)
6/1
3f Domesday x Mahogany Room (High Rolling )
11
6.6
8/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Josh Cartwright (57.5)
8/1
12
8.0
25/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (56)
25/1
7m Conatus x Zip Zapper (Vettori )
13
8.8
100/1
T: Ms E Longmire
R: C Lever (55)
100/1
4m Rakti x Gothic Marian (Way Of Light )
14
9.8
Mahonga (10)
9/1
T: Graeme Spackman
R: B P Ward (56)
9/1
5g Antonius Pius x Rulique (Rancho Ruler )
15
11.3
100/1
T: Scott Wade
R: Aaron Sweeney (51)
100/1
4m Hotel Grand x Boldina (Flying Spur )
Race 6 - Fifes Stockfeeds (Bm50) (1600m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:38.17 (38.33)
Prizemoney: $15,000
1
30/1
T: K J Callaughan
R: B P Ward (56.5)
30/1
6g Zariz x Winkurra (Select Prince )
Winning siblings: Winnie's Lass,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: John Thompson
R: Ms K O'Hara (56)
60/1
3g Dream Ballad x Your Kiss (Langfuhr )
3
0.3
5/2F
T: J G Sargent
R: T Angland (60)
5/2F
5g Golan x Cape City (Kaapstad )
4
0.4
20/1
T: Timothy Grace
R: Lester Grace (55)
20/1
7g Street Cry x Star Maid (Made Of Gold )
5
0.5
14/1
T: Mitch Newman
R: C Reith (56)
14/1
6
1.8
11/1
T: Bryce Heys
R: J Kissick (60.5)
11/1
4g Danroad x Miss Nimitz (Strategic )
7
4.1
14/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: James P Innes (53.5)
14/1
5g Strada x Butterfly Theory (Fasliyev )
8
4.4
Sungine (11)
7/1
T: Graeme Spackman
R: J Penza (57)
7/1
3f Haradasun x Tagine (Last Tycoon )
9
4.9
9/1
T: W M Slinkard
R: G Buckley (59.5)
9/1
5g God's Own x Thoressa (Hurricane Sky )
10
5.5
10/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (58.5)
10/1
5g Oratorio x Florenza (Beautiful Crown )
11
5.6
30/1
T: Connie Greig
R: Deanne Panya (56)
30/1
4m Stratum x Fuji Express (Fuji Kiseki )
12
6.3
10/1
T: Connie Greig
R: Nick Heywood (57)
10/1
5m More Than Ready x Macedon Princess (Royal Academy )
13
7.1
15/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Carly Frater (57)
15/1
14
7.7
9/1
T: Mark Gee
R: Ms C Gee (56.5)
9/1
5m Bureaucracy x Marlissy (Mister C. )
15
11.4
8/1
T: Bruce Stewart
R: Mitchell Bell (59.5)
8/1
4m Kheleyf x Panaca (In The Wings )
16
11.8
100/1
T: Ms K Kulic
R: Josh Cartwright (58)
100/1
10g Faltaat x Queen Of Angels (Imperial Seal )
Race 7 - Jewell Builders (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:24.22 (38.14)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: K J Callaughan
R: B P Ward (59)
5/1
4g Fath x Witches Eyes (Super Jet )
Winning siblings: There Goes Lyn,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
16/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: J Ford (54.5)
16/1
4m Sebring x Tranquility Base (General Nediym )
3
2.3
8/11F
T: David Vandyke
R: B Shinn (57.5)
8/11F
3g Authorized x Prima Vera (Zoffany )
4
2.4
5/1
T: D A Williams
R: C Reith (58)
5/1
3f Ready's Image x Classic Quest (Coronado's Quest )
5
2.6
12/1
T: Connie Greig
R: Nick Heywood (55.5)
12/1
6g Dash For Cash x Elaine (Common Grounds )
6
2.9
40/1
T: Ms R Backhouse
R: Ms C Gee (55)
40/1
8g Bureaucracy x Circuit Bid (Mr. Henrysee )
7
3.3
100/1
T: L J Tilley
R: G Buckley (59.5)
100/1
6g Al Maher x Taispeann (Unbridled's Song )
8
3.6
20/1
T: Ms P Webber
R: C Lever (57.5)
20/1
7g Refuse To Bend x Laelene (Naturalism )
9
4.9
60/1
T: Ms K Kulic
R: Josh Cartwright (57.5)
60/1
7g Nuclear Freeze x Dilys (Kingston Seattle )
10
11.6
20/1
T: Bruce Stewart
R: J Penza (55)
20/1
9g Exceed And Excel x Native Jester (Rory's Jester )
11
11.9
14/1
T: Wayne Cohen
R: R Bensley (58)
14/1
4g Domesday x Little Spur (Flying Spur )
12
14.0
60/1
T: A M Molloy
R: M Travers (55)
60/1
13
16.8
100/1
T: Scott Wade
R: Aaron Sweeney (51)
100/1
6m Lonhro x Agile (Canny Lad )
Race 8 - Divalls Earthmoving Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:18.10 (36.35)
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: David Vandyke
R: C Reith (54.5)
15/2
3f Choisir x Lyford (Royal Academy )
This nick: 46 runners; 33 winners; 3 SW. Details
2
2.8
Dayak (2)
6/4F
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (58)
6/4F
3g Gonski x Set Dayan (Gold Carat )
3
4.8
5/2
T: Matthew Dale
R: B P Ward (54.5)
5/2
4m Magnus x Pier (Riverman )
4
4.9
8/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Ms J Taylor (57.5)
8/1
3g Sebring x Pride Of Africa (Desert Sun )
5
5.0
16/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: James P Innes (56.5)
16/1
6g Holy Roman Emperor x Zakynthos Girl (Metal Precieux )
6
5.5
50/1
T: C E Conners
R: S Pollard (56)
50/1
4m Zabeel x Magravine (Last Tycoon )
7
6.3
15/2
T: Sam Kavanagh
R: C Lever (55)
15/2
3f Nicconi x Sherrin (Court Of Jewels )
8
6.6
Jostle (12)
40/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (54)
40/1
4m Lonhro x Davilora Dane (Danehill )
9
8.0
8/1
T: P Courtney
R: M A Cahill (56.5)
8/1
10
9.8
66/1
T: L J Tilley
R: J Penza (55)
66/1
4g Any Suggestion x Witch Partner (Take Your Partner )
11
10.3
60/1
T: Kurt Goldman
R: Ms H E Poland (54)
60/1
12
11.4
20/1
T: C Karakatsanis
R: Nick Heywood (60)
20/1
3g All American x Forest City Girl (Deputy Minister )