Breednet Results

HAWKESBURY - Friday, November 20

Race 1 - Winning Commercial Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.37 (34.31)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: Mitch Newman
R: Ms C Nutman (53.5)
11/4
3g Monashee Mountain x Sharope Dancer (General Nediym )
2
1.0
5/4F
T: A J Denham
R: R Thompson (58)
5/4F
3g Mossman x Mal De Mer (Bahamian Bounty )
3
1.3
9/1
T: N Mayfield-Smith
R: Ms K O'Hara (55.5)
9/1
3f Not A Single Doubt x Airways (General Nediym )
4
2.1
9/1
T: W M Slinkard
R: G Buckley (57.5)
9/1
4g Aussie Rules x Royal Scarlet (Pure Theatre )
5
2.7
16/1
T: Ms W Haynes
R: J Ford (55.5)
16/1
5m Bel Danoro x Sunflowers (Tate Gallery )
6
3.4
8/1
T: Kurt Goldman
R: S Clipperton (55.5)
8/1
7
5.5
7/1
T: Tony McEvoy
R: K McEvoy (56)
7/1
8
6.9
60/1
T: Jamie Thomsen
R: T Angland (56.5)
60/1
9
7.0
40/1
T: Mark Sues
R: C Reith (55.5)
40/1
Race 2 - James Hardie Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:16.44 (34.20)
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: M, W and J Hawkes
R: S Clipperton (59)
13/4
4g Northern Meteor x Siuya (O'Reilly )
Winning siblings: Magnus Missile,
2
0.1
2/1F
T: James Cummings
R: G Schofield (57.5)
2/1F
3c Northern Meteor x Lung Tah (Quest For Fame )
3
0.9
Harpoon (12)
15/1
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (55.5)
15/1
4
4.3
9/1
T: G A Ryan
R: J R Collett (59)
9/1
5
5.6
25/1
T: J G Sargent
R: G Buckley (55.5)
25/1
3f Thorn Park x Calgary (Danasinga )
6
5.8
25/1
T: L W Curtis
R: Ms W Costin (55.5)
25/1
3f Casino Prince x Heavenly Glow (Spinning World )
7
6.8
15/2
T: G A Ryan
R: K McEvoy (57.5)
15/2
3g Snitzel x Morrego (More Than Ready )
8
8.2
50/1
T: Blake Fitzpatrick
R: Mitchell Bell (59)
50/1
7g Modern Era x Always Glowing (Forest Glow )
9
8.3
50/1
T: J C Coyle
R: J Ford (59)
50/1
4g Ad Valorem x Silicate (Falbrav )
10
11.0
9/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (57.5)
9/2
11
11.9
100/1
T: G D Hickman
R: Taylor Marshall (54)
100/1
3f O'Lonhro x Flying Mahal (Flying Spur )
12
12.8
Lomazzo (15)
16/1
T: Tony McEvoy
R: T Angland (57.5)
16/1
3g Magic Albert x Graphite Lass (Unbridled's Song )
13
33.9
40/1
T: C E Ritchie
R: P King (57.5)
40/1
3g Excellent Art x Borobodur (Strategic )
Race 3 - Tile Direct Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:35.43 (34.34)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: K R Hayes
R: B Spriggs (55.5)
4/1
4g Fast 'n' Famous x La Fille (Grosvenor )
Winning siblings: Anneraad, La Soeur, O'fille,
2
0.1
Mowgli (1)
6/1
T: C E Conners
R: Ms J Taylor (56.5)
6/1
3
0.4
4/5F
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (57.5)
4/5F
3c Redoute's Choice x Hades (Encosta De Lago )
4
10.0
6/1
T: C J Waller
R: C Lever (57.5)
6/1
3g Sebring x Electrical (Redoute's Choice )
5
12.0
100/1
T: Stephen Schofield
R: Ms C Pettigrew (53.5)
100/1
4g Dane Shadow x Whywashe (Opera Prince )
6
15.9
80/1
T: Mark Sues
R: Chelsea Ings (54)
80/1
100
0.0
14/1
T: M C Conners
R: Ms S Clenton (55)
14/1
3g Oratorio x Tis Maizing (Our Maizcay )
Race 4 - Aust. Reinforcing Company Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:01.95 (33.53)
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: R J Quinton
R: S Clipperton (59)
13/4
3c Starspangledbanner x Velvet Cream (Charge Forward )
Winning siblings: Smooth Celebration,
2
0.5
5/2F
T: P and P Snowden
R: Ms W Costin (56.5)
5/2F
3f Not A Single Doubt x Sandy Desert (Line In The Sand )
3
0.9
13/2
T: T Wong
R: G Schofield (58.5)
13/2
3g Hard Spun x Joyous Rain (Spectrum )
4
2.5
14/1
T: J G Sargent
R: Mitchell Bell (55.5)
14/1
3f Northern Meteor x Cyclone Annie (Hurricane Sky )
5
3.1
15/1
T: G A Ryan
R: K McEvoy (56)
15/1
3f Charge Forward x Matter (Octagonal )
6
3.5
40/1
T: Kevin Moses
R: J Penza (55)
40/1
3f More Than Ready x St. Kate (Danehill )
7
4.5
16/1
T: C J Waller
R: C Lever (56)
16/1
3f Street Cry x Zarock (Rock Of Gibraltar )
8
4.9
6/1
T: Tony McEvoy
R: T Angland (58.5)
6/1
3g Big Brown x Innishbeg (Lonhro )
9
7.1
25/1
T: C E Conners
R: Ms J Taylor (56.5)
25/1
3g Nicconi x Bolero Queen (Iglesia )
10
7.4
12/1
T: Ms G Waterhouse
R: J Parr (58)
12/1
3c High Chaparral x Fatoon (Snaadee )
11
9.1
20/1
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (56)
20/1
3f Denman x La Mamma Rosa (Testa Rossa )
12
12.3
Deus (7)
30/1
T: A J Cummings
R: Regan Bayliss (58)
30/1
3c Written Tycoon x Danari (Danehill )
13
12.6
12/1
T: G D Hickman
R: C Reith (58)
12/1
3g Onemorenomore x Indelible (Redoute's Choice )
14
17.8
60/1
T: D L Mills
R: G Buckley (57)
60/1
3g Alert x Dangerous Impact (Dangerous )
Race 5 - Steel Builders Pty Ltd (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:55.75 (32.55)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: S I Singleton
R: C Reith (57)
11/4
4m Written Tycoon x Shazee (Danewin )
Winning siblings: Shazee Lee,
2
0.1
15/4
T: Kurt Goldman
R: S Clipperton (58)
15/4
6m Mossman x Red Dove (Red Ransom )
3
1.6
15/2
T: John Bateman
R: Ms S Clenton (58.5)
15/2
8g Foreplay x Timeless Heart (Heart Of Darkness )
4
1.8
Muheeb (4)
9/10F
T: M, W and J Hawkes
R: J Ford (55.5)
9/10F
3c Lonhro x Watchful (Danehill )
5
2.3
20/1
T: G D Gerard
R: Chelsea Ings (54)
20/1
6m Bite The Bullet x Appian (Desert Style )
6
10.1
60/1
T: G D Neale
R: Ms R Murray (54)
60/1
6m Court Command x Oakfield Diamond (Nothin' Leica Dane )
Race 6 - Cook's Plumbing Supplies-Bm65 (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:22.57 (34.09)
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: M C Conners
R: B Avdulla (61.5)
5/2F
4g Lonhro x Lamarr (Quest For Fame )
Winning siblings: Screamarr,
2
0.1
13/4
T: M D Moroney
R: K McEvoy (59.5)
13/4
3
3.1
7/1
T: Kellie Nicholls
R: Ms C Pettigrew (57.5)
7/1
5g Lonhro x Miss Portofino (Flying Spur )
4
4.1
15/2
T: W M Slinkard
R: J Penza (57)
15/2
5g Trotamondo x Gypsy Violin (Stravinsky )
5
4.2
50/1
T: D P Bracks
R: G Buckley (54)
50/1
4m Nadeem x Paris Return (Cozzene )
6
4.9
11/2
T: P J Nestor
R: S Clipperton (58)
11/2
5g Danzero x Fidele (Encosta De Lago )
7
5.7
8/1
T: J M Austin
R: Brodie Loy (59.5)
8/1
5g Bite The Bullet x Ambertrumps (Flash Tycoon )
8
6.3
9/2
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (60)
9/2
5g Oratorio x Ready Made Family (More Than Ready )
Race 7 - Clarendon Homes Cup (Bm60) (2000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 2:01.88 (35.87)
Prizemoney: $22,000
1
Kikongo (12)
9/4F
T: P and P Snowden
R: C Reith (54)
9/4F
Winning siblings: Ryker,
2
1.5
14/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (58)
14/1
9g Commands x Camilleon (Octagonal )
3
2.3
7/1
T: P J Nestor
R: S Clipperton (61)
7/1
5g Lion Heart x Talulla (O'Reilly )
4
5.4
15/1
T: J A Steinmetz
R: Ms W Costin (59)
15/1
7g Anabaa x Deal Or No Deal (Encosta De Lago )
5
6.5
5/1
T: C J Waller
R: T Angland (60.5)
5/1
4g Lonhro x Ancient Song (Canny Lad )
6
8.7
13/2
T: Tony McEvoy
R: Ms S Clenton (60)
13/2
7
9.9
12/1
T: C J Waller
R: C Lever (59)
12/1
5g Sebring x Assertive Sound (Zeditave )
8
10.3
13/4
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (56.5)
13/4
9
53.3
Mikimia (11)
40/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (54.5)
40/1
6m Arena x My Czech Chick (Marwina )
10
67.8
30/1
T: James Cummings
R: G Schofield (60)
30/1
5g Street Sense x Old Money (Old Spice )
Race 8 - Boral Roofing Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:36.29 (34.49)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: Bjorn Baker
R: Deanne Panya (51)
11/8F
3g Sufficient x Albacora (Lord Ballina )
2
0.2
15/4
T: G Portelli
R: K McEvoy (55)
15/4
3
5.2
13/2
T: Tony McEvoy
R: J Penza (54)
13/2
4m High Chaparral x Coliape (Woodman )
4
6.3
16/1
T: Jason Attard
R: Ms W Costin (54)
16/1
5m Zizou x Prodigal Miss (High Rolling )
5
6.4
3/1
T: C J Waller
R: C Lever (60)
3/1
5g Sinndar x Ashalanda (Linamix )
6
15.1
10/1
T: Tony McEvoy
R: G Buckley (54)
10/1
4g Mosayter x Dydeedoe (King Of Kings )