Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, June 27

Race 1 - Kirrawee Hcp (C2) (2000m)
Class: Class 2 Track: Heavy(8) Time: 2:09.56 (36.26)
Prizemoney: $22,000
1
9/2
T: K J Parker
R: J Penza (54.5)
9/2
Winning siblings: Deep Dream, Roya's Dream,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: T R Martin
R: C Lever (57)
5/1
4g Shamardal x Lycme (Canny Lad )
3
1.1
14/1
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (54)
14/1
4m Choisir x Sveldte (Star Watch )
4
1.6
15/4
T: G W Moore
R: Daniel Edmonds (55.5)
15/4
5
1.8
7/2
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (56)
7/2
3g More Than Ready x Mimi Lebrock (Show A Heart )
6
2.3
13/8F
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (55)
13/8F
3g Zabeel x You Can't Say That (Fusaichi Pegasus )
7
5.3
25/1
T: Ms G Markwell
R: J Ford (54)
25/1
Race 2 - Caringbah Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:28.42 (35.83)
Prizemoney: $22,000
1
Promas (6)
5/4F
T: P and P Snowden
R: A Gibbons (57)
5/4F
3f Dylan Thomas x Prophet Jewel (Encosta De Lago )
Winning siblings: Divine Prophet, Priestess, Proane, Proisir,
This nick: 10 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.1
7/4
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (57)
7/4
5m Al Maher x Mabroukah (Snaadee )
3
1.4
7/2
T: Matthew Smith
R: J Ford (59)
7/2
4
1.5
16/1
T: Matthew Smith
R: G Buckley (57)
16/1
3f Mastercraftsman x Kwan (Sadler's Wells )
5
5.0
6/1
T: Stuart Warden
R: Aaron Williams (55)
6/1
6
6.3
12/1
T: Mark Sues
R: R Brewer (57)
12/1
6m Hussonet x Superior Star (Nothin' Leica Dane )
Race 3 - Warilla Bowls (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(8) Time: 1:27.27 (35.14)
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: Joseph Pride
R: J Ford (59)
13/8F
3g Dane Shadow x Tor's Dancer (Thunder Gulch )
Winning siblings: Marty's Order, Siege Of Ennis,
This nick: 7 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (58.5)
5/2
3g Sebring x Pride Of Africa (Desert Sun )
3
2.3
7/1
T: W M Slinkard
R: G Buckley (56)
7/1
5g God's Own x Thoressa (Hurricane Sky )
4
3.8
3/1
T: R J Price
R: J Penza (58)
3/1
3g Pendragon x Budderoo Miss (Forest Glow )
5
4.3
7/1
T: J M Austin
R: A Hyeronimus (60)
7/1
4g Dubawi x Rovos (Greig )
6
7.3
12/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57.5)
12/1
7
7.5
60/1
T: Mark Sues
R: B Spriggs (54)
60/1
5m Any Given Saturday x Balencia (Encosta De Lago )
Race 4 - Hillross Supernova Woonona Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:12.87 (35.39)
Prizemoney: $22,000
1
8/11F
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (57)
8/11F
This nick: 63 runners; 50 winners; 6 SW. Details
2
2.3
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: B Spriggs (59)
8/1
3g More Than Ready x Fly The Flag (Sir Tristram )
3
2.8
Thalia (6)
7/4
T: J A O'Shea
R: J Penza (57)
7/4
3f Medaglia D'Oro x Melpomene (Elusive Quality )
4
2.9
10/1
T: David Vandyke
R: C Lever (57)
10/1
3f Falkirk x Glamouraad (Volksraad )
5
6.7
11/2
T: R J Quinton
R: G Buckley (59)
11/2
3g I Am Invincible x Cellini (More Than Ready )
6
13.5
15/1
T: Ms W Haynes
R: Peter Wells (54.5)
15/1
2f Al Maher x Rhiannons Girl (General Nediym )
Race 5 - Assett Professional Serv. Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 0:59.78 (35.93)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: C E Conners
R: B Spriggs (56)
5/1
2f Denman x Becky's Ransom (Red Ransom )
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.0
Swish (14)
7/1
T: C E Conners
R: J Penza (55)
7/1
3
2.2
15/2
T: M P Tubman
R: R Brewer (56)
15/2
2f Snippetson x Stand By Your Man (Nuclear Freeze )
4
4.2
3/1F
T: J and G Lee
R: C G O'Brien (56)
3/1F
2f Henny Hughes x Satirical Impact (Distorted Humor )
5
4.3
16/1
T: Bjorn Baker
R: C Lever (56)
16/1
2f Testa Rossa x Arms Wide Open (Encosta De Lago )
6
4.4
4/1
T: G W Moore
R: Daniel Edmonds (58)
4/1
2g Al Maher x Pyrotechnics (Canny Lad )
7
4.5
6/1
T: Bart and James Cummings
R: A Layt (58)
6/1
2g Pendragon x Redoutebelle (Redoute's Choice )
8
5.5
3/1F
T: Michael Costa
R: Peter Wells (56)
3/1F
2f Denman x Exceed Expectation (Exceed And Excel )
9
7.5
25/1
T: Kevin Moses
R: A Cavallo (55)
25/1
2f Shaft x Zinzin (Celtic Swing )
10
12.8
9/1
T: W P Cave
R: A Gibbons (56)
9/1
2f Intergaze x Tudor Lane (Varick )
11
19.3
13/2
T: J A O'Shea
R: G Buckley (56)
13/2
2f Lonhro x Easy Out (Anabaa )
Race 6 - On Point Locating (Bm69) (1000m)
Class: Benchmark 69 Track: Heavy(8) Time: 0:58.98 (35.23)
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: Lauri Wray
R: Peter Wells (54.5)
13/8F
4m Bon Hoffa x Set Dayan (Gold Carat )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
12/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57.5)
12/1
4m Stratum x Wreckage (Zeditave )
3
2.8
9/2
T: J G Sargent
R: A Hyeronimus (58.5)
9/2
4g More Than Ready x Interfere (Royal Academy )
4
2.9
6/1
T: G W Moore
R: Daniel Edmonds (57)
6/1
3g Nadeem x Keys (Distant Music )
5
3.1
5/1
T: John Bateman
R: G Buckley (57)
5/1
4m Lion Heart x Longoria (Lujain )
6
3.6
4/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (54.5)
4/1
3f Denman x Rosnaree (Danehill )
7
4.4
5/2
T: Joseph Pride
R: J Ford (56)
5/2
4g Lonhro x Proclaim (Quest For Fame )
8
7.4
10/1
T: C E Conners
R: B Spriggs (54)
10/1
3f Not A Single Doubt x Sybarite (Last Tycoon )
Race 7 - Sutherland Tile Supp. (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(8) Time: 1:12.39 (36.42)
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: Luke Price
R: S Pollard (54.5)
8/1
4m Purrealist x Traverse (Good Journey )
Winning siblings: Dyagilev, Pure Justice, Turf Champion,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Fira (10)
11/8F
T: P and P Snowden
R: A Gibbons (56)
11/8F
3
1.6
9/2
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (57)
9/2
5g Magic Albert x Ebbtide (Spinning World )
4
1.7
9/1
T: C E Conners
R: B Spriggs (57.5)
9/1
5
3.0
6/1
T: Tina Rogers
R: C G O'Brien (55)
6/1
6
3.8
11/1
T: T J Robinson
R: Aaron Williams (54.5)
11/1
5m Written Tycoon x Donna Carina (Desert Sun )
7
4.1
9/2
T: J M Austin
R: A Hyeronimus (58.5)
9/2
4m Choisir x Berkley Miss (Chief's Crown )
8
5.1
Perash (1)
14/1
T: Ms L Dean
R: Deanne Panya (56)
14/1
4g Snippetson x Royal Mecene (Al Jaasi )
9
6.6
13/2
T: E B Murray
R: R Brewer (58)
13/2
5m Strategic x Mistifies (Perugino )
Race 8 - Wollongong Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:40.33 (37.85)
Prizemoney: $22,000
1
7/1
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (56.5)
7/1
3f Mossman x In Paradise (Encosta De Lago )
Winning siblings: Devil's Gate,
This nick: 11 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Bart and James Cummings
R: A Layt (57)
5/1
5g Pendragon x Zazabelle (Zabeel )
3
2.1
14/1
T: S B Hill
R: Deanne Panya (52.5)
14/1
3f Commands x In The Limelight (Sadler's Wells )
4
2.2
Clasina (11)
10/1
T: Ms W Haynes
R: J Ford (55.5)
10/1
4m Bel Danoro x Sunflowers (Tate Gallery )
5
2.4
3/1F
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (56.5)
3/1F
4g Danewin x Mountain Mist (Kaapstad )
6
2.7
20/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (55.5)
20/1
4m Southern Image x Les's Lass (Bureaucracy )
7
3.5
7/1
T: Ms K Waugh
R: A Hyeronimus (59)
7/1
3g Medaglia D'Oro x Letmebe (Encosta De Lago )
8
3.9
7/2
T: A J Cummings
R: J Penza (59)
7/2
9
4.7
7/2
T: J A Steinmetz
R: Ms B Panya (54)
7/2
3g Reset x On The Loose (Strategic )
10
5.5
25/1
T: K J Parker
R: R Brewer (58)
25/1
3g Sebring x Jerusha (Octagonal )
11
7.0
20/1
T: Michael Costa
R: Ms R Murray (56)
20/1
3g Dubleo x Celebrity Status (Centaine )
12
15.5
30/1
T: K J Parker
R: A Gibbons (55.5)
30/1
3g Starcraft x Dream The Dream (Encosta De Lago )