Breednet Results

KILMORE - Sunday, November 24

Race 1 - Turf Cup 14 Available Now Mdn (1900m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 2:01.83
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: M Sell
R: L Currie (58.5)
15/2
6g Arazi x Willisa (Vite Cheval )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: Brett Scott
R: J R Todd (58.5)
11/2
4g Bramshaw x Sunny Skies (With Class )
3
0.4
5/4F
T: D A Hayes
R: J Mott (57)
5/4F
3c Super Kid x Incarnation (Danzero )
4
2.1
11/4
T: J D Sadler
R: Thomas Sadler (58.5)
11/4
4g Snippetson x Yakama (Umatilla )
5
4.6
14/1
T: Leslie McDonald
R: Ms J Beriman (58.5)
14/1
6g Al Samer x Shararah (Woodman )
6
6.4
Tahula (6)
25/1
T: Jody Thompson
R: J Lyon (58.5)
25/1
9g Taos x Love To Hula (French Current )
7
8.1
30/1
T: C Maher
R: Jack Hill (58.5)
30/1
4g Shinzig x Our Saratoga (Sky Chase )
8
8.6
16/1
T: Ms T Davies
R: R Plumb (56.5)
16/1
5m Black Hawk x Pretty Sue (Yallah Prince )
9
14.6
60/1
T: B M Cole
R: Jarrod Fry (58.5)
60/1
4g Oratorio x Glitzy Guru (Johann Quatz )
Race 2 - Corsec Services Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:41.28 (35.51)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: T and K O'Sullivan
R: Patrick Moloney (55.5)
5/4F
3g Savoire Vivre x Gehenna (Ladoni )
This nick: 17 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
0.4
12/1
T: N J Allport
R: D Gauci (55)
12/1
3f Rakti x Riverlea Music (Palace Music )
3
2.8
14/1
T: S G Noble
R: Thomas Sadler (58.5)
14/1
6g Beckett x Sienna Skye (Hurricane Sky )
4
3.5
Diame (8)
16/1
T: Lee and Shannon Hope
R: R Wheeler (55.5)
16/1
5
5.3
6/1
T: Ms N Burke
R: L Currie (56.5)
6/1
4m Mugharreb x Akhabella (Akhadan )
6
11.0
25/1
T: R K Challis
R: Jarrod Fry (58.5)
25/1
4g Southern Image x Fantasy Time (Gilded Time )
7
19.0
50/1
T: A F Murphy
R: F Alesci (58.5)
50/1
4g Strategic x Precious Days (Deputy Minister )
8
19.2
Benet (6)
12/1
T: C Maher
R: Jack Hill (56.5)
12/1
4m Keep The Faith x Hurricane Tina (Hurricane Sky )
100
0.0
Bahir (1)
6/4
T: A and J Williams
R: J Winks (58.5)
6/4
4g Al Samer x Sure As Elle (Reassure )
Race 3 - Mister Mixer Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:04.88
Prizemoney: $15,000
1
Boer (5)
1/5F
T: Peter Snowden
R: Jack Hill (57)
1/5F
3c Strategic x Suzuka (Night Shift )
Winning siblings: Sakitto, Shiroko, Traffic,
This nick: 15 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
5.0
8/1
T: C Maher
R: Ms L J Meech (55)
8/1
3f Street Boss x Costanera (Encosta De Lago )
3
1.3
12/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: J Winks (58.5)
12/1
4g Rakti x Danseur Celebre (Peintre Celebre )
4
8.2
20/1
T: Craig Dickson
R: L Currie (58.5)
20/1
4g Foreplay x Cellito (Canny Lad )
5
9.7
16/1
T: J P Gaffney
R: J R Todd (56.5)
16/1
5m Exceed And Excel x Condescendance (El Gran Senor )
6
11.0
15/1
T: Bronwen Upjohn
R: R Wheeler (57)
15/1
3g Rakti x Strawberry Rose (Snippets )
7
13.0
20/1
T: Pat Cannon
R: D Gauci (57)
20/1
3g Lago Delight x Brief Image (Brief Truce )
Race 4 - Wandong Bus & Coach (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Dead(5) Time: 1:10.53
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: G Eurell
R: D Gauci (57.5)
5/1
5g Danerich x Stage Crossing (Lacryma Cristi )
Winning siblings: Jindga, Rich Jack, Sheree,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.0
7/2
T: Ms A Macpherson
R: L Currie (57)
7/2
4m Excellent Art x Danazira (Danasinga )
3
3.8
11/1
T: D J Laws
R: B Knobel (57.5)
11/1
4g Host x Tiffany's Best (Soviet Lad )
4
5.5
3/1F
T: Lee and Shannon Hope
R: R Wheeler (58)
3/1F
5m Bel Esprit x Jewel's Ace (Perugino )
5
6.0
9/2
T: Kate Goodrich
R: Jarrod Fry (58)
9/2
6g Street Cry x Signoritta (Snaadee )
6
9.5
11/2
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (57)
11/2
7
10.2
9/1
T: J F Moloney
R: Patrick Moloney (59)
9/1
8
12.5
9/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (55.5)
9/1
Race 5 - Ashleys Kids Rides Hcp (58) (2100m)
Class: Restricted 58 Track: Dead(5) Time: 2:20.20
Prizemoney: $15,000
1
20/1
T: Anthony Peacock
R: Ms L J Meech (56)
20/1
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: Brett Scott
R: J Mott (58)
9/1
4m Bramshaw x Touch Me Tender (Felix The Cat )
3
1.3
9/4F
T: T and K O'Sullivan
R: Patrick Moloney (56)
9/4F
6g Hussonet x Princess Latifah (Flying Spur )
4
1.8
40/1
T: G C Strang
R: Ms J Beriman (55.5)
40/1
6m Grandera x Miss Korneluk (Baryshnikov )
5
2.2
15/1
T: Paul Maher
R: Ms M Nicholls (53.5)
15/1
7g Hemingway x Precocious Poet (Canny Lad )
6
3.0
9/1
T: M C Webb
R: L Currie (57)
9/1
6m Umatilla x Indigo Lady (Rancho Ruler )
7
4.7
50/1
T: G C Strang
R: J Lambie (54)
50/1
5m Red Dazzler x Pemberly (Flying Spur )
8
4.8
9/1
T: J G Symons and S Laxon
R: D Gauci (58)
9/1
6m God's Own x Macedon Dancer (Encosta De Lago )
9
6.1
14/1
T: Paul Maher
R: Jarrod Fry (56)
14/1
7m Dash For Cash x Composure (Flying Spur )
Race 6 - Lancemore Hill Hcp (64) (1450m)
Class: Restricted 64 Track: Dead(5) Time: 1:28.79 (37.45)
Prizemoney: $15,000
1
11/4F
T: Peter Snowden
R: Jack Hill (58)
11/4F
3g Lonhro x Up State (Sadler's Wells )
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/1
T: B and J Purcell
R: D Gauci (59.5)
5/1
4g Keep The Faith x Sketches (Danehill )
3
2.1
13/2
T: N Walsh
R: J Mott (59)
13/2
5g Commands x Love Smiles (Bellotto )
4
2.2
8/1
T: B T Malanczyn
R: B Knobel (58.5)
8/1
5g Golan x Yield (Kingfisher Mill )
5
2.6
4/1
T: C Maher
R: Ms L J Meech (57)
4/1
6
3.1
Jordan (5)
14/1
T: K T Bourke
R: R Plumb (58.5)
14/1
4g Haradasun x Mystifying (Last Tycoon )
7
4.1
6/1
T: Ms L Proctor
R: B Higgins (57)
6/1
4m Starcraft x Belle Giselle (Redoute's Choice )
8
5.6
30/1
T: Ms S Naylor
R: Patrick Moloney (55)
30/1
3f Commands x Nusa Dua (Encosta De Lago )
9
6.1
14/1
T: M C Kent
R: Ms J Beriman (58.5)
14/1
5g Churchill Downs x True Charm (Thunder Gulch )
10
8.9
9/1
T: N Walsh
R: J Lyon (59)
9/1
4g Dubleo x Winged Hope (Personal Hope )
Race 7 - Ricky Thompson Memorial Hcp-58 (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Dead(5) Time: 1:40.03 (37.45)
Prizemoney: $15,000
1
Grief (3)
6/1
T: G B Andrews
R: B Higgins (59.5)
6/1
7g Hussonet x Siren Miss (Umatilla )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
4/1F
T: Ms B McPhan
R: B Knobel (60)
4/1F
5g Kempinsky x Oh Joy (Ark Regal )
3
0.8
25/1
T: Ms A Blackburn
R: Ms J Beriman (56)
25/1
4
2.7
30/1
T: Jody Thompson
R: J Lyon (57.5)
30/1
5
3.7
11/1
T: M E Goreham
R: Thomas Sadler (57)
11/1
5g Spinning World x Honey Ryder (Hector Protector )
6
4.1
12/1
T: J G Symons and S Laxon
R: J R Todd (59.5)
12/1
5g Ustinov x Con Carne (Carnegie )
7
5.1
12/1
T: R K Challis
R: Jarrod Fry (56)
12/1
8
5.8
6/1
T: B J Goodwin
R: R Plumb (56.5)
6/1
4m Churchill Downs x Chancery Court (Green Line Express )
9
6.3
25/1
T: A F Murphy
R: F Alesci (57.5)
25/1
7g Encosta De Lago x Points (Canny Lad )
10
7.1
25/1
T: B J Doherty
R: Ms T Rodder (59)
25/1
10g Bianconi x Preoccupied (Octagonal )
11
7.6
Adelphi (14)
12/1
T: R J Besanko
R: Regan Bayliss (52)
12/1
5m Domesday x Mabe (Lake Coniston )
12
8.6
9/1
T: M Sell
R: Ms L J Meech (57.5)
9/1
13
11.6
6/1
T: T and K O'Sullivan
R: Patrick Moloney (56.5)
6/1
6g Legion x Scuzi Me (Marauding )
14
17.6
11/2
T: C Maher
R: Jack Hill (57)
11/2
4m Barely A Moment x Royal Spin (Spinning World )