Breednet Results

KYNETON - Thursday, April 7

Race 1 - Organs Coaches Mdn Plate (1450m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:30.40 (37.40)
Prizemoney: $20,000
1
8/11F
T: M D Moroney
R: Ryan Maloney (58)
8/11F
2
1.3
20/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: L Nolen (58.5)
20/1
4g Dash For Cash x Raffin (Gold Carat )
3
1.8
11/1
T: E J Bourke
R: J Keating (58.5)
11/1
5g Kempinsky x Otama (Dolphin Street )
4
2.2
14/1
T: B L Jenkins
R: J Kokotajlo (58.5)
14/1
6g Hat Trick x El Habeeba (Hector Protector )
5
7.2
4/1
T: M C Kent
R: D Yendall (56)
4/1
3f Manhattan Rain x Street Match (Street Cry )
6
8.2
30/1
T: Ms A Macpherson
R: Samuel Payne (56)
30/1
3f Artie Schiller x Desert Bride (Desert King )
7
10.0
14/1
T: Kate Goodrich
R: I Gundogdu (56)
14/1
3f Onemorenomore x Russian Belle (Stravinsky )
8
11.7
25/1
T: Ms D Bowman
R: Beau Mertens (55)
25/1
6m Artie Schiller x Qui Lady (Matsqui )
9
15.2
7/1
T: D C Schmitt
R: D Schmitt (58.5)
7/1
6g High Chaparral x Sharp Point (Point Given )
Race 2 - Gisborne Locksmiths Mdn Plate (1850m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:57.53
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: M C Kent
R: L Nolen (56)
7/1
Winning siblings: Dane Peggy, Sure Peace,
2
0.1
30/1
T: J E and C Ledger
R: Patrick Moloney (56)
30/1
3f All American x Kerilla (Danroad )
3
0.3
4/6F
T: J A O'Shea
R: Craig Williams (58)
4/6F
3c Lonhro x Dreamy (Bel Esprit )
4
5.8
15/1
T: P A Banks
R: J Keating (58)
15/1
5
6.5
16/1
T: Symon Wilde
R: Ben Allen (54.5)
16/1
6
7.5
20/1
T: M D Moroney
R: Jordan Childs (56)
20/1
3f Wanted x Indian Curry (Testa Rossa )
7
9.0
6/1
T: N A Blackiston
R: D Yendall (56)
6/1
3f Savabeel x Maggie (Maroof )
8
9.2
25/1
T: Sam Pritchard-Gordon
R: Chris Caserta (56)
25/1
9
10.0
40/1
T: Dan O'Sullivan
R: J Mott (58)
40/1
3g Bon Hoffa x Pink Bay (Kenvain )
10
25.0
50/1
T: Ms A Johnston
R: Dylan Dunn (58)
50/1
3g Choisir x Sacha Royale (Fasliyev )
Race 3 - 0hrrc Members Raceday 23/4 Mdn (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:09.61
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: Jody Thompson
R: Jordan Childs (56.5)
4/1
Winning siblings: All Day Every Day,
2
2.3
2/5F
T: J A O'Shea
R: Craig Williams (58)
2/5F
3g Street Cry x Mayfield (Danehill )
3
4.1
14/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58.5)
14/1
4g Al Maher x Spectacula (Testa Rossa )
4
5.2
8/1
T: B A Gentle
R: Damien Thornton (56.5)
8/1
4m Testa Rossa x Raising High (Secret Savings )
5
8.2
20/1
T: M E Templeton
R: I Gundogdu (58.5)
20/1
Race 4 - Woodside Park Stud Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.50
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: D K Weir
R: John Allen (58.5)
11/4
4g Alamosa x Woodbury Belle (Woodbury Lad )
Winning siblings: Belle Boy, Magness,
2
1.0
40/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (58)
40/1
3g Equiano x Peacock Sally (Marquetry )
3
1.2
11/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: M J Allen (58)
11/1
4
2.2
Chui (5)
10/9F
T: M, W and J Hawkes
R: Dylan Dunn (58)
10/9F
3g Congrats x Antarctic Miss (Ustinov )
5
2.6
15/4
T: D T O'Brien
R: Craig Williams (56)
15/4
3f O'Reilly x Kablues (Danske )
6
4.8
30/1
T: G A Osborne
R: Ben Allen (58)
30/1
3g Floral Pegasus x Snacking (Bletchley Park )
7
5.0
25/1
T: Yoshitomo Shima
R: D Yendall (56.5)
25/1
4m Statue Of Liberty x Pescara (Marauding )
8
8.3
80/1
T: Leighton Colgrave
R: Chris Caserta (58.5)
80/1
6g Byblos x Extortion (Akaabelle )
9
14.3
80/1
T: P A Banks
R: P T Holmes (58.5)
80/1
Race 5 - XXXX Gold Hcp (58) (1450m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:29.41
Prizemoney: $16,000
1
7/2F
T: M J Cerchi
R: D Moor (58)
7/2F
5m Econsul x Coffee Delight (Marauding )
2
0.2
15/2
T: Nathan Hobson
R: Ms L J Meech (58)
15/2
5m Any Given Saturday x La Primera (Grand Lodge )
3
2.7
11/1
T: Ms N Burke
R: L Nolen (57)
11/1
4m Supreme Class x Yemaya (Planchet )
4
2.8
5/1
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (58)
5/1
5
2.9
Navita (9)
5/1
T: Brett Scott
R: J Mott (57.5)
5/1
6
3.1
4/1
T: Peter Gelagotis
R: D Yendall (60)
4/1
4g Exceed And Excel x Star Of Crown (Beautiful Crown )
7
3.4
13/2
T: Pat Cannon
R: Tahlia Hope (56.5)
13/2
4g Hard Spun x Volkiss (Volksraad )
8
5.1
25/1
T: Lee and Shannon Hope
R: A Mallyon (59)
25/1
4g Niello x Straight Milled (Kingston Mill )
9
11.1
11/1
T: B J McKnight
R: D Gauci (59.5)
11/1
5g Bel Esprit x Tiffany's Best (Soviet Lad )
Race 6 - Sportsbet Cash Card Hcp (58) (1100m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:06.25
Prizemoney: $16,000
1
11/4
T: Dean Krongold
R: Ben Allen (56)
11/4
5m Bel Esprit x Alrosa (Bigstone )
Winning siblings: Diamond Spinner,
2
1.3
15/2
T: Alexander Rae
R: J R Todd (57.5)
15/2
3
1.4
12/1
T: N J Dyer
R: A Mallyon (60)
12/1
5g Legal Opinion x La Noria (Last Tycoon )
4
2.3
7/2
T: Andrew Campbell
R: Ms S Thornton (55)
7/2
4m Time Thief x Kissed By A King (Desert King )
5
3.6
15/8F
T: Ms S Arnold
R: M Pegus (60)
15/8F
4g Fastnet Rock x Unusual Choice (Redoute's Choice )
6
3.9
66/1
T: Ms A McCormick
R: M Aitken (51)
66/1
10g Rubiton x Modulated (Masterclass )
7
4.1
66/1
T: R K Carnes
R: Liam Riordan (53)
66/1
8m Lacryma Cristi x Bercardee Queen (Polish Laughter )
8
6.6
20/1
T: K Hann
R: J Keating (60)
20/1
5g O'Reilly x Bold Moment (Fasliyev )
9
7.6
30/1
T: Ms S Ferchie
R: D Gauci (59)
30/1
Race 7 - XXXX Gold Hcp (58) (1850m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:57.55
Prizemoney: $16,000
1
14/1
T: Dan O'Sullivan
R: L Nolen (59.5)
14/1
5g Mount Nelson x Gilded Asset (Gilded Time )
Winning siblings: Fine Cinders, Fine Evader, Fine Rhythm,
2
1.5
8/1
T: S J Webb
R: Ryan Maloney (58.5)
8/1
4g Elvstroem x Apollo Lane (Gay Apollo )
3
2.8
10/1
T: P W Burgun
R: F Alesci (58)
10/1
5m Commands x Toastofbroadway (Theatrical )
4
2.9
15/2
T: M J Cerchi
R: D Moor (56.5)
15/2
4m Casino Prince x Lycme (Canny Lad )
5
3.6
8/1
T: G A Daffy
R: S R King (57.5)
8/1
6
4.8
Moralto (13)
13/2
T: Jamie Edwards
R: Dale Smith (56.5)
13/2
4m High Chaparral x Morwell (Royal Academy )
7
5.2
9/2F
T: B and G James
R: Jake Bayliss (59)
9/2F
6g Host x Court Elysees (Paris House )
8
6.0
6/1
T: Ms A Blackburn
R: Jarrod Fry (58.5)
6/1
4g Crystal Finale x Miss Chloe (Principality )
9
7.2
15/2
T: Symon Wilde
R: H Coffey (57)
15/2
10
9.0
12/1
T: Michael Trotter
R: Ben Allen (56.5)
12/1
4g I Am Invincible x Fabled (Seattle Dancer )
11
10.5
50/1
T: M E Templeton
R: I Gundogdu (57)
50/1
5g Written Tycoon x Florian (Aliocha )
12
16.5
Pirolo (16)
16/1
T: Leighton Colgrave
R: J R Todd (57)
16/1
5g Teofilo x Lemon Ruski (Desert King )
13
21.5
50/1
T: S Cooper
R: Tahlia Hope (55)
50/1
7g Excites x Loaheeb (Canny Lad )
Race 8 - Sportsbet Cash Card (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:12.66 (36.02)
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: Heath Conners
R: R McLeod (58.5)
15/4
4g Kaphero x Flower Garden (Scenic )
Winning siblings: Dalkeith Dancer, Keukenhof,
2
0.3
15/2
T: S Fliedner
R: H Coffey (60)
15/2
4g Denman x Villa Igea (Papal Power )
3
1.1
2/1F
T: D K Weir
R: D Yendall (59)
2/1F
4g I Am Invincible x Amphritite (Statoblest )
4
1.2
25/1
T: J F Brennan
R: Ms R Williams (54)
25/1
6m Consolidator x Wiggly Woo (Polish Patriot )
5
3.0
14/1
T: D W Brown
R: I Gundogdu (57)
14/1
7g Holy Roman Emperor x Forever (Forty Niner )
6
3.2
6/1
T: Luke Oliver
R: Jarrod Fry (56)
6/1
7
3.4
20/1
T: E Jusufovic
R: Ben Allen (57.5)
20/1
10g Orientate x Civil Action (Land Speed Record )
8
3.5
10/1
T: K Hann
R: C J Parish (55.5)
10/1
3f Kaphero x Miss Whiplash (Gold Brose )
9
6.0
6/1
T: Ms D Smith
R: M Aitken (56.5)
6/1
5m Churchill Downs x Lominata (Esperero )
10
7.7
40/1
T: Frank Conlan
R: J Kokotajlo (58)
40/1
4g Big Brown x Pavlova (Singspiel )
11
10.5
30/1
T: Ms K Brewster
R: R N Booth (59)
30/1
12
11.7
30/1
T: D C Schmitt
R: Liam Riordan (53)
30/1
6m Rakti x Leccino (Canny Lad )