Breednet Results

MOONEE VALLEY - Friday, December 4

Race 1 - Windows By Design Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:35.97 (36.70)
Prizemoney: $27,000
1
4/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Katelyn Mallyon (55)
4/1
2
5.5
Roldana (12)
50/1
T: Jamie Edwards
R: V Duric (56.5)
50/1
3f Mastercraftsman x Bak Da Chief (Chief Bearhart )
3
6.3
20/1
T: D K Weir
R: John Allen (58)
20/1
4m Manner Hill x Lady Lucielle (Grand Lodge )
4
6.4
9/4F
T: Lee and Anthony Freedman
R: B Melham (56.5)
9/4F
3f All American x Illusionary (Hussonet )
5
7.7
12/1
T: N A Blackiston
R: L Currie (56.5)
12/1
3f Shocking x Sentura (Volksraad )
6
7.8
20/1
T: S P Nichols
R: Craig Williams (56.5)
20/1
3f Domesday x Courtney's Cuddles (Brief Truce )
7
8.8
80/1
T: Kelvin Southey
R: Jake Bayliss (55)
80/1
4m El Cumbres x Aurism (Gold Fever )
8
9.5
25/1
T: R F Donat
R: Jye McNeil (56.5)
25/1
5m Keep The Faith x Ed's Sister (Flying Spur )
9
13.5
13/4
T: M G Price
R: D Oliver (56.5)
13/4
3f Congrats x Danewell (Danehill )
10
13.9
50/1
T: Ms A Johnston
R: J Noonan (56.5)
50/1
11
20.9
10/1
T: Wayne Walters
R: S Baster (58)
10/1
5m Shinko King x Donaway (Star Way )
12
24.2
8/1
T: M A Kavanagh
R: J Winks (58)
8/1
5m Stratum x Ilikecats (Hurricane Sky )
Race 2 - Hossack Smash Repairs (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:10.42 (34.86)
Prizemoney: $40,000
1
1/1F
T: C W McDonald
R: M Zahra (60)
1/1F
Winning siblings: Love Time,
2
1.3
10/1
T: Shea Eden
R: J Winks (58.5)
10/1
3f Stratum x Betterthanblushing (Encosta De Lago )
3
2.1
11/2
T: Tony McEvoy
R: Dylan Dunn (56.5)
11/2
3f Duporth x Hurdles (Reset )
4
2.2
7/2
T: M, W and J Hawkes
R: D Dunn (59.5)
7/2
3f Encosta De Lago x Nakedindaspa (Redoute's Choice )
5
4.1
20/1
T: Ms D Smith
R: Regan Bayliss (57.5)
20/1
3f Turffontein x Lominata (Esperero )
6
4.8
30/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Craig Williams (57.5)
30/1
7
7.8
8/1
T: M A Kavanagh
R: G Boss (59.5)
8/1
3f Fastnet Rock x Readyforcatherine (More Than Ready )
8
9.1
66/1
T: T A Miles
R: Chris Symons (58.5)
66/1
3f Domesday x Recurrent (Redoute's Choice )
Race 3 - 'k' Line Australia (Bm70) (1509m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:30.16 (35.19)
Prizemoney: $40,000
1
13/8F
T: D K Weir
R: H Coffey (56.5)
13/8F
4m Al Maher x Nena Candida (Canny Lad )
Winning siblings: Dylanson, Nicholas, Our Uncle Archie, Random,
2
2.8
4/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (57)
4/1
5m Primus x Portline (Portland Pirate )
3
3.8
10/1
T: Daniel Bowman
R: Ms J Beriman (56.5)
10/1
6m Honours List x She's Timid (Almaarad )
4
3.9
14/1
T: M D Moroney
R: Jake Bayliss (55)
14/1
5m Alamosa x Libourne (Montjeu )
5
5.3
Liming (9)
25/1
T: Jim Cerchi Jnr
R: L Currie (55)
25/1
5m Guillotine x Gold Cloud (Truly Vain )
6
5.4
7/1
T: C Maher
R: Dylan Dunn (57.5)
7/1
7
5.5
15/4
T: N A Blackiston
R: D Dunn (59.5)
15/4
4m Domesday x Abecedarian (Royal Academy )
8
12.5
16/1
T: M Sell
R: C A Robertson (55)
16/1
4m Primus x Idria (Gold Ace )
Race 4 - Melb Signage Concepts (Bm84) (3000m)
Class: Benchmark 84 Track: Good(3) Time: 3:10.01 (36.16)
Prizemoney: $40,000
1
5/2F
T: D Hayes and T Dabernig
R: D Dunn (55)
5/2F
Winning siblings: Cristal, Pilatus,
2
1.3
5/2F
T: Tony McEvoy
R: L Currie (56.5)
5/2F
5g Lonhro x Prospering (Fusaichi Pegasus )
3
1.7
30/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (53.5)
30/1
6g Estambul x Make A Statement (True Statement )
4
2.4
25/1
T: Henry Dwyer
R: H Coffey (53.5)
25/1
5
5.4
11/2
T: K M Keys
R: V Duric (55.5)
11/2
5g Hemingway x Brava Brava (Encores )
6
7.4
11/4
T: C J Waller
R: Craig Williams (60)
11/4
5g Montjeu x Four Roses (Darshaan )
7
8.1
16/1
T: S A Lake
R: Ms J Beriman (53.5)
16/1
6g Bianconi x Kinder Girl (Cossack Warrior )
8
10.1
100/1
T: B I Stanaway
R: M Carson (55)
100/1
6g Zabeel x Darling Flame (Capote )
9
19.1
200/1
T: B I Stanaway
R: Boris Thornton (55)
200/1
8g Manner Hill x Knucklemania (Mister C. )
10
22.1
150/1
T: Kelvin Southey
R: Jake Bayliss (52)
150/1
7g Skalato x Priceless Bess (Regal Classic )
Race 5 - Jeep 55 Second Chall. Ht-Bm78 (955m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 0:54.97 (33.66)
Prizemoney: $55,000
1
7/2
T: John McArdle
R: D W Stackhouse (59.5)
7/2
4g Hard Spun x Rada (Royal Academy )
Winning siblings: El Rada, Grand Crown, Power Trip,
2
0.4
8/1
T: D Binaisse
R: Ms Michelle Payne (60.5)
8/1
9g Falvelon x Furla (Spartacus )
3
1.2
12/1
T: J W Price
R: D Oliver (57.5)
12/1
7m Kendel Star x Bawclass (Euclase )
4
1.6
9/2
T: Jason Warren
R: L Currie (56)
9/2
5
1.7
12/1
T: S S Cunningham
R: D Dunn (55.5)
12/1
6g Ganseki x Shamrock Jazz (Almurtajaz )
6
1.9
3/1F
T: P G Moody
R: V Duric (58.5)
3/1F
4g Nicconi x Lime Squeeze (Exceed And Excel )
7
3.2
14/1
T: M J Williams
R: Craig Williams (57.5)
14/1
8
3.4
40/1
T: Byron Cozamanis
R: C A Robertson (56.5)
40/1
5g Statue Of Liberty x Tegula (Honours List )
9
3.9
12/1
T: D K Weir
R: John Allen (57)
12/1
5g Bel Esprit x Jezeera (Jetball )
10
5.1
16/1
T: C R Chandler
R: M Zahra (57.5)
16/1
7g King Of Roses x Expediency (Success Express )
Race 6 - Bring Home Bertocchi (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:10.30 (34.57)
Prizemoney: $40,000
1
Modesty (12)
7/1
T: Daniel Bowman
R: Damien Thornton (57)
7/1
2
2.0
7/1
T: Richard Laming
R: Craig Williams (59)
7/1
3
2.8
Prepee (14)
50/1
T: Neil Pfeiffer
R: D Dunn (58)
50/1
4m Domesday x Fabergine (Beautiful Crown )
4
3.1
20/1
T: D K Weir
R: H Coffey (58.5)
20/1
5m Dubleo x African Lily (Johannesburg )
5
3.2
5/2F
T: D Hayes and T Dabernig
R: Dylan Dunn (55.5)
5/2F
4m High Chaparral x Lady Capel (Last Tycoon )
6
4.0
10/1
T: Shane Stockdale
R: Ms J Beriman (58)
10/1
7
4.2
15/2
T: B J McCarthy
R: Jordan Childs (58)
15/2
4m Nicconi x Miss Zambezi (Barathea )
8
4.4
16/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: Kieran Shoemark (58)
16/1
4m Lonhro x Essaouira (Exceed And Excel )
9
6.1
8/1
T: M J Cerchi
R: Jake Bayliss (57)
8/1
4m Wanted x Star's Delight (Zeditave )
10
6.3
15/1
T: M A Kavanagh
R: J Winks (60)
15/1
4m New Approach x Just A Kiseki (Fuji Kiseki )
11
7.1
12/1
T: D R Brideoake
R: D Oliver (59.5)
12/1
5m Artie Schiller x Nul Autre (Belong To Me )
12
8.3
16/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (59.5)
16/1
Race 7 - Hume Collision Centre (Bm78) (2040m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 2:04.19 (35.83)
Prizemoney: $40,000
1
12/1
T: Aaron Purcell
R: D Oliver (59.5)
12/1
5g Adlerflug x Swish (Monsun )
2
0.1
Danjeu (6)
5/1
T: C J Waller
R: Craig Williams (57.5)
5/1
5g Montjeu x Wanna (Danehill Dancer )
3
3.1
Waxing (8)
7/1
T: D K Weir
R: H Coffey (55.5)
7/1
6g Galileo x Play Misty For Me (Danehill Dancer )
4
3.3
Orator (2)
30/1
T: D Hayes and T Dabernig
R: Dylan Dunn (56)
30/1
6g Galileo x Airwave (Air Express )
5
4.0
11/1
T: Symon Wilde
R: D Yendall (58.5)
11/1
6
4.4
30/1
T: L and T Corstens
R: Patrick Moloney (55.5)
30/1
8g Street Cry x Hellespont (Snippets )
7
6.4
9/4
T: Lee and Anthony Freedman
R: M Zahra (57.5)
9/4
5g Dylan Thomas x Roshanak (Spinning World )
8
6.9
15/8F
T: Ms G Waterhouse
R: Jordan Childs (57)
15/8F
4g Excites x Tag Jeur (Jeune )
9
96.9
100/1
T: Ms A Goble
R: Kieran Shoemark (54.5)
100/1
Race 8 - Vic Wide Towing (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:10.10 (35.48)
Prizemoney: $40,000
1
16/1
T: R G Bell
R: Jye McNeil (59.5)
16/1
4g God's Own x No Fable (Hemingway )
Winning siblings: Alaskan Wolf,
2
0.1
5/1
T: Linc Sullivan
R: D Oliver (59)
5/1
3
1.4
15/4
T: M Ellerton and S Zahra
R: D Dunn (60.5)
15/4
5g Rock Of Gibraltar x Goldberg (Geiger Counter )
4
1.5
Trueno (11)
20/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (56)
20/1
5g Written Tycoon x Alcestis (Meticulous )
5
1.6
El Capo (10)
11/1
T: S R McKinnon
R: A Mallyon (59)
11/1
5g Street Boss x Apple Danish (Danehill )
6
1.7
13/4F
T: R W Smerdon
R: Dylan Dunn (58.5)
13/4F
5g Kaphero x Crimson Code (Redoute's Choice )
6
1.7
8/1
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
8/1
4g Ad Valorem x Snasta (Spectrum )
8
2.4
20/1
T: Jason Petch
R: Jake Bayliss (57)
20/1
9
2.5
20/1
T: J P Salanitri
R: Jordan Childs (58.5)
20/1
10
3.5
9/1
T: M M Laurie
R: Kieran Shoemark (58)
9/1
6g Mossman x Gypsy Jewels (Jade Robbery )
11
4.0
50/1
T: Graham Hulm
R: Regan Bayliss (59.5)
50/1
6g Conatus x Expresso Bay (Success Express )
12
4.1
10/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (58.5)
10/1