Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Thursday, November 26

Race 1 - Grundfos Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:25.61 (36.59)
Prizemoney: $12,000
1
16/1
T: J E Hickmott
R: J Holder (58)
16/1
4h Written Tycoon x Irish Born (Danehill Dancer )
This nick: 12 runners; 10 winners; 3 SW. Details
2
0.1
4/5F
T: Garret Lynch
R: J Frew (58)
4/5F
4g Reaan x Scarlet Rocket (Rory's Jester )
3
0.6
14/10
T: D L Baylis
R: Jake Toeroek (56)
14/10
4m Bianconi x Macchia (Dash For Cash )
4
5.5
10/1
T: G L Lesnikowski
R: S Price (56)
10/1
4m Hussonet x Surfer Rosa (Encosta De Lago )
5
9.4
30/1
T: Ms C Gellard
R: Ms E Finnegan (56)
30/1
6
10.5
80/1
T: J Dunn
R: D Caboche (55)
80/1
5g Strada x Midnight Queen (Carnegie )
7
10.9
15/1
T: S J Dodd
R: Eran Boyd (56.5)
15/1
5g Face Value x Casara (Dolphin Street )
Race 2 - Philmac Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:26.01 (36.02)
Prizemoney: $12,000
1
15/10F
T: P L Seater
R: Jake Toeroek (58)
15/10F
4g Keep The Faith x Habebai (Dubai Creek )
Winning siblings: Fate, Sister Swift,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.0
5/1
T: L A Jarvis
R: Ms E Finnegan (56)
5/1
4g Good Journey x J'ancy (Jeune )
3
5.3
40/1
T: J W Peacock
R: J Maund (58)
40/1
5g Redoute's Dancer x The Cat Empire (Second Empire )
4
6.9
9/1
T: Ryan Balfour
R: Todd Pannell (56)
9/1
4m Dubleo x Sabre Lady (West Point )
5
7.1
100/1
T: A B Beswick
R: Ms K Bishop (58)
100/1
4g Roadhog x Getting Personal (Personal Flag )
6
7.9
6/1
T: Mick Shepherdson
R: S Price (58)
6/1
4g Testafiable x Fuji's Revenge (Fuji Kiseki )
7
8.4
14/1
T: Ms Y Forrest
R: S Cahill (58)
14/1
5g Latarmiss x Ruakiwi Glow (Forest Glow )
8
9.3
45/10
T: B C Mueller
R: J Potter (58)
45/10
4g Sharkbite x Wise As An Owl (Encosta De Lago )
9
14.0
100/1
T: J Dunn
R: Ms C Jones (56.5)
100/1
10
14.6
9/1
T: K M Sweeney
R: D Caboche (55)
9/1
4g Danzero x Rattletattat (Bellotto )
Race 3 - Aap Industries Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:12.46 (36.84)
Prizemoney: $12,000
1
25/1
T: S G Padman
R: D Tourneur (55.5)
25/1
3f Manhattan Rain x Ryvnine (Broad Brush )
Winning siblings: Basil Brush, Fastnet Isle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
1/2F
T: T T Oxlade
R: J Potter (57.5)
1/2F
3
2.9
4/1
T: D J Clarken
R: Jake Toeroek (55.5)
4/1
4
7.0
11/1
T: R R Jolly
R: J Holder (55.5)
11/1
3f Congrats x Erin (Brief Truce )
5
10.8
12/1
T: K M Sweeney
R: Ms C Lindop (57.5)
12/1
3g Tickets x Sutton Smile (Beautiful Crown )
6
21.1
11/1
T: S Burford
R: Todd Pannell (57.5)
11/1
3g Purrealist x Bella Grande (Marauding )
7
22.6
20/1
T: S G Padman
R: S Cahill (57.5)
20/1
3g Charge Forward x Little Flower (Redoute's Choice )
8
34.3
25/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (57.5)
25/1
400
0.0
14/1
T: Kirsten Mooney
R: S Price (57.5)
14/1
3g De Beers x North Bound (Real Jester )
Race 4 - Coonara Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 0:51.75 (33.71)
Prizemoney: $12,000
1
1/2F
T: R R Jolly
R: Todd Pannell (54.5)
1/2F
3f Mint Lane x Ponting Da Girl (Mugharreb )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: Stephen Theodore
R: Jake Toeroek (58)
4/1
4g Churchill Downs x Sweet Savings (Secret Savings )
3
1.8
50/1
T: Gordon Carter
R: Grace Willoughby (53)
50/1
5m Lonhro x Sidereal Time (Nureyev )
4
3.4
El Dub (2)
8/1
T: Ms K Johnson
R: Eran Boyd (56.5)
8/1
4g Dubleo x Tranzero (Danzero )
5
6.9
40/1
T: J R Searle
R: J Maund (58)
40/1
4g Al Samer x Pocaterra (Wolf Power )
6
7.5
40/1
T: K M Sweeney
R: Ms C Lindop (56)
40/1
4m Mint Lane x Call Centre (Urgent Request )
7
8.3
100/1
T: A Kallus
R: Ms T O'Donnell (54)
100/1
5m Fraar x Miss Danish (Strategic )
8
8.4
30/1
T: D L Baylis
R: J Holder (58)
30/1
5g Dash For Cash x Conique (Bianconi )
9
8.8
30/1
T: Steven Schrader
R: S Cahill (58)
30/1
4g Blevic x Exalted Blaze (Tayasu Tsuyoshi )
10
13.0
20/1
T: K M Sweeney
R: D Caboche (53.5)
20/1
4m Mint Lane x Ferro Georgia (Gallo Di Ferro )
Race 5 - Orange Pumps Hcp (62) (900m)
Class: Restricted 62 Track: Firm(2) Time: 0:51.71 (34.23)
Prizemoney: $15,000
1
25/10F
T: G D Searle
R: Ashley Doyle (55)
25/10F
4g Akhadan x Becant (Marwina )
Winning siblings: Zandercan,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: J F Macmillan
R: Eran Boyd (55)
12/1
5g Kaphero x Fly In Style (Flying Spur )
3
0.7
20/1
T: Grant Young
R: Jake Toeroek (59.5)
20/1
6g Snippetson x Our Red Star (Red Tony )
4
1.0
15/2
T: M A Lockyer
R: J Holder (56.5)
15/2
5m Keltrice x Shuttlebug (Shuttlecock Corner )
5
1.4
11/1
T: S Burford
R: D Caboche (54)
11/1
4g Magnus x Bella Grande (Marauding )
6
1.8
Zaazoe (12)
9/1
T: Ms K Byrnes
R: D Tourneur (55)
9/1
4m Zariz x Miss Zorro (Blazing Sword )
7
2.1
6/1
T: Lloyd Kennewell
R: Zac Spain (55.5)
6/1
8
3.2
25/10F
T: Andrew Dillon
R: J Potter (56)
25/10F
5m Magnus x Vignette (Spectrum )
9
3.9
7/1
T: Grant Young
R: S Cahill (57)
7/1
7g Danerich x Spartan Lady (Spartacus )
10
4.8
10/1
T: P A Jones
R: Ms C Lindop (56.5)
10/1
Race 6 - Airr Hcp (62) (1400m)
Class: Restricted 62 Track: Firm(2) Time: 1:25.25 (36.54)
Prizemoney: $15,000
1
2/1F
T: Tony McEvoy
R: Zac Spain (54)
2/1F
3f Shaft x Profits Rock (Zabeel )
Winning siblings: Bang Bang, Knight Arrow,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
Nehru (13)
25/1
T: J Dodgson
R: Jemma Frew (52)
25/1
7g Nadeem x She's Discreet (Euclase )
3
2.5
3/1
T: Garret Lynch
R: R Vigar (54)
3/1
7m Barely A Moment x Finniss Gold (Geiger Counter )
4
3.0
16/1
T: Ms P Trenwith
R: Ms K Bishop (55)
16/1
6g Danzero x Shannon Bank (Bluebird )
5
3.7
Lizana (9)
45/10
T: Ms C Rose
R: Ms E Finnegan (54)
45/10
6m Host x Hutt's Image (Spectrum )
6
4.1
3/1
T: D R Jolly
R: D Caboche (53.5)
3/1
7
6.3
Onward (5)
35/10
T: J E Hickmott
R: Ashley Doyle (54)
35/10
5g Danerich x Flag Of Pride (Personal Flag )
8
10.0
40/1
T: Scott Whittle
R: Ms T O'Donnell (55)
40/1
9g Street Cry x Just Friends (Snaadee )
9
10.8
50/1
T: Grant Kluske
R: Grace Willoughby (53)
50/1
7g Hold That Tiger x Fleeting Love (Flying Spur )
10
14.1
20/1
T: Ms K Byrnes
R: Kate Brooks (54.5)
20/1
6g Gallo Di Ferro x Tracerline (Kenny's Best Pal )
Race 7 - Mitavite Hcp (62) (2200m)
Class: Restricted 62 Track: Firm(2) Time: 2:20.35 (36.75)
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: L J Cadzow
R: Ms E Finnegan (53)
9/1
8m Staaraq x Boonerdo Lass (Amen Brother )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: P G Jones
R: D Tourneur (55.5)
6/1
8g Statue Of Liberty x Valerian (Gold Crest )
3
1.9
50/1
T: Grant Kluske
R: J Potter (54)
50/1
5g Primus x Ma Biche (Tertian )
4
2.6
35/10
T: Garret Lynch
R: R Vigar (53.5)
35/10
8g Fantastic Light x Danesalsa (Danehill Dancer )
5
2.7
3/1
T: R R Jolly
R: Jake Toeroek (56)
3/1
4m Blevic x Bay Breeze (Belong To Me )
6
5.1
9/1
T: Nick Smart
R: J Holder (58.5)
9/1
7
6.7
2/1F
T: Grant Young
R: S Cahill (59)
2/1F
5g Azevedo x Our Nefertiti (Ladoni )
8
7.0
Isaiah (7)
20/1
T: Darren Egan
R: D Caboche (53.5)
20/1
6g God's Own x Miss Aryan (Masterclass )
Race 8 - Daish Irrigation & Fodder (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Firm(2) Time: 1:11.68 (35.55)
Prizemoney: $15,000
1
12/10F
T: S Burford
R: Ms C Jones (56)
12/10F
5g Econsul x Kirka (Devaraja )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.0
20/1
T: M L Mychajlin
R: Ms T O'Donnell (54)
20/1
3
5.3
2/1
T: Ms K Byrnes
R: Todd Pannell (55)
2/1
4g Exceed And Excel x Hierogram (Octagonal )
4
6.3
35/10
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (56)
35/10
4m Sebring x Crimson Sakura (Bite The Bullet )
5
8.7
9/1
T: Dagmar Klingenboeck
R: J Potter (54)
9/1
3g Reaan x Star Peril (Staaraq )
6
8.8
16/1
T: J E Hickmott
R: Zac Spain (52)
16/1
5g God's Own x Alcoholic Heiress (King Of Kings )
7
9.0
25/1
T: Steven Tootell
R: D Tootell (54)
25/1
5m Mutawaajid x Cape Belle (Cape Cross )
8
9.8
50/1
T: S J Dodd
R: Kate Brooks (52)
50/1