Breednet Results

NARROMINE - Sunday, August 16

Race 1 - Champ. Sire Trusting Ctry Plte (1100m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:04.57
Prizemoney: $15,000
1
5/2
T: W Collison
R: M A Cahill (57.5)
5/2
3c Tickets x Framboise (Snippets )
Winning siblings: Daily Delight,
2
1.3
7/2
T: R Caton
R: K Dunbar (56)
7/2
3
1.4
20/1
T: Ms J Clement
R: Michael Hackett (56)
20/1
4
3.2
5/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (57.5)
5/1
3c Starcraft x Nonsensical (Hussonet )
5
3.7
16/1
T: J T Brasch
R: M Travers (54)
16/1
3f Canny Lad x Not Bad (Danehill Dancer )
6
12.4
40/1
T: Mark Schmetzer
R: James P Innes (54)
40/1
3f Dreamscape x Brookton Bling (Canny Lad )
7
14.2
7/4F
T: R P Hartley
R: Ms L G Henry (57.5)
7/4F
3g Ad Valorem x Explicit Vixen (General Nediym )
8
18.4
20/1
T: Ms G Williams
R: A Cavallo (56)
20/1
3g Tickets x Majestic (Twig Moss )
Race 2 - Agrigrain And Castlemac Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.85 (34.90)
Prizemoney: $15,000
1
16/1
T: A M Molloy
R: M A Cahill (57)
16/1
4m Northern Meteor x Great Act (Seeking The Gold )
Winning siblings: Great Seven, Lucky Leslie,
2
0.8
6/1
T: M A Milton
R: Aaron Sweeney (54)
6/1
4m Dubleo x Raise For Me (Belong To Me )
3
0.9
20/1
T: Ms J Clement
R: Michael Hackett (57)
20/1
4
1.9
25/1
T: Danny Parsons
R: M Travers (57)
25/1
5m Amalfi x Peniki Park (Sky Chase )
5
2.0
6/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (57)
6/1
4m Hard Spun x El Ashb (Fasliyev )
6
2.7
13/8F
T: M D Griffith
R: Ms L G Henry (56.5)
13/8F
3g Domesday x Biru Lang (Pine Bluff )
7
3.2
66/1
T: G J Watts
R: Ms M Hames (55)
66/1
8
5.5
20/1
T: M J Lunn
R: A Cavallo (59)
20/1
5g Redoute's Choice x Gussy Godiva (Last Tycoon )
9
7.0
100/1
T: David J Smith
R: James P Innes (57)
100/1
4m Murtajill x The Missus (Danzero )
10
7.4
20/1
T: R Caton
R: K Dunbar (57)
20/1
5m Dane Shadow x Scission (Snippets )
11
8.3
66/1
T: Dar Lunn
R: Kody Nestor (57)
66/1
4m Decanter x Molly's Folly (Encosta De Lago )
12
10.2
11/2
T: H A Reeves
R: Crystal Conning (53)
11/2
13
18.0
25/1
T: Ms S Jeffries
R: G M Ryan (59)
25/1
5g So Vague x Pretty Princess (Fountain Head )
Race 3 - Nm Owens Fuels Mdn Hcp (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:45.25 (33.65)
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: R C Robb
R: M Travers (59)
9/1
4g Swiss Ace x Veil (Faltaat )
Winning siblings: Adonis,
2
0.2
7/1
T: M F Ward
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
7/1
3g Alert x In The Clover (Bureaucracy )
3
2.5
30/1
T: N Smart
R: M A Cahill (59)
30/1
4
4.7
5/1
T: Tim McIntosh
R: Ms L G Henry (55)
5/1
3f Oratorio x Mac Qua (Fasliyev )
5
5.6
10/1
T: K R Parsons
R: Ms T Jeffries (55)
10/1
3f Equiano x Broken Promise (Brief Truce )
6
7.7
25/1
T: W Collison
R: A Chau (55)
25/1
3f Power Of Destiny x Snakey Bird (Golden Snake )
7
9.4
11/4F
T: B T Parker
R: G M Ryan (56.5)
11/4F
3c California Dane x Envies (Flying Nicko )
8
10.1
15/1
T: G L Bignell
R: Kody Nestor (59)
15/1
4g Good Journey x Kayzarana (Generous )
9
13.6
11/1
T: B N Molloy
R: Ms K Chater (59)
11/1
5g Sahara Jay x Atom Splitter (Nuclear Freeze )
10
23.7
40/1
T: Brett Thompson
R: K Dunbar (59)
40/1
4g Shaft x Coasters (Covetous )
Race 4 - Rabbit Trap Hotel Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:38.06
Prizemoney: $15,000
1
4/1F
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (57)
4/1F
4m Arena x La Beguine (Rivotious )
Winning siblings: Masterful Play,
2
0.2
5/1
T: Melanie O'Gorman
R: Aaron Sweeney (54)
5/1
5m Dane Shadow x Coogee Curls (Zeditave )
3
0.3
4/1F
T: R W Howe
R: A Cavallo (59)
4/1F
5g Benicio x Steamy (Fusaichi Pegasus )
4
2.9
20/1
T: A J Gibson
R: Kody Nestor (59)
20/1
6g Lion Heart x Rose Of Malmaison (Redoute's Choice )
5
3.6
16/1
T: Emma Gill
R: M Travers (59)
16/1
5g Not A Single Doubt x Cappucine (Thunder Gulch )
6
3.7
80/1
T: Brett Thompson
R: Adam Sewell (52.5)
80/1
4m Zariz x Lovely Lunacy (Crazy Moon )
7
5.0
11/1
T: J T Brasch
R: James P Innes (54.5)
11/1
4m Not A Single Doubt x Gypsy Googol (Secret Savings )
8
5.4
11/1
T: L W Harland
R: Ms N Burrells (57)
11/1
9
6.1
8/1
T: G R Wright
R: G M Ryan (59)
8/1
5g Northern Meteor x County Mayo (Grand Slam )
10
6.3
14/1
T: Dar Lunn
R: M A Cahill (59)
14/1
7g Mossman x Garden Scene (Scenic )
11
7.2
60/1
T: Ms L Van Den Bos
R: J Pracey-Holmes (54.5)
60/1
4m Shrewd Rhythm x Sweet Secret (Secret Savings )
12
9.5
6/1
T: J T Brasch
R: K Dunbar (57)
6/1
4m Bernardini x Luellen (Danzero )
13
10.3
30/1
T: Kylie Kennedy
R: Crystal Conning (55)
30/1
4g Aussie Rules x Tamieka (Viscount )
14
10.6
50/1
T: G A McCarney
R: Ms C Newcombe (59)
50/1
7g God's Own x Morrigan Clare (Toy Pindarri )
Race 5 - Jack Walsh Memorial (Bm65) (1300m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:18.65
Prizemoney: $15,000
1
10/9F
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (55)
10/9F
5g Street Sense x Blue Showers (Rainbow Quest )
Winning siblings: Shadow Fighter,
2
0.2
Judo (4)
4/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (57.5)
4/1
7g Dubleo x Judyann (Gosh )
3
2.5
16/1
T: Ms J Clement
R: Michael Hackett (54)
16/1
6g Trotamondo x Page Three Girl (Encosta De Lago )
4
2.6
9/1
T: Ms K McCarroll
R: G M Ryan (60)
9/1
8g Royal Academy x Eliza May (Old Spice )
5
2.7
16/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55)
16/1
6
3.1
10/1
T: P J Nestor
R: James P Innes (54)
10/1
6m Ferocity x Gazette (Zafonic )
7
3.5
16/1
T: Kylie Kennedy
R: J Pracey-Holmes (54)
16/1
9g Hawk Wing x Millenium Charm (Charnwood Forest )
8
4.6
30/1
T: Brett Thompson
R: Adam Sewell (52)
30/1
6m Domesday x Jaguar Leap (Catbird )
9
10.1
25/1
T: G D Lunn
R: Ms C Newcombe (54)
25/1
7g Half Hennessy x Pocket Flyer (Northern State )
10
10.8
14/1
T: B A Buckley
R: M A Cahill (57.5)
14/1
6g Lion Heart x Boldina (Flying Spur )
Race 6 - Aqua West Irrigation (Bm65) (800m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:44.90
Prizemoney: $15,000
1
20/1
T: Michael Denison
R: Ms K Chater (54)
20/1
7g Antonius Pius x Cutting (Snippets )
2
1.3
14/1
T: M K Wayman
R: M Travers (56.5)
14/1
9g Commands x Ingres (Quest For Fame )
3
1.8
10/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (54)
10/1
4m I Am Invincible x Talaga (Bakharoff )
4
2.1
5/1
T: Connie Greig
R: Aaron Sweeney (59)
5/1
8m Magic Albert x Miss Remlap (Magic Ring )
5
2.2
20/1
T: Dennis Bush
R: M A Cahill (54)
20/1
6m Domesday x Danrory (Danehill )
6
3.9
14/1
T: R C Robb
R: Michael Hackett (54)
14/1
4h Snippetson x Enjoin (Commands )
7
5.1
8/1
T: B A Buckley
R: Ms E Webster-Hawes (55.5)
8/1
6m Viking Ruler x Francesca Annie (Mi Preferido )
8
5.5
6/1
T: M D Griffith
R: J Pracey-Holmes (54)
6/1
4m Dubleo x Jazzative (Zeditave )
9
6.1
50/1
T: Ms J Clement
R: Adam Sewell (52)
50/1
7m Floral Dynamite x Havadom (Jan Murray )
10
7.4
7/4F
T: Brett Thompson
R: G M Ryan (57.5)
7/4F
7g Due Sasso x Livorno (Clay Hero )
11
8.3
50/1
T: Becky Byrne
R: J Kehoe (54)
50/1
12
8.8
25/1
T: B N Molloy
R: Ms C Newcombe (55)
25/1
9g Royal Academy x Kianben (Jan Murray )
Race 7 - Narromine Gold Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:35.74
Prizemoney: $26,000
1
30/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (54)
30/1
Winning siblings: Lahqa, Large Risk, Platinum Street, Stamina,
2
1.3
25/1
T: Kathryn Cahill
R: M A Cahill (54)
25/1
6m Zizou x Wildly Entertained (Forestry )
3
2.6
25/1
T: Brian Young
R: M Travers (54)
25/1
5m Dylan Thomas x Lorride (Thunder Gulch )
4
2.7
9/2
T: G A O'Brien
R: A Chau (54)
9/2
4m Duporth x Do Leica (Thunder Gulch )
5
3.4
15/1
T: Leon Davies
R: James P Innes (54)
15/1
6
3.6
5/4F
T: M A Milton
R: G M Ryan (55.5)
5/4F
6g Show A Heart x Jaja (Dehere )
7
3.9
15/2
T: Leon Davies
R: D A Jones (54)
15/2
5g Commands x Mast Top (Encosta De Lago )
8
4.1
16/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (54)
16/1
5g Ad Valorem x Coasters (Covetous )
9
4.6
9/2
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (58)
9/2
7g Tiger Hill x Incheck (Strategic )
10
4.7
25/1
T: M A Milton
R: J Pracey-Holmes (54)
25/1
5g Domesday x Raise For Me (Belong To Me )
11
5.4
16/1
T: R P Northam
R: A Cavallo (55.5)
16/1
8g Dubleo x Diamond Girl (Luskin Star )
Race 8 - Zoo Fm/2du Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:10.01
Prizemoney: $15,000
1
15/4
T: R C Robb
R: Kody Nestor (60)
15/4
4g Court Command x Bayremah (Kingdom Bay )
Winning siblings: Carry Me Baby, Cicarelli, Tapiki,
2
4.5
20/1
T: J P McKinnon
R: Ms K Chater (55.5)
20/1
7g Volitant x Wedded Chimes (Chime Zam )
3
5.0
9/1
T: M E Jones
R: K Dunbar (56)
9/1
5m Bernardini x Kelendria (Filante )
4
7.0
5/2F
T: Brett Thompson
R: G M Ryan (57)
5/2F
5
7.6
20/1
T: P J Nestor
R: James P Innes (54)
20/1
6
7.9
3/1
T: R P Northam
R: Ms L G Henry (58.5)
3/1
4g I Am Invincible x Frantoio (Danehill )
7
8.0
6/1
T: A M Molloy
R: M Travers (56)
6/1
4m Mastercraftsman x Abit Rusty (Straight Strike )
8
9.1
60/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (54)
60/1
4m I Am Invincible x Mariana Sunset (Fantastic Light )
9
9.2
Easyaye (18)
50/1
T: Ms T Boyd
R: Adam Sewell (52)
50/1
6g Easy Rocking x Bionic Breakfast (Breakfast Creek )
10
10.4
100/1
T: C P Thurston
R: Michael Hackett (54)
100/1
8g Noverre x Instant Asset (Wonder Dancer )
11
11.8
50/1
T: Darren Hyde
R: A Cavallo (55.5)
50/1
5g Kaphero x Zibiza (Zabeel )
12
12.0
16/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (54)
16/1
4g Alert x Wombalano Belle (Marwina )
13
13.9
40/1
T: J T Brasch
R: J Pracey-Holmes (55)
40/1
5g Ready's Image x Tenets (Canny Lad )