Breednet Results

PUKEKURA RACEWAY - Friday, November 18

Race 1 - Girls Go Racing Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Slow(8) Time: 1:06.13
Prizemoney: $7,000
1
2/2
T: P L Shailer
R: R J Myers (57)
2/2
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
1/1F
T: S A Sharrock
R: A K Chan (54)
1/1F
3
0.7
Hone (2)
8/9
T: G F Brick
R: S R Weatherley (56.5)
8/9
4g Patapan x Funny Features (Archway )
4
1.1
7/7
T: C L Dravitzki
R: R J Hannam (56.5)
7/7
4m Per Incanto x Stadsmadad (Kaapstad )
5
3.4
6/5
T: J R Wheeler
R: M J McNab (55)
6/5
6
3.6
3/3
T: L O'Sullivan and A Scott
R: C J Grylls (56.5)
3/3
7
5.1
4/4
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (55)
4/4
3f Sakhee's Secret x Audi (Viking Ruler )
8
8.9
5/6
T: Ms T Keegan
R: R M Goldsbury (54.5)
5/6
5m St Reims x Finla Mor (Pins )
9
16.4
9/8
T: G F Brick
R: J Parkes (58.5)
9/8
6g Rusty Spur x Alma June (Almutawakel )
Race 2 - Anton Mora & Son Painters Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Slow(8) Time: 1:07.43
Prizemoney: $7,000
1
4/6
T: R J Patterson
R: R J Hannam (55.5)
4/6
3f Per Incanto x O'Noyoudont (O'Reilly )
Winning siblings: Girl Of My Dreams, Yin Jie,
This nick: 30 runners; 20 winners; 3 SW. Details
2
3.5
1/1F
T: Ms D M Ranger
R: A K Chan (52.5)
1/1F
3f Align x Untangle (Pins )
3
3.7
2/2
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (55.5)
2/2
4
7.7
6/5
T: R J Patterson
R: Timothy Johnson (53.5)
6/5
5
8.0
7/7
T: A M Clement
R: J Parkes (55.5)
7/7
6
10.3
3/3
T: S Autridge and J Richards
R: M Cameron (55.5)
3/3
3f Darci Brahma x Lady Classique (Stravinsky )
300
0.0
5/4
T: B S Gillovic
R: R T Elliot (52.5)
5/4
3f Bullbars x Zena's Girl (Danzero )
Race 3 - Stella Artois Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(8) Time: 1:26.81
Prizemoney: $7,000
1
3/3
T: R J Patterson
R: R J Hannam (58.5)
3/3
4g Keeper x Bouquet Toss (Nureyev )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
Grazia (3)
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: M Cameron (56.5)
1/1F
4m Savabeel x Trocair (Flying Spur )
3
1.2
6/6
T: A M Clement
R: L T Hemi (57.5)
6/6
5g Cecconi x Saint Lucy (Marscay )
4
2.5
2/2
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (55)
2/2
5
4.8
4/4
T: S A Sharrock
R: A K Chan (53.5)
4/4
4m Savabeel x Do Me A Favour (Howbaddouwantit )
6
6.1
5/5
T: P W Fleming
R: R M Goldsbury (54.5)
5/5
5m Road To Rock x All In Roses (Bertolini )
7
6.4
8/8
T: R J Patterson
R: J Parkes (56.5)
8/8
4m Red Giant x Regal Symphony (Grosvenor )
8
8.9
7/7
T: J R Wheeler
R: M J McNab (55)
7/7
9
17.4
9/9
T: P W Fleming
R: J J Fawcett (52.5)
9/9
5m Red Giant x Littlebithot (Electronic Zone )
Race 4 - Waikato Equine Vet. Ctre Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow(8) Time: 1:27.51
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: Ms L Latta
R: S R Weatherley (55.5)
1/1F
3g Alamosa x Jessie Street (Zabeel )
This nick: 25 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/5
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (55.5)
5/5
3
1.3
Imran (4)
6/7
T: G F Brick
R: E J Farr (55.5)
6/7
3g Align x India Star (Star Way )
4
4.7
3/2
T: I J Adams
R: J Parkes (57.5)
3/2
5
4.9
4/4
T: J R Wheeler
R: M J McNab (57.5)
4/4
3g Jimmy Choux x Blazing Vital (Yamanin Vital )
6
8.4
2/3
T: S Autridge and J Richards
R: M Cameron (55.5)
2/3
3f Saperavi x Primo Quest (Quest For Fame )
7
11.9
7/6
T: G Thomas and N Smith
R: A F Jones (54.5)
7/6
Race 5 - R J Eagar Furnishing (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(8) Time: 1:26.43
Prizemoney: $7,000
1
6/6
T: Ms S Dravitzki
R: J K Riddell (56.5)
6/6
5m Sufficient x Marwiki (Maroof )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.0
1/2F
T: R R Manning
R: E J Farr (57.5)
1/2F
4g Per Incanto x Lutine Belle (O'Reilly )
3
2.4
5/5
T: Ms T Keegan
R: Timothy Johnson (55.5)
5/5
4g Chinese Dragon x Satin Cinders (Dance Floor )
4
2.7
9/9
T: Ms I Kelly
R: C J Grylls (57)
9/9
5g Red Giant x Veda Em (Cape Cross )
5
3.5
2/1
T: L O'Sullivan and A Scott
R: S R Weatherley (55)
2/1
5m Keeper x Peace Of Mind (Wild Rampage )
6
4.3
7/7
T: R Autridge
R: A F Jones (55.5)
7/7
6g El Hermano x Areta (Fasliyev )
7
5.3
4/3
T: R J Patterson
R: J Parkes (57)
4/3
4m Sir Percy x Timpin (Pins )
8
6.1
8/8
T: A W Soffe
R: R J Myers (58.5)
8/8
7g Brilliance x Haeata (Morcon )
9
6.9
3/4
T: S A Sharrock
R: A K Chan (54)
3/4
5m Darci Brahma x Victoria Montana (High Chaparral )
10
9.9
10/10
T: P W Fleming
R: R J Hannam (54)
10/10
Race 6 - La Nuova Apparelmaster (Bm85) (1800m)
Class: Benchmark 85 Track: Slow(8) Time: 1:58.56
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: M Cameron (59)
1/1F
4g Pentire x Zambezi (Zabeel )
Winning siblings: Betty Blooms, Lincoln's Command, Nyami,
This nick: 31 runners; 22 winners; 3 SW. Details
2
0.8
3/2
T: L O'Sullivan and A Scott
R: S R Weatherley (55.5)
3/2
3
3.1
2/3
T: P D Pascoe
R: Timothy Johnson (52.5)
2/3
6g Citi Habit x Tiana (Lord Ballina )
4
3.2
5/5
T: Ms J Millar
R: C Dell (54)
5/5
6m Thorn Park x Grace Park (Danske )
5
4.2
Carlow (5)
4/4
T: S A Sharrock
R: A K Chan (52.5)
4/4
7g Lucky Unicorn x Tudor Era (Nassipour )
6
4.7
6/6
T: C K Phelan
R: E J Farr (54.5)
6/6
6g Thano x Brown Eyed Girl (Just A Dancer )
Race 7 - The Waterfront Hotel (Bm65) (1800m)
Class: Benchmark 65 Track: Slow(8) Time: 1:59.72
Prizemoney: $7,000
1
5/5
T: J Lupton
R: J Parkes (57.5)
5/5
4m Shocking x Evaline (Van Nistelrooy )
Winning siblings: Minerva,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
1/1F
T: R and C Bothwell
R: R J Myers (56)
1/1F
4m Shocking x Ladies Choice (Bahhare )
3
1.2
Ledbury (10)
8/8
T: J R Wheeler
R: M J McNab (55.5)
8/8
4m Makfi x Carnegie Belle (Carnegie )
4
1.7
2/2
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (56)
2/2
4m Shocking x Utmost Caution (Galileo )
5
2.1
Jolt (1)
6/6
T: M H Brooks
R: J K Riddell (59)
6/6
4g Shocking x Outraging (Fiesta Star )
6
4.4
3/3
T: Ms T Keegan
R: L T Hemi (56.5)
3/3
6m Bahhare x Killinchy (Deputy Governor )
7
6.2
4/4
T: R R Manning
R: A B Collett (56.5)
4/4
6m Elvstroem x Rasiowa (Zabeel )
8
6.4
7/7
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (57.5)
7/7
7g Thorn Park x Jumble (Kaapstad )
9
8.9
9/9
T: B R Cook
R: V E Gatu (54)
9/9
6m St Reims x Madame Piquant (Daggers Drawn )
Race 8 - Comcat Mdn (1800m)
Class: Maiden Track: Slow(8) Time: 1:58.82
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: M Baker and A Forsman
R: C J Grylls (57)
1/1F
3g Shocking x Outraging (Fiesta Star )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Baymax (3)
12/12
T: M D Wallace
R: Z Nor Azman (55.5)
12/12
5g Rios x Shinead (Danasinga )
3
2.4
8/9
T: M Baker and A Forsman
R: S R Weatherley (54.5)
8/9
6m Shinko King x Allez Noir (No Excuse Needed )
4
3.4
3/2
T: R R Manning
R: A B Collett (56.5)
3/2
5m Keeper x Exotic Stranger (Williamstown )
5
4.9
6/6
T: S Autridge and J Richards
R: M Cameron (56.5)
6/6
4m Rip Van Winkle x Fairy Tipsy (Casual Lies )
6
5.0
9/8
T: S A Sharrock
R: A K Chan (53.5)
9/8
7
5.3
4/4
T: J R Wheeler
R: R T Elliot (54.5)
4/4
7
5.3
2/3
T: J R Wheeler
R: B B Hong (54.5)
2/3
4g Sufficient x Miss Zoey (Senor Pete )
9
5.6
5/5
T: Ms T Keegan
R: R M Goldsbury (54.5)
5/5
10
5.8
Rocfive (14)
10/10
T: P D Pascoe
R: E J Farr (56.5)
10/10
6g Danfive x Beaudamiss (Beau Zam )
11
27.8
11/11
T: Ms K Buttimore
R: D G Bradley (58.5)
11/11
7g Cecconi x Blessing (Sir Tristram )
12
35.3
7/7
T: J R Wheeler
R: M J McNab (58.5)
7/7
4g Pentire x Sand Skipper (Sligo Bay )