Breednet Results

RANDWICK - Saturday, September 7

Race 1 - Tab.Com.Au (Bm80) (2000m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 2:01.23 (36.53)
Prizemoney: $85,000
1
11/8F
T: Ms G Waterhouse
R: B Shinn (57)
11/8F
4g Flying Spur x Platonic (Nassipour )
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2.3
Junoob (1)
20/1
T: C J Waller
R: J Kissick (56.5)
20/1
6g Haafhd x Faydah (Bahri )
3
2.5
8/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (58.5)
8/1
4
2.8
Marden (2)
15/2
T: C J Waller
R: J Bowman (59.5)
15/2
6g Danehill Dancer x Streetcar (In The Wings )
5
3.1
16/1
T: David Payne
R: J R Collett (57)
16/1
6g One Cool Cat x Felicitous (Montjeu )
6
3.2
20/1
T: R J Price
R: Ms K O'Hara (54)
20/1
6g Over x Since When (Bureaucracy )
7
4.9
50/1
T: B K Cross
R: P Robl (54)
50/1
5g Viscount x Giverny (Peintre Celebre )
8
5.4
20/1
T: K J Parker
R: Tim Clark (56)
20/1
9
6.8
40/1
T: G A Ryan
R: G Schofield (56.5)
40/1
10
8.9
66/1
T: J W Marzol
R: Nathan Berry (54.5)
66/1
7g More Than Ready x Vocabulary (Encosta De Lago )
11
10.0
Tonopah (13)
5/1
T: C E Ritchie
R: C Reith (54)
5/1
4h Rock Hard Ten x Carson's Vanity (Carson City )
12
12.1
14/1
T: Tony McEvoy
R: Lester Grace (54)
14/1
8g Reset x Betta Fortune (Luskin Star )
Race 2 - Edgar Britt Oam (Bm80) (1600m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:34.22 (35.22)
Prizemoney: $85,000
1
13/2
T: J A O'Shea
R: Lester Grace (56)
13/2
6g Stratum x Brave Choice (Dr Fong )
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: C J Waller
R: G Schofield (57)
6/1
4h High Chaparral x Sorestan (Volksraad )
3
1.4
8/1
T: G H Walter
R: B Shinn (57)
8/1
4g Dream Ballad x Briars Lass (Canny Lad )
4
1.5
Animoso (11)
9/1
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (55)
9/1
5
2.4
11/4F
T: D P Smith
R: J Bowman (56.5)
11/4F
5g Manton x Plenty Of Glamour (Desert Sun )
6
3.6
7/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (57.5)
7/1
7
5.1
25/1
T: Martin McInerney
R: B Vassallo (57.5)
25/1
5g Hawk Wing x Sun Slash (Entrepreneur )
8
6.8
30/1
T: R C Rowley
R: Nathan Berry (56.5)
30/1
7g Moon Rocket x Lochella (Zephyr Zip )
9
6.9
60/1
T: G R Nickson
R: Ms K O'Hara (60)
60/1
10
7.8
9/2
T: David Vandyke
R: P Robl (54)
9/2
5g Magic Albert x Sunset Express (Success Express )
11
8.9
100/1
T: Anne-Marie Ruttley
R: J R Collett (56.5)
100/1
7g Zabeel x Compulsion (Danehill )
Race 3 - Concorde Stakes (1000m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.09 (33.80)
Prizemoney: $125,000
1
6/1
T: C E Conners
R: B Shinn (59)
6/1
6g Foreplay x Daunting Thought (Just Awesome )
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
5/4F
4h Lonhro x Seances (Canny Lad )
3
1.0
25/1
T: J R Lyons
R: J Bowman (57)
25/1
7g Delago Brom x Bardego (Barathea )
4
1.4
15/1
T: G Portelli
R: B Avdulla (57)
15/1
3c Stratum x Weekend Gossip (Hussonet )
5
2.3
13/2
T: J C McNair
R: G Schofield (60.5)
13/2
6
3.5
11/1
T: Rick Worthington
R: P Robl (54)
11/1
4m Danzero x Cloudwing (Lujain )
7
3.6
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (56)
8/1
3c Tale Of The Cat x Maha Chakri (Beautiful Crown )
8
3.8
14/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (57.5)
14/1
7g Danzero x Global Dance (Spinning World )
9
5.6
15/1
T: G A Ryan
R: J Ford (58)
15/1
6m General Nediym x Miss Jakeo (Unbridled's Song )
Race 4 - Coolmore Furious Stakes (1200m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.07 (34.53)
Prizemoney: $175,000
1
20/1
T: J A O'Shea
R: Nicholas Hall (56)
20/1
3f Northern Meteor x Bulla Borghese (Belong To Me )
This nick: 5 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.1
Guelph (1)
4/6F
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
4/6F
3f Exceed And Excel x Camarilla (Elusive Quality )
3
0.3
Thump (3)
7/1
T: John Thompson
R: J A Cassidy (56)
7/1
3f Red Ransom x Oomph (Flying Spur )
4
1.3
Shahad (8)
16/1
T: Ms G Waterhouse
R: B Shinn (56)
16/1
3f Fastnet Rock x Shamekha (Secret Savings )
5
3.8
11/1
T: J A O'Shea
R: P Robl (56)
11/1
6
4.2
14/1
T: D P Smith
R: C Reith (56)
14/1
7
4.6
20/1
T: Ms G Waterhouse
R: Nathan Berry (56)
20/1
3f Ferocity x Sun Kisses (Hennessy )
8
4.9
15/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (56)
15/1
9
6.4
30/1
T: David Vandyke
R: M Cahill (56)
30/1
3f Exceed And Excel x Heather (Grand Lodge )
10
6.6
14/1
T: Bjorn Baker
R: J Bowman (56)
14/1
3f Testa Rossa x Royal Season (Royal Academy )
Race 5 - Jockeys Trust Ming Dynasty (1400m) Gr3
Class: Quality Track: Good(3) Time: 1:21.79 (34.83)
Prizemoney: $125,000
1
9/4
T: Ms G Waterhouse
R: J A Cassidy (54)
9/4
3c Redoute's Choice x Miss Jakeo (Unbridled's Song )
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.3
2/1F
T: D P Smith
R: C Reith (54)
2/1F
3g Shamardal x Pegasus (Orpen )
3
1.6
14/1
T: C J Waller
R: J Ford (54)
14/1
3f Street Sense x Mimzical (El Moxie )
4
1.8
Hooked (6)
15/1
T: John Thompson
R: Nathan Berry (55)
15/1
5
2.7
12/1
T: Bruce Hill
R: J Byrne (56)
12/1
3g Testa Rossa x Nassi Doll (Nassipour )
6
3.0
200/1
T: Kevin Moses
R: B Avdulla (54)
200/1
3c Song Of Tara x What A Giggle (Air De France )
7
3.4
Kirov (11)
20/1
T: T R Martin
R: Tim Clark (54)
20/1
3c Al Maher x Fatoon (Snaadee )
8
3.5
Hydro (10)
7/1
T: Ms G Waterhouse
R: G Schofield (54)
7/1
9
4.1
20/1
T: David Payne
R: J R Collett (55)
20/1
3g Myboycharlie x Raindane (Danehill Dancer )
10
6.2
15/2
T: C J Waller
R: J Bowman (58)
15/2
3c Commands x Our Valpolicella (Red Ransom )
11
6.3
30/1
T: B J Wallace
R: L G Innes (55)
30/1
3c Fastnet Rock x Secret Silence (Fusaichi Pegasus )
12
8.3
150/1
T: E B Murray
R: Ms K O'Hara (54)
150/1
3c Choisir x See The Gold (Mr. Henrysee )
13
9.0
66/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (58)
66/1
3c Exceed And Excel x Hierogram (Octagonal )
14
10.1
66/1
T: H J Norman
R: M Cahill (54.5)
66/1
3g Canny Lad x Zigalong (Danzighill )
Race 6 - Tatt's Club Tramway Stakes (1400m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:21.37 (35.37)
Prizemoney: $125,000
1
Malavio (13)
16/1
T: R S Englebrecht
R: Nathan Berry (57.5)
16/1
Winning siblings: Shengli, She's A Girl, The Pharoah,
This nick: 24 runners; 16 winners; 1 SW. Details
2
0.1
Bello (10)
11/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (58)
11/1
5g Exceed And Excel x Cara Bella (Seeking The Gold )
3
0.5
5/1
T: C J Waller
R: G Schofield (58)
5/1
4
1.6
12/1
T: C J Waller
R: L G Innes (60.5)
12/1
4h O'Reilly x Iguazu's Girl (Redoute's Choice )
5
1.7
16/1
T: K C Wood
R: Tim Clark (60)
16/1
4h Snitzel x Admirelle (General Nediym )
6
1.8
16/1
T: Paul Murray
R: C Reith (59)
16/1
7
2.0
3/1F
T: Robert Hickmott
R: Nicholas Hall (58)
3/1F
6g Reset x Dane Belltar (Danewin )
8
2.2
20/1
T: John Thompson
R: J R Collett (57)
20/1
6g Commands x Portrait Collector (Sir Tristram )
9
2.5
60/1
T: K C Wood
R: J Parr (58)
60/1
8g Brahms x Belle Salieri (Salieri )
10
3.2
30/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (57)
30/1
5g Excites x Sevillano (Octagonal )
11
3.4
7/2
T: C J Waller
R: J A Cassidy (60.5)
7/2
12
3.5
Tagus (12)
100/1
T: John Thompson
R: J Byrne (58)
100/1
9g Encosta De Lago x Lady Capel (Last Tycoon )
13
3.6
8/1
T: S Farley
R: B Avdulla (60.5)
8/1
14
7.3
50/1
T: Ms G Waterhouse
R: Ms K O'Hara (59)
50/1
6g Snippetson x Hint Of Glory (Honour And Glory )
Race 7 - Tatt's Club Chelmsford Stakes (1600m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:34.79 (34.71)
Prizemoney: $175,000
1
9/2
T: C J Waller
R: J A Cassidy (58.5)
9/2
4g Purrealist x Mollyhawk (Catbird )
This nick: 7 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
3.3
7/2
T: C J Waller
R: J Bowman (59)
7/2
6g Beat Hollow x Frog (Akarad )
3
3.5
12/1
T: J A O'Shea
R: Nicholas Hall (59)
12/1
6g Galileo x Tiffin (Grand Lodge )
4
4.1
25/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (59)
25/1
6g Clodovil x Justice System (Criminal Type )
5
4.4
40/1
T: P G Moody
R: J Parr (59)
40/1
6h Doyen x Occhi Di Giada (Shantou )
6
5.6
Bayrir (7)
9/2
T: C J Waller
R: K McEvoy (59)
9/2
5h Medicean x Balankiya (Darshaan )
7
5.7
50/1
T: C J Waller
R: J R Collett (59)
50/1
6g Refuse To Bend x Orinoco (Darshaan )
8
5.9
16/1
T: Ms G Waterhouse
R: Ms K O'Hara (59)
16/1
6g Refuse To Bend x Sandrella (Darshaan )
9
6.0
Veyron (2)
15/8F
T: Ms L M Laing
R: R M Norvall (59)
15/8F
10
6.5
30/1
T: R J Quinton
R: S Clipperton (57)
30/1
6m Starcraft x Zirna (Deputy Governor )
11
7.2
Tremec (9)
100/1
T: John Thompson
R: Nathan Berry (59)
100/1
5g Zabeel x Tipple (Pevero )
Race 8 - Australian Turf Club (Bm85) (1200m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(3) Time: 1:08.15 (34.32)
Prizemoney: $85,000
1
6/4F
T: Joseph Pride
R: G Schofield (55.5)
6/4F
4g Flying Spur x Sunday Service (Sunday Silence )
This nick: 9 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.2
9/2
T: C J Waller
R: B Avdulla (54)
9/2
4g Danewin x Leander Hall (El Moxie )
3
3.8
15/2
T: C J Waller
R: J R Collett (58.5)
15/2
4g Testa Rossa x Graciela (Flying Spur )
4
4.3
8/1
T: A J Cummings
R: P Robl (53)
8/1
3c War Pass x Chalee (Storm Bird )
5
4.4
9/1
T: Ms G Waterhouse
R: B Shinn (58)
9/1
6
5.0
11/1
T: K A Lees
R: Y Ichikawa (56)
11/1
5m Nadeem x Farasha (Jeune )
7
5.5
25/1
T: A M Boyle
R: Lester Grace (53.5)
25/1
6g Snitzel x Happens (Barathea )
8
6.6
Cameo (5)
50/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (57)
50/1
9
7.8
60/1
T: K A Lees
R: C Reith (55.5)
60/1
4m Dubawi x Babassu (Desert King )
10
7.9
10/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
10/1
4m Fastnet Rock x Jade Diva (Jade Robbery )
11
8.8
30/1
T: Bart and James Cummings
R: Tim Clark (56.5)
30/1
6g Shamardal x La Camille (Peintre Celebre )
12
9.5
Subarc (13)
100/1
T: Luke Price
R: S Clipperton (52.5)
100/1
5g Stratum x Corporate (Mt. Livermore )
13
10.5
60/1
T: John Thompson
R: Nathan Berry (54)
60/1