Breednet Results

RANDWICK - Saturday, April 26

Race 1 - Tab Early Quaddie (Bm97) (1400m)
Class: Benchmark 97 Track: Slow(6) Time: 1:24.48 (36.36)
Prizemoney: $85,000
1
7/2
T: Greg Bennett
R: C Reith (55)
7/2
6g Cape Cross x Miss Electra (Zeditave )
2
0.2
Loaded (7)
14/1
T: Grant Allard
R: S Clipperton (54)
14/1
6g Flying Nicko x Rival (Bite The Bullet )
3
0.8
13/8F
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (55.5)
13/8F
4g Commands x Wynciti (Citidancer )
4
1.3
13/2
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
13/2
5g O'Reilly x Centa Belt (Centaine )
5
3.5
40/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (58)
40/1
8g Zabeel x Gentle Genius (Danehill )
6
8.7
50/1
T: Greg Bennett
R: Ms K O'Hara (54)
50/1
7g Tycoon Ruler x Over And Over (Baryshnikov )
7
13.5
7/2
T: David Vandyke
R: B Shinn (56)
7/2
7g Johar x So There (Kaapstad )
8
28.6
20/1
T: David Payne
R: G Boss (58.5)
20/1
8g Thorn Park x Trephina (Last Tycoon )
Race 2 - Ticketek Hall Mark Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Slow(6) Time: 1:11.22 (35.52)
Prizemoney: $150,000
1
6/1
T: G A Ryan
R: J Bowman (59)
6/1
5g Snitzel x Flames Of Paris (Blushing Groom )
2
1.3
1/1F
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (57.5)
1/1F
3
1.3
25/1
T: Lionel Cohen
R: Tommy Berry (57)
25/1
5g Encosta De Lago x Moon Fever (Fusaichi Pegasus )
4
3.4
9/1
T: Joseph Pride
R: G Schofield (56)
9/1
4g Flying Spur x Sunday Service (Sunday Silence )
5
3.8
6/1
T: Peter Snowden
R: N Rawiller (57)
6/1
4h Shamardal x Cara Bella (Seeking The Gold )
6
5.3
15/4
T: Joseph Pride
R: C Reith (57.5)
15/4
7g Danzero x Global Dance (Spinning World )
7
12.2
100/1
T: Aleacia Bennett
R: G Boss (57)
100/1
7g Octagonal x Joyce (Faltaat )
Race 3 - Bmw (Bm85) (1200m)
Class: Benchmark 85 Track: Slow(6) Time: 1:11.43 (36.41)
Prizemoney: $85,000
1
11/2
T: Ms K Buchanan
R: D Oliver (55.5)
11/2
5m Dubleo x Blue Booty (Personal Flag )
2
0.1
11/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (54)
11/1
4g Commands x Walk Alone (Honour And Glory )
3
0.2
10/1
T: A J Denham
R: B Shinn (57.5)
10/1
4g Dubawi x Spy Hill (Danehill )
4
1.3
13/2
T: R J Quinton
R: S Clipperton (54)
13/2
3g Dubawi x Lyricalworks (Danehill Dancer )
5
3.1
11/2
T: G Portelli
R: J Bowman (58)
11/2
4m Not A Single Doubt x Furla (Spartacus )
6
4.6
5/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (56.5)
5/1
5g Commands x Chlorophyll (Zeditave )
7
5.5
Coins (11)
10/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
10/1
4m Hard Spun x Monetary (Diesis )
8
6.8
30/1
T: K A Lees
R: G Schofield (54)
30/1
4m Stratum x Gold Ransom (Red Ransom )
9
23.5
9/2F
T: John Thompson
R: J A Cassidy (54.5)
9/2F
4g Casino Prince x Super Sweep (End Sweep )
10
29.2
6/1
T: Matthew Smith
R: N Rawiller (58)
6/1
Race 4 - Johnnie Walker Frank Packer (2000m) Gr3
Class: Open Track: Slow(6) Time: 2:06.53 (36.98)
Prizemoney: $150,000
1
10/9F
T: David Vandyke
R: D Oliver (54.5)
10/9F
3f Dubawi x Coablo (Vettori )
2
1.3
15/2
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (56.5)
15/2
3g Al Maher x Encosta Quidd (Encosta De Lago )
3
1.3
Malice (7)
8/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56.5)
8/1
3g Teofilo x Aforethought (Encosta De Lago )
4
3.2
Hooked (1)
3/1
T: John Thompson
R: B Shinn (56.5)
3/1
5
4.0
20/1
T: Ms G Waterhouse
R: B Avdulla (56.5)
20/1
3g Northern Meteor x Sun Maid (Desert Sun )
6
4.4
30/1
T: J C Coyle
R: N Rawiller (56.5)
30/1
3c Sebring x Lady Cay (Marscay )
7
9.0
20/1
T: M P Baker
R: J B McDonald (56.5)
20/1
8
14.6
60/1
T: G H Walter
R: J A Cassidy (56.5)
60/1
3g Darci Brahma x Inniskillen (Centaine )
9
22.5
Shikra (6)
25/1
T: Peter Snowden
R: C Reith (56.5)
25/1
Race 5 - Moet & Chandon Champagne Stks (1600m) Gr1
Class: Open Track: Slow(6) Time: 1:40.29 (37.12)
Prizemoney: $400,000
1
6/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: C Schofield (54.5)
6/1
2
1.0
16/1
T: D A Hayes
R: S Baster (56.5)
16/1
2c Fastnet Rock x Dream Play (Hennessy )
3
1.1
Kumaon (4)
15/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56.5)
15/1
2c Lonhro x Nanda Kot (Encosta De Lago )
4
1.2
11/1
T: P M Perry
R: B Shinn (56.5)
11/1
2c Snitzel x Radiant Star (Success Express )
5
4.4
9/4F
T: G A Ryan
R: N Rawiller (54.5)
9/4F
2f Myboycharlie x Lady Of Love (Lago Delight )
6
5.6
11/4
T: Brent Stanley
R: D Oliver (54.5)
11/4
7
6.7
Proxy (5)
66/1
T: A J Denham
R: C Reith (56.5)
66/1
8
8.8
150/1
T: John Ramsey
R: Tommy Berry (54.5)
150/1
2f Zizou x Sheza's Dream (Filante )
9
8.9
11/2
T: G A Ryan
R: J Bowman (56.5)
11/2
2c All American x Ain't Seen Nothin' (Nothin' Leica Dane )
10
10.3
30/1
T: G A Ryan
R: G Schofield (54.5)
30/1
Race 6 - Schweppes All Aged Stakes (1400m) Gr1
Class: Open Track: Slow(6) Time: 1:24.64 (35.82)
Prizemoney: $400,000
1
9/1
T: Kazuhiro Kato
R: N Rawiller (57)
9/1
2
2.0
Weary (4)
9/2
T: C J Waller
R: Tommy Berry (59)
9/2
3
0.5
6/1
T: Joseph Pride
R: J Bowman (59)
6/1
6g Dubawi x Parfore (Gold Brose )
4
2.8
10/1
T: D T O'Brien
R: B Shinn (59)
10/1
4h O'Reilly x Volkrose (Volksraad )
5
3.3
5/4F
T: G Portelli
R: G Boss (59)
5/4F
4h California Dane x Texarcana (More Than Ready )
6
4.6
14/1
T: G M Begg
R: J B McDonald (57)
14/1
4m General Nediym x Diva's Magic (Redoute's Choice )
7
6.0
16/1
T: Ms G Waterhouse
R: K McEvoy (56.5)
16/1
3c Hussonet x Miss Finland (Redoute's Choice )
8
6.5
30/1
T: M P Baker
R: G Schofield (56.5)
30/1
3c Fastnet Rock x Readyforcatherine (More Than Ready )
Race 7 - Barcardi Untameable J H B Carr (1400m) Gr3
Class: Open Track: Slow(6) Time: 1:24.88 (36.89)
Prizemoney: $150,000
1
16/1
T: Scott Aspery
R: B Avdulla (54)
16/1
3f Snitzel x Meet My Sis (Prized )
Winning siblings: Know Each Other, Svita,
2
0.1
5/2F
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (54)
5/2F
3f Northern Meteor x Cliantha (Viscount )
3
0.2
10/1
T: Stephen Theodore
R: S Baster (54)
10/1
3f Lonhro x Dashing Granada (Keltrice )
4
3.0
Hera (1)
13/2
T: K A Lees
R: J A Cassidy (58)
13/2
3f O'Reilly x Corsica (Manfield )
5
3.3
11/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (54)
11/1
3f O'Reilly x Fashion Police (Elusive Quality )
6
3.4
3/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
3/1
3f Exceed And Excel x Rinky Dink (Distorted Humor )
7
4.2
30/1
T: Bjorn Baker
R: C Schofield (54)
30/1
3f Pins x Flirting (O'Reilly )
8
4.3
14/1
T: J C Coyle
R: G Boss (54)
14/1
3f Shaft x Suite Academy (Royal Academy )
9
5.3
14/1
T: Peter Snowden
R: C Reith (54)
14/1
3f Street Cry x Lobola (Anabaa )
10
5.6
20/1
T: C J Waller
R: J Ford (55)
20/1
3f Street Sense x Mimzical (El Moxie )
11
13.1
11/1
T: C J Waller
R: G Schofield (54)
11/1
3f Commands x Calming (Zeditave )
Race 8 - Japan Racing Association Plate (2000m) Gr3
Class: Quality Track: Slow(6) Time: 2:05.57 (37.28)
Prizemoney: $150,000
1
15/1
T: D A Hayes
R: K McEvoy (54)
15/1
4h Rail Link x Flower Market (Cadeaux Genereux )
2
2.5
Danchai (10)
11/1
T: C J Waller
R: G Schofield (54)
11/1
5g Authorized x Scarlet Empire (Red Ransom )
3
2.7
7/1
T: K A Lees
R: J A Cassidy (58.5)
7/1
6g Distorted Humor x Slow Down (Seattle Slew )
4
3.4
Alzora (13)
40/1
T: A J Cummings
R: C Reith (54)
40/1
5
5.1
3/1F
T: C J Waller
R: J R Collett (54.5)
3/1F
8g Danehill Dancer x On Fair Stage (Sadler's Wells )
6
7.1
Permit (1)
25/1
T: C J Waller
R: D Oliver (59)
25/1
7g Dansili x Cochin (Swain )
7
7.3
Wazn (7)
40/1
T: C J Waller
R: J Ford (55)
40/1
7g Whipper x New Story (Dynaformer )
8
7.4
Vaquera (11)
12/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (54)
12/1
9
7.5
10/1
T: Joseph Pride
R: C Schofield (55)
10/1
7g Zabeel x Natalie Wood (Yachtie )
10
11.3
10/1
T: Ms G Waterhouse
R: J Bowman (59)
10/1
4h Anabaa Blue x Tres Ravi (Monsun )
11
11.8
16/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (54)
16/1
5g Zabeel x Diamond Like (Danehill )
12
13.1
11/1
T: C J Waller
R: J Parr (55.5)
11/1
5g Dansili x Silver Rain (Rainbow Quest )
13
18.1
15/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (54)
15/1
4h Rock Hard Ten x Tinaca (Manila )
14
31.2
11/2
T: P G Moody
R: N Rawiller (56.5)
11/2
5g Redoute's Choice x Strawberry Girl (Strawberry Road )