Breednet Results

RANDWICK - Saturday, February 13

Race 1 - Huawei Lonhro Plate (1100m) LR
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:04.07 (34.65)
Prizemoney: $125,000
1
1/1F
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (56)
1/1F
2c Street Cry x Yavanna (Redoute's Choice )
Winning siblings: Isilmo, Kementari, Palurien, Valaquenta,
2
1.3
5/2
T: James Cummings
R: J Bowman (56)
5/2
3
1.4
5/1
T: G L Frazer
R: J R Collett (54)
5/1
2f Hinchinbrook x Dashoff (Dash For Cash )
4
3.3
9/1
T: Peter Robl
R: B Avdulla (54)
9/1
2f Snitzel x Sweet Ransom (Red Ransom )
5
4.9
12/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (54)
12/1
Race 2 - Adaptra (Bm85) (2400m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(3) Time: 2:29.72 (35.62)
Prizemoney: $85,000
1
8/1
T: C J Waller
R: Tommy Berry (54.5)
8/1
5g Le Havre x Serpina (Grand Lodge )
2
1.3
7/1
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
7/1
3
2.6
7/1
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (56)
7/1
5g O'Reilly x Thunderchine (Thunder Gulch )
4
2.8
5/1
T: M D Moroney
R: C Reith (54)
5/1
4g Pentire x Breeze Hill (Danehill )
5
4.4
5/2F
T: R J Quinton
R: A Adkins (56.5)
5/2F
5g Al Maher x Constance (Machiavellian )
6
5.0
12/1
T: M, W And J Hawkes
R: S Clipperton (54)
12/1
6g Pentire x Special Jade (Cox's Ridge )
7
5.8
Evason (7)
9/2
T: Louis Baudron
R: James P Innes (52.5)
9/2
5h Galileo x Soneva (Cherokee Run )
8
7.1
10/1
T: G D Hickman
R: Ms W Costin (57)
10/1
6g Dream Ballad x Folk (Cerreto )
Race 3 - Liberty Light Fingers Stakes (1200m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.98 (34.37)
Prizemoney: $175,000
1
8/1
T: G A Ryan
R: Tim Clark (56)
8/1
3f Snitzel x Last Blaze (Narita Brian )
2
0.2
9/4
T: P And P Snowden
R: J Bowman (56)
9/4
3f Lonhro x Midnight Joy (Zeditave )
3
0.4
25/1
T: James Cummings
R: J R Collett (56)
25/1
3f Strategic Maneuver x Ganda (Encosta De Lago )
4
1.0
11/2
T: Ms G Waterhouse
R: B Avdulla (56)
11/2
5
2.3
13/8F
T: D Hayes And T Dabernig
R: K McEvoy (56)
13/8F
3f Street Cry x Miss Finland (Redoute's Choice )
6
3.5
Pearls (3)
8/1
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (56)
8/1
7
13.1
150/1
T: Thomas Elmes
R: Ms W Costin (56)
150/1
3f Casino Prince x Pergram (General Nediym )
Race 4 - Tab Highway Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:50.33 (36.73)
Prizemoney: $40,000
1
Swivet (8)
9/1
T: Ms W Roche
R: Ms S Clenton (54)
9/1
5g Excites x Rubitoff (Rubiton )
Winning siblings: Achievements, Kidding,
2
0.1
20/1
T: T S Howlett
R: K McEvoy (54)
20/1
4m Mossman x Informant (Flying Spur )
3
0.3
9/2
T: T J Robinson
R: Tommy Berry (59)
9/2
4
0.4
8/1
T: Ms J Graham
R: R Thompson (56.5)
8/1
4g Magic Albert x Gray Gladiolus (Incinderator )
5
0.5
15/2
T: Richard Clarke
R: Ms W Costin (51.5)
15/2
6
0.6
12/1
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (51)
12/1
7
0.7
20/1
T: J W Scobie
R: Ms R Prest (53)
20/1
5g Bureaucracy x Antagonise (Sir Laurence )
8
0.9
11/2
T: Melanie O'Gorman
R: J Bowman (57.5)
11/2
5m Dubawi x Fantasy Lady (Fasliyev )
9
2.0
16/1
T: P M Farrell
R: A Adkins (50)
16/1
3f Stratum x Ser Flame (Serheed )
10
3.0
4/1F
T: R J Barnes
R: James P Innes (51)
4/1F
11
3.1
11/1
T: D A Williams
R: T Angland (58)
11/1
4g Al Maher x Salsa Storm (Hurricane Sky )
12
3.5
Scruff (11)
15/1
T: M R Stitt
R: J R Collett (54)
15/1
5m Lonhro x Coco Sovelda (Warring Nations )
13
6.2
100/1
T: J A Sylvester
R: R Hutchings (57.5)
100/1
7g King's Best x Lucky Clio (Key Of Luck )
Race 5 - Dx Sol. Southern Cross Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.46 (34.61)
Prizemoney: $150,000
1
7/1
T: R P Northam
R: R Thompson (57.5)
7/1
6g Choisir x Lyn's Money (Humam )
Winning siblings: Holy Opera, Okane,
2
0.1
15/1
T: C E Conners
R: J R Collett (54)
15/1
8g Foreplay x Daunting Thought (Just Awesome )
3
0.2
6/4F
T: P And P Snowden
R: K McEvoy (56.5)
6/4F
4h Written Tycoon x Hotnuff (Spartacus )
4
1.5
4/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (58.5)
4/1
6g Lonhro x Albaicin (Redoute's Choice )
5
1.9
7/2
T: R J Quinton
R: S Clipperton (55.5)
7/2
5g Dubawi x Lyricalworks (Danehill Dancer )
6
3.8
Forget (7)
66/1
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (55)
66/1
6g Exceed And Excel x Mnemosyne (Encosta De Lago )
7
5.2
11/1
T: Peter Robl
R: B Avdulla (54)
11/1
5g Redoute's Choice x Miss Jakeo (Unbridled's Song )
Race 6 - Gifts.Com.Au (Bm85) (1600m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(3) Time: 1:35.22 (35.96)
Prizemoney: $85,000
1
5/1
T: G Portelli
R: Ms S Clenton (58)
5/1
4g Testa Rossa x Moonlight Shadow (Flying Spur )
Winning siblings: Flight Zone, Mojo Moon, Vanderlune,
2
0.5
15/4
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (56)
15/4
4m Medaglia D'Oro x Pure Joy (Fusaichi Pegasus )
3
2.0
16/1
T: Ms G Waterhouse
R: K McEvoy (54.5)
16/1
4g Istidaad x Smashed All Night (Night Shift )
4
2.8
16/1
T: Ms K Gavenlock
R: Tim Clark (56)
16/1
6g Falvelon x Zadiamond (Zabeel )
5
3.0
4/1
T: A J Cummings
R: J R Collett (56)
4/1
6
4.6
11/2
T: T R Martin
R: Ms W Costin (59.5)
11/2
6g Husson x Fairy Moth (Shinko Forest )
7
5.8
Duibio (4)
9/4F
T: C Maher
R: J Bowman (57.5)
9/4F
8
7.9
40/1
T: David Pfieffer
R: Tommy Berry (57)
40/1
5g Snitzel x Samal (Timber Country )
Race 7 - Optus Business Apollo Stakes (1400m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.03 (35.12)
Prizemoney: $250,000
1
Winx (8)
4/7F
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
4/7F
Winning siblings: El Divino,
2
1.0
Solicit (10)
9/2
T: G A Ryan
R: K McEvoy (57)
9/2
5m Street Cry x Princesa (Danehill )
3
3.8
40/1
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (59)
40/1
4
3.9
20/1
T: D Hayes And T Dabernig
R: T Angland (59)
20/1
6g Shamardal x Dibiya (Caerleon )
5
4.1
Leebaz (6)
12/1
T: M, W And J Hawkes
R: Tommy Berry (59)
12/1
6g Zabeel x Polish Princess (Polish Precedent )
6
5.0
30/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (57)
30/1
4m O'Reilly x Bohemian Blues (Blues Traveller )
7
6.8
16/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (59)
16/1
8
7.1
20/1
T: Peter Robl
R: Ms W Costin (59)
20/1
9
8.1
80/1
T: C J Waller
R: C Reith (59)
80/1
7g Yamanin Vital x Ears Carol (Carolingian )
10
12.0
80/1
T: J G Sargent
R: B Avdulla (57)
80/1
4m Darci Brahma x Starrystarrynight (Sadler's Wells )
11
13.4
150/1
T: C J Waller
R: J R Collett (59)
150/1
6g Dansili x Margarula (Doyoun )
Race 8 - Robrick Lodge Triscay Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.64 (33.87)
Prizemoney: $150,000
1
6/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (54)
6/1
4m Encosta De Lago x Visual Emotion (Silver Deputy )
Winning siblings: Camiling, New Day Rising, Swift Alliance,
2
0.8
11/4F
T: R J Quinton
R: S Clipperton (59)
11/4F
4m Redoute's Choice x Miss Marielle (Encosta De Lago )
3
2.6
11/1
T: K A Lees
R: Tommy Berry (54)
11/1
4m Nadeem x Ripe Plum (Spectrum )
4
3.0
13/4
T: A J Cummings
R: J B McDonald (55)
13/4
5m Snippetson x Graces Spirit (Flying Spur )
5
4.9
11/1
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (54)
11/1
6m Savabeel x Plaza Doree (Saumarez )
6
5.8
15/4
T: J C Coyle
R: J R Collett (55)
15/4
4m Charge Forward x Semitone (Dubai Destination )
7
7.3
14/1
T: Greg Bennett
R: Ms S Clenton (54)
14/1
4m Ready As x Time Release (Switch In Time )
8
8.1
40/1
T: T J Bartley
R: Ms W Costin (54)
40/1
7m Murphy's Blu Boy x Angel Fish (Dolphin Street )
9
9.3
40/1
T: T J Robinson
R: James P Innes (54)
40/1
6m Written Tycoon x Donna Carina (Desert Sun )
Race 9 - The Next Galaxy (Bm85) (1200m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(3) Time: 1:09.49 (34.78)
Prizemoney: $85,000
1
9/1
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (57)
9/1
5g Shaft x Sounds Supreme (Supremo )
Winning siblings: Supreme Bella, Supreme Eddie,
2
0.1
15/4F
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (57)
15/4F
3
1.4
8/1
T: Leon Davies
R: James P Innes (53)
8/1
4g Ad Valorem x Hypodermiss (More Than Ready )
4
3.2
16/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (59.5)
16/1
5g Choisir x Sacred Witness (El Moxie )
5
3.3
14/1
T: C E Conners
R: J R Collett (60.5)
14/1
6g Haradasun x Crimson Lane (Danehill )
6
4.4
11/1
T: P And P Snowden
R: Ms W Costin (55)
11/1
7
4.5
16/1
T: Joseph Pride
R: S Clipperton (59)
16/1
5g Shamardal x Pegasus (Orpen )
8
5.0
Lockroy (16)
20/1
T: M, W And J Hawkes
R: C Reith (54.5)
20/1
4g More Than Ready x Polar Success (Success Express )
9
5.9
30/1
T: Grant Allard
R: Ms S Clenton (54)
30/1
5g Mossman x Jaes Jeune (Jeune )
10
6.4
4/1
T: M, W And J Hawkes
R: Tommy Berry (57.5)
4/1
5g Snitzel x Ultimate Fever (Gold Fever )
11
7.8
13/2
T: C J Waller
R: A Adkins (52)
13/2
3c Northern Meteor x Pegasus Queen (Fusaichi Pegasus )
12
10.4
Brustar (17)
100/1
T: Ms G Markwell
R: Ms K O'Hara (54)
100/1
6g Dubleo x Somethin' Leicajem (Nothin' Leica Dane )
13
16.7
11/2
T: J M Cleary
R: N Callow (58.5)
11/2
5g War Pass x Navica (Snowland )