Breednet Results

ROSEHILL - Saturday, September 14

Race 1 - Tab.Com.Au (Bm80) (1400m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:23.31 (35.21)
Prizemoney: $85,000
1
7/4F
T: G Eurell
R: G Schofield (57)
7/4F
4g Host x Kali Smytzer (Zabeel )
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.8
12/1
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (54.5)
12/1
4g Danewin x Zumanity (O'Reilly )
3
0.9
4/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (57)
4/1
4h Snitzel x Feather Duster (End Sweep )
4
1.1
10/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (55.5)
10/1
4g Lonhro x Albaicin (Redoute's Choice )
5
1.4
Turnley (11)
14/1
T: C E Conners
R: Tommy Berry (55.5)
14/1
4g Olympus x Katie Kerfuffle (Strategic )
6
2.3
20/1
T: C J Waller
R: J R Collett (57.5)
20/1
6g Haafhd x Burqa (Nashwan )
7
2.6
9/2
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
9/2
6g Dansili x Fully Invested (Irish River )
8
3.1
50/1
T: J A O'Shea
R: Y Ichikawa (53.5)
50/1
5g More Than Ready x Artistique (Peintre Celebre )
9
4.4
20/1
T: G R Nickson
R: S Lisnyy (56)
20/1
10
5.1
11/1
T: Bart and James Cummings
R: Ms K O'Hara (58)
11/1
5g Encosta De Lago x Cousins (Danehill )
Race 2 - Pj's Irish Pub Parramatta-Bm75 (1500m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:30.44 (34.79)
Prizemoney: $85,000
1
4/1F
T: W M Slinkard
R: Ms C Nutman (56.5)
4/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
16/1
T: C J Waller
R: G Schofield (58)
16/1
3
1.4
60/1
T: Kurt Goldman
R: B Shinn (55.5)
60/1
7m Hussonet x Apart (Rahy )
4
1.8
25/1
T: Steven Wilson
R: Y Ichikawa (56.5)
25/1
4m Fomalhaut x Solar Slipper (Integra )
5
1.9
12/1
T: A J Cummings
R: P Robl (54)
12/1
5m Testa Rossa x Lady Capel (Last Tycoon )
6
2.0
6/1
T: C J Waller
R: J Kissick (56)
6/1
4m Encosta De Lago x Satinka (Stravinsky )
7
2.1
9/2
T: J A O'Shea
R: J R Collett (53)
9/2
3f War Pass x Hansuyen (Zabeel )
8
2.3
14/1
T: Bart and James Cummings
R: Tommy Berry (57.5)
14/1
5m Zabeel x Tina Temple (Diamond Express )
9
2.4
16/1
T: K A Lees
R: C Reith (55)
16/1
5m Danewin x Sweet Marmalade (Marwina )
10
2.6
4/1F
T: C J Waller
R: J Bowman (55.5)
4/1F
4m Redoute's Choice x Dowry (Bahhare )
11
3.9
Sail (6)
15/2
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56)
15/2
4m Canny Lad x Mast Top (Encosta De Lago )
12
4.0
30/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (54)
30/1
6m O'Reilly x Censibelle (Centaine )
Race 3 - The Paslode (Bm79) (1100m)
Class: Benchmark 79 Track: Good(3) Time: 1:03.39 (34.15)
Prizemoney: $85,000
1
10/1
T: J A O'Shea
R: J R Collett (53)
10/1
3c Lonhro x Siwa (Green Desert )
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.0
11/4F
T: J A O'Shea
R: J Bowman (57.5)
11/4F
3
1.1
Agent (1)
9/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Prebble (59)
9/1
6g Pins x Go Our Dana (Danasinga )
4
1.5
4/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (57.5)
4/1
5g Commands x Chlorophyll (Zeditave )
5
4.0
14/1
T: D J Heywood
R: B Shinn (57)
14/1
5g Volcanic Prince x Dapper Lady (Sir Dapper )
6
4.6
13/2
T: John Thompson
R: J A Cassidy (58)
13/2
4h Redoute's Choice x Lady Capel (Last Tycoon )
7
5.5
9/1
T: Ms G Waterhouse
R: Ms W Costin (51)
9/1
4m Snitzel x Trois Couleurs (Carnegie )
8
6.1
Le Cap (10)
14/1
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (51)
14/1
4g Exceed And Excel x Red For Lou (Testa Rossa )
9
6.2
25/1
T: P M Farrell
R: Tommy Berry (57.5)
25/1
5g Amalfi x Lion Queen (Lion Hunter )
10
6.4
200/1
T: Ms P Webber
R: S Lisnyy (51)
200/1
8g Brahms x Aubade (Mukaddamah )
11
7.8
Sari (8)
8/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
8/1
4m Exceed And Excel x Anivara (Snippets )
Race 4 - McGrath Estate Agents (Bm75) (1800m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:48.72 (34.80)
Prizemoney: $85,000
1
4/6F
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (59.5)
4/6F
This nick: 8 runners; 8 winners; 3 SW. Details
2
3.0
66/1
T: David Payne
R: S Lisnyy (55.5)
66/1
3
1.0
15/4
T: C J Waller
R: J A Cassidy (56.5)
15/4
5g Mizzen Mast x Single Market (Dynaformer )
4
4.5
25/1
T: J G Sargent
R: J Kissick (54.5)
25/1
5m Zenno Rob Roy x Bling Bling (Le Destin )
5
5.7
40/1
T: Matthew Smith
R: J Bowman (56)
40/1
4g Oh Oklahoma x Riverview (Ignatius )
6
5.8
40/1
T: P M Perry
R: J R Collett (56.5)
40/1
8g Untouchable x Festival Queen (Quiet American )
7
6.5
16/1
T: A J Cummings
R: P Robl (55)
16/1
4g Danewin x This Way (Street Cry )
8
6.8
20/1
T: G H Walter
R: B Shinn (55.5)
20/1
4g Lion Heart x Crowded House (Grand Lodge )
9
7.6
Milson (12)
40/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (54.5)
40/1
6g Reset x Authoress (Singspiel )
10
10.6
60/1
T: G A Ryan
R: B Avdulla (55)
60/1
11
10.7
100/1
T: Anne-Marie Ruttley
R: S Clipperton (56)
100/1
7g Zabeel x Compulsion (Danehill )
12
10.9
25/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (55.5)
25/1
4h Danehill Dancer x Irongail (Canny Lad )
13
11.0
Dwindle (13)
25/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
25/1
Race 5 - Sebring Theo Marks Stakes (1400m) Gr2
Class: Quality Track: Good(3) Time: 1:21.67 (03.49)
Prizemoney: $200,000
1
12/1
T: C J Waller
R: J A Cassidy (55)
12/1
6g Encosta De Lago x Ashenti (Ashkalani )
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.5
9/2
T: R L Heathcote
R: J R Collett (58.5)
9/2
7g St. Petersburg x Tri Victory (Victory Dance )
3
2.7
10/1
T: G Eurell
R: K McEvoy (53)
10/1
5g Niello x Master Belle (Masterpiece )
4
3.1
12/1
T: G D Hickman
R: P Robl (53)
12/1
5
3.2
25/1
T: David Payne
R: J B McDonald (54)
25/1
8g Thorn Park x Trephina (Last Tycoon )
6
4.9
13/8F
T: Joseph Pride
R: G Schofield (59.5)
13/8F
6g Commands x I Believe (Octagonal )
7
5.3
Monton (6)
20/1
T: R J Quinton
R: S Clipperton (54)
20/1
7g Catbird x Dynamic Flyer (Marauding )
8
5.7
14/1
T: Paul Murray
R: C Reith (56)
14/1
9
5.8
9/1
T: K C Wood
R: M Cahill (53)
9/1
5g Falvelon x Miss Ivy (Gold Brose )
10
13.3
20/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tim Clark (54)
20/1
6g Pins x Ungaro (Centaine )
Race 6 - Sharp Sheraco Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.94 (03.40)
Prizemoney: $125,000
1
8/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (57)
8/1
4m Fastnet Rock x Follow Gold (Export Price )
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.0
Peron (12)
7/2F
T: John Thompson
R: J A Cassidy (56)
7/2F
4m Husson x Faster Pussycat (Flying Spur )
3
1.1
20/1
T: A J Cummings
R: P Robl (56)
20/1
5m Flying Spur x Scandinavia (Snippets )
4
1.4
13/2
T: G M Begg
R: J B McDonald (58)
13/2
4m General Nediym x Diva's Magic (Redoute's Choice )
5
2.0
20/1
T: G A Ryan
R: B Shinn (58)
20/1
4m Snitzel x Hula Flight (Hula Town )
6
2.1
11/2
T: A J Denham
R: B Avdulla (58)
11/2
4m General Nediym x Cut A Dash (Whiskey Road )
7
3.7
40/1
T: Peter Snowden
R: J Parr (56)
40/1
8
3.8
11/1
T: C J Waller
R: J Bowman (56.5)
11/1
7m Redoute's Choice x Bourgeois (Luskin Star )
9
4.9
13/2
T: G H Walter
R: K McEvoy (59.5)
13/2
5m Commands x Disguise (Grand Lodge )
10
5.7
8/1
T: Joseph Pride
R: C Reith (55)
8/1
11
6.6
50/1
T: R L Heathcote
R: Nathan Berry (57)
50/1
6m Bianconi x Edel Vanessa (Encosta De Lago )
12
6.8
20/1
T: R L Heathcote
R: G Schofield (56.5)
20/1
6m Bradbury's Luck x Manicured (West By West )
13
23.1
30/1
T: R S McDonald
R: B Prebble (56)
30/1
5m Bel Esprit x Ocran (Picnicker )
Race 7 - De Bortoli Golden Rose Stakes (1400m) Gr1
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.51 (35.43)
Prizemoney: $1,000,000
1
13/2
T: C J Waller
R: J A Cassidy (56.5)
13/2
3c Northern Meteor x Zouzou (Redoute's Choice )
Winning siblings: Ciarlet, Zou York,
This nick: 8 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.3
8/1
T: P G Moody
R: Tim Clark (56.5)
8/1
3
1.5
30/1
T: Ms G Waterhouse
R: G Schofield (56.5)
30/1
3c Fastnet Rock x Rose Of Cimmaron (Bite The Bullet )
4
2.1
9/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (56.5)
9/1
3c Exceed And Excel x Dextrous (Quest For Fame )
5
3.2
11/2
T: A J Vasil
R: J Bowman (56.5)
11/2
3c Haradasun x Potential Princess (Elusive Quality )
6
3.3
20/1
T: Bart and James Cummings
R: J Parr (56.5)
20/1
3c Northern Meteor x Miss Vandal (Don't Say Halo )
7
3.4
25/1
T: P G Moody
R: B Rawiller (56.5)
25/1
8
3.5
Cluster (16)
11/1
T: A J Cummings
R: J B McDonald (56.5)
11/1
3c Fastnet Rock x Tarcoola Diamond (Last Tycoon )
9
4.2
Drago (10)
12/1
T: A J Cummings
R: P Robl (56.5)
12/1
10
5.0
15/4F
T: D A Hayes
R: B Prebble (56.5)
15/4F
11
5.8
25/1
T: David Payne
R: C Reith (56.5)
25/1
3c Sebring x Mica's Pride (Bite The Bullet )
12
6.9
War (12)
12/1
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (56.5)
12/1
13
7.0
25/1
T: Bjorn Baker
R: Nathan Berry (56.5)
25/1
3c Bernardini x Ekali (Torrential )
14
8.4
40/1
T: Ms G Waterhouse
R: Ms K O'Hara (56.5)
40/1
3c Zizou x Eclectus (Pins )
15
10.2
30/1
T: Ms G Waterhouse
R: B Shinn (56.5)
30/1
3g Sebring x Pine Away (Pine Bluff )
16
18.4
100/1
T: K C Wood
R: M Cahill (56.5)
100/1
Race 8 - Kingston Town Stakes (2000m) Gr3
Class: Quality Track: Good(3) Time: 2:03.47 (34.43)
Prizemoney: $125,000
1
13/8F
T: David Vandyke
R: J Ford (54)
13/8F
5h Lando x Princess Cheri (Mondrian )
Winning siblings: Prinz Hlodowig,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
15/2
T: David Payne
R: J B McDonald (54)
15/2
3
1.8
13/2
T: Ms G Waterhouse
R: Tommy Berry (59)
13/2
7g Cape Cross x Dora Carrington (Sri Pekan )
4
2.9
7/1
T: David Vandyke
R: B Shinn (55)
7/1
5
3.7
7/1
T: C J Waller
R: J A Cassidy (54)
7/1
8g Danehill Dancer x On Fair Stage (Sadler's Wells )
6
3.9
50/1
T: E B Murray
R: Ms K O'Hara (54)
50/1
5g Darci Brahma x You Can't Say That (Fusaichi Pegasus )
7
4.2
25/1
T: K C Wood
R: M Cahill (54)
25/1
8
4.7
11/1
T: Tony McEvoy
R: Tim Clark (56)
11/1
5g Court Of Jewels x Musk (Kaapstad )
9
5.0
Euryale (14)
20/1
T: Peter Snowden
R: J R Collett (54)
20/1
5m Lonhro x Meduesa (Fusaichi Pegasus )
10
5.9
20/1
T: M, W and J Hawkes
R: P Robl (55.5)
20/1
5g Encosta De Lago x Polish Princess (Polish Precedent )
11
39.7
Angelus (15)
30/1
T: Peter Snowden
R: K McEvoy (54)
30/1
5m Lonhro x Great Anna (Anabaa )
100
0.0
Chasse (7)
30/1
T: Peter Snowden
R: B Avdulla (54)
30/1
6g Octagonal x Pirouettes (Danehill Dancer )
300
0.0
25/1
T: C J Waller
R: G Schofield (54)
25/1
5h Sinndar x Luna Caerla (Caerleon )