Breednet Results

SAPPHIRE COAST - Sunday, May 5

Race 1 - Tathra Beach Bowling Club Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 0:52.06 (34.59)
Prizemoney: $15,000
1
11/1
T: Mark Gee
R: M Travers (57.5)
11/1
3f Naturalism x Hawkesbury (Rancho Ruler )
Winning siblings: Itza Ambush, Tocapitalize,
2
2.3
4/1
T: L S Doolan
R: Patrick Murphy (56)
4/1
4g Alert x Grail Queen (Lake Coniston )
3
2.4
13/2
T: N J Olive
R: R Bensley (55.5)
13/2
4m Rohatyn x Honeyed (Bellotto )
4
4.2
7/4F
T: G P Vella
R: K Sweeney (57.5)
7/4F
3f Alert x Better Princess (Imperial Prince )
5
4.6
11/1
T: A L McRae
R: S Pollard (59)
11/1
3g Zeditave x Divine Light (Zabeel )
6
5.2
25/1
T: B E Wynen
R: Ms K Cross (56)
25/1
7
5.7
30/1
T: Richard Clarke
R: Deanne Panya (52.5)
30/1
3f Benicio x Carmanah (Canny Lad )
8
6.2
9/1
T: L S Doolan
R: K Jennings (54.5)
9/1
4m Bureaucracy x County Miss (Bellotto )
9
8.2
4/1
T: Scott Collings
R: B P Ward (58)
4/1
4g Seidnazar x Majestive (Zeditave )
10
9.8
40/1
T: Grant Bobbin
R: Tara-Jane Mitchell (53.5)
40/1
5m Natural Player x Ripatibes (Dantibes )
11
12.0
25/1
T: Luke Pepper
R: T Lovelock-Wiggins (56.5)
25/1
5m Mr. Henrysee x Wonder Road (Sea Road )
12
15.4
11/2
T: Luke Pepper
R: W Pearson (55.5)
11/2
3f Gonski x Cape Dignity (Cape Cross )
13
18.0
30/1
T: Aaron Clarke
R: J Geppert (56.5)
30/1
3f Zizou x Blonde Degree (Armidale )
14
27.1
40/1
T: M G Latta
R: N Perryman (56.5)
40/1
Race 2 - Merimbula Rsl (Bm55) (900m)
Class: Benchmark 55 Track: Dead(4) Time: 0:51.70 (34.52)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Debi-Lee Saxton
R: R M Saxton (54.5)
6/1
Winning siblings: Margarita Rush, Rush Indulgence,
2
1.3
2/1F
T: K J Callaughan
R: B P Ward (57.5)
2/1F
3
1.0
25/1
T: R R Lont
R: M Travers (54)
25/1
4
3.2
6/1
T: R Triplow
R: N Perryman (58)
6/1
5
4.5
11/1
T: Bruce Stewart
R: Deanne Panya (54.5)
11/1
7g Exceed And Excel x Native Jester (Rory's Jester )
6
4.7
5/2
T: R J Howes
R: K Sweeney (59)
5/2
5g Dane Fever x Golden Winner (Yallah Prince )
7
5.7
7/1
T: Katrina Rose
R: S Pollard (55.5)
7/1
6g Guiscard x Bequetee (Geiger Counter )
8
6.9
11/1
T: J W Van Duren
R: Tash Burleigh (52.5)
11/1
9g Keltrice x Flying Cloud (Whiskey Road )
9
8.2
Paxton (13)
14/1
T: G Backhouse
R: Ms K Cross (52.5)
14/1
9g Fantastic Light x Crystal Palace (Palace Music )
10
11.2
15/1
T: B P Connell
R: W Pearson (55.5)
15/1
4m Keep The Faith x Sea Frolic (Dolphin Street )
11
12.6
20/1
T: Ms L Bundy
R: J Geppert (54)
20/1
4m Alert x Like A Glove (Strategic )
Race 3 - Can Assist Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:11.66 (36.46)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: N J Olive
R: B P Ward (57)
6/1
3f Alert x Something Old (Somethingdifferent )
Winning siblings: Fu Who,
2
0.1
9/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57)
9/1
3f Oh Oklahoma x Favorocco (Brocco )
3
0.8
16/1
T: A L McRae
R: Tash Burleigh (57)
16/1
4
3.7
7/1
T: J M Cleary
R: N Perryman (59)
7/1
4g Break The Vault x Bahamian Breeze (Bahamian Bounty )
5
4.2
40/1
T: Michael Gatty
R: W Pearson (59)
40/1
6
5.6
16/1
T: N E Layt
R: R M Saxton (54.5)
16/1
2f Sebring x Diana Cazadora (Dushyantor )
7
6.3
20/1
T: J N Law
R: J Geppert (57)
20/1
4m Southern Image x Country Eagle (Timber Country )
8
7.4
11/4F
T: Mark Gee
R: S Pollard (59)
11/4F
3g King Cugat x Arts Degree (Ignatius )
9
8.2
7/2
T: Ms E Longmire
R: Patrick Murphy (57)
7/2
4m Magic Albert x Nimble (Danehill )
10
8.7
4/1
T: C Strickland
R: M Travers (57)
4/1
3f Testa Rossa x Whispering Queen (King Of The Heap )
11
9.6
12/1
T: Katrina Rose
R: Ms K Cross (57.5)
12/1
3g King Of Roses x Ceremonial Dancer (Coronation Day )
12
9.9
7/1
T: Aaron Clarke
R: K Sweeney (59)
7/1
3g Lion Heart x Marlene Gaye (Generous )
Race 4 - Club Bega/Bega Country Club-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Dead(4) Time: 1:11.15 (37.07)
Prizemoney: $15,000
1
12/1
T: Kevin Cassidy
R: R M Saxton (55.5)
12/1
3g Lion Heart x Cousine (Anabaa )
2
1.3
3/1F
T: A L McRae
R: S Pollard (57.5)
3/1F
3g Refuse To Bend x Vin De France (Air De France )
3
1.5
16/1
T: J N Law
R: Tash Burleigh (55)
16/1
4
1.7
11/1
T: John Nisbet
R: M Travers (55)
11/1
4m Bureaucracy x Shelly Sue (Marauding )
5
2.6
11/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57)
11/1
6g Rhythm x Laker (Belong To Me )
6
3.5
11/2
T: N E Layt
R: Ms K Cross (54)
11/2
3f Chateau Istana x Confessing (Flying Spur )
7
3.7
8/1
T: C C Pearson
R: W Pearson (55.5)
8/1
8
3.9
30/1
T: R R Lont
R: S Shimizu (54)
30/1
5g Planchet x Salon (Encores )
9
4.8
11/2
T: K R Dryden
R: Deanne Panya (53)
11/2
4m Stratum x Red Temptation (Tayasu Tsuyoshi )
10
6.8
5/1
T: G P Vella
R: K Jennings (54.5)
5/1
3g Marwina x Ebony Fair (Kenfair )
11
8.3
Rushman (12)
20/1
T: Michael Gatty
R: Tara-Jane Mitchell (53.5)
20/1
3g Snippetson x Mercia (Flying Spur )
12
12.5
14/1
T: Ms L Bundy
R: K Sweeney (57)
14/1
4m Bold Expectation x Casparoma (Spectacularphantom )
13
14.5
40/1
T: M D Kelley
R: J Geppert (57)
40/1
5g Seidnazar x Sentimental Value (Peintre Celebre )
14
22.4
Query (16)
16/1
T: K J Callaughan
R: B P Ward (54)
16/1
15
25.5
20/1
T: Luke Pepper
R: N Perryman (55)
20/1
4m Southern Image x Ventour (Mighty Avalanche )
Race 5 - Bermagui Country Club Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Dead(4) Time: 1:24.34 (37.29)
Prizemoney: $15,000
1
15/4
T: N F Gardner
R: K Jennings (54.5)
15/4
4g Alert x Lucifina (Clang )
Winning siblings: Atom Eve, Cyborg, Nights On Fire,
2
1.3
11/4F
T: C Strickland
R: K Sweeney (57)
11/4F
5m Magic Albert x Jungle Girl (Carnegie )
3
1.7
4/1
T: Matthew Dale
R: T Lovelock-Wiggins (59)
4/1
3g Nadeem x Special Sequence (Snippets )
4
2.4
7/1
T: Gray Cocking
R: Ms K Cross (52.5)
7/1
5m Half Hennessy x Hilltop Lass (Night Shift )
5
2.6
6/1
T: R J Peiti
R: R Bensley (54)
6/1
6m Tobougg x Golden Flight (Danehill Dancer )
6
3.4
8/1
T: J M Cleary
R: R M Saxton (55.5)
8/1
4g Zariz x Crying (Alquoz )
7
4.1
14/1
T: Laurie Brown
R: S Pollard (54)
14/1
8
4.9
Jayko (3)
6/1
T: C Hensler
R: Tash Burleigh (55)
6/1
5g Viscount x Tamales (Grand Lodge )
9
10.1
50/1
T: M Petrovic
R: Deanne Panya (50)
50/1
7m Nothin' Leica Dane x On Deck (Red Anchor )
10
15.0
20/1
T: T J Wilson
R: W Pearson (57)
20/1
5g Dubawi x Shady Henrietta (Mr. Henrysee )
Race 6 - Clubsnsw South Coast Cup-Bm61 (2200m)
Class: Benchmark 61 Track: Dead(4) Time: 2:17.18 (37.60)
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: Mark Gee
R: B P Ward (55.5)
5/2
4m Dane Shadow x Ta Ta (Royal Academy )
2
1.3
9/1
T: Luke Price
R: S Pollard (54)
9/1
5g Marwina x Kain Solo (Interstellar )
3
6.0
5/2F
T: Grant Bobbin
R: R Bensley (58)
5/2F
5g Tuscanos x Miss Majakit (Majaahed )
4
7.9
3/1
T: P L Wiggins
R: K Jennings (54)
3/1
5g Catbird x Summer Girl (Lord Revenir )
5
10.5
15/4
T: M J Smith
R: Deanne Panya (55)
15/4
8g Black Hawk x Mercenary (Military Plume )
6
14.5
12/1
T: John Nisbet
R: M Travers (55)
12/1
6h Aristotle x Ebony Fair (Kenfair )
7
27.1
25/1
T: Aaron Clarke
R: R M Saxton (54)
25/1
5g Marwina x Violetter (Beau Zam )
Race 7 - Club Sapphire Merimbula (Bm55) (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Dead(4) Time: 1:37.60 (36.67)
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: John Nisbet
R: R M Saxton (58)
7/2
Winning siblings: Miss Havisham,
2
1.3
10/1
T: Luke Price
R: Ms K Cross (52.5)
10/1
3f Dubai Destination x Swift Gift (Flying Spur )
3
1.3
7/2
T: Rick Worthington
R: S Pollard (58)
7/2
4
2.9
3/1F
T: N J Olive
R: B P Ward (56)
3/1F
4g Lonhro x Davone Waltz (Sea Road )
5
4.1
10/1
T: J M Cleary
R: K Sweeney (57.5)
10/1
6
6.1
50/1
T: Ms E Longmire
R: K Jennings (54)
50/1
4g Natural Act x Val De Grace (Centaine )
7
7.0
20/1
T: Matthew Stephens
R: J Geppert (54)
20/1
5g Olympus x Jester Gypsy (Rory's Jester )
8
7.1
9/2
T: Ms L Bundy
R: N Perryman (59)
9/2
7g Val Royal x French Diplomat (Air De France )
9
8.2
10/1
T: J N Law
R: Tash Burleigh (52.5)
10/1
10
11.1
80/1
T: Ms E Longmire
R: Tara-Jane Mitchell (52)
80/1
5m Niello x Ballyview (Scenic )
11
11.5
16/1
T: Scott Collings
R: M Travers (54)
16/1