Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, December 10

Race 1 - Cmbm Facility Services Hcp-C4 (1800m)
Class: Class 4 Track: Soft(7) Time: 1:52.61 (37.60)
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms T Harrison (54)
7/1
6g Floral Pegasus x Safety First (Well Protected )
Winning siblings: Getouttheway, Safety Peg,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.0
13/8F
T: D J Hansen
R: J Byrne (55)
13/8F
4g Monaco Consul (NZ) x Atom Angel (NZ) (Defensive Play (USA))
3
4.3
20/1
T: David Vandyke
R: M Hellyer (54)
20/1
8g Excellent Art (GB) x Opaque (Lord Seymour (IRE))
4
5.1
3/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (58.5)
3/1
7g Ekraar (USA) x Sahayb (NZ) (Zabeel (NZ))
5
6.9
9/1
T: Jason Edwards
R: C Newitt (54)
9/1
9g Clang x Wa Wa Nee (Waajib (IRE))
6
7.4
7/2
T: Ms H Page
R: L R Dittman (57)
7/2
4g Red Dazzler x Which Vault (Break The Vault )
Race 2 - Sommer's Fuel Supplies Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:59.37 (34.75)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: M J Lakey
R: M Cahill (57)
7/2
3g Rothesay x March Rose (Mossman )
Winning siblings: Enterprise Rosie,
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
3.3
20/1
T: A J Edmonds
R: James Orman (57)
20/1
3g Rothesay x Rebelette (Switch In Time (IRE))
3
6.1
7/4F
T: T Button
R: M McGillivray (57)
7/4F
4
6.4
11/2
T: K M Schweida
R: L V Cassidy (57)
11/2
3g Sequalo x Areeba Areeba (Victory Note (USA))
5
6.7
5/2
T: D J Hansen
R: J Byrne (57)
5/2
3g Excelebration (IRE) x Satirical Lady (Giant's Causeway (USA))
6
7.0
25/1
T: Natalie McCall
R: Ms C Lindop (57)
25/1
3g Love Conquers All x Silverscreen Queen (Exceed And Excel )
7
7.8
30/1
T: J L Johnston
R: M Hellyer (57)
30/1
3g Masked Assassin x Too Nice (Shadow Creek (NZ))
8
9.3
100/1
T: P Duff
R: Taylor Williams (55)
100/1
3g Exceedingly Good x Sophies Sister (Honours List (IRE))
9
10.1
100/1
T: D L Heinemann
R: Luke Tarrant (57)
100/1
3g Specialize x Miss Deception (Stravinsky (USA))
Race 3 - Towing - Tow N Ride Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:59.49 (37.71)
Prizemoney: $14,000
1
Keoson (5)
8/1
T: Bette Anne Harden
R: D Dunn (57)
8/1
4g Captain Sonador x Keoamor (Orpen (USA))
Winning siblings: Keodor, Luvstrom, Major Scoop,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
2/1F
T: Natalie McCall
R: Jackson Murphy (56)
2/1F
4g Love Conquers All x Twink (Xaar (GB))
3
3.1
60/1
T: R R Wilson
R: Ms T Harrison (54.5)
60/1
5m Real Saga x Grigingly (Telesto (NZ))
4
3.6
3/1
T: D J Hansen
R: J Byrne (59)
3/1
4g I Am Invincible x Beryl (Bite The Bullet (USA))
5
5.4
13/2
T: J S O'Shea
R: M McGillivray (56.5)
13/2
6
5.6
12/1
T: T D Hall
R: M Rodd (58)
12/1
7
7.9
9/1
T: S A Mackinnon
R: D J Browne (57.5)
9/1
8
8.9
20/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (54)
20/1
9
11.7
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (56)
30/1
4m Danzero x Canny Star (Canny Lad )
10
11.8
20/1
T: B J Dais
R: C Newitt (55.5)
20/1
4m Lope De Vega (IRE) x To Be Surprised (Redoute's Choice )
11
27.8
80/1
T: T B Thomas
R: Luke Tarrant (56)
80/1
4m Bradbury's Luck x Go Rainey (King Cugat (USA))
Race 4 - Access Insul Ubet 'origin'-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:14.05 (35.47)
Prizemoney: $16,000
1
9/10F
T: Natalie McCall
R: Ms C Lindop (57)
9/10F
4m Real Saga x Brief Me (Legal Opinion )
Winning siblings: Adjourned, Innocent, Who's Your Daddy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/2
T: J G Symons and S Laxon
R: M McGillivray (57)
5/2
3
8.7
11/4
T: Tony Haydon
R: J Byrne (57)
11/4
4m Moshe x Tulssami (Testa Rossa )
4
8.9
50/1
T: W Wormer
R: M R Du Plessis (59)
50/1
7g Pembroke (USA) x Gilded Tiara (Gilded Time (USA))
5
10.7
20/1
T: M A Palmer
R: D Dunn (59)
20/1
4g Red Dazzler x Regal Smile (Show A Heart )
Race 5 - Cnw Electrical Wholesale Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:27.35 (37.60)
Prizemoney: $14,000
1
1/1F
T: B J Dais
R: M Rodd (58.5)
1/1F
4g Captain Sonador x Crack The Kitty (Hawk Wing (USA))
Winning siblings: Big Dollars,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (55.5)
9/1
4m Choisir x Ovasia (Iglesia )
3
0.6
10/1
T: T J Hurley
R: Ms C Lindop (54)
10/1
3f Pierro x Spurcific (Flying Spur )
4
5.1
Calisto (11)
7/1
T: Kevin Martin
R: Ron Stewart (55)
7/1
4m Raheeb x Bremmoly (Fasliyev (USA))
5
6.6
20/1
T: B Witt
R: Ms T Harrison (56.5)
20/1
3g Commands x Caline (Elusive Quality (USA))
6
6.7
50/1
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (57)
50/1
3c Trusting x French Belle (Jeune (GB))
7
6.9
20/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (54.5)
20/1
3g Captain Sonador x In Lights (Fantastic Light (USA))
8
7.7
20/1
T: Patrick Sexton
R: M R Du Plessis (54)
20/1
6m Red Dazzler x Glittering Affair (Telesto (NZ))
9
11.5
60/1
T: David Murphy
R: Zoe White (54.5)
60/1
4m Husson (ARG) x Mossriver (Mossman )
10
14.8
30/1
T: S A Mackinnon
R: Ms S Lacy (55.5)
30/1
3g Lucas Cranach (GER) x Cointreau (Bluebird (USA))
11
24.1
Lujac (10)
20/1
T: B W Brown
R: Adam Spinks (53.5)
20/1
5g Rothesay x McFly (Perugino (USA))
12
26.1
100/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (57)
100/1
4g Illustrious Blue (GB) x Killer Jewel (Fusaichi Pegasus (USA))
13
29.1
10/1
T: L F Birchley
R: M McGillivray (54)
10/1
Race 6 - Pelican Waters Golf Club-Bm65 (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(6) Time: 1:00.36 (35.00)
Prizemoney: $16,000
1
13/8F
T: J L O'Sing
R: D J Browne (59)
13/8F
5g Stratum x Jacqueline Rouge (Ne Coupez Pas (USA))
Winning siblings: Special Diva, White House Lady,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (57)
3/1
5g Written Tycoon x Danira (IRE) (Danehill (USA))
3
1.1
9/1
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms T Harrison (56.5)
9/1
6g Nadeem x Huntington Girl (Black Zephyr (NZ))
4
1.9
3/1
T: D J Hansen
R: Jackson Murphy (59)
3/1
6g Pendragon (NZ) x Redoutebelle (Redoute's Choice )
5
4.9
6/1
T: Tony Haydon
R: L Nolen (58.5)
6/1
6g Exceed And Excel x Scarlet Silk (General Nediym )
Race 7 - Eg Design Ubet 'origin' (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:26.45 (36.84)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: Ms H Page
R: Jamie Kah (55.5)
5/2F
4m Rothesay x So In Need (Nediym (IRE))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.0
15/2
T: S A Mackinnon
R: B McCoull (57)
15/2
3
1.5
4/1
T: R L Heathcote
R: T Angland (57.5)
4/1
4g Show A Heart x Crystal Honour (Honours List (IRE))
4
1.7
4/1
T: A J Edmonds
R: M McGillivray (57)
4/1
5m Drumbeats x Cenotime (Gilded Time (USA))
5
6.0
100/1
T: Ben Hull
R: M R Du Plessis (59)
100/1
7g Northern Meteor x Zacushla (NZ) (Zabeel (NZ))
6
9.5
9/2
T: John Holcombe
R: C Newitt (59)
9/2
6g Hidden Dragon x Wind Of Bersatu (Dust In The Wind (NZ))
7
10.0
8/1
T: J G Symons and S Laxon
R: L V Cassidy (59)
8/1
5g Postponed (USA) x Mrs Petrov (King's Best (USA))
8
15.3
15/1
T: T N Miller
R: L Nolen (55.5)
15/1
Race 8 - Pablo's Tex-Mex Caloundra-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:40.75 (37.25)
Prizemoney: $16,000
1
40/1
T: T N Miller
R: Adam Sewell (52.5)
40/1
8g Casino Prince x Garden Centre (Spectrum (IRE))
Winning siblings: Noble Heart,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: T Angland (58)
5/1
4g Fastnet Rock x Temple Of Peace (JPN) (Carnegie (IRE))
3
1.6
2/1F
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
2/1F
4
1.8
40/1
T: Price Hill
R: A Spinks (54)
40/1
8g Pure Theatre x Movie Theatre (King's Theatre (IRE))
5
2.8
15/1
T: S W Kendrick
R: L V Cassidy (56)
15/1
3c Rothesay x Molly's Fault (Al Maher )
7
4.8
50/1
T: B C Gill
R: Ms T Harrison (54)
50/1
8
5.0
13/2
T: T B Thomas
R: C Newitt (54.5)
13/2
5g Red Element x Chavanel (NZ) (Elusive City (USA))
9
5.1
12/1
T: A M Comerford
R: M R Du Plessis (54)
12/1
5g Easy Rocking x My My (Victory Note (USA))
10
7.4
15/2
T: Diane Murphy
R: L P Rolls (55)
15/2
6g Bagger Vance x Lets Get On It (Distinctly North (USA))