Breednet Results

SWAN HILL - Sunday, May 3

Race 1 - Est. M McGuinness Memorial Mdn (975m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.20
Prizemoney: $15,000
1
Prepee (8)
1/1F
T: Neil Pfeiffer
R: C J Parish (56.5)
1/1F
3f Domesday x Fabergine (Beautiful Crown )
2
0.8
5/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (58.5)
5/1
4g Bernardini x News Academy (Royal Academy )
3
3.1
15/4
T: Russell Osborne
R: Anthony Boyd (55.5)
15/4
3g Redente x Souhait (Secret Savings )
4
3.2
50/1
T: Ms J Duncan
R: Jacob Rule (58.5)
50/1
4g Any Suggestion x Shakira (Pentire )
5
4.7
11/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (58.5)
11/1
3g Econsul x Espada (Mukddaam )
6
5.0
30/1
T: P A Sweeney
R: Nick Heywood (54.5)
30/1
3f Magnus x Gladden (Covetous )
7
5.3
9/2
T: Stephen Theodore
R: D Adam (56)
9/2
8
5.6
50/1
T: S G Noble
R: Samantha Noble (53.5)
50/1
9
7.8
25/1
T: D F Hird
R: M Aitken (54.5)
25/1
3g Bel Danoro x Halo Girl (Thunder Gulch )
10
8.6
40/1
T: D J Cannon
R: Ms C Bruce (56.5)
40/1
3f Bel Esprit x Concertina (Zeditave )
Race 2 - Andy Graham Welding Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.69
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: S V Gebert
R: J Keating (58.5)
6/1
5g Lacryma Cristi x Hurricane Spirit (Hurricane Sky )
2
0.8
7/2
T: D K Weir
R: D Yendall (56.5)
7/2
4m Rakti x It Happens (Zephyr's Tornado )
3
1.6
13/8F
T: T and K O'Sullivan
R: W Egan (56.5)
13/8F
4
1.7
8/1
T: D J Cannon
R: Ms C Bruce (56.5)
8/1
4m Giacosa x Strange Lady (Distorted Humor )
5
3.3
12/1
T: S Fliedner
R: Luke Londregan (56.5)
12/1
4g Purrealist x Rob's Ruby (Rubiton )
6
6.3
9/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Jye McNeil (58.5)
9/1
4g Al Maher x Crystal Draw (Royal Academy )
7
6.7
50/1
T: D F Hird
R: Lee Smith (58.5)
50/1
4g Freeze x Gilded Diamond (Gilded Time )
8
7.1
16/1
T: D K Weir
R: E Creighton (56.5)
16/1
4m Bramshaw x Inala Dream (Captain Dapper )
9
7.6
8/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (58.5)
8/1
4g Sebring x Pieta (Clay Hero )
10
9.9
14/1
T: Deanne Taylor
R: J Benbow (58.5)
14/1
4g Real Saga x Trois Etoiles (Grand Lodge )
11
10.9
66/1
T: G R McQueen
R: M Aitken (52.5)
66/1
6m Delago Brom x Balgold (Fimiston )
Race 3 - Bakker & Glen Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.42
Prizemoney: $15,000
1
10/9F
T: D K Weir
R: D Yendall (56.5)
10/9F
Winning siblings: Nothing By Half, Pro Tour, Three Tenors,
2
0.2
12/1
T: A R Coffey
R: Jye McNeil (56.5)
12/1
4m Testafiable x Dietrich's Fille (Sir Tristram )
3
0.4
3/1
T: M W Young
R: J Benbow (54)
3/1
4
3.1
10/1
T: D K Weir
R: John Allen (58.5)
10/1
3c Statue Of Liberty x Montamigo (Kenny's Best Pal )
5
3.9
30/1
T: Wendy Potter
R: Ms H McKechnie (58.5)
30/1
5g Apologia x Genoese (Luskin Star )
6
4.3
12/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (58.5)
12/1
3g Legion x Fong Shu (Dr Fong )
7
4.6
16/1
T: B L Broadstock
R: J Keating (58.5)
16/1
3g Big Brown x Volantis (Flying Spur )
8
5.8
6/1
T: Ms J Duncan
R: Jacob Rule (58.5)
6/1
4g Green Perfume x Silk Route (Spinning World )
9
5.9
25/1
T: Russell Osborne
R: Anthony Boyd (55.5)
25/1
4g Redente x Leica Crown (Nothin' Leica Dane )
10
7.2
16/1
T: Collin Fletcher
R: E Creighton (56.5)
16/1
3f Shinzig x Nediym Jewel (General Nediym )
11
12.2
40/1
T: Ms R Standen
R: C J Parish (58.5)
40/1
5g Niello x Becca's Belle (Spectrum )
12
16.2
50/1
T: Ms H Burns
R: B Vale (58.5)
50/1
3g Cornerman x Condensation (Monde Bleu )
Race 4 - Kennedy's Jewellers Hcp (58) (2100m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 2:13.04
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: Ms A Yates
R: Nick Heywood (57)
3/1
5g Pentire x Sent To War (Centaine )
Winning siblings: In Her Wake, Princess Kyoto,
2
2.8
5/1
T: D K Weir
R: John Allen (59.5)
5/1
3
3.3
30/1
T: D J Cannon
R: J Benbow (54.5)
30/1
4
3.6
5/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (58)
5/1
4g Helike x Romp In The Park (Savoire Vivre )
5
4.6
6/1
T: F Stockdale
R: M Aitken (54.5)
6/1
4g God's Own x Classic Dream (Regal Classic )
6
5.6
8/1
T: Gary Sherer
R: J Keating (57)
8/1
3f Gonski x Baneful (Runyon )
7
6.9
11/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (60)
11/4F
5g Racer's Edge x Depend On Me (Rustic Amber )
8
11.9
16/1
T: D C Saxon
R: E Creighton (58.5)
16/1
3g Street Cry x Celadon (Danehill )
Race 5 - Swan Hill Club Hcp (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:39.73 (35.13)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: S V Gebert
R: J Keating (56)
10/1
Winning siblings: Shark 'N' Beauty, Zeybek,
2
0.8
6/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
6/4F
3
4.1
5/1
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (56.5)
5/1
5m Green Perfume x Cogmagic (Cogitate )
4
4.2
9/2
T: G R Hicks
R: W Egan (57)
9/2
4m Tuscanos x Pop Princess (Dr Fong )
5
4.3
11/1
T: Ms J Duncan
R: Nick Heywood (54.5)
11/1
7m Golden Snake x Ziegler (Zedrich )
6
4.7
30/1
T: Daniel Kelly
R: Jordan Childs (57.5)
30/1
6g Danerich x Go Hannah (Sports Works )
7
7.4
14/1
T: Nathan Hobson
R: B Vale (59)
14/1
8
8.2
5/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (58)
5/1
9
13.2
10/1
T: C V Kelly
R: J Duffy (56)
10/1
3f Gonski x Look Jonathan (Armidale )
Race 6 - Pooles Accountants (Bm64) (975m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:56.76
Prizemoney: $15,000
1
2/1F
T: S P Nichols
R: D Yendall (60)
2/1F
3g I Am Invincible x General's Dynasty (General Nediym )
Winning siblings: Dynasty Queen, Mesclun,
2
1.3
7/2
T: John Thomas
R: Nick Heywood (58)
7/2
5m Churchill Downs x Zejester (Rory's Jester )
3
4.1
Presto (6)
4/1
T: Patrick Payne
R: Jordan Childs (58)
4/1
3g Falvelon x Ali's Jewel (Ali-Royal )
4
4.2
20/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: J Benbow (58.5)
20/1
4g Statue Of Liberty x Muteki (King's Best )
5
4.3
20/1
T: L E Robertson
R: Jessica Eaton (50)
20/1
7g Ne Coupez Pas x Mippets (Snippets )
6
4.5
20/1
T: Collin Fletcher
R: E Creighton (57.5)
20/1
7
6.7
4/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (60.5)
4/1
3g Elusive City x Carbonara (Traditionally )
8
8.0
11/1
T: D S Archard
R: M Aitken (55)
11/1
9
15.0
Kelvy (10)
25/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (54)
25/1
5g Danerich x Deadwood Stage (Cavalry )
10
19.0
20/1
T: Steve Lake
R: Jacob Rule (56)
20/1
5m Zephyr's Tornado x Rushed (Racer's Edge )
Race 7 - St Patrick's Cup (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:12.04 (22.83)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: Russell Osborne
R: Anthony Boyd (56)
4/1
3g Redente x Lion's Kiss (Lion Cavern )
2
0.2
5/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (59)
5/1
3
0.3
2/1F
T: D W Whitworth
R: M Aitken (57)
2/1F
3g Crystal Finale x Bad Angel (Court Of Jewels )
4
2.5
6/1
T: P A Preusker
R: Ms H McKechnie (57)
6/1
4m God's Own x Bloomed (Dr Fong )
5
3.3
7/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
7/1
3g Dreamscape x Centaure (Centaine )
6
3.7
50/1
T: D J Cannon
R: Ms C Bruce (58)
50/1
5h Undoubtedly x Fragilistic (Spectrum )
7
5.9
30/1
T: Ms J Duncan
R: Jessica Eaton (51)
30/1
7m Black Hawk x Decima (Demus )
8
6.4
20/1
T: J E and C Ledger
R: W Egan (56)
20/1
4m Casino Prince x Super Seleccion (Seattle Slew )
9
6.8
25/1
T: John Thomas
R: J Benbow (60.5)
25/1
8g Legion x Three Mates (Naturalism )
10
9.6
9/1
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (56)
9/1
3f Testa Rossa x Elle's Decree (Red Ransom )
11
13.3
9/1
T: Peter Smith
R: Jacob Rule (58.5)
9/1
4g Masterprint x Shreve Port (Integra )
Race 8 - Murray Downs 150th Cup (Bm64) (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:12.39 (37.15)
Prizemoney: $15,000
1
5/2
T: Ms G Johnstone
R: J Duffy (56.5)
5/2
3f Statue Of Liberty x Fitzroy Express (Bite The Bullet )
2
0.2
7/2
T: M W Young
R: Jacob Rule (59)
7/2
3g Danerich x Tristram Power (Sir Tristram )
3
0.7
Armona (5)
9/1
T: Peter Smith
R: M Aitken (54)
9/1
4
2.2
40/1
T: Nathan Hobson
R: B Vale (56)
40/1
4g De Beers x Look Jonathan (Armidale )
5
2.4
15/2
T: Nathan Hobson
R: Jye McNeil (58)
15/2
4g Redente x Kellyn Rose (Proven Valour )
6
3.4
9/4F
T: D K Weir
R: John Allen (58.5)
9/4F
5m Danzero x Centaure (Centaine )
7
6.4
9/1
T: P A Sweeney
R: Sally Sweeney (56.5)
9/1
5g Zariz x Seadrift (Integra )
8
10.1
16/1
T: Ms J Duncan
R: Nick Heywood (54.5)
16/1