Breednet Results

SWAN HILL - Monday, July 25

Race 1 - Swan Hill Rural Council Mdn (980m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:00.50
Prizemoney: $20,000
1
25/1
T: Ms G Johnstone
R: Declan Bates (56)
25/1
2f Moshe x Notrebelle (Flying Spur )
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: G Philpot
R: J Duffy (56)
50/1
2f Benfica x Dansanna (Anabaa )
3
1.5
Aluf (1)
12/1
T: Jamie Edwards
R: Dean Holland (58)
12/1
2g Moshe x Cazzuma (Umatilla )
4
3.7
11/8F
T: D K Weir
R: H Coffey (58)
11/8F
2c Primus x Cajo Kellila (Mister C. )
5
4.7
11/4
T: D K Weir
R: D Yendall (56)
11/4
2f Lonhro x Siwa (Green Desert )
6
5.2
Kirbaz (11)
16/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (56)
16/1
2f Moshe x Hussonet Drama (Hussonet )
7
7.0
9/1
T: M W Young
R: C J Parish (58)
9/1
8
7.3
30/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (58)
30/1
2g Reward For Effort x Limoncelli (Encosta De Lago )
9
10.8
25/1
T: S A Dwyer
R: J Keating (56)
25/1
2f Street Boss x Nadya (King Of Kings )
10
11.1
15/2
T: R D Purcell
R: C A Robertson (58)
15/2
2g Zariz x Lacryma Supreme (Lacryma Cristi )
Race 2 - Vetta Spaghetti Mdn Plate (1205m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:15.01
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: J A McLean
R: M Pegus (56)
9/2
3f Nicconi x Fine Stem (Devaraja )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/1
T: D K Weir
R: H Coffey (58)
5/1
3g Reset x Aldarch (Archway )
3
0.8
11/4F
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (55)
11/4F
3g Street Sense x White Countess (Danehill Dancer )
4
1.5
10/1
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (56)
10/1
5
3.3
4/1
T: T and K O'Sullivan
R: Declan Bates (58)
4/1
3g Strategic x New Sensation (Dolphin Street )
6
4.5
16/1
T: D K Weir
R: D Yendall (56)
16/1
3f Teofilo x Lindenhof (Octagonal )
7
6.0
12/1
T: Dane Smith
R: Jarrod Fry (58)
12/1
3g Widden Valley x Valenshikov (Baryshnikov )
8
7.3
20/1
T: J E and C Ledger
R: W Egan (58)
20/1
3g Shinzig x Smooth Shot (Keltrice )
9
8.5
50/1
T: M W Lewis
R: Dean Holland (56)
50/1
3f Written Tycoon x Hi De Hyper (High Yield )
10
8.7
25/1
T: A R Coffey
R: J Mallyon (56)
25/1
11
8.8
30/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (54)
30/1
12
14.8
80/1
T: P A Preusker
R: Ms C Puls (56)
80/1
3f Reaan x Miasma (Dolphin Street )
Race 3 - Hygain Mdn Plate (1205m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:15.65
Prizemoney: $20,000
1
3/1
T: D I Dodson
R: Jordan Childs (58)
3/1
3g Super Saver x Baggage (Desert Prince )
Winning siblings: Dashing Pedrille, Wotzinthebag,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
12/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (58)
12/1
3g Lope De Vega x Mustique (Danehill )
3
1.1
12/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (58)
12/1
4
2.0
Cobber (3)
10/9F
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (56)
10/9F
3g Artie Schiller x Star Of Ella (Honours List )
5
3.5
8/1
T: T and K O'Sullivan
R: Jessica Eaton (53)
8/1
3f Flying Spur x Pride Of Encosta (Encosta De Lago )
6
3.6
16/1
T: D T Curran
R: D Yendall (56)
16/1
3f Stryker x Coeur D'Amour (More Than Ready )
7
4.6
66/1
T: Kate Goodrich
R: Samuel Payne (56)
66/1
3f Onemorenomore x Russian Belle (Stravinsky )
8
6.9
15/2
T: D C Saxon
R: J Keating (58)
15/2
3g Hard Spun x Cincture (Canny Lad )
9
11.9
80/1
T: P A Preusker
R: Dean Holland (58)
80/1
3g Hothouse x Speedy Blues (Speed Merchant )
Race 4 - The Bottle - O Mdn Plate (980m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:00.71
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: K Hann
R: Jessie Philpot (55.5)
9/1
3g Kaphero x Kondoolka Sea (Hennessy )
Winning siblings: Brunette Blonde,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: Ms D Wills
R: Ms S Thornton (55.5)
5/1
3g Rothesay x Perfect Feeling (Spinning World )
3
1.9
11/2
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (56.5)
11/2
3c O'Lonhro x Invisible Quest (Intikhab )
4
3.1
15/2
T: Jamie Edwards
R: D Yendall (58.5)
15/2
3g Bushranger x Roseen (Kaapstad )
5
3.5
16/1
T: D T Drever
R: H Coffey (56.5)
16/1
6
4.2
Vonn (12)
7/2F
T: B A Gentle
R: C J Parish (56.5)
7/2F
4m Choisir x Cica Cica (Success Express )
7
5.2
4/1
T: B R Mills
R: Tahlia Hope (55.5)
4/1
4g Sharkbite x Pontchateau (Diatribe )
8
5.3
60/1
T: Ms C Kyle
R: Samuel Payne (56.5)
60/1
3f Danerich x Eternal Desire (Euclase )
9
5.8
12/1
T: D L Boal
R: Chelsea Hall (54.5)
12/1
5m Danzero x Gothic Darkness (Comrade )
10
6.8
10/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (56.5)
10/1
3f Kaphero x Don't Tell Em (Polish Laughter )
11
10.6
60/1
T: Colette Cooper
R: Ms G Cartwright (53.5)
60/1
4m Sharkbite x Stunner Blue (Star Pyramul )
Race 5 - Tac Be Races Ready Mdn Plate (1205m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:16.20 (38.48)
Prizemoney: $20,000
1
11/4F
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (53.5)
11/4F
3m Reaan x Golden Bridge (Gold Brose )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.3
14/1
T: P A Banks
R: C A Robertson (58.5)
14/1
5g Niello x Tycoon Emma (Last Tycoon )
3
4.8
8/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58.5)
8/1
3g Thorn Park x Valdorado (Danske )
4
4.9
60/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (54.5)
60/1
6m Desert Sun x Gold Delta (Encosta De Lago )
5
5.3
25/1
T: Symon Wilde
R: Melissa Julius (55.5)
25/1
3g Captain Sonador x Mardi's Classic (Kenny's Best Pal )
6
6.1
15/1
T: Jamie Scott
R: A Mallyon (56.5)
15/1
4m Arena x Blue Corvette (Archregent )
7
6.2
13/4
T: T and K O'Sullivan
R: Jessica Eaton (53.5)
13/4
3m Magnus x Dolce (Strategic )
8
6.3
Scope (12)
12/1
T: D C Saxon
R: J Keating (56.5)
12/1
9
6.5
4/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (56.5)
4/1
4g Bon Hoffa x Classy Amber (Rory's Jester )
10
8.2
14/1
T: J E and C Ledger
R: Dean Holland (56.5)
14/1
4m Redente x Royal Tempest (Hurricane Sky )
11
9.5
60/1
T: Peter Smith
R: C R Brown (58.5)
60/1
12
10.2
9/1
T: Symon Wilde
R: Declan Bates (56.5)
9/1
3m Red Element x Vermont Eagle (Octagonal )
Race 6 - The Guardian (Bm58) (1605m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:43.64
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: Tammy Pretlove
R: R N Booth (57)
8/1
6g Magnus x Curzon Place (Marscay )
Winning siblings: Curzon Dancer, Rockin' In Heaven,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/1
T: T D Kelly
R: D Yendall (58.5)
7/1
6g Excites x Lady Jaguar (Last Tycoon )
3
1.5
5/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (59.5)
5/1
4
2.9
7/1
T: C V Kelly
R: Declan Bates (57)
7/1
5g God's Own x Azardi (Desert Prince )
5
4.7
20/1
T: Ms J Duncan
R: Ms C Puls (54)
20/1
6m Green Perfume x Cogmagic (Cogitate )
6
5.1
11/4F
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (56)
11/4F
3f Artie Schiller x Desert Heiress (Desert King )
7
5.5
16/1
T: Ms A Yates
R: Chelsea Hall (58)
16/1
3g Keano x Rareway (Archway )
8
8.7
4/1
T: Trent Pennuto
R: C A Robertson (60)
4/1
6g Good Journey x Race The Heart (Tarnpir Lane )
9
14.7
Benet (15)
40/1
T: Colette Cooper
R: J Mallyon (54)
40/1
6m Keep The Faith x Hurricane Tina (Hurricane Sky )
10
16.0
11/1
T: Archie Alexander
R: John Allen (60.5)
11/1
3g Annenkov x Mithali (Jeune )
Race 7 - Swan Hill Bus Lines (Bm58) (1605m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:42.86
Prizemoney: $16,000
1
2/1F
T: Wendy Potter
R: J R Todd (60)
2/1F
6g Apologia x Genoese (Luskin Star )
Winning siblings: Apache Crown,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
12/1
T: Ms J Duncan
R: Tahlia Hope (51)
12/1
8m Black Hawk x Decima (Demus )
3
1.6
5/1
T: Dane Smith
R: John Allen (57.5)
5/1
3f Sharkbite x Catch The Magic (Strategic )
4
4.3
20/1
T: C J Cassar
R: Liam Riordan (56)
20/1
6g Golan x Clown Princess (Anabaa )
5
7.3
14/1
T: Tammy Pretlove
R: Chelsea Hall (57.5)
14/1
5g Old Deuteronomy x Maimuna (Danewin )
6
7.4
30/1
T: D J Cannon
R: Ms C Puls (54)
30/1
7g Beckett x Natural Lil (Naturalism )
7
7.8
8/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (53.5)
8/1
5m Rakti x Schmatte (Octagonal )
8
9.3
12/1
T: V L Malady
R: C A Robertson (58.5)
12/1
9
11.8
9/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (57.5)
9/1
4g Al Maher x Crystal Clear (Golden Voyager )
10
13.1
50/1
T: Lesa Rintoule
R: D Yendall (54)
50/1
11
18.1
11/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58.5)
11/1
5g Redoute's Choice x Touched By God (Sunday Silence )
12
19.3
12/1
T: C V Kelly
R: Ms G Cartwright (58)
12/1
4g Commands x Boca Chita (Elusive Quality )
13
29.3
10/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (60.5)
10/1
5g Bernardini x News Academy (Royal Academy )
Race 8 - Pooles Accountants (Bm70) (2105m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(8) Time: 2:19.18
Prizemoney: $20,000
1
1/1F
T: D K Weir
R: D Yendall (57.5)
1/1F
4m Casino Prince x Satin Covers (Dr. Grace )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
7/2
T: Ms J Duncan
R: Tahlia Hope (51.5)
7/2
5m Host x Cosmic Dust (Hurricane Sky )
3
7.0
7/1
T: Patrick Payne
R: Samuel Payne (57.5)
7/1
4m O'Reilly x Chorus (Danasinga )
4
7.5
8/1
T: A R Coffey
R: H Coffey (58)
8/1
5g Mossman x Acquisition (Woodman )
5
9.7
25/1
T: D J Cannon
R: J Duffy (54.5)
25/1
5m Sebring x Cancanelle (Danehill Dancer )
6
10.5
60/1
T: B Olson
R: Ms C Puls (54)
60/1
7
11.7
16/1
T: B A Charry
R: Declan Bates (57)
16/1
8
13.7
50/1
T: Dane Smith
R: Jarrod Fry (57.5)
50/1
8g Hussonet x Summer Flight (Danehill )
9
14.1
Stynes (7)
11/1
T: Micheal Newton
R: Dean Holland (56.5)
11/1
8g Lago Delight x Tara's Range (Polish Laughter )
Race 9 - Murray Downs (Bm64) (980m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:00.23
Prizemoney: $20,000
1
Pravro (4)
7/2
T: Ms G Johnstone
R: Liam Riordan (57.5)
7/2
3g Lonhro x Our Lona (Invincible Spirit )
Winning siblings: Shadow Looms,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: D K Weir
R: H Coffey (58.5)
11/2
3g Duporth x Rejoice (Belong To Me )
3
2.6
5/2F
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (55.5)
5/2F
4m O'Lonhro x Bright Side (Don't Say Halo )
4
2.7
20/1
T: B J McKnight
R: Ms C Puls (58.5)
20/1
6g Any Given Saturday x Dinkum (Western Symphony )
5
3.7
9/2
T: Joshua Julius
R: Melissa Julius (55.5)
9/2
5g Magnus x Miss Penny Lass (Choisir )
6
4.4
11/1
T: J E and C Ledger
R: Dean Holland (55.5)
11/1
3f Redente x Royal Tempest (Hurricane Sky )
7
4.5
10/1
T: Nathan Hobson
R: Chelsea Hall (52)
10/1
8
5.5
Alaska (3)
8/1
T: C V Kelly
R: D Caboche (59.5)
8/1
9
7.3
Vargo (10)
20/1
T: Nathan Hobson
R: Ms M Hagley (57)
20/1
5g Musket x Alice's Magic (Al Jaasi )
Race 10 - Ladbrokes (Bm64) (1205m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:15.32
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: Stephen Lenehan
R: Melissa Julius (55)
16/1
6m Face Value x Saintly Halo (Don't Say Halo )
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (54.5)
5/1
4m Turffontein x Walvis Bay (Cape Cross )
3
0.9
10/1
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
10/1
4
2.8
13/2
T: C V Kelly
R: C A Robertson (59)
13/2
6g God's Own x Red Sequin (Clay Hero )
5
3.8
16/1
T: Noel Watson
R: Ms K Walters (54.5)
16/1
5m Giacosa x Strange Lady (Distorted Humor )
6
4.6
Ahsha (16)
25/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (53.5)
25/1
3f Primus x Street Goddess (Street Cry )
7
5.0
Airfare (13)
30/1
T: Shay Keating
R: Dean Holland (54.5)
30/1
5m Elvstroem x Costa Kara (Encosta De Lago )
8
5.2
10/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (59)
10/1
7g Dubleo x Centome (Belong To Me )
9
5.9
Haski (2)
5/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (59.5)
5/4F
3c Magnus x Master Belle (Masterpiece )
10
6.0
16/1
T: Symon Wilde
R: Declan Bates (58.5)
16/1
4g Niello x Fawaakeh (Lyphard )
11
7.8
Armona (5)
40/1
T: Peter Smith
R: C R Brown (58)
40/1