Breednet Results

TRARALGON - Friday, November 15

Race 1 - Unibet Mdn Plate (1900m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 2:01.13
Prizemoney: $15,000
1
13/4F
T: M E Templeton
R: I Gundogdu (58.5)
13/4F
4g Show A Heart x Khaptrist (Sir Tristram )
Winning siblings: Chloride,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: P E Conroy
R: I Culliver (56.5)
13/2
3
6.0
5/1
T: Paul Worthington
R: J R Todd (58.5)
5/1
4g Decanter x Deux Amies (Clear Choice )
4
6.7
12/1
T: W T Barrot
R: Brent Evans (58.5)
12/1
6g Marmottan x All Up Diamonds (Northern Drake )
5
7.7
14/1
T: C F Hyland
R: B Higgins (58.5)
14/1
5g Elvstroem x Ernestina (El Qahira )
6
8.9
8/1
T: K J Fythe
R: Jake Bayliss (54.5)
8/1
5m Black Hawk x Tarcole (Palace Music )
7
9.2
7/2
T: C F Butcher
R: D Moor (58.5)
7/2
4g High Chaparral x Evolution (Star Way )
8
11.5
9/1
T: A Rosolini
R: J Benbow (57)
9/1
3g Shinzig x French Resistence (Peintre Celebre )
9
13.2
12/1
T: Ms J Baker
R: A Mallyon (57)
12/1
3g Purrealist x Remiss (Johannesburg )
Race 2 - Drink Drive Bloody Idiot Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:05.65
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: F Stockdale
R: N Callow (58)
4/1
3c Magnus x Joffa Belle (Special Agent )
Winning siblings: Joffa Valour, Kaizen Warrior,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Beirut (6)
11/8F
T: Ms L Tolson
R: P Mertens (56)
11/8F
3f Lonhro x Leica Light (Hennessy )
3
0.6
10/1
T: J P Salanitri
R: W Egan (58)
10/1
4
1.0
7/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: A Mallyon (58)
7/2
5
1.7
9/1
T: B J McCarthy
R: R J Hurdle (56)
9/1
6
2.1
30/1
T: A L Douch
R: J Lyon (56)
30/1
3f God's Own x Encargo (Encosta De Lago )
7
3.1
20/1
T: Ms A Blackburn
R: D Adam (56)
20/1
3f Bel Esprit x Romantic Flyer (Flying Spur )
8
4.1
30/1
T: Ms D Clover
R: C A Robertson (56)
30/1
3f Excites x Medicean (Vettori )
9
7.1
16/1
T: R W Smerdon
R: Ms J Beriman (56)
16/1
3f Primus x American Hope (Personal Hope )
Race 3 - Latrobe Veterinary Hosp. Mdn (1150m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:08.35
Prizemoney: $15,000
1
6/4F
T: D R Lawson
R: D Moor (56.5)
6/4F
Winning siblings: Deuced,
This nick: 9 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1.3
20/1
T: D A Racovolis
R: A Mallyon (57)
20/1
3g Magnus x Clasp (Redoute's Choice )
3
1.5
30/1
T: Ms D Clover
R: C A Robertson (56.5)
30/1
5m Oamaru Force x Smokin' Indian (Grand Royale )
4
1.6
2/1
T: Luke Oliver
R: N Callow (57)
2/1
5
1.8
11/1
T: Ms N Burke
R: R Plumb (56.5)
11/1
4m Reset x Even (Redoute's Choice )
6
3.3
16/1
T: V L Malady
R: P Mertens (56.5)
16/1
4m God's Own x Shesha (Johannesburg )
7
4.1
12/1
T: Mark Loft
R: Ms R Bradley (58.5)
12/1
7g Grandera x Perfect Ark (Ark Regal )
8
4.2
13/2
T: R R Lont
R: J R Todd (56.5)
13/2
5m Gallo Di Ferro x Spinning Edge (Racer's Edge )
9
6.7
20/1
T: Todd Balfour
R: B Higgins (56.5)
20/1
5m Guiscard x Aunty Joy (Toy Pindarri )
Race 4 - Gippsland Signs Mdn Plate (1430m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:27.60
Prizemoney: $15,000
1
Urgup (8)
7/2
T: Jason Petch
R: J R Todd (57)
7/2
Winning siblings: Ballinaclash, Moher,
This nick: 12 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
0.3
2/1F
T: A J Vasil
R: Ryan Maloney (55.5)
2/1F
3
2.3
2/1F
T: F Stockdale
R: N Callow (58.5)
2/1F
5g Black Hawk x Snow Ballet (Baryshnikov )
4
8.0
20/1
T: R N Elliot
R: R Plumb (58.5)
20/1
5g Elusive City x Lenova (Grand Lodge )
5
8.2
10/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (58.5)
10/1
4g Ustinov x Lady In Waiting (Viscount )
6
11.0
60/1
T: D Douch
R: W Egan (58.5)
60/1
4g Brief Truce x Jordie Lass (Perugino )
7
12.0
Damos (2)
20/1
T: M E Templeton
R: Dean Holland (58.5)
20/1
4g Magnus x Synopsis (Star Way )
8
13.2
60/1
T: D B Ferguson
R: Ms T Rodder (58.5)
60/1
7g Distant Music x Sovereign Song (Palace Music )
9
25.2
20/1
T: D P Blackshaw
R: A Mallyon (56.5)
20/1
4m Brief Truce x The Wife (The Commander )
10
35.2
60/1
T: Cameron Templeton
R: B Knobel (55)
60/1
3f Dangerous x Mambo (Westbridge )
300
0.0
5/1
T: J F Rattle
R: B Higgins (58.5)
5/1
4g Elvstroem x Certain Charm (Snippets )
Race 5 - Mick Templeton Racing Hcp (58) (1430m)
Class: Restricted 58 Track: Dead(5) Time: 1:28.32 (35.39)
Prizemoney: $15,000
1
13/8F
T: C and C Alderson
R: N Callow (58.5)
13/8F
5m Danerich x Lady Dance (Baryshnikov )
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.0
7/1
T: Peter Gelagotis
R: Dean Holland (58.5)
7/1
4m Flying Spur x Let's Get Even (Thunder Gulch )
3
2.2
5/2
T: Ms W Kelly
R: C A Robertson (55)
5/2
4m Al Samer x Minus Zero (Danzero )
4
2.9
11/2
T: D Brideoake and D Feek
R: A Mallyon (58)
11/2
3f Good Journey x Gold Radiance (Made Of Gold )
5
3.3
7/1
T: C G Murray
R: B Knobel (58)
7/1
5m Desert Sun x Maricks (Maroof )
5
3.3
16/1
T: Maree Aplin
R: Ms J Da Rose (54)
16/1
7
3.6
9/1
T: M C Watts
R: J Lyon (57.5)
9/1
7m Bel Esprit x Java Siang (Desert Sun )
8
4.4
60/1
T: N G Eades
R: Jake Bayliss (54)
60/1
5m Lago Delight x Kiwi Rose (Straight Strike )
Race 6 - Unibet (Bm70) (1900m)
Class: Benchmark 70 Track: Dead(4) Time: 1:58.93
Prizemoney: $15,000
1
7/2
T: D P Blackshaw
R: A Mallyon (57)
7/2
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.3
11/4F
T: C and C Alderson
R: D Moor (56)
11/4F
5g Danasinga x Rule The Waves (King's Best )
3
4.7
3/1
T: Des McCarthy
R: P Mertens (58.5)
3/1
6g Bianconi x Centika (Centaine )
4
6.6
13/4
T: M W Ryan
R: W D Smith (59)
13/4
5
7.4
30/1
T: R J Meunier
R: J R Todd (54)
30/1
8m Rock Of Gibraltar x Fetes Galantes (Brave Warrior )
6
8.9
16/1
T: P E Conroy
R: I Culliver (57)
16/1
7
9.2
66/1
T: Maree Aplin
R: Ms J Da Rose (54)
66/1
9g Jetball x Telbon Belle (Keepers )
8
11.7
8/1
T: Ms M Cid
R: B Knobel (54)
8/1
5m Al Samer x Marwina Lass (Marwina )
9
41.7
40/1
T: K J Fythe
R: Jake Bayliss (52)
40/1
Race 7 - Aygee Gippsland (Bm64) (1430m)
Class: Benchmark 64 Track: Dead(4) Time: 1:27.24 (35.39)
Prizemoney: $15,000
1
10/1
T: Julie Scott
R: Dean Holland (60)
10/1
6g Noverre x Storm Spirit (Copper Kingdom )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Ms L Proctor
R: Ryan Maloney (57)
8/1
4m Starcraft x Belle Giselle (Redoute's Choice )
3
0.4
5/4F
T: Saab Hasan
R: Ms L J Meech (60)
5/4F
4g Dubawi x Embargo (O'Reilly )
4
0.7
4/1
T: Ms Allison Sheehan
R: N Callow (57.5)
4/1
7m Tayasu Tsuyoshi x Ardezia (Hanauma Bay )
5
2.4
13/2
T: M M Laurie
R: D Moor (56)
13/2
4m Golden Snake x Ali Saint (Ali-Royal )
6
4.4
9/1
T: Jason Petch
R: J R Todd (56.5)
9/1
5g Anabaa x Cumbria (Singspiel )
7
4.7
11/2
T: S C Bottomley
R: R Plumb (56.5)
11/2
8
7.7
25/1
T: Ms U Clarke
R: W D Smith (59.5)
25/1
6g Bel Esprit x Zartois (Zabeel )
Race 8 - Pba Tax (Bm64) (1150m)
Class: Benchmark 64 Track: Dead(4) Time: 1:07.43
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: A Rosolini
R: Jake Bayliss (59.5)
9/1
5g Artie Schiller x Subsequential (Second Empire )
Winning siblings: Carnival Class, Ensuing, Submarine,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.4
7/4F
T: Ms Allison Sheehan
R: N Callow (60)
7/4F
5g Delago Brom x Ardezia (Hanauma Bay )
3
0.5
6/1
T: N G Eades
R: C A Robertson (58.5)
6/1
4
1.1
5/2
T: Jason Warren
R: A Mallyon (58)
5/2
4g Written Tycoon x Galactic Honour (Honours List )
5
1.3
20/1
T: J B Carstein
R: Nathan Rose (58.5)
20/1
6
1.5
25/1
T: Ms D Clover
R: D Moor (54.5)
25/1
7m Oamaru Force x Adore (Nabirpour )
7
2.2
30/1
T: Maree Aplin
R: Ms J Da Rose (54)
30/1
6g Commands x Resilience (Fasliyev )
8
2.7
8/1
T: M Farrugia
R: Ms L J Meech (55.5)
8/1
7g Lago Delight x Atoz (Zephyr Bay )
9
5.7
5/1
T: T A Scanlon
R: J R Todd (57)
5/1
8m Jeune x Willow Flight (Alquoz )