Breednet Results

WODONGA - Sunday, July 27

Race 1 - Nordcon Land Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Slow(7) Time: 1:41.40
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: Anthony Peacock
R: Jack Martin (53.5)
11/4
4m Artie Schiller x Thurman (Umatilla )
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.0
Kaniana (13)
5/2F
T: Ms G Johnstone
R: A Mallyon (56.5)
5/2F
3f Canny Lad x St Anna (Umatilla )
3
1.5
8/1
T: Jamie Scott
R: Jacob Rule (56.5)
8/1
4
2.7
14/1
T: Ms E Aalbers
R: J Duffy (58.5)
14/1
5
5.2
9/2
T: T D Kelly
R: Ryan Maloney (58.5)
9/2
3g Primus x Magela Dream (Rory's Jester )
6
7.4
Campin (15)
30/1
T: D P Dwyer
R: Ms J Payne (55.5)
30/1
7
10.4
Siloso (14)
16/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (56.5)
16/1
3f Danerich x Sideshow Allie (Umatilla )
8
12.4
Task (7)
8/1
T: D J McCarthy
R: Ms A Masters (58.5)
8/1
6g Encosta De Lago x Unrocel Saint (Last Tycoon )
9
17.4
25/1
T: L C Smith
R: Simon Miller (56.5)
25/1
3f Shinzig x Vinifera Lady (Dieu D'Or )
10
23.4
20/1
T: Sylvia Thompson
R: Jarrod Fry (56.5)
20/1
3f Zephyr's Tornado x Aria Diva (Second Empire )
11
23.6
25/1
T: B O Cox
R: R Beattie (58.5)
25/1
3g Rock Of Gibraltar x Westernport Bay (Western Symphony )
12
27.1
30/1
T: P F Maher
R: J Kissick (58.5)
30/1
3g Testafiable x Debt Free (Cogitate )
13
36.1
16/1
T: P J Sullivan
R: Brooke Sweeney (55.5)
16/1
4g Hillman x Jetsetting (Export Price )
Race 2 - Wodonga Gold Cup 28/11 Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:07.52
Prizemoney: $15,000
1
Menarka (11)
7/4F
T: B O Cox
R: Ms L J Meech (56.5)
7/4F
4m Econsul x Queen Carey (Picnicker )
Winning siblings: Always Well, Young Elite,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/4
T: G W Egan
R: J Duffy (58.5)
13/4
3
5.5
8/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Jarrod Fry (56.5)
8/1
3f Collate x Fuji Mama (Fuji Kiseki )
4
7.0
9/1
T: P F Maher
R: J Kissick (56.5)
9/1
3f Bel Esprit x La Kingdom Star (Bicentenary )
5
7.3
30/1
T: Ms R Hoysted
R: M J Walker (58.5)
30/1
3g Incumbent x Quest For Ireland (West Quest )
6
9.0
16/1
T: P F Maher
R: Ms A Masters (56.5)
16/1
3f Murphy's Blu Boy x Zarsho (Shovhog )
7
9.8
5/1
T: E W Nichols
R: Ms J Payne (53.5)
5/1
4m Umatilla x Hot Sands (Desert Style )
8
13.0
12/1
T: Ms E Haworth
R: A Mallyon (56.5)
12/1
9
13.2
25/1
T: Jamie Scott
R: Jacob Rule (58.5)
25/1
3g Written Tycoon x Meddling (Hussonet )
10
13.4
30/1
T: Ms T Davies
R: Simon Miller (58.5)
30/1
3g Myboycharlie x Bluegrass (Fasliyev )
11
21.4
50/1
T: D J O'Prey
R: M Pegus (56.5)
50/1
3f Testa Rossa x Carbonated (Kenny's Best Pal )
12
27.4
50/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Luke Londregan (54.5)
50/1
Race 3 - Denise Casey Hcp (58) (2050m)
Class: Restricted 58 Track: Heavy(8) Time: 2:11.67 (35.20)
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: Anthony Peacock
R: Jack Martin (54)
4/1
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1F
T: S S Cunningham
R: Chris Caserta (57)
3/1F
4g Al Maher x Twilight Serenade (Rainbow Quest )
3
1.0
Wilari (9)
9/2
T: E V Musgrove
R: A Mallyon (57.5)
9/2
4m Red Dazzler x Almah (Al Mufti )
4
1.9
7/1
T: Ricky Maund
R: C A Robertson (59.5)
7/1
5g Delago Brom x Pariscena (Blevic )
5
7.9
7/1
T: P A Sweeney
R: J Kissick (58.5)
7/1
4g Hillman x Princess Kara (Our Poetic Prince )
6
8.3
20/1
T: D P Dwyer
R: Ms J Payne (54.5)
20/1
5g Ishiguru x Danceabeel (Zabeel )
7
9.1
16/1
T: R J West
R: Boris Thornton (54)
16/1
7g Umatilla x Ledger Lass (Consolidate )
8
13.8
30/1
T: Ms B Savio
R: J Keating (57.5)
30/1
8g Jeune x Emerald Rein (Brummel Who )
9
17.3
8/1
T: G W Egan
R: J Duffy (59.5)
8/1
4g Rakti x Rozsika (Proven Valour )
10
18.8
40/1
T: Timothy Grace
R: E Marchant (60)
40/1
7g Fusaichi Pegasus x Yasmin Tudor (Polish Patriot )
11
26.8
9/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: M J Walker (58.5)
9/1
4g Reset x Princess Ali (Ali-Royal )
Race 4 - Blacklocks Jack Maher Classic (1200m)
Class: Open Track: Heavy(8) Time: 1:14.92 (36.50)
Prizemoney: $25,000
1
40/1
T: Sylvia Thompson
R: Jarrod Fry (56.5)
40/1
Winning siblings: Aunty Sue,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.8
13/8F
T: M G Price
R: D Moor (59)
13/8F
2c Street Cry x Miss Rangoon (Giant's Causeway )
3
5
11/4
T: D A Hayes
R: M J Walker (57.5)
11/4
2g Written Tycoon x Temple Fire (Bletchingly )
4
5.7
12/1
T: B F Cavanough
R: Ms L J Meech (54.5)
12/1
2f Danerich x Alice's Pro (Distinctive Pro )
5
6.2
4/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: A Mallyon (58)
4/1
2g High Chaparral x Clevedon (Keltrice )
6
6.9
14/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (57.5)
14/1
7
9.2
25/1
T: B O Cox
R: R Plumb (56)
25/1
8
11.2
40/1
T: Bryan Maher
R: J Duffy (57)
40/1
2g Bushranger x Dallaeni (Kenvain )
9
12.2
7/1
T: E W Nichols
R: Ms J Payne (57.5)
7/1
2g Easy Choice x Emitella (Umatilla )
10
15.9
25/1
T: B O Cox
R: J Kissick (56)
25/1
2f Bianconi x Carat Cake (Marwina )
Race 5 - Vince Tobin (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(8) Time: 1:41.34 (36.50)
Prizemoney: $15,000
1
16/1
T: P F Maher
R: Chris Caserta (51)
16/1
5g Ne Coupez Pas x Slykiss (Zeditave )
Winning siblings: Towong Bridge,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/8F
T: D P Dwyer
R: Ms J Payne (52)
11/8F
6m Ishiguru x Blanche Amelia (Grosvenor )
3
5.8
5/1
T: G R Aldridge
R: E Marchant (58.5)
5/1
8g More Than Ready x Nazzuca (Canny Lad )
4
6.4
5/1
T: G Brunsdon
R: Brooke Sweeney (53)
5/1
7m Zabeel x Tristraad (Volksraad )
5
6.8
15/1
T: Timothy Grace
R: B Vale (54)
15/1
6
7.6
16/1
T: G C Strang
R: Ms B Carlile (52)
16/1
7g Tuscanos x Luvinming (Indian Raj )
7
19.6
13/4
T: Peter Smith
R: Boris Thornton (51)
13/4
3g Masterprint x Shreve Port (Integra )
Race 6 - McGrath Family (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:07.89
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Ricky Maund
R: C A Robertson (56.5)
6/1
3f Snitzel x Cheeky Charny (Charnwood Forest )
Winning siblings: Cheeky Ben, La Choice,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.4
12/1
T: E Jusufovic
R: Ryan Maloney (58.5)
12/1
8g Orientate x Civil Action (Land Speed Record )
3
2.8
9/1
T: Ms C Kyle
R: Ms T Rodder (57.5)
9/1
5m Danerich x Oriental (Monde Bleu )
4
4.4
9/1
T: J E and C Ledger
R: M Pegus (59)
9/1
3g Choisir x Morwell (Royal Academy )
4
4.4
8/1
T: G W Egan
R: J Duffy (56)
8/1
3f Statue Of Liberty x Paw Prints (Lion Hunter )
6
5.1
12/1
T: Todd Smart
R: Nick Heywood (58)
12/1
5m Foreplay x Miabondialee (Vettori )
7
6.9
20/1
T: K A Davison
R: Simon Miller (55)
20/1
8
7.2
2/1F
T: B O Cox
R: Ms L J Meech (58.5)
2/1F
4g Dash For Cash x Ascot Vale (Ascot Knight )
9
9.4
14/1
T: Heath Maclean
R: R Plumb (56)
14/1
10
11.7
5/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Jacob Rule (58.5)
5/1
5m Bel Esprit x The Dash (More Than Ready )
Race 7 - John Cossor Hcp (58) (1300m)
Class: Restricted 58 Track: Heavy(8) Time: 1:22.03 (34.37)
Prizemoney: $15,000
1
9/1
T: J E and C Ledger
R: Brooke Sweeney (55)
9/1
Winning siblings: Bold Runner, Run Along, Running Riot,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
Armona (2)
2/1F
T: Peter Smith
R: Ms J Payne (56.5)
2/1F
3
3.2
9/1
T: V Proctor
R: J Duffy (57)
9/1
7m Testa Rossa x Snipallah (Snippets )
4
3.3
30/1
T: Ms E Aalbers
R: Nick Heywood (56)
30/1
5
5.6
9/1
T: B O Cox
R: J Kissick (57.5)
9/1
3f Street Hero x Unblemished (Danzero )
6
5.8
9/1
T: R G Symons
R: Ms L J Meech (55)
9/1
4m Dash For Cash x Ballyconneely (Bureaucracy )
7
5.9
60/1
T: Ms E Aalbers
R: M Heagney (57.5)
60/1
6g Foreplay x Impala Star (Snaadee )
8
6.1
11/2
T: Nick Ryan
R: R McLeod (59.5)
11/2
4g Purrealist x Puzzles (Redoute's Choice )
9
6.6
9/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Jarrod Fry (58.5)
9/1
7g Hayil x Heavenly Grace (Celestial Dancer )
10
8.3
20/1
T: T D Kelly
R: Ryan Maloney (57)
20/1
4g Excites x Lady Jaguar (Last Tycoon )
11
8.5
25/1
T: S Aldridge
R: Chris Caserta (51)
25/1
4g Elvstroem x Nuclear Dance (Geiger Counter )
12
8.8
13/2
T: Heath Maclean
R: John Robertson (58)
13/2
13
9.0
15/1
T: R P Wellington
R: B Vale (60)
15/1
6g Elusive City x Kapilas (Carnegie )
14
29.0
16/1
T: B J Goodwin
R: R Plumb (59)
16/1
5g Undoubtedly x Irish Joke (Rory's Jester )