Breednet Results

WYONG - Sunday, October 27

Race 1 - Carlton & United Breweries Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:20.11 (35.75)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: K A Lees
R: P Hammersley (56)
5/4F
3f More Than Ready x Samantha Miss (Redoute's Choice )
Winning siblings: Geo, Miss Fabulass, Sammy, Sun Force, The Greatest,
This nick: 72 runners; 47 winners; 4 SW. Details
2
0.4
8/1
T: G D Hickman
R: C Lever (56)
8/1
3f Bel Danoro x Amazing Glow (Manntari )
3
2.0
5/1
T: S I Singleton
R: P B Beggy (56)
5/1
3f Hidden Dragon x Track (Last Tycoon )
4
4.4
7/2
T: G M Begg
R: Tim Clark (56)
7/2
5
6.7
25/1
T: P M Perry
R: Nathan Berry (56)
25/1
3f Encosta De Lago x Lantern Court (Chester House )
6
8.2
4/1
T: J G Sargent
R: James P Innes (53)
4/1
Race 2 - Mecure Kooindah Waters Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.23 (35.35)
Prizemoney: $22,000
1
8/11F
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (56)
8/11F
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
5.3
50/1
T: P M Perry
R: Nathan Berry (56)
50/1
3g Starcraft x Cyndy Rock (Rock Of Gibraltar )
3
5.6
5/2
T: S I Singleton
R: P B Beggy (56)
5/2
3c Dubawi x Dream Beauty (Lacryma Cristi )
4
6.8
30/1
T: G D Hickman
R: B Spriggs (56)
30/1
3g God's Own x Authoress (Singspiel )
5
7.4
14/1
T: Peter Snowden
R: G Buckley (56)
14/1
3g Street Cry x Musical Lyrics (Quiet American )
6
9.1
20/1
T: T R Martin
R: J Parr (56)
20/1
3g Flying Spur x Miss Zapper (Red Ransom )
7
10.5
5/1
T: S Farley
R: C G O'Brien (56)
5/1
3g Casino Prince x Coquerette (Rory's Jester )
Race 3 - Australian Decal Sales Hcp-C2 (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:10.45 (35.01)
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: Bjorn Baker
R: P B Beggy (54)
7/4F
3f Snippetson x Elegance (Desert Style )
Winning siblings: Call Me Up, Tempa Mental,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: Ms K Waugh
R: J Kissick (56)
4/1
5m Alert x Scenic Review (Scenic )
3
1.0
6/1
T: Matthew Smith
R: B Spriggs (55.5)
6/1
5g Canny Lad x Aleta (Danasinga )
4
2.4
8/1
T: P J McGregor
R: C G O'Brien (57)
8/1
5g O'Reilly x Top Spinner (Danasinga )
5
2.5
12/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (53)
12/1
5m Buriton x Rhossili Bay (Old Crony )
6
3.0
7/2
T: P M Perry
R: Nathan Berry (57)
7/2
4m Encosta De Lago x Lady Angela (Air De France )
7
3.5
8/1
T: E B Holland
R: James P Innes (51.5)
8/1
5m Youthful Legs x Al Norrant (Northern Regent )
Race 4 - Wyong Equine Clinic Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:56.90 (33.82)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (56)
11/8F
4g Street Sense x Sharne (Desert Prince )
Winning siblings: Street Bandit,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/4
T: Allan Kehoe
R: Taylor Marshall (55)
11/4
5g Youthful Legs x Belle Ringer (Magic Ring )
3
4.8
11/4
T: J C McNair
R: Tim Clark (58.5)
11/4
4g Alert x Aftertax (Bureaucracy )
4
5.7
25/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms C Nutman (54)
25/1
4m Strada x Bonne Bouche (Imperial Baron )
5
8.6
13/2
T: S Thomas
R: Ms R Murray (53)
13/2
6
9.2
60/1
T: E B Holland
R: James P Innes (52)
60/1
4m Youthful Legs x The Renfrew Bullet (Bite The Bullet )
7
16.9
40/1
T: G R Nickson
R: Josh Adams (55.5)
40/1
100
0.0
12/1
T: R J Davies
R: Nathan Berry (55)
12/1
Race 5 - Go Electrical (Bm60) (1300m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:16.49 (35.17)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: P M Perry
R: Nathan Berry (57.5)
4/1
5g Stratum x Sister Patricia (Geiger Counter )
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.4
9/2
T: Allan Kehoe
R: Ms C R Van Der Werf (59)
9/2
6g Arena x Sea Search (Sir Laurence )
3
0.5
7/2F
T: Wayne Seelin
R: Taylor Marshall (52)
7/2F
7m Beautiful Crown x Sky Can Hurri (Hurricane Sky )
4
2.7
7/2F
T: G R Nickson
R: Josh Adams (58.5)
7/2F
5m Snitzel x Tristram Star (Spectrum )
5
3.3
12/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (52)
12/1
8g Tobougg x Noble Paradise (Noble Bijou )
6
3.9
4/1
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (57)
4/1
7
5.5
12/1
T: S Farley
R: C G O'Brien (58.5)
12/1
6g Danroad x Dream Belle (Kingdom Bay )
8
8.0
20/1
T: Stephen Schofield
R: James P Innes (56.5)
20/1
7g Danasinga x Kaafickle (Kaapstad )
Race 6 - Australian Decal Sales Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:20.02 (34.92)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: T J Clark
R: C G O'Brien (59)
2/1F
4g Flying Spur x Shasta (Encosta De Lago )
This nick: 13 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Selleck (10)
7/2
T: Ms K Waugh
R: S Clipperton (55)
7/2
3
0.3
5/2
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (57)
5/2
4m Bernardini x Native Jester (Rory's Jester )
4
1.7
9/1
T: Matthew Smith
R: P Hammersley (59)
9/1
4h Tale Of The Cat x Fondle (O'Reilly )
5
1.9
6/1
T: Ms R Dunn
R: Ms A Threadwell (55)
6/1
6m Dubleo x Miss Gilly (Keeper )
6
2.9
12/1
T: K J Miller
R: J Kissick (56.5)
12/1
4g Intergaze x Gold Bird (My Patriarch )
7
4.3
50/1
T: M C Vella
R: B Spriggs (55)
50/1
4m Al Maher x Gospelor (Devil His Due )
8
6.2
20/1
T: Jason Attard
R: Kevin May (55)
20/1
9m Commands x The Bad Fairy (Covetous )
9
9.0
30/1
T: P M Perry
R: Nathan Berry (55)
30/1
4g More Than Ready x Palatious (Semipalatinsk )
10
9.9
50/1
T: S Thomas
R: Ms R Murray (53)
50/1
6g Beautiful Crown x Candy Rose (Nanutarra )
Race 7 - St Eddies Is 60 Years Old-Bm60 (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:38.11 (34.84)
Prizemoney: $22,000
1
Strace (4)
9/4
T: T J Bartley
R: Nathan Berry (58)
9/4
4m Stratum x Yallah Terrace (Yallah Prince )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/2
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (55)
15/2
4m Tiger Hill x Entrap (Bite The Bullet )
3
2.6
13/4
T: L J Bridge
R: S Shimizu (58)
13/4
6g Lion Heart x Al's Wish (Flying Spur )
4
3.5
9/1
T: Allan Kehoe
R: Taylor Marshall (54.5)
9/1
8g Lonhro x Spurcent (Flying Spur )
5
5.5
2/1F
T: Bjorn Baker
R: C Lever (56)
2/1F
3g Bernardini x Feast (Grand Lodge )
6
7.2
80/1
T: S Thomas
R: N Seymour (54)
80/1
7
7.6
25/1
T: G D Moore
R: Ms R Murray (56)
25/1
9g Lawyer x Princess Marwina (Marwina )
8
10.7
50/1
T: John Bannister
R: Ms C McPherson (54)
50/1
4g Way Off x Sagacious Star (Snaadee )
Race 8 - Carlton Mid Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:02.89 (33.68)
Prizemoney: $22,000
1
1/2F
T: J A O'Shea
R: Lester Grace (57.5)
1/2F
4g Exceed And Excel x Kentiara (Metal Storm )
Winning siblings: Bontiara, Eladdair, Mosstiara, Rubitawny, Trutiara,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
6.0
14/1
T: Ms K Waugh
R: J Kissick (54.5)
14/1
3g Sharkbite x Brookton Flash (Spartacus )
3
1.0
66/1
T: G M Norman
R: Dale Spriggs (54)
66/1
5g Encosta De Lago x Sally's World (Agnes World )
4
8.0
20/1
T: Ms W Ings
R: Nathan Berry (54)
20/1
5g Seul Amour x Visual Dream (Eagle Eyed )
5
8.4
50/1
T: D Lane
R: N Seymour (54)
50/1
4g Strategic x Casuarina (Fusaichi Pegasus )
6
8.9
20/1
T: T J Bartley
R: Ms C R Van Der Werf (55.5)
20/1
4m Canny Lad x Analyst (Polish Precedent )
6
8.9
20/1
T: J C McNair
R: Tim Clark (56)
20/1
8
9.7
Ayva (12)
50/1
T: J C McNair
R: Ms R Murray (52)
50/1
9
10.0
7/1
T: A M Honess
R: B Spriggs (55)
7/1
4g Henny Hughes x Princess Sunshine (Encosta De Lago )
10
10.9
9/1
T: M C Conners
R: S Clipperton (57.5)
9/1
4m Charge Forward x Julietiquette (Flying Continental )
11
11.1
50/1
T: Ms B Mackie
R: D Pisani (52)
50/1
6g Colossus x Imperial Wish (Majaahed )
12
12.2
40/1
T: Kevin Moses
R: James P Innes (51)
40/1
5m Alert x Blue Marwina (Marwina )