Breednet Results

YEA - Saturday, January 23

Race 1 - Trophy Race (1300m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:23.06 (34.88)
Prizemoney: $2,800
1
9/4F
T: R W Green
R: Ms C Pace (64.5)
9/4F
5m Street Hero x Unblemished (Danzero )
Winning siblings: Cyclone Stryker, Metier, Sister Sledge,
2
0.8
9/1
T: G Salisbury
R: Ms M Nicholls (63.5)
9/1
6m My Patriarch x Get Down (El Moxie )
3
2.6
7/1
T: J W Scott
R: C R Brown (67.5)
7/1
9g Mister Malebo x Country Queen (Thunder Gulch )
4
4.5
Creon (1)
4/1
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (65)
4/1
8g Octagonal x Yallah's Polonaise (Yallah Prince )
5
4.7
7/2
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (63.5)
7/2
6g Marmottan x Jettina (Jetball )
6
5.1
7/2
T: R A Plant
R: Maxwell Keenan (63.5)
7/2
8g General Nediym x Grand Society (Grand Lodge )
7
11.1
Xiphos (8)
25/1
T: Troy and John Kilgower
R: Toby Lake (63.5)
25/1
8g Delago Brom x Slashing Sort (Blazing Sword )
8
14.1
30/1
T: N T Robb
R: Sarah Robbins (63.5)
30/1
6g Purrealist x Refit (Encosta De Lago )
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:17.10 (34.88)
Prizemoney: $2,800
1
10/9F
T: B C Hearps
R: Mr Jack Peat (63)
10/9F
2
0.2
7/2
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (62)
7/2
5m Niello x Cornbread (Rubiton )
3
1.2
15/2
T: Troy and John Kilgower
R: Toby Lake (65)
15/2
6m Arazi x Lady Garcia (Encosta De Lago )
4
3.7
4/1
T: G C Strang
R: Ms M Nicholls (67)
4/1
4g Primus x Daisydane (Danetrice )
5
3.9
25/1
T: R C Manning
R: Ms C Pace (67)
25/1
6g Decanter x Deux Amies (Clear Choice )
6
5.4
10/1
T: R J Mutimer
R: Nathan Newton (66)
10/1
4g Duporth x Lenswood (Woodman )
7
13.4
12/1
T: W J Baynes
R: C R Brown (65)
12/1
7m Monde Bleu x Pride's Sister (Party Leader )
Race 3 - Trophy Race (2) (1200m)
Class: Restricted Track: Soft(6) Time: 1:16.11 (36.79)
Prizemoney: $2,800
1
7/1
T: P Foster
R: Maxwell Keenan (61.5)
7/1
5g Dangerous x Humorist (Desert Sun )
2
0.1
5/2F
T: C J Davis
R: Nathan Newton (63.5)
5/2F
5m Redente x She's Just Ace (El Moxie )
3
0.2
7/1
T: R W Green
R: Reece Goodwin (66)
7/1
4m Marwina x Campfire Stories (Lion Hunter )
4
2.2
7/1
T: Ms A Vanderfeen
R: Toby Lake (63.5)
7/1
8g Snaadee x Blushing Plume (Redding )
5
2.4
Fold (1)
3/1
T: A G Pace
R: Ms C Pace (67)
3/1
6
4.6
20/1
T: A E Cooper
R: Ms M Nicholls (64)
20/1
6g Runs To Win x Countess Capri (Family Of Man )
7
7.6
13/2
T: Ms T Maddox
R: C R Brown (64.5)
13/2
8g Snaadee x Inala Star (Captain Dapper )
8
12.6
40/1
T: N T Robb
R: Sarah Robbins (63)
40/1
7g Runs To Win x Contessa Capri (Rustic Amber )
9
13.6
4/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
4/1
7g Perfectly Ready x Our Final Call (Howbaddouwantit )
10
17.1
25/1
T: Keith Hall
R: J Londregan (63)
25/1
Race 4 - Trophy Race (3000m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 3:20.61 (37.26)
Prizemoney: $3,500
1
12/1
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (60)
12/1
8m Grandera x Miss Korneluk (Baryshnikov )
Winning siblings: Grandiosity,
2
0.2
4/5F
T: S A Lake
R: Toby Lake (71)
4/5F
6g Bianconi x Kinder Girl (Cossack Warrior )
3
9.2
3/1
T: R J Linnell
R: Mr M Corbisiero (67.5)
3/1
4
18.2
Traded (4)
6/1
T: Anthony Cosgriff
R: Ms C Pace (64.5)
6/1
8g Galileo x Crystalline (Zabeel )
5
24.2
15/2
T: Frank Conlan
R: J Londregan (68)
15/2
6
74.2
10/1
T: S A McIntosh
R: Reece Goodwin (63.5)
10/1
6g Beautiful Crown x She's The One (Hurricane Sky )
Race 5 - Rst Trophy (1) (2100m)
Class: Restricted Track: Soft(6) Time: 2:22.11 (34.07)
Prizemoney: $2,800
1
9/2
T: P E Kramer
R: Mr Clay Beasy (65)
9/2
4g El Hermano x Penash (Pentire )
Winning siblings: El Nino, Garden Of Gold, La Sobrina,
2
3.3
6/4F
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (70)
6/4F
3
5.6
15/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (64)
15/1
7g Danbird x Aperto (Grosvenor )
4
5.7
7/4
T: Robert Kingston
R: Toby Lake (69)
7/4
4g Delzao x Twigley (Flying Spur )
5
6.9
7/2
T: Ms R Kelly
R: Mr M Corbisiero (63.5)
7/2
7g Legal Opinion x Stylish Silk (Stylish Century )
Race 6 - Yea Cup (2100m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 2:16.32 (34.07)
Prizemoney: $3,500
1
Kondoa (5)
7/1
T: B J Goodwin
R: Reece Goodwin (65)
7/1
7g Untouchable x Bambatu (Lion Cavern )
Winning siblings: Miss Rapidash, Procedural, Reformer,
2
0.4
8/11F
T: Robert Kingston
R: Toby Lake (67)
8/11F
8g Shirocco x Salonblue (Bluebird )
3
4.4
7/1
T: R C Manning
R: Maxwell Keenan (67.5)
7/1
9g Savabeel x Deautche Express (Volksraad )
4
5.6
8/1
T: G C Strang
R: Natasha Baxter (62)
8/1
6g Racer's Edge x Daisydane (Danetrice )
5
6.6
10/1
T: Frank Conlan
R: J Londregan (67.5)
10/1
5g Big Brown x Enticer (Bahhare )
6
8.1
5/1
T: G C Strang
R: Ms M Nicholls (64)
5/1
5g Stockade x Ariose Belle (Singspiel )
7
8.9
11/2
T: R C Manning
R: Ms C Pace (65)
11/2
8
9.6
20/1
T: C J Davis
R: Nathan Newton (61)
20/1
7m Dane Shadow x Bijou (Spectrum )
Race 7 - Rst Trophy (2) (1600m)
Class: Restricted Track: Soft(6) Time: 1:41.04 (36.97)
Prizemoney: $2,800
1
5/2
T: G R McQueen
R: Reece Goodwin (65.5)
5/2
7g Tsigane x Rare Miss (Rare Pearl )
2
5.0
Landy (3)
9/1
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (65)
9/1
8g Galileo x Crimson Road (Strawberry Road )
3
7.5
5/2F
T: C J Halliwell
R: Ms C Pace (63.5)
5/2F
4m Danzero x Bridie's Love (Dehere )
4
7.6
14/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr G Seccombe (64)
14/1
6g Planchet x Stone Queen (Monolith )
5
8.3
11/2
T: Shelley Kirkpatrick
R: J Londregan (64.5)
11/2
6m Dylan Thomas x Star Clusters (Favorite Trick )
6
10.6
Benet (6)
6/1
T: J W Scott
R: C R Brown (64)
6/1
6m Keep The Faith x Hurricane Tina (Hurricane Sky )
7
13.3
11/1
T: G R McQueen
R: Mr Jack Peat (63)
11/1
9g Umatilla x The Rossa (Dehere )
8
14.6
20/1
T: Ms U Clark
R: Natasha Baxter (61)
20/1
6m Haradasun x My Jaspa (Heroicity )
9
18.3
12/1
T: C J Davis
R: Nathan Newton (62)
12/1
6g My Patriarch x Tuscany's Choice (Tuscany Flyer )
10
19.1
6/1
T: Troy and John Kilgower
R: Mr Clay Beasy (68.5)
6/1
6g Barely A Moment x Krypto Katie (Cryptoclearance )