Breednet Results

BALLINA - Saturday, March 16

Race 1 - Aquis Farm Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:39.67 (37.79)
Prizemoney: $12,000
1
9/4
T: Tanya Parry
R: S Galloway (59)
9/4
4g pluck (USA) x bowemma (AUS) (black hawk (GB))
Winning siblings: My Firecracker, Night Wolf,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: G C Kilner
R: Leah Kilner (57.5)
8/1
3
1.6
20/1
T: V C Poke
R: C P Franklin (57)
20/1
4m captain sonador (AUS) x chasing kisses (AUS) (hidden dragon (AUS))
4
3.8
6/4F
T: D D Schmidt
R: M Paget (57)
6/4F
5
5.3
15/4
T: S J Phelps
R: L P Rolls (56.5)
15/4
6
8.9
9/1
T: D D Schmidt
R: S Traecey (59)
9/1
Race 2 - Tab Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:00.37
Prizemoney: $12,000
1
5/2F
T: B Robinson
R: Leah Kilner (53.5)
5/2F
4g all too hard (AUS) x ocean bridge (AUS) (dolphin street (FR))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/1
T: Ms A Lee
R: Emily Atkinson (52)
7/1
4g encosta de lago (AUS) x secret relations (AUS) (secret savings (USA))
3
3.1
15/2
T: Aiden St Vincent
R: Olivia Pickering (53)
15/2
6g nicconi (AUS) x canitellya (AUS) (hussonet (USA))
4
3.4
13/4
T: Ms M Brosnan
R: Ms L G Cheshire (57.5)
13/4
4g clang (AUS) x iadore tantrums (AUS) (commands (AUS))
5
4.6
60/1
T: T Pratt
R: C P Franklin (58.5)
60/1
4g rothesay (AUS) x cameo queen (AUS) (giant's causeway (USA))
6
5.2
14/1
T: Giuseppe Alati
R: Ms K Stanley (59)
14/1
4g high chaparral (IRE) x iberian miss (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
5.3
14/1
T: D D Schmidt
R: M Paget (55.5)
14/1
3g benfica (AUS) x myrtle beach (AUS) (bluebird (USA))
8
5.6
40/1
T: K M Devine
R: Shannon Doyle (58.5)
40/1
4g carrara (AUS) x noble cuite (AUS) (el cuite (USA))
9
6.6
Chiaki (7)
7/1
T: Daniel Bowen
R: S Traecey (55.5)
7/1
3g your song (AUS) x lucia (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
7.4
30/1
T: R G Howard
R: Brooke Stower (55)
30/1
5g dr green (NZ) x annade (AUS) (medecis (GB))
11
10.1
8/1
T: Leon Cross
R: L P Rolls (58)
8/1
3g falvelon (AUS) x dropper crystal (AUS) (eavesdropper (USA))
Race 3 - Grubby's Gift Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:58.79 (35.83)
Prizemoney: $12,000
1
12/1
T: B Robinson
R: M Paget (56.5)
12/1
3f uncle mo (USA) x sonar (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Leon,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: S B Lee
R: Ms L G Cheshire (57)
20/1
3f albrecht (AUS) x black terror (NZ) (kaapstad (NZ))
3
1.6
20/1
T: D D Schmidt
R: L P Rolls (55)
20/1
4
1.9
10/9F
T: S J Campbell
R: Ms K Stanley (54)
10/9F
5m masterprint (AUS) x recession buster (AUS) (ne coupez pas (USA))
5
2.1
13/2
T: D J Graham
R: Brooke Stower (56.5)
13/2
3f all american (AUS) x hyperinflation (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
2.6
13/4
T: A Parramore
R: Olivia Pickering (53.5)
13/4
4m choistar (AUS) x lent (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.4
100/1
T: S J Bennett
R: C Small (55)
100/1
3f eurozone (AUS) x quick thinking (NZ) (starcraft (NZ))
8
5.8
20/1
T: B J Hudson
R: Noriyuki Masuda (53)
20/1
5m star witness (AUS) x silver stash (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
6.3
11/1
T: D W Dwane
R: C P Franklin (55)
11/1
3f dalakhani (IRE) x ausbred gold (AUS) (universal prince (AUS))
10
13.4
40/1
T: T W McCarthy
R: Leah Kilner (56)
40/1
4m bernardini (USA) x courrier de coeur (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 4 - Ozcal (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Soft(6) Time: 1:20.48 (36.00)
Prizemoney: $12,000
1
30/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (54)
30/1
7m monashee mountain (USA) x moringa's mercury (AUS) (canadian silver (CAN))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Daniel Bowen
R: L P Rolls (57.5)
5/1
6m bushranger (IRE) x mrs commands (AUS) (commands (AUS))
3
0.9
3/1
T: Sean Hendry
R: Mikiko Nakao (55.5)
3/1
7g myboycharlie (IRE) x cellito (AUS) (canny lad (AUS))
4
1
9/1
T: L J Clapham
R: Ms L G Cheshire (57)
9/1
5g clang (AUS) x don't tell mum (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
1.1
Mogul (5)
5/2F
T: David Scanes
R: Noriyuki Masuda (56)
5/2F
5g uncle mo (USA) x astonish (GB) (cape cross (IRE))
6
2.8
Voanaba (10)
8/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Stower (55)
8/1
6m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
7
3.3
7/1
T: Tom Higgins
R: Emily Atkinson (53.5)
7/1
4m big brown (USA) x nazzuca (AUS) (canny lad (AUS))
8
4.4
12/1
T: T W McCarthy
R: Leah Kilner (58)
12/1
6m onemorenomore (AUS) x starry light (NZ) (danehill dancer (IRE))
9
14.9
16/1
T: M A Palmer
R: M Paget (60)
16/1
4g teranaba (AUS) x slugsisterkate (AUS) (pure genius (USA))
Race 5 - Ace Ohlsson Bangalow Cup-Bm58 (1900m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:59.58 (36.08)
Prizemoney: $12,000
1
6/4F
T: Sean Hendry
R: Olivia Pickering (52)
6/4F
7g bagger vance (AUS) x lets get on it (AUS) (distinctly north (USA))
Winning siblings: Glen Ord,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
11/4
T: S B Lee
R: Leah Kilner (57)
11/4
4g uncle mo (USA) x miss carnell (AUS) (antonius pius (USA))
3
4.3
15/2
T: M A Currie
R: Brooke Stower (54)
15/2
4g parameter (AUS) x kentucky danseur (AUS) (joyeux danseur (USA))
4
6.5
8/1
T: Ms M Brosnan
R: Ms L G Cheshire (54)
8/1
6g zabeel (NZ) x wanaka (NZ) (green perfume (USA))
5
7.4
8/1
T: S J Randall
R: Mikiko Nakao (52.5)
8/1
6
8.4
40/1
T: S J Bennett
R: C Small (54)
40/1
8g rakti (GB) x vania (AUS) (fasliyev (USA))
7
8.5
8/1
T: Brenton Andrew
R: L P Rolls (55.5)
8/1
5g raheeb (AUS) x dawndane (AUS) (foreplay (AUS))
8
9.5
66/1
T: David Scanes
R: Ms H E Poland (54)
66/1
7g dubleo (USA) x stormy tango (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 6 - Frank Scarrabelotti (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 0:58.56 (35.02)
Prizemoney: $12,000
1
5/2
T: J D Shelton
R: M Paget (56.5)
5/2
4g sequalo (AUS) x areeba areeba (AUS) (victory note (USA))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: S J Phelps
R: L P Rolls (56.5)
5/4F
4g hidden dragon (AUS) x huka jet (NZ) (jetball (AUS))
3
1.7
9/1
T: B J Hudson
R: Olivia Pickering (55)
9/1
5g dane shadow (AUS) x magic music (AUS) (loosen up (USA))
4
2.1
60/1
T: Ms J Aitkenhead
R: C P Franklin (55)
60/1
5m zoffany (IRE) x kuitpo blaze (AUS) (carnegie (IRE))
5
3.4
8/1
T: T W McCarthy
R: Leah Kilner (55.5)
8/1
6g congrats (USA) x hotel du marc (NZ) (tale of the cat (USA))
6
3.7
25/1
T: S B Lee
R: Emily Atkinson (54)
25/1
5g murtajill (AUS) x thirtytwored (AUS) (honours list (IRE))
7
4.5
25/1
T: S J Randall
R: Mikiko Nakao (52)
25/1
6m shaft (AUS) x zinzin (AUS) (celtic swing (GB))
8
5
Luckier (13)
80/1
T: Tom Higgins
R: Ms K Stanley (54)
80/1
6m ready's image (USA) x topsinga (NZ) (danasinga (AUS))
9
6.7
8/1
T: S J Phelps
R: Brooke Stower (55.5)
8/1
10
9.9
20/1
T: R E Pilling
R: Noriyuki Masuda (59.5)
20/1
8g bradbury's luck (AUS) x balletomane (IRE) (sadler's wells (USA))
* Nick figures are for Australasia.