Breednet Results

BALNARRING - Saturday, March 31

Race 1 - Trophy Race (2000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:08.40
Prizemoney: $4,000
1
11/8F
T: M A Bell
R: Toby Lake (68.5)
11/8F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/2
T: Ms M Murray
R: Ms A Bence (65)
5/2
8m written tycoon (AUS) x moella (AUS) (regal classic (CAN))
3
2.4
30/1
T: Ms T Maddox
R: Shaun Cooper (60)
30/1
6g kempinsky (AUS) x water frame (AUS) (dolphin street (FR))
4
4.1
7/2
T: J F Rattle
R: Mr M Corbisiero (64.5)
7/2
7g hemingway (IRE) x ali rose (AUS) (ali-royal (IRE))
5
29.1
13/4
T: S Cooper
R: Ms D Walker (64.5)
13/4
Race 2 - Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:41.02
Prizemoney: $4,000
1
1/4F
T: Barry Campbell
R: Ms C Pace (65)
1/4F
4m bernardini (USA) x salina cruz (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Winning siblings: Crocea, Lonhro Magic,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
5/1
T: A M Burns
R: Shaun Cooper (64)
5/1
7g decanter (CHI) x woodcut (AUS) (kingston seattle (USA))
3
3.8
16/1
T: Ms M Rizzo
R: Mr L Taylor (67)
16/1
10g istidaad (USA) x touchfinder (NZ) (markella (FR))
4
4.7
9/2
T: Ms K Hill
R: Mr M Corbisiero (67)
9/2
6g zariz (AUS) x miss ebony (AUS) (sir laurence (NZ))
5
9.5
20/1
T: J W Slater
R: Ms D Walker (67)
20/1
7g rakti (GB) x hedgehog (NZ) (sir tristram (IRE))
6
13.2
Elzanov (10)
12/1
T: M Sell
R: Dylan Dean (61)
12/1
3f ustinov (AUS) x elzabad (NZ) (casual lies (USA))
7
16
16/1
T: W J Baynes
R: Ms D Waymouth (67)
16/1
8
18
12/1
T: Ms S Gotts
R: Caitlin King (63)
12/1
6m gonski (AUS) x flower cruyff girl (AUS) (johan cruyff (GB))
9
19.5
12/1
T: T Kilgower
R: Mr R Douglas (67)
12/1
4g al samer (AUS) x backup (AUS) (honour and glory (USA))
Race 3 - Rst Trophy (1) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:40.58
Prizemoney: $4,000
1
6/1
T: Lisa Jones
R: Ms M Morris (64)
6/1
Winning siblings: Webmeister,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
5/4F
T: A L Douch
R: Mr R Douglas (68)
5/4F
6m god's own (AUS) x encargo (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.9
8/1
T: Ms D Clover
R: Mr L Taylor (63.5)
8/1
4m daliapour (IRE) x southern beauty (AUS) (charge forward (AUS))
4
2.8
6/1
T: Bryan Dixon
R: Ms C Pace (70)
6/1
6g skalato (AUS) x priceless bess (AUS) (regal classic (CAN))
5
4.8
Wanion (7)
11/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (65)
11/2
5g bernardini (USA) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
6
5.2
16/1
T: M A Bell
R: Caitlin King (61)
16/1
6m benicio (AUS) x maitrise (AUS) (commands (AUS))
7
7.7
9/1
T: Ms K Walker
R: Ms D Walker (63)
9/1
6m zuberi (AUS) x delquin (AUS) (delzao (AUS))
8
13.7
9/1
T: T T Walsh
R: Toby Lake (65.5)
9/1
6m skalato (AUS) x chloe with class (AUS) (with class (CAN))
9
28.7
5/2
T: Rachael Cunningham
R: Mr M Corbisiero (68.5)
5/2
6m henny hughes (USA) x tintagel head (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 4 - Rst Trophy (3) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:13.34
Prizemoney: $4,000
1
7/4F
T: A M Burns
R: Caitlin King (61.5)
7/4F
4m turffontein (AUS) x elicit (AUS) (woodman (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: R J Carmichael
R: Dylan Dean (63)
8/1
5g myboycharlie (IRE) x ladyswood (AUS) (danzero (AUS))
3
5
12/1
T: Ms M Cox
R: Mr L Taylor (63.5)
12/1
9g runs to win (AUS) x miss navvy (AUS) (stargazer (NZ))
4
6
8/1
T: Mark C Webb
R: Ms C Pace (63)
8/1
7m sharkbite (AUS) x rich silk (USA) (rizzi (CAN))
5
6.1
5/1
T: J B Carstein
R: Toby Lake (64.5)
5/1
5m falvelon (AUS) x gold country (AUS) (timber country (USA))
6
6.8
7/2
T: Ms K Walker
R: Ms D Walker (71)
7/2
6g zuberi (AUS) x sequin encounter (AUS) (encounter (AUS))
7
9.1
6/1
T: K L Corstens
R: Ms M Morris (63)
6/1
6m starcraft (NZ) x our eva (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
12.1
15/1
T: N T Robb
R: Mr M Corbisiero (64)
15/1
7g bel esprit (AUS) x tulla lass (AUS) (danzero (AUS))
9
13.6
15/1
T: T Kilgower
R: Mr R Douglas (66.5)
15/1
7g denon (USA) x cesari (AUS) (zeditave (AUS))
10
14.8
8/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Shaun Cooper (63)
8/1
5m sharkbite (AUS) x major card (AUS) (press card (USA))
Race 5 - Trophy Race (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.12
Prizemoney: $4,000
1
13/4
T: P J White
R: Mr L Taylor (64)
13/4
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
13/4
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67.5)
13/4
5g danerich (AUS) x tahitian gem (NZ) (montjeu (IRE))
3
4.6
20/1
T: N T Robb
R: Ms D Walker (63)
20/1
7m benicio (AUS) x evil sisters (NZ) (stravinsky (USA))
4
4.7
9/4
T: Mark C Webb
R: Ms C Pace (67)
9/4
10m niello (AUS) x acamena (NZ) (omnicorp (NZ))
5
5.6
7/4F
T: Jim Cerchi Jnr
R: Toby Lake (66.5)
7/4F
6
6.8
4/1
T: J W Slater
R: Caitlin King (62)
4/1
Race 6 - Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.36
Prizemoney: $4,000
1
1/5F
T: Mitchell Beer
R: Mr L Taylor (65)
1/5F
Winning siblings: Flight Zone, Mojo Moon, Testashadow,
This nick: 31 runners; 25 winners; 4 SW. Details
2
1.5
9/2
T: Logan McGill
R: Shaun Cooper (62)
9/2
5m testa rossa (AUS) x friye (ARG) (southern halo (USA))
3
3.8
7/1
T: E W Ewert
R: Ms C Pace (65)
7/1
4m statue of liberty (USA) x canhill (AUS) (dangerous (AUS))
4
4.1
25/1
T: W J Baynes
R: Mr M Corbisiero (65)
25/1
7m hemingway (IRE) x aceti (AUS) (weld imposing (NZ))
5
11.6
Wept (3)
25/1
T: D B Levett
R: Ms D Walker (67)
25/1
9g lacryma cristi (IRE) x zulieca (AUS) (celestial bounty (IRE))
6
14.4
20/1
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (65)
20/1
5m wanted (AUS) x dressed (NZ) (zabeel (NZ))
7
19.4
20/1
T: Ms T Maddox
R: Dylan Dean (63)
20/1
4m guiscard (AUS) x mrs nasty (AUS) (west point (AUS))
* Nick figures are for Australasia.