Breednet Results

BALNARRING - Sunday, January 13

Race 1 - Rst Trophy (1) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:40.29
Prizemoney: $4,000
1
Zhenya (6)
9/4
T: Gemma Rielly
R: Tim Grace (61)
9/4
5m host (CHI) x z'vinsky (AUS) (stravinsky (USA))
This nick: 8 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.4
11/4
T: Lisa Jones
R: Ms M Morris (65)
11/4
3
0.9
9/4F
T: D P Dwyer
R: Shaun Cooper (64.5)
9/4F
5m star witness (AUS) x love train (AUS) (carnegie (IRE))
2017 MM Perth Yearling Sale
Vendor: Oakland Park Stud North Jindong WA
Buyer: Psd $28000 Res $30000
4
2.4
4/1
T: R C Manning
R: Caitlin King (67)
4/1
5m therock (AUS) x star of coureuse (AUS) (starcraft (NZ))
5
4.6
7/1
T: B J Goodwin
R: Mr G Seccombe (64)
7/1
5g more than ready (USA) x lotteria (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 2 - Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:09.10
Prizemoney: $4,000
1
2/5F
T: Robert Kingston
R: Ms C Pace (63)
2/5F
3f declaration of war (USA) x fusaichi rose (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
3/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (65)
3/1
5m mastercraftsman (IRE) x cultured (NZ) (o'reilly (NZ))
3
6.8
9/2
T: A M Burns
R: Caitlin King (67)
9/2
4g americain (USA) x paris song (AUS) (azzaam (USA))
4
12.2
16/1
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (65)
16/1
6m wanted (AUS) x dressed (NZ) (zabeel (NZ))
Race 3 - Rst Trophy (2) (2000m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 2:09.61
Prizemoney: $4,000
1
5/4F
T: Stephen Field
R: Caitlin King (67)
5/4F
5g runs to win (AUS) x banditos (AUS) (perugino (USA))
Winning siblings: Diablo Delago, Spears,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1
T: Timothy Grace
R: Tim Grace (62.5)
2/1
5m von costa de hero (AUS) x miss londolozi (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
1.8
2/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (64.5)
2/1
5g danesis (IRE) x our tintola (AUS) (show a heart (AUS))
4
3.7
16/1
T: Stephen Field
R: Ms D Walker (63)
16/1
8g testafiable (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
Race 4 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.69
Prizemoney: $4,000
1
Tulum (9)
5/4F
T: D R Brideoake
R: Ms C Pace (63)
5/4F
3f denman (AUS) x shylight (AUS) (lago delight (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4
11/2
T: N G Eades
R: Ms M Morris (63)
11/2
4m helmet (AUS) x maquina (AUS) (archway (IRE))
3
4.1
14/1
T: B J Goodwin
R: Toby Lake (67)
14/1
5g drumbeats (AUS) x stella vera (AUS) (rory's jester (AUS))
4
5.3
11/1
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67)
11/1
4g hard spun (USA) x kathleen mary (AUS) (festival hall (IRE))
5
5.8
9/2
T: R J Stephens
R: Ms D Walker (67)
9/2
4g toorak toff (AUS) x angelmouse (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
6
25/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
25/1
4m astronomer royal (USA) x tempus two (AUS) (last tycoon (IRE))
7
6.1
25/1
T: Kasey Wilson
R: Maxwell Keenan (65)
25/1
8
6.9
4/1
T: Ms U Clarke
R: Shaun Cooper (65)
4/1
6g danerich (AUS) x just ryah (AUS) (ali-royal (IRE))
9
7.6
10/1
T: A M Burns
R: Caitlin King (67)
10/1
4g strategic (AUS) x woodcut (AUS) (kingston seattle (USA))
Race 5 - Rst Trophy (2) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(4) Time: 1:13.61
Prizemoney: $4,000
1
2/1
T: R J Carmichael
R: Dylan Dean (66)
2/1
6g myboycharlie (IRE) x ladyswood (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: R C Manning
R: Caitlin King (64)
11/2
8g street cry (IRE) x musical lyrics (USA) (quiet american (USA))
3
2.8
5/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (70.5)
5/2
4
3.7
7/4F
T: D J McCarthy
R: Ms C Pace (65.5)
7/4F
4g danerich (AUS) x uptown lass (AUS) (langfuhr (CAN))
5
13.2
25/1
T: Ms T Maddox
R: Ms D Walker (65.5)
25/1
6g globetrotter (USA) x how much is enough (AUS) (dash for cash (AUS))
Race 6 - Trophy Race (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:13.14
Prizemoney: $4,000
1
7/2
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (63)
7/2
6m over (AUS) x rosita's gem (AUS) (zephyr zip (NZ))
Winning siblings: Henryfield,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/10F
T: R J Stephens
R: Ms C Pace (72)
9/10F
6g makfi (GB) x scent of joy (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.8
30/1
T: R J Carmichael
R: Tim Grace (61)
30/1
10g gallo di ferro (USA) x wild logic (AUS) (akhadan (AUS))
4
2
15/1
T: R C Manning
R: Ms P Tait (64)
15/1
7g churchill downs (AUS) x miss academic (AUS) (royal academy (USA))
5
4.5
6/4
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (65.5)
6/4
6g daliapour (IRE) x college beauty (AUS) (spectrum (IRE))
6
6.5
25/1
T: R J Linnell
R: Ms D Walker (63)
25/1
Race 7 - Trophy Race (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.33
Prizemoney: $4,000
1
13/8F
T: G B Andrews
R: Ms M Morris (65)
13/8F
Winning siblings: Denzil,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4
T: R J Linnell
R: Ms D Walker (63)
11/4
8g keeper (AUS) x lady kaapusine (AUS) (octagonal (NZ))
3
3
5/2
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (67)
5/2
6g danerich (AUS) x tahitian gem (NZ) (montjeu (IRE))
4
4.7
15/1
T: R E Laing
R: Tim Grace (61)
15/1
5m shocking (AUS) x fabianska (AUS) (danehill (USA))
5
5.9
11/1
T: S G Noble
R: Samantha Noble (63)
11/1
8m mutawaajid (AUS) x cape belle (NZ) (cape cross (IRE))
6
7.2
Bruin (1)
5/1
T: D P Dwyer
R: Ms C Pace (68)
5/1
5g hard spun (USA) x heavenly ransom (AUS) (red ransom (USA))
7
8.4
20/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
20/1
10g easy rocking (AUS) x dareen (AUS) (celestial dancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.