Breednet Results

BROOME - Saturday, August 4

Race 1 - Krsp Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:13.23
Prizemoney: $14,000
1
4/6F
T: D R Pateman
R: Ms K Yuill (58)
4/6F
7g shrewd rhythm (AUS) x moisture (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Dew West,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: K L Moore
R: P Marks (58)
6/1
3
0.4
8/1
T: A W Maley
R: Ms S Altieri (58)
8/1
6g onemorenomore (AUS) x bakarje diva (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
2
12/1
T: D R Pateman
R: Casey Hunter (56)
12/1
4m war chant (USA) x lively tale (AUS) (soldier's tale (USA))
5
2.5
66/1
T: G B Delane
R: Ms M Hagley (58)
66/1
5g fastnet rock (AUS) x pretty flamingo (AUS) (more than ready (USA))
6
3.5
16/1
T: S R Casey
R: Bonnie Palise (56)
16/1
4g trusting (AUS) x belle bizarre (AUS) (dauberval (USA))
7
3.8
11/1
T: B M Kay
R: Ms E Cockram (58)
11/1
8g universal prince (AUS) x glen erin lass (AUS) (vain rancher (AUS))
8
41
12/1
T: G B Delane
R: C Haddon (58)
12/1
4g discorsi (AUS) x secret moment (AUS) (secret savings (USA))
Race 2 - Johns Building Supplies (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:39.18
Prizemoney: $15,000
1
11/2
T: Robert Gulberti
R: Kate Fitzgerald (55.5)
11/2
7g fath (USA) x better angel (AUS) (old spice (AUS))
Winning siblings: Cattlin Gold, Grenouille,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
2/1F
T: Ms F Scott
R: Ms M Hagley (58)
2/1F
7g rakti (GB) x gold import (AUS) (export price (FR))
3
3.8
7/2
T: G B Delane
R: P Marks (56)
7/2
5m demerit (AUS) x drive on (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
7.3
3/1
T: D R Pateman
R: Ms K Yuill (59)
3/1
8g bearcat (AUS) x spice (AUS) (old spice (AUS))
5
12.5
9/2
T: G B Delane
R: C Haddon (56)
9/2
6g red hot choice (AUS) x stormy maddie (AUS) (metal storm (FR))
6
15.5
16/1
T: D R Pateman
R: Casey Hunter (56)
16/1
7
31.5
100/1
T: K J Collins
R: Ms S Altieri (55)
100/1
5m blackfriars (AUS) x befriend (AUS) (marauding (NZ))
Race 3 - Toxfree Broome (Bm58+) (1800m)
Class: BM58+ Track: Good(3) Time: 1:50.06
Prizemoney: $15,000
1
30/1
T: Chris Pollard
R: Ms M Hagley (54)
30/1
7g court of jewels (NZ) x biansober (AUS) (bianconi (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
10/1
T: J J Enright
R: Ms S Altieri (54.5)
10/1
7g musket (AUS) x rossiya (FR) (machiavellian (USA))
3
7
30/1
T: G B Delane
R: C Haddon (54.5)
30/1
8g carpanetto (IRE) x zalia (AUS) (jeune (GB))
4
8.2
7/1
T: Robert Gulberti
R: Kate Fitzgerald (54)
7/1
7g magnus (AUS) x outsearch (AUS) (danzero (AUS))
5
18.5
11/8F
T: B M Kay
R: Ms E Cockram (55.5)
11/8F
6
20
8/1
T: Robert Gulberti
R: P Marks (58)
8/1
7g viscount (AUS) x she's all storm (AUS) (stormy's son (AUS))
7
29
7/2
T: K M Green
R: Ms K Yuill (55)
7/2
8
41
4/1
T: D R Pateman
R: Casey Hunter (56)
4/1
6g purrealist (AUS) x elantra (AUS) (brief truce (USA))
Race 4 - Progressive Supplies Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:11.56
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: K L Moore
R: P Marks (54.5)
15/2
7g so secret (AUS) x seasons end (AUS) (charge forward (AUS))
Winning siblings: The Goblin Glider,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/4
T: J J Enright
R: Jarrad Noske (61)
9/4
5g bel esprit (AUS) x precious snippets (AUS) (snippetson (AUS))
3
2.8
12/1
T: Robert Gulberti
R: Kate Fitzgerald (54)
12/1
6g bel esprit (AUS) x happy hallowell (AUS) (tale of the cat (USA))
4
4
5/4F
T: Jake Casey
R: Bonnie Palise (60)
5/4F
6g denman (AUS) x twain (AUS) (kenvain (AUS))
5
4.5
15/4
T: G J Grljusich
R: Ms K Yuill (58.5)
15/4
7g discorsi (AUS) x recalcitrant (AUS) (scenic (IRE))
6
14.3
40/1
T: D R Pateman
R: Casey Hunter (57)
40/1
7
16.5
30/1
T: G B Delane
R: Ms M Hagley (55.5)
30/1
6g discorsi (AUS) x sushi quatro (AUS) (key business (AUS))
Race 5 - Paspaley Pearls Hcp (C5) (1300m)
Class: Class 5 Track: Good(3) Time: 1:17.84
Prizemoney: $15,000
1
11/4
T: J Gangemi
R: Ms E Cockram (57.5)
11/4
5m street sense (USA) x denia (AUS) (thunder gulch (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/11F
T: Jake Casey
R: Bonnie Palise (58)
8/11F
3
2.1
11/1
T: Ms F Scott
R: Ms M Hagley (56)
11/1
6g heritage (AUS) x storm fille (AUS) (thunder gulch (USA))
4
8
100/1
T: G B Delane
R: C Haddon (54.5)
100/1
5g saxon (AUS) x quambatook (AUS) (state city (USA))
5
8.5
12/1
T: B M Kay
R: Ms S Altieri (54)
12/1
5g trade fair (GB) x cool eyed (AUS) (red eye special (AUS))
6
11.3
40/1
T: Ms F Scott
R: Kate Fitzgerald (54)
40/1
8g spielmeister (AUS) x sky's picture (NZ) (sky filou (NZ))
7
23.8
6/1
T: D R Pateman
R: Casey Hunter (59.5)
6/1
6g vital equine (IRE) x cousine (AUS) (anabaa (USA))
Race 6 - Kimberley Meat Company (Bm70+) (2020m)
Class: BM70+ Track: Good(3) Time: 2:07.35
Prizemoney: $40,000
1
15/4
T: S R Casey
R: Ms S Altieri (57.5)
15/4
7g good journey (USA) x zip baby zip (AUS) (indian danehill (IRE))
Winning siblings: Zip Your Lips, Zipponet,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
10.3
5/4F
T: J Gangemi
R: Ms E Cockram (58)
5/4F
6g planet five (USA) x sleek tonique (AUS) (second empire (IRE))
3
12.6
6/1
T: Greg Beauglehole
R: P Marks (54.5)
6/1
9g helenus (AUS) x blue empire (AUS) (second empire (IRE))
4
13.8
30/1
T: Robert Gulberti
R: Kate Fitzgerald (54)
30/1
7g saxon (AUS) x kiseki belle (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
16.8
30/1
T: Jeff Noske
R: C Haddon (54)
30/1
6
19.5
15/1
T: D R Pateman
R: Ms K Yuill (56)
15/1
5g balestrini (IRE) x tivoli danz (AUS) (danzero (AUS))
7
25.5
Rezak (2)
25/1
T: A G Durrant
R: Ms M Hagley (58.5)
25/1
6g reset (AUS) x zakuska (AUS) (snippets (AUS))
8
33
20/1
T: D L Morton
R: Bonnie Palise (54)
20/1
5g blackfriars (AUS) x obtrusive (AUS) (telesto (NZ))
9
45.3
4/1
T: S J Miller
R: Ryan Hill (55.5)
4/1
7g mizzen mast (USA) x palisade (USA) (gone west (USA))
Race 7 - Sanger Australia (Bm69+) (1300m)
Class: BM69+ Track: Good(3) Time: 1:17.46
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: Peter Farrell
R: Ms S Altieri (55)
12/1
7g mcflirt (NZ) x red hot special (AUS) (red eye special (AUS))
Winning siblings: Red Cheeks, Red Hot Flirt,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/7F
T: Jake Casey
R: Bonnie Palise (55.5)
4/7F
5g helmet (AUS) x pilbara sand (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2
16/1
T: K L Moore
R: P Marks (59)
16/1
6g reaan (AUS) x jalsah (AUS) (elusive quality (USA))
4
2.3
9/2
T: J Gangemi
R: Ms E Cockram (56)
9/2
7g medaglia d'oro (USA) x radio song (AUS) (unbridled's song (USA))
5
4.8
60/1
T: Chris Pollard
R: Kate Fitzgerald (55)
60/1
9g al samer (AUS) x lookatmoy (AUS) (way of light (USA))
6
5.3
20/1
T: Ms F Scott
R: Ms M Hagley (57.5)
20/1
7m sharkbite (AUS) x tickle the peter (NZ) (senor pete (USA))
7
7.3
15/2
T: David A Smith
R: Ms K Yuill (56)
15/2
5m blackfriars (AUS) x bonny bonny (AUS) (bletchley park (IRE))
8
7.5
15/1
T: Chris Pollard
R: Casey Hunter (59)
15/1
* Nick figures are for Australasia.