Breednet Results

CLONCURRY - Saturday, November 4

Race 1 - Hcp (55) (1000m)
Class: Restricted 55 Track: Good(3) Time: 0:57.24
Prizemoney: $7,000
1
Tuning (4)
3/1
T: Ms D Sanderson
R: S Galvin (59)
3/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.3
6/1
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (61)
6/1
7m testafiable (AUS) x fuji's revenge (AUS) (fuji kiseki (JPN))
3
5.8
5/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (59.5)
5/1
6g hemingway (IRE) x and (AUS) (rancho ruler (AUS))
4
6.8
12/1
T: David W Smith
R: Tamara Tincknell (58)
12/1
5g all american (AUS) x la muchacha (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
6.9
6/4F
T: Robert Burow
R: A Spradau (61)
6/4F
6m shaft (AUS) x steamy (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
10.9
5/1
T: Tanya Parry
R: T Brummell (58.5)
5/1
7m casino prince (AUS) x rosarino (AUS) (perugino (USA))
Race 2 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.36
Prizemoney: $7,000
1
4/11F
T: D Finter
R: D W Ballard (59.5)
4/11F
5g desert king (IRE) x magic idol (AUS) (rubiton (AUS))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.3
30/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (57.5)
30/1
6m excellent art (GB) x secret haze (AUS) (danehill (USA))
3
6.6
9/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: S Mossman (59.5)
9/1
6g red element (AUS) x gay prediction (AUS) (our maizcay (AUS))
4
9.1
6/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (57.5)
6/1
4m gonski (AUS) x origins (AUS) (grand lodge (USA))
5
10.6
10/1
T: N J Petersen
R: K Ballard (59.5)
10/1
4g turffontein (AUS) x ku de tah (AUS) (spinning world (USA))
6
29.4
20/1
T: R Hermann
R: S Galvin (59.5)
20/1
4h frightening (AUS) x sussex (AUS) (county (AUS))
Race 3 - Hcp (65) (1200m)
Class: Restricted 65 Track: Good(3) Time: 1:09.48
Prizemoney: $7,000
1
5/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (58)
5/1
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/4
T: Ms S Gabriel-Royes
R: A Spradau (61)
5/4
8g royal academy (USA) x azalea (AUS) (marscay (AUS))
3
5.5
8/11F
T: S J Royes
R: T Brummell (58)
8/11F
5m citiwyse (AUS) x craiglea music (AUS) (waterford road (AUS))
4
7
16/1
T: Tanya Parry
R: S Mossman (56)
16/1
5m prince arthur (AUS) x angel fish (AUS) (dolphin street (FR))
5
7.2
16/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (56.5)
16/1
5g lope de vega (IRE) x gardner (AUS) (belong to me (USA))
Race 4 - Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:09.33
Prizemoney: $7,000
1
9/10F
T: Darren Burgess
R: D W Ballard (59)
9/10F
Winning siblings: Perfect Pause, What's Up Charlie,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.8
7/1
T: J R Jackson
R: S Galvin (56.5)
7/1
5g keeper (AUS) x crystal baby (NZ) (zabeel (NZ))
3
10.1
11/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (56)
11/1
4m denmarket (AUS) x costa complete (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
17.9
Safdie (2)
2/1
T: S J Royes
R: A Spradau (62.5)
2/1
4g moshe (AUS) x initial venture (AUS) (hennessy (USA))
5
18.4
25/1
T: Tanya Parry
R: S Mossman (56)
25/1
5m solo flyer (AUS) x me me me (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
19.7
25/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (56.5)
25/1
5g drumbeats (AUS) x leave it to chance (AUS) (lucky owners (NZ))
7
34
9/2
T: G P Tully
R: Tamara Tincknell (62.5)
9/2
5g denman (AUS) x linzertorte (AUS) (flying spur (AUS))
Race 5 - (Bm45) (1400m)
Class: Benchmark 45 Track: Good(3) Time: 1:23.20
Prizemoney: $7,000
1
9/4
T: W Hetherington
R: A Spradau (61)
9/4
Winning siblings: Better Future, Chicquita,
This nick: 20 runners; 17 winners; 2 SW. Details
2
0.4
5/1
T: Tanya Parry
R: S Mossman (58.5)
5/1
6g red element (AUS) x sheathy (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
5.2
4/1
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (61.5)
4/1
6g teranaba (AUS) x splendid tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
4
9.2
7/4F
T: Tanya Parry
R: K Ballard (59)
7/4F
6m hotel grand (AUS) x thong special (AUS) (gold brose (AUS))
5
9.3
11/4
T: K D Krogh
R: T Brummell (61)
11/4
6g frisco view (USA) x another journey (AUS) (good journey (USA))
6
10.8
3/1
T: Ms D Sanderson
R: Tamara Tincknell (59)
3/1
5g jezadane (AUS) x mookatan (AUS) (mookta (AUS))
* Nick figures are for Australasia.