Breednet Results

DALBY - Friday, April 17

Race 1 - Early Bird Booking Deals Mdn (800m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 0:46.62
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: G J TEAL
R: W CLASOHM (55.50)
4/1
5m mr. innocent (AUS) x petalt (AUS) (alto-vita (AUS))
Winning siblings: Heza Flashman, Sheza Flashlady,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: G J BANKS
R: P WOLFGRAM (57.00)
3/1
3g conatus (AUS) x zande (AUS) (vettori (IRE))
3
0.6
5/2F
T: R L MACKAY
R: BRENT EVANS (55.00)
5/2F
3f shinko forest (IRE) x stylish eyes (AUS) (eagle eyed (USA))
4
1.9
10/1
T: G M HAY
R: MS J PIPER (54.00)
10/1
5
2
7/1
T: B C GILL
R: MS A BADGER (52.00)
7/1
3f sequalo (AUS) x irish connection (AUS) (rory's jester (AUS))
6
4.3
30/1
T: J H HEARNE
R: MS B THOMSON (55.00)
30/1
7
4.6
5/2F
T: T J SEARS
R: H W MO (52.00)
5/2F
3f immovable option (IRE) x allegany (AUS) (archregent (CAN))
8
4.8
15/1
T: W P BAKER
R: D GREEN (57.00)
15/1
3c conatus (AUS) x gina flash (AUS) (forever regal (CAN))
9
4.9
7/1
T: J E BANNON
R: M HELLYER (52.50)
7/1
5m iglesia (AUS) x just a princess (AUS) (what a guest (IRE))
10
5.3
7/1
T: J E BANNON
R: S APTHORPE (57.50)
7/1
6g brief truce (USA) x no risk (NZ) (pompeii court (USA))
11
6.6
16/1
T: J H HEARNE
R: A MERRITT (57.00)
16/1
3g kinjite (NZ) x book end (AUS) (clear choice (USA))
12
6.8
20/1
T: HELEN VAN HOEYEN
R: G AUCKRAM (57.50)
20/1
4g wurabinda (AUS) x bella guerin (NZ) (zamazaan (FR))
13
7.2
6/1
T: T J SEARS
R: N EVANS (55.00)
6/1
14
9.5
16/1
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (55.50)
16/1
4m wurabinda (AUS) x eyes for millie (AUS) (lord bounty (AUS))
Race 2 - Kenfair 2yo Hcp (1000m)
Class: Open Track: Slow Time: 0:58.22
Prizemoney: $10,000
1
3/1
T: C J WILLIAMSON
R: MS R HINRICKS (54.00)
3/1
Winning siblings: Victime De L'amour,
This nick: 46 runners; 35 winners; 3 SW. Details
2
0.1
9/4
T: T J GOLLAN
R: MS K BANKS (54.00)
9/4
2f falvelon (AUS) x domina (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.5
4/5F
T: E J HAYES
R: BRENT EVANS (57.50)
4/5F
2f immovable option (IRE) x pride's miracle (AUS) (pride of kellina (AUS))
4
3.6
11/1
T: M A KROPP
R: D LLAMBIAS (53.50)
11/1
2g tycoon ruler (AUS) x i'll wait (AUS) (our maizcay (AUS))
5
3.8
7/1
T: K R KEMP
R: K YOSHIDA (54.00)
7/1
2f more than ready (USA) x danewell (AUS) (danehill (USA))
6
5.6
7/1
T: E T AINSWORTH
R: DANIEL GRIFFIN (54.00)
7/1
2f falvelon (AUS) x defy smytzer (NZ) (defensive play (USA))
7
7.9
30/1
T: R J MILNE
R: N EVANS (54.00)
30/1
8
16.9
11/1
T: BRENTON CLARK
R: N THOMAS (55.00)
11/1
2f markane (AUS) x stardrifter (AUS) (spartacus (AUS))
9
18.4
20/1
T: MS D STEINBECK
R: A MERRITT (57.00)
20/1
2g okawango (USA) x golden relic (AUS) (sir laurence (NZ))
10
18.5
25/1
T: R J MILNE
R: M HEAGNEY (54.00)
25/1
Race 3 - Breaking In- Clearmountain Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:04.76
Prizemoney: $8,000
1
2/1F
T: T J GOLLAN
R: MS K BANKS (55.00)
2/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: JULIE BROWN
R: BRENT EVANS (57.50)
9/1
4g king rautai (NZ) x shani dan (NZ) (kashani (USA))
3
1
7/2
T: R D KIRWIN
R: MS M O'BRIEN (54.50)
7/2
4g fasliyev (USA) x ellawin (AUS) (danewin (AUS))
4
1.6
13/4
T: K R KEMP
R: K YOSHIDA (55.00)
13/4
3f bianconi (USA) x unspoilt (AUS) (bureaucracy (NZ))
5
3.4
13/4
T: R C LUDWIG
R: G GERAN (57.50)
13/4
5g kbenjar (AUS) x send a diva (AUS) (send a sign (AUS))
6
4.7
DARTH (3)
7/1
T: HELEN VAN HOEYEN
R: MS S DRAKE (57.50)
7/1
4g wurabinda (AUS) x galway theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
7
5.1
14/1
T: W E FARRINGTON
R: G AUCKRAM (57.50)
14/1
8
6.9
16/1
T: J A HANNA
R: MS S BOGENHUBER (55.00)
16/1
3g sequalo (AUS) x peering (AUS) (high peer (NZ))
9
7.1
30/1
T: C SMITH
R: R GOLTZ (57.00)
30/1
3g hayil (USA) x love call (AUS) (celestial dancer (IRE))
10
7.6
15/1
T: WALTER PAYNE
R: MS J MURPHY (57.00)
15/1
11
10.4
20/1
T: T J SEARS
R: H W MO (52.00)
20/1
3f taimazov (ARG) x exhilarate (AUS) (natski (IRE))
Race 4 - Educating And Spelling Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:25.20
Prizemoney: $8,000
1
9/2
T: J A HANNA
R: R GOLTZ (55.00)
9/2
5g sequalo (AUS) x peering (AUS) (high peer (NZ))
Winning siblings: Aha I See, Seeyou Seeyou,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: H R RICHARDSON
R: SCOTT RICHARDSON (54.00)
4/1
4g ne coupez pas (USA) x tango lady (NZ) (dance floor (USA))
3
1.8
ROBSON (2)
5/2F
T: G J BANKS
R: MS K BANKS (56.00)
5/2F
4g french deputy (USA) x light music (AUS) (palace music (USA))
4
2.2
11/1
T: F ADAMS
R: MS B THOMSON (54.00)
11/1
4g sky chase (NZ) x talk the talk (AUS) (integra (AUS))
5
3.2
7/2
T: C J DAWSON
R: M HEAGNEY (54.00)
7/2
5g waterford road (AUS) x star tipper (AUS) (luskin star (AUS))
6
4.7
15/1
T: M A KROPP
R: MS S DRAKE (54.50)
15/1
3g skalato (AUS) x azzaro (NZ) (star way (GB))
7
4.9
14/1
T: B P PARK
R: C KEARNEY (54.00)
14/1
3g canadian silver (CAN) x she's electric (AUS) (voltage peak (AUS))
8
5.1
9/1
T: R G COVENEY
R: S APTHORPE (54.50)
9/1
5m irish royal (IRE) x tuerta (AUS) (sequalo (AUS))
9
5.2
30/1
T: W P BAKER
R: D GREEN (54.00)
30/1
6g dane supreme (AUS) x ruby and pearls (AUS) (sovereign red (NZ))
10
6.2
20/1
T: R J MILNE
R: A MERRITT (54.00)
20/1
3c sequalo (AUS) x systems go (AUS) (sea road (AUS))
11
7
25/1
T: BRENTON CLARK
R: N THOMAS (58.00)
25/1
4g brilliant leader (AUS) x belladanza (AUS) (forever regal (CAN))
12
7.1
50/1
T: L J MADDEN
R: G AUCKRAM (54.00)
50/1
3g sequalo (AUS) x valaseeci (AUS) (celestial dancer (IRE))
13
7.2
20/1
T: L M LANE
R: MS J PIPER (54.00)
20/1
4m breakfast creek (AUS) x style queen (AUS) (stylish century (AUS))
14
8.2
20/1
T: M J FLANIGAN
R: K YOSHIDA (54.00)
20/1
3f untouchable (AUS) x wa wa nee (AUS) (waajib (IRE))
Race 5 - Zaha's Returning Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 1:12.27
Prizemoney: $8,000
1
11/1
T: J W COLLINS
R: G AUCKRAM (54.00)
11/1
5m dexter (GB) x pugilista (AUS) (naturalism (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
7/2
T: W P NUGENT
R: R GOLTZ (56.50)
7/2
4m monashee mountain (USA) x saami boo (AUS) (nordic prince (AUS))
3
1.2
5/1
T: G P WELLS
R: N EVANS (59.50)
5/1
4m fantastic light (USA) x canzano (AUS) (canny lad (AUS))
4
1.4
5/2F
T: E T AINSWORTH
R: DANIEL GRIFFIN (56.00)
5/2F
3f springsteen (AUS) x trade (AUS) (barathea (IRE))
5
1.6
25/1
T: J H HEARNE
R: M HELLYER (51.00)
25/1
6
2.1
9/1
T: R D KIRWIN
R: MS M O'BRIEN (51.50)
9/1
5m desert prince (IRE) x sun empress (AUS) (huntingdale (IRE))
7
4.9
10/1
T: J E BANNON
R: S APTHORPE (56.00)
10/1
4m iglesia (AUS) x just a princess (AUS) (what a guest (IRE))
8
5.9
9/1
T: MS J CROMPTON
R: MS B THOMSON (55.50)
9/1
9
8.4
30/1
T: R T HAY
R: MS K BANKS (54.00)
30/1
10
10.9
3/1
T: R E MAUND
R: H W MO (54.00)
3/1
3f untouchable (AUS) x wedding belle (AUS) (al hareb (USA))
Race 6 - Tycoon Ruler Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 1:12.64
Prizemoney: $8,000
1
7/4F
T: T J GOLLAN
R: MS S BOGENHUBER (52.00)
7/4F
3g markane (AUS) x canyon flower (USA) (woodman (USA))
Winning siblings: Chasing Gold,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: C J DAWSON
R: M HEAGNEY (54.00)
5/2
5g lion hunter (AUS) x we leica (NZ) (zeditave (AUS))
3
0.8
7/1
T: W BROWN
R: A MERRITT (54.00)
7/1
6g mind games (GB) x cool alibi (AUS) (skilful star (AUS))
4
6.3
9/1
T: R L MACKAY
R: BRENT EVANS (54.00)
9/1
6h danachenka (AUS) x smokey kellina (AUS) (pride of kellina (AUS))
5
6.5
9/1
T: BEVAN JOHNSON
R: S APTHORPE (54.00)
9/1
6
9
8/1
T: JULIE BROWN
R: MS M O'BRIEN (51.50)
8/1
4g iglesia (AUS) x act now (AUS) (darbonne (USA))
7
11.3
6/1
T: T J GOLLAN
R: MS K BANKS (57.00)
6/1
4h skalato (AUS) x molinetta (NZ) (star board (NZ))
8
22.1
4/1
T: G J TEAL
R: W CLASOHM (55.00)
4/1
6g afleetaffair (CAN) x peer on (AUS) (high peer (NZ))
Race 7 - Clearmountain Fairview Hcp-C3 (1300m)
Class: Class 3 Track: Slow Time: 1:17.87
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: T J SEARS
R: MS K BANKS (54.50)
5/1
5m encosta de lago (AUS) x surging tide (NZ) (crested wave (USA))
Winning siblings: Action Again, Evenmoreaction,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: K R KEMP
R: BRENT EVANS (55.00)
7/1
5g telesto (NZ) x jewel sea (AUS) (sea road (AUS))
8
6
7/4F
T: R G COVENEY
R: SCOTT RICHARDSON (57.00)
7/4F
4g clang (AUS) x repeated (AUS) (irgun (USA))
9
6.2
9/1
T: K R DOWLING
R: MS L McCOY (56.00)
9/1
10
9.5
30/1
T: R A GEORGE
R: G AUCKRAM (54.00)
30/1
7g celestial dancer (IRE) x edelweiss (AUS) (some charm (AUS))
11
16.3
13/2
T: W P BAKER
R: D GREEN (54.00)
13/2
12
16.8
CHET (13)
30/1
T: G E POSTLE
R: S APTHORPE (54.00)
30/1
6g afleetaffair (CAN) x indiamba (AUS) (heroic scott (AUS))
Race 8 - Outback Prince Hcp (C4) (800m)
Class: Class 4 Track: Slow Time: 0:45.45
Prizemoney: $8,000
1
3/1
T: JULIE BROWN
R: MS S BOGENHUBER (52.50)
3/1
4m hayil (USA) x tyler (AUS) (king rautai (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: W LAWSON
R: W CLASOHM (54.00)
13/2
4m king of danes (AUS) x she can can (AUS) (canny lad (AUS))
3
1
13/2
T: M A KROPP
R: MS S DRAKE (56.00)
13/2
6m kenfair (NZ) x smile augusta (AUS) (tsarbaby (USA))
4
1.9
25/1
T: G J BANKS
R: MS K BANKS (54.00)
25/1
6g chariot (AUS) x booze on (AUS) (almurtajaz (NZ))
5
2
2/1F
T: J H HEARNE
R: DANIEL GRIFFIN (54.00)
2/1F
5m lion hunter (AUS) x allure nova (AUS) (luskin star (AUS))
6
2.1
14/1
T: L J MADDEN
R: G AUCKRAM (59.50)
14/1
5g sequalo (AUS) x shaylarni (AUS) (roman prince (USA))
7
2.4
25/1
T: BEN WALDRON
R: S APTHORPE (54.00)
25/1
6g secret savings (USA) x lucky chief (AUS) (chief's crown (USA))
8
2.9
25/1
T: R D KIRWIN
R: MS M O'BRIEN (52.50)
25/1
7g end sweep (USA) x danzella (USA) (danzig (USA))
9
3.3
4/1
T: B D AZEL
R: R GOLTZ (57.50)
4/1
10
3.8
9/2
T: S J ANDREW
R: M HELLYER (51.00)
9/2
5m lion hunter (AUS) x hello sunshine (AUS) (double century (AUS))
11
5.6
7/2
T: R E MAUND
R: P WOLFGRAM (54.50)
7/2
4m testa rossa (AUS) x western success (AUS) (success express (USA))
* Nick figures are for Australasia.