Breednet Results

DEVONPORT SYNTHETIC - Sunday, April 28

Race 1 - Carlton Draught (Bm58) (1650m)
Class: Benchmark 58 Track: Synthetic Time: 1:42.49 (35.93)
Prizemoney: $17,000
1
11/4
T: Marion Dalco
R: C Newitt (59)
11/4
5g foxwedge (AUS) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
Winning siblings: Ahhhh, Coup D'etat, Heavenly Hand,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
13/8F
T: Barry Campbell
R: A Darmanin (58.5)
13/8F
4m squamosa (AUS) x vivacious (AUS) (west quest (CAN))
3
2
5/1
T: Liandra Gray
R: Chris Graham (59)
5/1
5g magic albert (AUS) x dove lake (AUS) (flying spur (AUS))
4
2.7
12/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (57)
12/1
6g husson (ARG) x jims bird (AUS) (van nistelrooy (USA))
5
7.7
11/2
T: J F Luttrell
R: R J Bishop (59)
11/2
5g host (CHI) x perilous princess (AUS) (dangerous (AUS))
6
11.2
9/1
T: L, D and T Wells
R: Sigrid Carr (57)
9/1
6g wordsmith (AUS) x la quita (AUS) (grand lodge (USA))
7
11.7
40/1
T: Ms A Fulton
R: Erhan Kacmaz (58.5)
40/1
8
17.2
16/1
T: V C Poke
R: Teagan Voorham (54.5)
16/1
7g dansili (GB) x well spoken (IRE) (sadler's wells (USA))
Race 2 - Tab Mdn (1650m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:42.91 (37.15)
Prizemoney: $17,000
1
5/2
T: L, D and T Wells
R: B McCoull (58)
5/2
3g americain (USA) x can't be caught (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Gee Gee Real Deal,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/9F
T: S Gandy
R: A Darmanin (58)
10/9F
3g wordsmith (AUS) x ariella (AUS) (rubiton (AUS))
3
1.1
25/1
T: Marion Dalco
R: Ismail Toker (58.5)
25/1
4
2.3
7/1
T: L, D and T Wells
R: T Baker (58)
7/1
3g wordsmith (AUS) x saturnal (AUS) (red ransom (USA))
5
6.8
12/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (56.5)
12/1
4m arena (AUS) x one more roll (AUS) (valixir (IRE))
6
7
6/1
T: Barry Campbell
R: C Newitt (58.5)
6/1
4g wordsmith (AUS) x nought (AUS) (danzero (AUS))
7
10.2
30/1
T: S Gandy
R: R J Bishop (56)
30/1
8
21
20/1
T: J F Luttrell
R: Alex Patis (56)
20/1
3g fighting sun (AUS) x meritous (AUS) (danehill (USA))
Race 3 - Rj Print & Signs Mdn (1150m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:09.73 (35.84)
Prizemoney: $17,000
1
5/4F
T: Barry Campbell
R: C Newitt (58)
5/4F
3g fighting sun (AUS) x jesting (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Derasa,
This nick: 7 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
10/1
T: J K Blacker
R: B McCoull (56.5)
10/1
4m jayemzed (AUS) x champara (AUS) (monashee mountain (USA))
3
2.6
11/1
T: S Gandy
R: T Baker (54)
11/1
2f sizzling (AUS) x josies double (AUS) (west quest (CAN))
4
3.2
15/2
T: L, D and T Wells
R: Scarlet So (54)
15/2
5
4.5
20/1
T: S Gandy
R: R J Bishop (56)
20/1
3f wordsmith (AUS) x tell us when (AUS) (telesto (USA))
6
5.2
30/1
T: Liandra Gray
R: Chris Graham (54)
30/1
2f wordsmith (AUS) x surf candy (NZ) (cape cross (IRE))
7
5.3
13/2
T: G J McCulloch
R: Teagan Voorham (55)
13/2
4m master of design (AUS) x tara's spur (AUS) (flying spur (AUS))
8
6.3
16/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (54)
16/1
2f needs further (AUS) x use the gate (AUS) (elvstroem (AUS))
9
6.4
20/1
T: G J Stevenson
R: Ismail Toker (58)
20/1
3g reward for effort (AUS) x enola girl (AUS) (golden snake (USA))
10
7.2
100/1
T: Barry Campbell
R: Erhan Kacmaz (58.5)
100/1
4g wordsmith (AUS) x cambalara (AUS) (magic albert (AUS))
11
7.3
Nahla (5)
7/1
T: Sigrid Carr
R: Sigrid Carr (56.5)
7/1
6m econsul (NZ) x with grace (AUS) (dr. grace (NZ))
12
7.4
50/1
T: L, D and T Wells
R: Peter Lui (52)
50/1
3f wordsmith (AUS) x tismore (AUS) (strathmore lad (AUS))
13
13.6
15/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (56)
15/1
3f redwood (GB) x lalla (GB) (silver hawk (USA))
14
16.6
100/1
T: T W Evans
R: Alex Patis (52)
100/1
Race 4 - Simons Design Centre (Bm72) (1150m)
Class: Benchmark 72 Track: Synthetic Time: 1:08.66 (36.28)
Prizemoney: $18,000
1
11/2
T: P H Luttrell
R: T Baker (55.5)
11/2
6g west quest (CAN) x alittle hazy (AUS) (sonar boy (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Spihro (4)
14/1
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (58)
14/1
9g lonhro (AUS) x spire (AUS) (danehill (USA))
3
0.7
4/1
T: S Gandy
R: R J Bishop (57)
4/1
4m wordsmith (AUS) x style setter (AUS) (snippets (AUS))
4
2.2
10/1
T: S Gandy
R: Teagan Voorham (57)
10/1
4m wordsmith (AUS) x annie's gee gee (AUS) (atlantis prince (GB))
5
2.6
9/4F
T: Adam Trinder
R: Chris Graham (59)
9/4F
7g lonhro (AUS) x terrenora (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
2.8
Teriki (1)
11/4
T: Barry Campbell
R: Alex Patis (59.5)
11/4
6m written tycoon (AUS) x belong to peri (AUS) (belong to me (USA))
7
3
6/1
T: Rowan Hamer
R: C Newitt (55)
6/1
6g more than ready (USA) x darsini (AUS) (danehill (USA))
Race 5 - Leaping Goat Coffee Hcp (1880m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 1:59.98 (34.56)
Prizemoney: $20,000
1
4/5F
T: Barry Campbell
R: C Newitt (65)
4/5F
5g tickets (AUS) x cougar alley (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Our Little Ted,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.1
13/8
T: J K Blacker
R: Chris Graham (54)
13/8
7g savoire vivre (GB) x rock chick (AUS) (octagonal (NZ))
3
1.9
12/1
T: S Gandy
R: Sigrid Carr (54)
12/1
4g americain (USA) x la quita (AUS) (grand lodge (USA))
4
2
14/1
T: J K Blacker
R: T Baker (54)
14/1
5
2.9
11/1
T: L R Laskey
R: A Darmanin (54)
11/1
7m reaan (AUS) x lung tah (AUS) (quest for fame (GB))
6
3.3
20/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (54)
20/1
7
4.6
150/1
T: V C Poke
R: Teagan Voorham (52.5)
150/1
5m host (CHI) x bartonelle (AUS) (barton gate (AUS))
Race 6 - Birdcage Tavern (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Synthetic Time: 1:21.89 (36.67)
Prizemoney: $17,000
1
11/4F
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (58)
11/4F
4g ustinov (AUS) x bop girl (AUS) (west point (AUS))
Winning siblings: Aljazmic, Wharfie's Boy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: L, D and T Wells
R: D M Ganderton (57)
30/1
8g danbird (AUS) x aamazin's grace (AUS) (western symphony (USA))
3
0.3
4/1
T: G J Stevenson
R: B McCoull (59)
4/1
4
0.4
15/2
T: S L Davis
R: Teagan Voorham (55.5)
15/2
7m churchill downs (AUS) x pelota (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
0.4
12/1
T: J K Blacker
R: B Muhcu (57.5)
12/1
5g al maher (AUS) x cosmic beam (AUS) (geiger counter (USA))
6
1.9
13/4
T: Rowan Hamer
R: Chris Graham (60)
13/4
6g not a single doubt (AUS) x france soir (CHI) (rich man's gold (USA))
7
2.1
8/1
T: Barry Campbell
R: Alex Patis (58)
8/1
5g master of design (AUS) x il sogno (AUS) (elvstroem (AUS))
8
2.6
40/1
T: Andrew Moore
R: M Ulucinar (59)
40/1
9
7.1
20/1
T: Andrew Moore
R: R J Bishop (57.5)
20/1
100
13/2
T: Barry Campbell
R: C Newitt (57)
13/2
4m i am invincible (AUS) x love in spring (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 7 - Thai Imperial Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Synthetic Time: 1:22.48 (35.31)
Prizemoney: $17,000
1
8/11F
T: Adam Trinder
R: C Newitt (57.5)
8/11F
5g al maher (AUS) x eljobonn (AUS) (el moxie (USA))
Winning siblings: Kombacy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/2
T: Adam Trinder
R: A Darmanin (59)
9/2
4g bernardini (USA) x picked in faith (AUS) (god's own (AUS))
3
1.4
7/2
T: Liandra Gray
R: Chris Graham (54.5)
7/2
4
2.3
30/1
T: G J Stevenson
R: Ismail Toker (55.5)
30/1
5g congrats (USA) x true emotions (AUS) (giant's causeway (USA))
5
3.3
20/1
T: L, D and T Wells
R: Peter Lui (52)
20/1
6
3.5
15/1
T: C Crook and I Miller
R: B Muhcu (54)
15/1
5m wordsmith (AUS) x vivre la nett (AUS) (savoire vivre (GB))
7
6.3
15/1
T: G S White
R: Alex Patis (54)
15/1
4g casino prince (AUS) x hancora (FR) (septieme ciel (USA))
8
9.5
Emsgem (8)
20/1
T: V C Poke
R: Teagan Voorham (52.5)
20/1
7m churchill downs (AUS) x kawasaki san (NZ) (sir tristram (IRE))
* Nick figures are for Australasia.