Breednet Results

DOOMBEN - Saturday, December 27

Race 1 - Monashee Mountain Plate (C6) (2120m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 2:11.23
Prizemoney: $50,000
1
5/1
T: R G LIPP
R: S SEAMER (56.00)
5/1
6g semipalatinsk (USA) x jussara (AUS) (sky chase (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.3
6/1
T: S A MACKINNON
R: A SPINKS (51.00)
6/1
5m desert king (IRE) x miss bingo (AUS) (zoffany (USA))
3
1.5
1/1F
T: M J MAIR
R: K FORRESTER (51.00)
1/1F
4
4.8
5/1
T: S A DWYER
R: M HELLYER (48.00)
5/1
4m show a heart (AUS) x naturaline (AUS) (naturalism (NZ))
5
5.6
9/2
T: R L HEATHCOTE
R: E A WILKINSON (56.00)
9/2
6g chief bearhart (CAN) x scotch and water (IRE) (lake coniston (IRE))
6
8.9
20/1
T: B D BELLAMY
R: S GALLOWAY (54.50)
20/1
6g catbird (AUS) x kazakh belle (AUS) (semipalatinsk (USA))
7
9.1
30/1
T: ALAN JONES
R: J L TAYLOR (54.50)
30/1
5g the commander (NZ) x cool babe (USA) (ends well (USA))
8
9.3
20/1
T: P J BALZEN
R: J BOWDITCH (54.50)
20/1
6g iglesia (AUS) x paolina (AUS) (grand chaudiere (CAN))
9
12.3
14/1
T: N J PETERSEN
R: G COLLESS (54.50)
14/1
6g sandtrap (USA) x lucy mary (NZ) (victory dance (IRE))
Race 2 - Business & Equip. Finance Hcp (1350m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:18.92
Prizemoney: $45,000
1
7/2
T: M T EGGLESTON
R: J HOLDER (56.00)
7/2
5m langfuhr (CAN) x tats (AUS) (at talaq (USA))
Winning siblings: Crockett's Mistake, Jekama, Product,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
15/2
T: GREGORY CORNISH
R: MS S DRAKE (57.00)
15/2
6m danachenka (AUS) x icebow (AUS) (military plume (NZ))
3
0.8
7/1
T: B D BELLAMY
R: G COLLESS (54.50)
7/1
6m jugah (USA) x kiwi rose (NZ) (straight strike (USA))
4
4.6
25/1
T: A B GOODEN
R: C DIXON (55.00)
25/1
7m celestial dancer (IRE) x steam (AUS) (mighty avalanche (AUS))
5
4.8
5/2F
T: B J SMITH
R: R McMAHON (53.00)
5/2F
4m monashee mountain (USA) x raise a girl (AUS) (raise a stanza (USA))
6
5
10/1
T: P J CUNNINGHAM
R: MS K CUNNINGHAM (56.00)
10/1
5m mister kwila (AUS) x guilty plea (AUS) (mustin lake (USA))
7
6
10/1
T: T D HALL
R: O TURPIN (52.50)
10/1
8
6.5
KENSHE (9)
15/1
T: B J SMITH
R: R WIGGINS (53.50)
15/1
4m kenfair (NZ) x dorrington lass (AUS) (kenny's best pal (AUS))
9
6.6
11/2
T: D J HANSEN
R: DALE MISSEN (57.00)
11/2
6m kendel star (AUS) x on with the dance (AUS) (imperial baron (AUS))
10
6.7
12/1
T: T J GOLLAN
R: J L TAYLOR (53.00)
12/1
5m skalato (AUS) x pearls for girls (AUS) (brave warrior (AUS))
11
6.9
15/1
T: T BAILEY
R: MATTHEW PALMER (52.00)
15/1
5m danzero (AUS) x the druidess (AUS) (semipalatinsk (USA))
12
19.9
100/1
T: I NICHOLSON
R: A ERHART (53.00)
100/1
4m shedad (AUS) x go suzanna (AUS) (air de france (USA))
Race 3 - Home Buyers Hcp (1350m)
Class: Rest 0 Metro Wins Track: Good Time: 1:18.86
Prizemoney: $45,000
1
6/1
T: L J MAYFIELD-SMITH
R: S SCRIVEN (54.50)
6/1
5g magic albert (AUS) x our rosalind (AUS) (bletchingly (AUS))
Winning siblings: Lindner Girl,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
9/2
T: D T KELLY
R: A PATTILLO (53.50)
9/2
4h minardi (USA) x soft target (AUS) (steinlen (GB))
3
1.2
3/1F
T: JOE GLEESON
R: P HAMMERSLEY (54.00)
3/1F
5g red ransom (USA) x in the past (GB) (zafonic (USA))
4
2.5
12/1
T: MS K ANDERSON
R: R McMAHON (53.00)
12/1
5
2.7
5/1
T: J R BAYLISS
R: L P ROLLS (51.00)
5/1
5g show a heart (AUS) x blue boots (AUS) (voltage peak (AUS))
6
3.5
12/1
T: L J HATCH
R: G COLLESS (54.50)
12/1
4g testa rossa (AUS) x nijinsk prospector (AUS) (valiant prospect (USA))
7
3.7
40/1
T: DARREN BELL
R: O TURPIN (52.50)
40/1
4g shedad (AUS) x bowes-lyon (AUS) (forever regal (CAN))
8
3.9
8/1
T: W R PHOLI
R: K FORRESTER (53.00)
8/1
4g dash for cash (AUS) x final shuffle (AUS) (forest glow (USA))
9
4
16/1
T: P A HULBERT
R: K WHARTON (53.00)
16/1
6g lion hunter (AUS) x red rebel girl (AUS) (rivotious (USA))
10
5.3
MATZUMI (10)
8/1
T: BRUCE HILL
R: MATTHEW PALMER (52.00)
8/1
5g royal academy (USA) x damzel's dream (AUS) (bite the bullet (USA))
11
5.5
30/1
T: W R THORNTON
R: J L TAYLOR (53.00)
30/1
4g storm of indya (USA) x pelican dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
12
5.6
11/1
T: B and J MCLACHLAN
R: E A WILKINSON (53.00)
11/1
3g more than ready (USA) x dawn to dusk (USA) (son of briartic (CAN))
13
8.4
60/1
T: K M SCHWEIDA
R: M HELLYER (54.50)
60/1
7g afleetaffair (CAN) x vase (AUS) (pine circle (USA))
14
9.9
40/1
T: A D ROSS
R: R THOMPSON (53.00)
40/1
15
10
20/1
T: B S BALDWIN
R: D CRAVEN (53.00)
20/1
5g clang (AUS) x kenny's princess (AUS) (kenny's best pal (AUS))
Race 4 - Eventageous Hcp (1350m)
Class: Rst 2 Met Win-LY Track: Good Time: 1:18.78
Prizemoney: $45,000
1
9/2
T: MS T GREEN
R: B PENGELLY (57.00)
9/2
7g admiralty (USA) x anika joy (AUS) (tirol (IRE))
Winning siblings: Stalwart Anika,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
7/1
T: R E MAUND
R: C SPRY (56.50)
7/1
6g easy rocking (AUS) x telltina (AUS) (semipalatinsk (USA))
3
1.3
30/1
T: R L HEATHCOTE
R: E A WILKINSON (53.50)
30/1
7g intergaze (AUS) x dream's delight (AUS) (new regent (CAN))
4
2.3
9/2
T: B R GUY
R: MATTHEW PALMER (56.50)
9/2
6g brief truce (USA) x vitessa (AUS) (success express (USA))
5
3.6
9/1
T: B R GUY
R: R McMAHON (55.50)
9/1
6g lion hunter (AUS) x brianza (NZ) (nuage d'or (USA))
6
4.4
10/1
T: B S BALDWIN
R: M HELLYER (50.00)
10/1
7
4.6
9/1
T: B and J MCLACHLAN
R: O TURPIN (53.00)
9/1
8
4.8
MALTA (7)
20/1
T: R L HEATHCOTE
R: J HOLDER (54.50)
20/1
9g youthful legs (USA) x celestial model (AUS) (celestial dancer (IRE))
9
6.3
10/9F
T: MS G HEINRICH
R: MICHAEL PALMER (51.00)
10/9F
5m black hawk (GB) x opportune (AUS) (clay hero (AUS))
Race 5 - Hotel Grand Vo Rogue Plate (1350m) LR
Class: Open Track: Good Time: 1:19.02
Prizemoney: $150,000
1
2/5F
T: A J DENHAM
R: R THOMPSON (56.00)
2/5F
3g youthful legs (USA) x formative (AUS) (white bridle (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.5
5/1
T: R G LIPP
R: J HOLDER (54.00)
5/1
3f piccolo (GB) x air's precious (AUS) (air express (IRE))
3
2.8
YATALA (10)
40/1
T: TONY CRANE
R: B PENGELLY (54.00)
40/1
4
4.1
50/1
T: M J MAIR
R: K POPE (56.00)
50/1
3g clang (AUS) x gwenn (AUS) (danehill (USA))
5
4.2
14/1
T: B R GUY
R: S SCRIVEN (56.00)
14/1
3c show a heart (AUS) x bluedanu (AUS) (danzero (AUS))
6
4.3
11/1
T: MS G HEINRICH
R: R McMAHON (56.00)
11/1
3c tale of the cat (USA) x what fun (AUS) (canny lad (AUS))
7
6.3
8/1
T: A E BAILEY
R: G COLLESS (54.00)
8/1
3f noverre (USA) x aspirant (AUS) (native aspen (USA))
8
6.5
15/1
T: M F WEBB
R: A BEST (54.00)
15/1
3f lonhro (AUS) x faith hill (AUS) (danehill (USA))
9
6.6
16/1
T: MS G HEINRICH
R: MATTHEW PALMER (54.00)
16/1
10
10.6
100/1
T: R E MAUND
R: C SPRY (56.00)
100/1
3g lujain (USA) x grand ovation (AUS) (scenic (IRE))
Race 6 - Racetree Tommy Smith Slipper (1200m) LR
Class: Open Track: Good Time: 1:09.77
Prizemoney: $150,000
1
4/7F
T: L F BIRCHLEY
R: S SCRIVEN (54.00)
4/7F
2f general nediym (AUS) x honi (AUS) (marauding (NZ))
Winning siblings: Top Striker,
This nick: 4 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2
9/2
T: P G MOODY
R: L NOLEN (56.00)
9/2
3
2.8
4/1
T: MS G HEINRICH
R: G COLLESS (54.00)
4/1
2f hussonet (USA) x lunaspur (AUS) (flying spur (AUS))
4
6.6
9/1
T: B and J MCLACHLAN
R: J HOLDER (56.00)
9/1
5
6.7
50/1
T: B and J MCLACHLAN
R: E A WILKINSON (54.00)
50/1
6
8
20/1
T: L F BIRCHLEY
R: R THOMPSON (56.00)
20/1
2c mull of kintyre (USA) x so spectacular (AUS) (spectacular spy (USA))
7
11
30/1
T: R E MAUND
R: C SPRY (54.00)
30/1
2f immovable option (IRE) x novajinsky (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
12.8
40/1
T: MICHAEL JACOBS
R: N THOMAS (56.00)
40/1
2c dubai destination (USA) x stolen thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
9
13
10/1
T: L F BIRCHLEY
R: B PENGELLY (54.00)
10/1
2f general nediym (AUS) x dancer's joy (NZ) (danzatore (CAN))
Race 7 - City Pacific Bernborough Qlty (1630m) LR
Class: Quality Track: Good Time: 1:36.96
Prizemoney: $200,000
1
7/2
T: L F BIRCHLEY
R: R THOMPSON (53.50)
7/2
This nick: 6 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.3
13/2
T: L F BIRCHLEY
R: S SCRIVEN (58.50)
13/2
8g entrepreneur (GB) x candescent (NZ) (bassenthwaite (GB))
3
0.4
12/1
T: P M COX
R: S SEAMER (53.50)
12/1
6g sequalo (AUS) x untold (AUS) (balmerniro (NZ))
4
0.6
MAJORCA (12)
9/1
T: R L HEATHCOTE
R: R McMAHON (53.00)
9/1
5
2.6
16/1
T: P A GILLMAN
R: A PATTILLO (54.50)
16/1
6g sequalo (AUS) x silk dancer (AUS) (archregent (CAN))
6
3.6
6/1
T: A J DENHAM
R: G COLLESS (55.00)
6/1
5g strategic (AUS) x scot's flyer (AUS) (hennessy (USA))
7
3.7
30/1
T: P DUFF
R: MS M RADECKER (54.00)
30/1
5g dane supreme (AUS) x royal gal (AUS) (royal troubador (NZ))
8
3.8
ONALAR (11)
12/1
T: D J HANSEN
R: R WIGGINS (53.00)
12/1
6g latarmiss (IRE) x cona belle (NZ) (conquistarose (USA))
9
4
3/1F
T: T BAILEY
R: J HOLDER (57.00)
3/1F
10
4.8
JUJULIO (14)
16/1
T: TONY CRANE
R: A SPINKS (53.00)
16/1
6g iglesia (AUS) x miss simes (AUS) (simonstad (NZ))
11
5.1
15/1
T: B and J MCLACHLAN
R: E A WILKINSON (54.00)
15/1
5g brahms (USA) x nellie de air (AUS) (air de france (USA))
12
6.4
ASHRAF (10)
20/1
T: STUART PHEGAN
R: DALE SPRIGGS (53.00)
20/1
6g danehill (USA) x dis la (USA) (diesis (GB))
13
6.8
16/1
T: W NAOUM
R: MICHAEL PALMER (57.00)
16/1
14
8.1
30/1
T: P DUFF
R: J BOWDITCH (53.00)
30/1
5g telesto (NZ) x she is a lady (AUS) (snaadee (USA))
Race 8 - Greenwood Lake Hcp (C6) (1200m)
Class: Class 6 Track: Good Time: 1:09.34
Prizemoney: $45,000
1
13/4
T: MS G HEINRICH
R: MICHAEL PALMER (51.00)
13/4
4g catbird (AUS) x flickering fire (AUS) (forest glow (USA))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/2F
T: L D KELLY
R: O TURPIN (54.00)
5/2F
4g falvelon (AUS) x elite warrior (AUS) (brave warrior (AUS))
3
4
8/1
T: TONY CRANE
R: A SPINKS (54.00)
8/1
6m lujain (USA) x ettu blu (AUS) (prince echo (IRE))
4
5.1
7/1
T: P DUFF
R: G COLLESS (54.50)
7/1
6g beautiful crown (USA) x iroquois princess (AUS) (bite the bullet (USA))
5
5.2
DAVION (14)
30/1
T: B K WAKEFIELD
R: R WIGGINS (53.00)
30/1
6g nediym (IRE) x show wonder (AUS) (ease the squeeze (AUS))
6
5.3
8/1
T: B and J MCLACHLAN
R: J HOLDER (54.50)
8/1
4m anabaa (USA) x huntington girl (AUS) (black zephyr (NZ))
7
5.5
CHILLED (12)
5/1
T: MS M THEXTON
R: S SEAMER (53.00)
5/1
3c redoute's choice (AUS) x lady mulroy (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.8
12/1
T: S A DWYER
R: M HELLYER (56.00)
12/1
9
7.1
13/2
T: P DUFF
R: MS M RADECKER (53.50)
13/2
6g skilful star (AUS) x enchanted air (AUS) (air de france (USA))
10
7.3
10/1
T: J P MORRISEY
R: L P ROLLS (54.50)
10/1
5g daggers drawn (USA) x banshee (NZ) (fiesta star (AUS))
11
9.1
12/1
T: L J GOUGH
R: S SCRIVEN (54.50)
12/1
5g cullen (AUS) x famous lu (NZ) (famous star (GB))
* Nick figures are for Australasia.