Breednet Results

GOONDIWINDI - Saturday, September 7

Race 1 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Firm(2) Time: 1:11.52
Prizemoney: $8,000
1
5/4F
T: Nathan Sinclair
R: G Snowden (58.5)
5/4F
5g roadhog (AUS) x hussey an dheas (AUS) (hussonet (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
13/4
T: B Sheppard
R: Sally Sweeney (56.5)
13/4
4m golden archer (AUS) x debs gal (AUS) (mossman (AUS))
3
1.9
5/1
T: B J Hudson
R: Ms J Worley (56.5)
5/1
5m al samer (AUS) x zakato (AUS) (zaha (CAN))
4
2.2
20/1
T: R J Hilton
R: Emily Atkinson (54.5)
20/1
4m tycoon ruler (AUS) x lady primm (AUS) (canny lad (AUS))
5
3.2
16/1
T: P McEwan
R: S Apthorpe (58.5)
16/1
4g primus (AUS) x egic (AUS) (strategic (AUS))
6
3.3
12/1
T: G J Banks
R: R M Goldsbury (56.5)
12/1
6m captain sonador (AUS) x give me room (AUS) (footstepsinthesand (GB))
7
3.5
7/2
T: Shane Green
R: J Missen (58.5)
7/2
5g warhead (AUS) x miss knightmare (AUS) (springsteen (AUS))
8
7
7/1
T: Shane Green
R: N Evans (58.5)
7/1
4g rocker (AUS) x zedark (AUS) (zeditave (AUS))
9
7.1
7/1
T: Cameron Byrne
R: B Powell (56.5)
7/1
4m monashee mountain (USA) x mogadonna (AUS) (quest for fame (GB))
10
7.9
14/1
T: G E Postle
R: Tessa Townsend (55.5)
14/1
5g americain (USA) x shazatak (AUS) (el moxie (USA))
11
9.4
10/1
T: D M Tunnah
R: Mikiko Nakao (54.5)
10/1
Race 2 - (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Firm(2) Time: 1:10.02
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: Leon Cross
R: Ms J Worley (55)
4/1
6g rothesay (AUS) x pointe dancer (AUS) (noverre (USA))
Winning siblings: Flick,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: P R Clarke
R: G Snowden (55)
6/1
5g zariz (AUS) x mother's eyes (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.4
3/1F
T: Campbell Roberts
R: P Hamblin (64.5)
3/1F
6g dalghar (FR) x honor babe (NZ) (honor grades (USA))
4
1.5
4/1
T: R J Hilton
R: Emily Atkinson (61)
4/1
6g swift alliance (AUS) x reformed (AUS) (buck's pride (AUS))
5
2
Essaka (3)
4/1
T: B Sheppard
R: Sally Sweeney (59)
4/1
6m equiano (FR) x blonde bombshell (NZ) (towkay (AUS))
6
2.3
4/1
T: G P Maroney
R: S Apthorpe (55)
4/1
9g over (AUS) x just joyce (AUS) (springsteen (AUS))
7
2.8
8/1
T: Sharon Pomerenke
R: Tessa Townsend (53.5)
8/1
5m your song (AUS) x she's in demand (AUS) (commands (AUS))
8
5.5
Blaine (7)
7/1
T: Stephen Kirkwood
R: J Missen (55)
7/1
9
10.3
25/1
T: M F Hemmings
R: R M Goldsbury (55)
25/1
5g americain (USA) x koranovsky (AUS) (sunday knight (AUS))
Race 3 - (Bm50) (1000m)
Class: Benchmark 50 Track: Firm(2) Time: 0:55.48
Prizemoney: $8,000
1
6/1
T: B J Hudson
R: Ms J Worley (55)
6/1
7m swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: N J O'Toole
R: J Missen (61)
7/1
6m choisir (AUS) x scarlet spur (AUS) (flying spur (AUS))
3
2
6/1
T: F J Carter
R: G Snowden (58)
6/1
6m hidden dragon (AUS) x sedan (AUS) (sequalo (AUS))
4
2.1
3/1F
T: J G Byrne
R: Tessa Townsend (56.5)
3/1F
5
2.5
13/4
T: Darryl Knight
R: Emily Atkinson (57.5)
13/4
6
4.2
12/1
T: J W Sutton
R: B Powell (55.5)
12/1
6m gio ponti (USA) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
7
6
13/4
T: Paul Butterworth
R: N Evans (59.5)
13/4
8m masked assassin (AUS) x miss forest (AUS) (shinko forest (IRE))
8
6.3
5/1
T: Stephen Kirkwood
R: Mikiko Nakao (57.5)
5/1
6m sequalo (AUS) x hidden flair (AUS) (hidden dragon (AUS))
9
6.4
12/1
T: Shane Green
R: R M Goldsbury (58)
12/1
4g monashee mountain (USA) x oh so natural (AUS) (natural destiny (AUS))
10
6.5
12/1
T: Troy Pascoe
R: S Apthorpe (60.5)
12/1
11
6.8
12/1
T: R J Hilton
R: P Hamblin (61)
12/1
7g tycoon ruler (AUS) x gudwill (AUS) (will dancer (FR))
12
8
10/1
T: B Sheppard
R: Sally Sweeney (58)
10/1
4m trusting (AUS) x silvery sheila (AUS) (orientate (USA))
Race 4 - Hcp (1400m)
Class: Open Track: Firm(2) Time: 1:21.25
Prizemoney: $10,250
1
9/2
T: G J Banks
R: Sally Sweeney (55)
9/2
Winning siblings: Ghost Train, Seeyaron,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: Nathan Sinclair
R: Ms J Worley (55)
5/1
6m ready's image (USA) x promessa (GB) (reprimand (GB))
3
2.2
2/5F
T: Peter G Sinclair
R: G Snowden (57.5)
2/5F
9g bel esprit (AUS) x mycedes (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4.7
7/2
T: Peter G Sinclair
R: Emily Atkinson (53)
7/2
6g onemorenomore (AUS) x happens (AUS) (barathea (IRE))
5
5.7
4/1
T: Stephanie Sixtus
R: R M Goldsbury (55)
4/1
Race 5 - (Bm50) (1800m)
Class: Benchmark 50 Track: Firm(2) Time: 1:50.36
Prizemoney: $8,000
1
11/4
T: Glenn Richardson
R: R M Goldsbury (56)
11/4
7g domesday (AUS) x jig time lady (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/2F
T: Steven Thomas
R: G Snowden (55)
5/2F
8g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
3
1.6
13/4
T: J M Judge
R: S Apthorpe (59)
13/4
5m bullet train (GB) x donna amore (AUS) (danewin (AUS))
4
3.1
16/1
T: B J Hudson
R: Emily Atkinson (53)
16/1
5
3.4
7/1
T: Stephen Kirkwood
R: J Missen (59)
7/1
5g instinction (AUS) x amber rae (AUS) (sequalo (AUS))
6
4.6
7/1
T: M F Hemmings
R: Sally Sweeney (55.5)
7/1
7m drumbeats (AUS) x nano (AUS) (king of kings (IRE))
7
4.8
4/1
T: B J Hudson
R: Ms J Worley (60.5)
4/1
5g rock 'n' pop (AUS) x clarissa (NZ) (zabeel (NZ))
8
7.6
16/1
T: G R Schwenke
R: Tessa Townsend (52.5)
16/1
9
8.1
16/1
T: William Pugsley
R: B Powell (55)
16/1
6g choisir (AUS) x tigara (AUS) (rubiton (AUS))
* Nick figures are for Australasia.