Breednet Results

GUNNEDAH - Saturday, February 25

Race 1 - My Gunnedah/Ultrafleet Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.97
Prizemoney: $6,000
1
5/2
T: Gavin Groth
R: Ms S Young (57)
5/2
5m snippetson (AUS) x jazzee (AUS) (filante (NZ))
Winning siblings: I'm Trickee, Jazzee Nicc,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/4F
T: Leon Davies
R: Kaylee Kirkwood (55)
5/4F
3f onemorenomore (AUS) x eureka moment (AUS) (general nediym (AUS))
3
3.8
8/1
T: S J Gleeson
R: Ms L G Henry (58.5)
8/1
3g ready's image (USA) x alli's aria (AUS) (oratorio (IRE))
4
4.2
5/2
T: G A O'Brien
R: Ms M Weir (54.5)
5/2
3f excites (AUS) x kusasa (AUS) (lonhro (AUS))
5
8.4
4/1
T: Ms S Bigg
R: L Cumberland (57)
4/1
4m husson (ARG) x the super gee (AUS) (estambul (ARG))
6
9
9/1
T: Sandra Ollerton
R: Ms B Hodder (57)
9/1
7
9.6
15/1
T: Troy O'Neile
R: Ms M Brown (58.5)
15/1
3g shaft (AUS) x bala (AUS) (war trace (USA))
8
10.3
25/1
T: Neville McCarthy
R: Ms J Worley (57)
25/1
4m may'haab (AUS) x tellyas (AUS) (brahms (USA))
9
12
11/1
T: Justin McIntosh
R: P Graham (56.5)
11/1
3f beautiful crown (USA) x candlemas (AUS) (christmas tree (AUS))
10
13.6
30/1
T: P J Hartley
R: W D'Avila (57)
30/1
5m youthful legs (USA) x galactic beauty (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 2 - Hope Fuel Cup Day 28/5 Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.50
Prizemoney: $6,000
1
5/1
T: W T Martyn
R: Ms S Young (55)
5/1
4g snippetson (AUS) x prevelly (AUS) (west point (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
6.3
3/1
T: Richard Simpson
R: Ms J Worley (54.5)
3/1
3g pluck (USA) x defying gravity (AUS) (flying spur (AUS))
3
8.1
Zafir (13)
10/1
T: Melanie O'Gorman
R: L Cumberland (54.5)
10/1
5g domesday (AUS) x zaiyda (NZ) (zabeel (NZ))
4
8.2
9/10F
T: R P Northam
R: Ms L G Henry (54.5)
9/10F
4m more than ready (USA) x carribean sunset (IRE) (danehill dancer (IRE))
5
9.6
25/1
T: M J Lunn
R: Ms M Brown (54.5)
25/1
4m daliapour (IRE) x othapus (AUS) (success express (USA))
6
10
10/1
T: Brett Thompson
R: James Rogers (57.5)
10/1
3g ad valorem (USA) x leica waltz (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
7
10.2
20/1
T: Justin McIntosh
R: Vad Bolozhinskyi (56)
20/1
3f authorized (IRE) x frescante (AUS) (peintre celebre (USA))
8
10.7
25/1
T: Sandra Ollerton
R: Ms B Hodder (54.5)
25/1
7m lion heart (USA) x fashion star (AUS) (eagle eyed (USA))
9
11.8
20/1
T: G J Watts
R: Kaylee Kirkwood (53)
20/1
5m eavesdropper (USA) x bountiful lady (USA) (irish river (FR))
10
12.2
Notary (10)
25/1
T: P H Bloomfield
R: W D'Avila (54.5)
25/1
11
14.5
20/1
T: Brett Thompson
R: A Chau (58)
20/1
3g congrats (USA) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
Race 3 - Boggabri Rsl Cup (Bm49) (2050m)
Class: Benchmark 49 Track: Good(4) Time: 2:07.10
Prizemoney: $6,000
1
2/1
T: Theresa Lennon
R: Melanie Bolwell (54)
2/1
7m casino prince (AUS) x smart rhythm (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: L K Roberts
R: Ms L G Henry (58.5)
7/4F
5g henny hughes (USA) x danielle's delight (AUS) (beautiful crown (USA))
3
0.7
16/1
T: A J Gibson
R: P Graham (55.5)
16/1
4g equiano (FR) x chloe rose (AUS) (starcraft (NZ))
4
2.3
10/1
T: C W Hodgson
R: Vad Bolozhinskyi (57.5)
10/1
4m tickets (AUS) x fleur de lion (AUS) (tale of the cat (USA))
5
7.9
16/1
T: M J Lunn
R: L Cumberland (54)
16/1
5g eavesdropper (USA) x macy dee (AUS) (langfuhr (CAN))
6
12.1
Hauser (1)
7/2
T: Troy O'Neile
R: A Chau (59)
7/2
7
22.6
9/4
T: Sally Torrens
R: Ms S Young (58.5)
9/4
Race 4 - Omega Feeds (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:18.46
Prizemoney: $6,000
1
9/1
T: Sally Torrens
R: Mollie Partridge (57.5)
9/1
5g medaglia d'oro (USA) x queenofthefaeries (AUS) (dubai destination (USA))
Winning siblings: Dreamland, Eccellere,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
13/4
T: Theresa Lennon
R: Vad Bolozhinskyi (61.5)
13/4
7g aussie rules (USA) x mrs. ledden (AUS) (ignatius (USA))
3
1.5
5/2F
T: Sandra Ollerton
R: P Graham (58)
5/2F
5g excellent art (GB) x sweet leilani (AUS) (king of kings (IRE))
4
2.5
25/1
T: Thomas Elmes
R: L Cumberland (54)
25/1
6m sebring (AUS) x acquisito (AUS) (zeditave (AUS))
5
2.6
11/1
T: G W Shields
R: Ms J Worley (54)
11/1
9g fusaichi pegasus (USA) x dahara (AUS) (danehill (USA))
6
3.5
Rexton (7)
6/1
T: Brett Thompson
R: James Rogers (55)
6/1
7g carry the crown (CAN) x chiming angel (AUS) (chimes square (AUS))
7
3.8
13/4
T: Gavin Groth
R: W D'Avila (58)
13/4
8
4.9
13/4
T: Troy O'Neile
R: Ms M Brown (56.5)
13/4
3f mosayter (USA) x diamonic (AUS) (scenic (IRE))
9
9.3
9/1
T: Ms L Selby
R: Carla Dougherty (52.5)
9/1
7g excites (AUS) x venus rising (AUS) (zeditave (AUS))
10
10.4
11/1
T: K R Hausfeld
R: Ms L G Henry (54.5)
11/1
9g youthful legs (USA) x friendly yallah (AUS) (yallah prince (AUS))
Race 5 - Tab - Happy B'day Tania (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:18.66
Prizemoney: $6,000
1
7/1
T: Ms S Grills
R: Melanie Bolwell (55)
7/1
5g casino prince (AUS) x dedee truitt (AUS) (hurricane sky (AUS))
Winning siblings: Darcey, Murtajack, Whiner,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/1
T: P Cleal
R: Ms J Worley (58.5)
10/1
3
0.9
8/1
T: Darren Hyde
R: Vad Bolozhinskyi (54)
8/1
4
1.2
11/4
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (54.5)
11/4
9g untouchable (AUS) x french valour (AUS) (honour and glory (USA))
5
1.4
9/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55)
9/1
5g nicconi (AUS) x invitation only (AUS) (general nediym (AUS))
6
2
7/1
T: R E Ollerton
R: L Cumberland (56)
7/1
7g shaft (AUS) x doubtful direction (AUS) (mukddaam (USA))
7
5.6
5/2F
T: Gavin Groth
R: W D'Avila (57)
5/2F
8
5.7
9/1
T: Joseph Hodgson
R: Kaylee Kirkwood (53)
9/1
6m dubai's choice (AUS) x she's so okka (AUS) (peintre celebre (USA))
9
6.4
4/1
T: M J Lunn
R: Mollie Partridge (57)
4/1
10
10.5
8/1
T: A J Gibson
R: P Graham (59.5)
8/1
5g power of destiny (AUS) x possibility (AUS) (lucky owners (NZ))
11
11.6
10/1
T: Ms L Selby
R: Carla Dougherty (56)
10/1
12
13.8
7/1
T: Ms K Fox
R: A Chau (62)
7/1
9g keep the faith (AUS) x zandero (AUS) (danzero (AUS))
Race 6 - XXXX - Local Sporting Club-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:57.87
Prizemoney: $6,000
1
6/4F
T: L C Morgan
R: Kaylee Kirkwood (58)
6/4F
4g dubleo (USA) x dido (AUS) (foxhound (USA))
Winning siblings: Navajo Chief,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
30/1
T: M J Lunn
R: Ms M Brown (54.5)
30/1
5g eavesdropper (USA) x al hanoof (AUS) (saint ballado (CAN))
3
0.6
6/1
T: Sally Torrens
R: Ms S Young (54)
6/1
7g elusive city (USA) x shutricia (NZ) (grosvenor (NZ))
4
0.9
11/4
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (52)
11/4
4m zariz (AUS) x ellehro (AUS) (lonhro (AUS))
5
1.2
7/1
T: Ms N Stewart
R: Ms J Worley (54)
7/1
5m shaft (AUS) x tiger magic (AUS) (strategic (AUS))
6
2.2
7/1
T: Thomas Elmes
R: L Cumberland (56.5)
7/1
7
2.9
12/1
T: Garry Lefoe
R: Ms M Toms (54)
12/1
6g host (CHI) x play mizzty for me (CAN) (mizzen mast (USA))
8
3.6
9/1
T: B T Parker
R: Vad Bolozhinskyi (58.5)
9/1
4g dane fever (AUS) x miss amali (AUS) (quest for fame (GB))
9
4.8
3/1
T: W T Martyn
R: P Graham (57.5)
3/1
5g nicconi (AUS) x midnight secret (AUS) (danzero (AUS))
10
7.6
30/1
T: Leigh Desreaux
R: Ms B Hodder (54)
30/1
8m patronize (AUS) x centamira (NZ) (centaine (AUS))
300
9/1
T: Brett Thompson
R: James Rogers (57)
9/1
* Nick figures are for Australasia.