Breednet Results

HEALESVILLE - Saturday, November 4

Race 1 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:00.97
Prizemoney: $4,000
1
13/4
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (65)
13/4
3g dangerous (AUS) x banned (AUS) (lake coniston (IRE))
Winning siblings: Bad Boy Roy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
1/1F
T: Chris Diplock
R: Mr R Douglas (65.5)
1/1F
3
2.2
5/4
T: Mark Stephenson
R: Ms C Pace (65)
5/4
4
3.2
9/1
T: R C Manning
R: Maxwell Keenan (67)
9/1
5g onemorenomore (AUS) x danapali (IRE) (danehill (USA))
5
9.2
Erawan (1)
10/1
T: Rick Pinsent
R: Ms D Walker (67)
10/1
8g niello (AUS) x kwai noi (AUS) (gold ace (AUS))
Race 2 - Rst Trophy (2) (1000m)
Class: Restricted Track: Soft(6) Time: 0:59.84
Prizemoney: $4,000
1
5/4F
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (64)
5/4F
5g danerich (AUS) x tahitian gem (NZ) (montjeu (IRE))
Winning siblings: Splice,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
5/1
T: N T Robb
R: Ms C Pace (63)
5/1
7m benicio (AUS) x evil sisters (NZ) (stravinsky (USA))
3
7.3
3/1
T: D P Dwyer
R: Reece Goodwin (68.5)
3/1
5g spinning world (USA) x annie (NZ) (ustinov (AUS))
4
7.4
8/1
T: M A Bell
R: Caitlin King (61)
8/1
6m benicio (AUS) x maitrise (AUS) (commands (AUS))
5
15.4
7/4
T: G Brunsdon
R: Mr G Brunsdon (70)
7/4
6m bel esprit (AUS) x absorb (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 3 - Trophy Race (1000m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:00.20
Prizemoney: $4,000
1
13/8
T: Shea Eden
R: Sophie Logan (66.5)
13/8
7g polish laughter (USA) x alexie (AUS) (alex nureyev (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: G C Strang
R: Ms D Walker (63)
10/1
6g primus (AUS) x daisydane (AUS) (danetrice (AUS))
3
1.3
9/10F
T: C Vidotto and C Beasy
R: Mr Clay Beasy (68.5)
9/10F
6g medaglia d'oro (USA) x gerber (AUS) (palace music (USA))
4
2.7
6/4
T: M A Bell
R: Ms C Pace (65.5)
6/4
8g vice admiral (AUS) x fashion lass (AUS) (fasliyev (USA))
Race 4 - Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Soft(5) Time: 1:16.94
Prizemoney: $4,000
1
4/5F
T: R J Stephens
R: Ms C Pace (66)
4/5F
5m turffontein (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
Winning siblings: Eirian, Gus Lightning, Total Control,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
9/2
T: Ms L Bence
R: Caitlin King (62)
9/2
4g turffontein (AUS) x bright talk (AUS) (green desert (USA))
3
3.1
9/2
T: Ms D Nardino
R: Ms D Walker (65)
9/2
5g ladoni (GB) x erotunda (AUS) (savoire vivre (GB))
4
4
7/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (66.5)
7/2
7g tale of the cat (USA) x aver (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
5
7
20/1
T: N T Robb
R: Sophie Logan (61)
20/1
7g magnus (AUS) x varinia (AUS) (spartacus (AUS))
6
14
12/1
T: Ms T Maddox
R: Nathan Newton (61)
12/1
7
14.7
14/1
T: D P Dwyer
R: Dylan Dean (60)
14/1
Race 5 - Trophy Race (1650m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:47.94
Prizemoney: $4,000
1
7/4
T: M A Bell
R: Toby Lake (66)
7/4
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: G C Strang
R: Ms D Walker (64)
5/1
7g stockade (AUS) x ariose belle (AUS) (singspiel (IRE))
3
2.9
5/4
T: Ms A Curran
R: Ms C Pace (65)
5/4
7g bernardini (USA) x news academy (AUS) (royal academy (USA))
4
22.8
10/9F
T: Ms R Waymouth
R: Ms D Waymouth (65.5)
10/9F
7g any given saturday (USA) x gill'n'i (AUS) (distant music (USA))
Race 6 - Rst Trophy (1) (1650m)
Class: Restricted Track: Soft(5) Time: 1:51.48
Prizemoney: $4,000
1
6/4F
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (67)
6/4F
Winning siblings: Here De Train, Take The Moment,
This nick: 19 runners; 12 winners; 2 SW. Details
2
1.3
5/1
T: N T Robb
R: Ms C Pace (64.5)
5/1
9g runs to win (AUS) x contessa capri (AUS) (rustic amber (IRE))
3
2.1
12/1
T: Ms T Maddox
R: Nathan Newton (61)
12/1
6m super kid (NZ) x sweet spot (NZ) (volksraad (GB))
4
2.3
5/2
T: D P Dwyer
R: Reece Goodwin (67)
5/2
5g keeper (AUS) x blanche amelia (NZ) (grosvenor (NZ))
5
2.4
Teebox (4)
2/1
T: R L Hardy
R: Ms Anita Bell (61.5)
2/1
8m refuse to bend (IRE) x cryptique (AUS) (spectrum (IRE))
* Nick figures are for Australasia.