Breednet Results

MORPHETTVILLE PARKS - Wednesday, June 17

Race 1 - Patricks/Dunes Mdn Plate (1250m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:17.43
Prizemoney: $7,500
1
7/4F
T: JON O'CONNOR
R: D TOURNEUR (54.50)
7/4F
2f delzao (AUS) x summer gambit (AUS) (bestebreuje (IRE))
Winning siblings: Black And Bent, Some Are Bent,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5
9/2
T: D A HAYES
R: C LEVER (56.50)
9/2
3
5.2
CIBREO (1)
40/1
T: W A BOGARTS
R: S PRICE (56.50)
40/1
2g blevic (AUS) x roddick (AUS) (last tycoon (IRE))
4
7
8/1
T: J D SMITH
R: J MALLYON (51.50)
8/1
2f akhadan (AUS) x benyang (AUS) (prince of birds (USA))
5
8.2
3/1
T: D A HAYES
R: R PLUMB (54.50)
3/1
2f face value (AUS) x scotch tint (AUS) (hennessy (USA))
6
8.3
5/1
T: S P GOWER
R: SCOTT BAILEY (52.50)
5/1
2f shamardal (USA) x dallaeni (AUS) (kenvain (AUS))
7
9.7
20/1
T: D G BALFOUR
R: P ROFF (56.50)
20/1
2c mugharreb (USA) x bayflower (AUS) (euclase (AUS))
8
10.4
8/1
T: D A HAYES
R: MS K DYSON (53.50)
8/1
2f niello (AUS) x melancholy (AUS) (northern prospect (USA))
9
15
25/1
T: GRANT YOUNG
R: J MAUND (56.50)
25/1
10
15.4
DANIYM (3)
15/1
T: G D SEARLE
R: A PATTERSON (56.50)
15/1
2g general nediym (AUS) x danisse (AUS) (danzero (AUS))
11
20.9
12/1
T: G D SEARLE
R: D TOOTELL (54.50)
12/1
2f elvstroem (AUS) x morning blaze (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 2 - Excel Rent A Car Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:00.04
Prizemoney: $7,500
1
12/1
T: J DUNN
R: J MALLYON (54.00)
12/1
4g alannan (USA) x m'lady's dance (AUS) (kala dancer (GB))
Winning siblings: Teepee Tango,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
9/1
T: JONATHON MADDIGAN
R: P ROFF (55.00)
9/1
4m super jet (USA) x nature's belle (AUS) (naturalism (NZ))
3
2.3
9/10F
T: D R JOLLY
R: S PRICE (54.50)
9/10F
3f blevic (AUS) x stellar fille (AUS) (filante (NZ))
4
5
9/1
T: D A HAYES
R: R PLUMB (56.50)
9/1
3g bianconi (USA) x tidfish (AUS) (imperial prince (IRE))
5
7
11/4
T: D G BALFOUR
R: A PATTERSON (54.50)
11/4
3f half hennessy (AUS) x eminently (AUS) (spectrum (IRE))
6
7.8
6/1
T: J F MACMILLAN
R: MS L HOPWOOD (53.50)
6/1
3g happy giggle (AUS) x nerve centre (AUS) (centre stalls (IRE))
7
8.6
12/1
T: P STOKES
R: MS M NEVE (51.50)
12/1
3f alannan (USA) x pick of the crop (AUS) (rory's jester (AUS))
8
8.7
7/1
T: M J WHITTLE
R: D TOURNEUR (56.50)
7/1
3g rhythm (USA) x kisseemmee (NZ) (his royal highness (NZ))
9
12.5
12/1
T: D R JOLLY
R: M NEILSON (54.50)
12/1
3f general nediym (AUS) x gala jazz (AUS) (almurtajaz (NZ))
10
12.9
66/1
T: D J MCMAHON
R: MS K DYSON (53.50)
66/1
3f buriton (NZ) x queen of spades (AUS) (victory prince (AUS))
Race 3 - Betfair Mdn Plate (1250m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:17.34 (38.70)
Prizemoney: $7,500
1
7/4F
T: D G BALFOUR
R: B CLARIDGE (56.50)
7/4F
3g secret savings (USA) x private time (AUS) (pirate army (USA))
Winning siblings: Camilla Rose, El Of A Time, Magic Moxie,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
6/1
T: P STOKES
R: M NEILSON (54.50)
6/1
3f exceed and excel (AUS) x snow maker (AUS) (timber country (USA))
3
0.8
16/1
T: R R JOLLY
R: MS L HOPWOOD (51.50)
16/1
3f bellotto (USA) x laudation (AUS) (barathea (IRE))
4
2.4
7/1
T: J DUNN
R: J MALLYON (53.50)
7/1
5
3.8
16/1
T: J F MACMILLAN
R: M HOPPO (54.50)
16/1
3f umatilla (NZ) x cyclone corsica (GB) (common grounds (GB))
6
4.4
14/1
T: P A JONES
R: D TOURNEUR (54.50)
14/1
3f musee d'orsay (AUS) x aspecto (AUS) (lord seymour (IRE))
7
5.1
15/1
T: MS E FAUST
R: A PATTERSON (56.50)
15/1
3g commands (AUS) x super trend (AUS) (red anchor (NZ))
8
5.2
UNICUS (6)
30/1
T: J F MACMILLAN
R: C LEVER (56.50)
30/1
3g fantastic light (USA) x riverly (USA) (lyphard (USA))
9
10.4
6/1
T: D A HAYES
R: R PLUMB (56.50)
6/1
3c dehere (USA) x nadana (AUS) (danehill (USA))
10
13.4
100/1
T: O D TAYLOR
R: SCOTT BAILEY (54.50)
100/1
3g bellotto (USA) x bell's spirit (AUS) (blevic (AUS))
11
14.6
9/2
T: D G BALFOUR
R: S PRICE (54.50)
9/2
3f danroad (AUS) x may storm (USA) (storm cat (USA))
12
25.6
30/1
T: B E WOOSNAM
R: J MAUND (56.50)
30/1
3g flying spur (AUS) x newgirlintown (USA) (seeking the gold (USA))
Race 4 - Coffee Club Hcp (68) (2250m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 2:25.42
Prizemoney: $8,000
1
12/1
T: K M SWEENEY
R: MS M RADECKER (53.00)
12/1
4g rhythm (USA) x southlands (AUS) (southern appeal (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
15/1
T: MS H FREW
R: MS MICHELLE ALLEN (55.00)
15/1
4m bellotto (USA) x danalo (AUS) (don't say halo (USA))
3
1
5/2
T: D G BALFOUR
R: M NEILSON (58.00)
5/2
4m street cry (IRE) x supernal (AUS) (chief's crown (USA))
4
2.3
9/4F
T: K M SWEENEY
R: S PRICE (55.00)
9/4F
5
4.4
60/1
T: T L DAY
R: MS T ZANKER (53.00)
60/1
5m bellotto (USA) x burning beauty (AUS) (at talaq (USA))
6
6
25/1
T: T L DAY
R: MS M NEVE (53.50)
25/1
7
6.9
ILYA (7)
12/1
T: B J MERRALL
R: J MAUND (54.00)
12/1
7g aliocha (USA) x loughmoe lady (AUS) (northern chateau (USA))
8
8.3
11/1
T: MICK KLUSKE
R: J MALLYON (50.50)
11/1
4g happy giggle (AUS) x frenzied dancer (AUS) (will dancer (FR))
9
8.6
20/1
T: P STOKES
R: SCOTT BAILEY (52.00)
20/1
4m encosta de lago (AUS) x la fleur (AUS) (flying spur (AUS))
10
9.5
POSNET (14)
100/1
T: B D BROOK
R: D TOOTELL (53.00)
100/1
3f gallo di ferro (USA) x cuplet (AUS) (will dancer (FR))
11
10.6
11/1
T: F W MEURING
R: MS K DYSON (53.00)
11/1
4g generous (IRE) x lodgement (AUS) (grand lodge (USA))
12
11.6
30/1
T: D J HALLIDAY
R: B CLARIDGE (53.00)
30/1
13
16.7
11/1
T: G D SEARLE
R: A PATTERSON (56.50)
11/1
14
20
11/2
T: T T OXLADE
R: M HOPPO (54.50)
11/2
4g made of gold (USA) x lucky sam (AUS) (keltrice (AUS))
Race 5 - Holdfast Insurance Hcp (68) (1400m)
Class: Restricted 68 Track: Dead Time: 1:27.34 (36.52)
Prizemoney: $8,000
1
6/1
T: R R JOLLY
R: C LEVER (57.00)
6/1
4g o'reilly (NZ) x thursday's child (NZ) (grosvenor (NZ))
Winning siblings: Flying Legend, Porotene Chance, Savababe,
This nick: 42 runners; 27 winners; 3 SW. Details
2
0.2
SACHSE (16)
8/1
T: JON O'CONNOR
R: R PLUMB (54.50)
8/1
3g happy giggle (AUS) x lords favour (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.4
8/1
T: ROBERT FRIES
R: J MAUND (57.50)
8/1
5g bellotto (USA) x the ash flash (AUS) (pride of kellina (AUS))
4
1
25/1
T: T M SNELLING
R: M NEILSON (55.50)
25/1
5g devaraja (NZ) x quick melody (AUS) (godswalk (USA))
5
1.7
7/1
T: JOHN HYAM
R: MS M RADECKER (53.50)
7/1
4m special bond (AUS) x mama san (AUS) (switch in time (IRE))
6
2.1
8/1
T: TOM DABERNIG
R: D TOURNEUR (54.50)
8/1
3f falvelon (AUS) x nero cavallo (AUS) (charnwood forest (IRE))
7
2.4
50/1
T: MS B GERACITANO
R: SCOTT BAILEY (55.00)
50/1
4g jeune (GB) x la supremo (AUS) (supremo (USA))
8
2.9
5/1
T: P W JOLLY
R: MS L HOPWOOD (55.00)
5/1
4m devaraja (NZ) x twinkles (AUS) (quick score (AUS))
9
5.3
7/1
T: T T OXLADE
R: M HOPPO (57.00)
7/1
10
6.3
25/1
T: L A JARVIS
R: MS T ZANKER (56.50)
25/1
4g taos (AUS) x wee keep (AUS) (keepers (AUS))
11
9.2
5/1
T: D A HAYES
R: MS K DYSON (53.50)
5/1
3g pins (AUS) x pegarah (NZ) (grosvenor (NZ))
12
16.2
4/1F
T: M NUNAN
R: J MALLYON (54.00)
4/1F
4g el moxie (USA) x danzelle (AUS) (danzero (AUS))
13
16.6
JASDEN (12)
25/1
T: D J HALLIDAY
R: A PATTERSON (55.00)
25/1
4m lacryma cristi (IRE) x velestra (AUS) (stargazer (NZ))
14
22.2
10/1
T: M A KAVANAGH
R: S PRICE (55.00)
10/1
3g alannan (USA) x on any deal (AUS) (at talaq (USA))
Race 6 - Allan Scott Park M'ville (75) (1250m)
Class: Restricted 75 Track: Dead Time: 1:16.79 (39.40)
Prizemoney: $8,000
1
4/1
T: K M SWEENEY
R: MS M RADECKER (53.50)
4/1
4m urgent request (IRE) x lois emily (AUS) (total look (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: KIRSTEN MCGOWAN
R: B CLARIDGE (54.00)
6/1
4g montjeu (IRE) x nikki's bride (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.2
11/1
T: PETER MACDONALD
R: MS NICOLE STONE (54.50)
11/1
4
2.1
4/1
T: D G BALFOUR
R: A PATTERSON (53.50)
4/1
4g fantastic light (USA) x prime ville (AUS) (polish patriot (USA))
5
3
BORAT (2)
8/1
T: J D SMITH
R: R PLUMB (56.00)
8/1
5g bellotto (USA) x shattered egos (AUS) (mister frisky (USA))
6
3.7
5/2F
T: MS H FREW
R: D TOURNEUR (55.00)
5/2F
4g bianconi (USA) x dreamie (AUS) (hula chief (NZ))
7
4.1
10/1
T: J F MACMILLAN
R: MS M NEVE (52.00)
10/1
5g bellotto (USA) x star lane (AUS) (scenic (IRE))
8
4.2
30/1
T: MS K LETTS-MAUND
R: J MAUND (53.50)
30/1
4g carnegie (IRE) x perilla (FR) (mark of esteem (IRE))
9
4.3
30/1
T: O D TAYLOR
R: M HOPPO (53.50)
30/1
7m al khawaaneeg (USA) x handsign (AUS) (hand crafted (AUS))
10
4.5
12/1
T: B D BROOK
R: MS L HOPWOOD (52.50)
12/1
7g akhadan (AUS) x strawberry cactus (AUS) (at talaq (USA))
11
5.5
15/1
T: MS S JAENSCH
R: C LEVER (55.50)
15/1
12
11.4
8/1
T: M A KAVANAGH
R: S PRICE (57.00)
8/1
Race 7 - Schweppes Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:27.38
Prizemoney: $7,500
1
5/2F
T: P STOKES
R: M NEILSON (56.50)
5/2F
3g lonhro (AUS) x autumn belle (AUS) (bellotto (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: D L BAYLIS
R: D TOURNEUR (54.50)
5/1
3
2
9/1
T: B D BROOK
R: D TOOTELL (56.50)
9/1
3g bellotto (USA) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
4
2.7
5/2F
T: JOHN HYAM
R: S PRICE (56.50)
5/2F
3g umatilla (NZ) x princess taylah (AUS) (turtle island (IRE))
5
3.1
15/4
T: JON O'CONNOR
R: J MALLYON (54.00)
15/4
4g happy giggle (AUS) x princess tasia (AUS) (prince echo (IRE))
6
7.5
100/1
T: M A LOCKYER
R: MS K DYSON (54.00)
100/1
3f golden snake (USA) x martyrs (AUS) (commands (AUS))
7
8.7
16/1
T: M J WHITTLE
R: MS M NEVE (52.00)
16/1
4m archway (IRE) x siberia (AUS) (soviet lad (USA))
8
10
11/1
T: MS K HUXTABLE
R: A PATTERSON (54.50)
11/1
9
13
7/1
T: TOM DABERNIG
R: R PLUMB (55.00)
7/1
4m flying spur (AUS) x gourette (FR) (r b chesne (GB))
10
13.4
BORIWA (8)
100/1
T: J F MACMILLAN
R: M HOPPO (55.00)
100/1
4m moon rocket (JPN) x little claudia (AUS) (hurricane sky (AUS))
11
18.1
50/1
T: K M SWEENEY
R: B CLARIDGE (54.50)
50/1
3f alannan (USA) x blue rose gem (AUS) (king of kings (IRE))
* Nick figures are for Australasia.