Breednet Results

MURWILLUMBAH - Tuesday, November 1

Race 1 - Jh Williams Murwillumbah Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:55.00 (35.30)
Prizemoney: $6,000
1
6/4F
T: R Drysdale
R: Ms F Jervis (59)
6/4F
5g felix the cat (USA) x dinna anchor (AUS) (red anchor (NZ))
Winning siblings: Anchorfel, Dinna Sign,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
10/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (55.5)
10/1
3
3
Hockey (1)
5/1
T: D W Dwane
R: C P Franklin (59)
5/1
6g hemingway (IRE) x bitzy bloom (AUS) (grass wonder (USA))
4
3.1
2/1
T: Ms P Campbell
R: Ms L G Cheshire (55.5)
2/1
5
4.5
Sizzle (2)
3/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (59)
3/1
4g rothesay (AUS) x traffic stopper (NZ) (volksraad (GB))
6
5
5/1
T: B Robinson
R: Ms C Schmidt (57)
5/1
4m alert (ARG) x heatherload (AUS) (my patriarch (GB))
Race 2 - Tweed Daily News (Bm45) (2000m)
Class: Benchmark 45 Track: Good(3) Time: 2:09.70 (35.90)
Prizemoney: $6,000
1
7/4
T: Steven Stanek
R: Ms F Jervis (57.5)
7/4
7g reset (AUS) x princess ali (AUS) (ali-royal (IRE))
Winning siblings: Orphanali,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: S J Randall
R: Ms L G Cheshire (54.5)
5/2
6m charge forward (AUS) x moonsong (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2.3
1/1F
T: Scott Henley
R: Carla Dougherty (51)
1/1F
4m domesday (AUS) x in lighten (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
5
3/1
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (61)
3/1
Race 3 - Ellis & Baxter Solicitors-Bm45 (1530m)
Class: Benchmark 45 Track: Good(3) Time: 1:32.50 (36.90)
Prizemoney: $6,000
1
13/4
T: D A Felton
R: C P Franklin (58)
13/4
5m monashee mountain (USA) x moringa's mercury (AUS) (canadian silver (CAN))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.8
1/1F
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (60.5)
1/1F
6g clang (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
3
6.6
4/1
T: Owen Glue
R: Ms F Jervis (58)
4/1
6m jet spur (AUS) x dame street (AUS) (magic ring (IRE))
4
10.2
6/1
T: K J Randall
R: Ms L G Cheshire (56)
6/1
7m aussie rules (USA) x sure i'm sure (AUS) (rising rhythm (AUS))
5
14.9
5/1
T: T G Payne
R: Gemma Steele (57)
5/1
9g commands (AUS) x only one night (FR) (night shift (USA))
6
15.7
8/1
T: Glen Petersen
R: Carla Dougherty (52.5)
8/1
Race 4 - Dj Stringer Property Serv. Hcp (1530m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:32.60 (37.40)
Prizemoney: $6,000
1
9/4
T: Ms M Brosnan
R: C Small (58)
9/4
8g clang (AUS) x september grey (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
1/1F
T: Liam Munro
R: Corinne Miles (51)
1/1F
5g red element (AUS) x khaptrist (NZ) (sir tristram (IRE))
3
2.3
7/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
7/1
5m red element (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
4.1
7/1
T: B Robinson
R: Gemma Steele (54)
7/1
8m reset (AUS) x orange free state (GB) (danzig (USA))
5
6
5/1
T: Daniel Bowen
R: Ms L G Cheshire (54)
5/1
5g any suggestion (AUS) x silver cent (NZ) (centaine (AUS))
6
9.1
13/4
T: B Robinson
R: Ms C Schmidt (61)
13/4
Race 5 - Jason Birney Memorial Mdn (1530m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:34.50 (38.00)
Prizemoney: $6,000
1
12/1
T: P G Randall
R: Ms L G Cheshire (59)
12/1
Winning siblings: Firebrace, Fonda,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/4F
T: S J Bennett
R: C Small (59)
7/4F
6g rakti (GB) x vania (AUS) (fasliyev (USA))
3
1.9
9/4
T: G J Hutchesson
R: Ms S Drake (57)
9/4
4
3.7
8/1
T: R Drysdale
R: Ms F Jervis (59)
8/1
5
5.9
6/1
T: D Chujo
R: Ms C Schmidt (57)
6/1
4m real saga (AUS) x casa del mar (AUS) (spectrum (IRE))
6
6.9
9/1
T: D W Dwane
R: A Townsend (59)
9/1
5g desert king (IRE) x melia (AUS) (timber country (USA))
7
8.6
5/1
T: T G Payne
R: Gemma Steele (59)
5/1
8
22.9
8/1
T: D J Graham
R: A Dykes (55.5)
8/1
3f nicconi (AUS) x canitellya (AUS) (hussonet (USA))
Race 6 - Tweed City Shopping Centre Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:14.20 (37.90)
Prizemoney: $6,000
1
Lulin (4)
5/1
T: S F Phillips
R: C Small (57)
5/1
7m dr green (NZ) x athene's star (AUS) (st. covet (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/4F
T: D J Graham
R: A Dykes (57)
9/4F
4m adam (AUS) x unique impression (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
3
9/4F
T: Gregory Cornish
R: Ms S Drake (55.5)
9/4F
3f freeze (AUS) x galena lodge (AUS) (grand lodge (USA))
4
4.7
5/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (57.5)
5/1
3g duporth (AUS) x miss finch (AUS) (al maher (AUS))
5
6.6
4/1
T: B Robinson
R: Ms L G Cheshire (57)
4/1
5m onemorenomore (AUS) x flying rosa (AUS) (flying spur (AUS))
6
8.5
10/1
T: R Drysdale
R: Ms F Jervis (55.5)
10/1
3f teranaba (AUS) x sole selection (AUS) (octagonal (NZ))
7
8.6
10/1
T: Glen Petersen
R: Carla Dougherty (52.5)
10/1
3f drumbeats (AUS) x stockbaa (AUS) (anabaa (USA))
8
13.3
7/1
T: B Robinson
R: Ms C Schmidt (59)
7/1
4g ad valorem (USA) x danemarie (AUS) (danewin (AUS))
* Nick figures are for Australasia.