Breednet Results

PAKENHAM PARK - Friday, October 20

Race 1 - Racing.Com Mdn Plate (2500m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 2:43.22 (39.24)
Prizemoney: $27,000
1
4/1F
T: Jarrod Robinson
R: Ms N Beriman (58.5)
4/1F
7g shinzig (AUS) x bellendella dream (AUS) (key dancer (NZ))
Winning siblings: Witches Chase,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: C G Murray
R: B Higgins (58.5)
16/1
5g stormhill (AUS) x joyance (AUS) (jugah (USA))
3
1
5/1
T: N A Blackiston
R: Chris Symons (58.5)
5/1
4
1.1
11/1
T: J W Bridgman
R: M J Dee (58.5)
11/1
5g no excuse needed (GB) x reputedly (AUS) (quest for fame (GB))
5
1.2
Joseph (6)
8/1
T: R K Challis
R: Patrick Moloney (58.5)
8/1
6g strategic (AUS) x rosa gallica (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.6
9/2
T: Ms L Derecourt
R: B Rawiller (58.5)
9/2
8
7.6
16/1
T: Nathan Dunn
R: Dale Smith (56.5)
16/1
6m street sense (USA) x love train (AUS) (carnegie (IRE))
9
10.6
11/2
T: S Fliedner
R: J Noonan (58.5)
11/2
4g al maher (AUS) x swentre (AUS) (peintre celebre (USA))
10
35.6
15/1
T: John R Allen
R: M J Allen (58.5)
15/1
6g o'lonhro (AUS) x chokkybox (AUS) (umatilla (NZ))
Race 2 - 9 Mile 'apple Dessert' Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:27.62 (37.60)
Prizemoney: $27,000
1
13/2
T: M G Price
R: M J Dee (56)
13/2
3f husson (ARG) x the golden dane (AUS) (danehill (USA))
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.2
25/1
T: Nick Ryan
R: Thomas Sadler (58)
25/1
3g casino prince (AUS) x queen's ransom (AUS) (red ransom (USA))
3
0.7
20/1
T: T Busuttin and N Young
R: J Winks (58)
20/1
3g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
4
1.4
8/1
T: J W Bridgman
R: Ryan Maloney (58)
8/1
3g toorak toff (AUS) x star maid (AUS) (made of gold (USA))
5
2.4
7/2F
T: M M Laurie
R: L Currie (58)
7/2F
3g sharkbite (AUS) x leica koorda (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
6
4.5
20/1
T: N J Harnett
R: J Mott (58)
20/1
7
6
4/1
T: G Clarke
R: A Mallyon (58)
4/1
8
6.2
10/1
T: Aaron Purcell
R: L Nolen (58)
10/1
3c helmet (AUS) x radha rani (AUS) (delago brom (AUS))
9
6.4
11/2
T: R E Laing
R: A Lynch (58)
11/2
3g purrealist (AUS) x selection (NZ) (choisir (AUS))
10
6.5
16/1
T: M G Price
R: J Noonan (56)
16/1
3f choisir (AUS) x silky gold (AUS) (general nediym (AUS))
11
9.8
Peppino (14)
30/1
T: S J Richards
R: Dale Smith (58)
30/1
3g pierro (AUS) x corton charlemagne (AUS) (king charlemagne (USA))
12
12
20/1
T: Peter Gelagotis
R: N Callow (58)
20/1
3g star witness (AUS) x sunday adieu (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Race 3 - Red Gem Packers Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:16.27 (35.60)
Prizemoney: $27,000
1
100/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (57)
100/1
3f danerich (AUS) x with grace (AUS) (dr. grace (NZ))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: M M Laurie
R: Chris Symons (57)
6/1
3f stryker (AUS) x amaudru (AUS) (king charlemagne (USA))
3
1.6
9/2F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Dee (57)
9/2F
3f lonhro (AUS) x mountain legacy (USA) (mt. livermore (USA))
4
1.7
12/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Jordan Childs (57)
12/1
3f reset (AUS) x coversinga (NZ) (danasinga (AUS))
5
1.8
60/1
T: C W Little
R: N Callow (57)
60/1
6
4.4
20/1
T: D K Weir
R: Jye McNeil (57)
20/1
3f reset (AUS) x palace glow (AUS) (palace music (USA))
7
5.2
40/1
T: R E Laing
R: J Noonan (57)
40/1
3f helmet (AUS) x maquina (AUS) (archway (IRE))
8
6.9
8/1
T: Tony McEvoy
R: L Currie (57)
8/1
3f toorak toff (AUS) x melody d'amour (NZ) (centaine (AUS))
9
9.2
40/1
T: C W Little
R: J Mott (57)
40/1
3f tavistock (NZ) x niamh (NZ) (tobougg (IRE))
Race 4 - Wise Choice Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:14.20 (36.74)
Prizemoney: $27,000
1
20/1
T: Ms M Croston
R: C A Robertson (56.5)
20/1
4m von costa de hero (AUS) x belle's ready (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Hybrid Theory, Our Campana,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/2
T: Luke Oliver
R: N Callow (56.5)
9/2
3
0.6
7/2F
T: Nick Ryan
R: M J Dee (58.5)
7/2F
4g so you think (NZ) x tennessee love (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.1
100/1
T: Craig Anderson
R: Jake Bayliss (58.5)
100/1
5g drumbeats (AUS) x agape (AUS) (victory note (USA))
5
2.3
15/2
T: Chris Diplock
R: Ms N Beriman (56.5)
15/2
4m von costa de hero (AUS) x miss londolozi (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
5.3
4/1
T: Shawn Mathrick
R: J Winks (58.5)
4/1
4g choisir (AUS) x just dance on (AUS) (amen brother (USA))
7
5.6
20/1
T: Ms B Schreuder
R: J Mott (58.5)
20/1
6g bianconi (USA) x belle uno (AUS) (delgado (USA))
8
6.6
Behati (13)
25/1
T: R E Laing
R: J Noonan (56.5)
25/1
4m danerich (AUS) x just scarlett (NZ) (shinko king (IRE))
9
7.3
11/1
T: Ms U Clarke
R: Patrick Moloney (56.5)
11/1
4m o'lonhro (AUS) x quickpit (AUS) (sandpit (BRZ))
10
10.1
25/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (56.5)
25/1
5m amadeus wolf (GB) x i'm onto you (AUS) (monde bleu (GB))
11
11.6
25/1
T: B J McCarthy
R: Chris Symons (56.5)
25/1
4m rothesay (AUS) x homesick (AUS) (octagonal (NZ))
12
13.3
11/2
T: Matthew Brown
R: M Aitken (57)
11/2
4g medaglia d'oro (USA) x via (USA) (southern halo (USA))
Race 5 - Schreurs & Sons Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:14.41 (35.88)
Prizemoney: $27,000
1
Reata (3)
13/2
T: R E Laing
R: Ethan Brown (57)
13/2
Winning siblings: Ab Fav Di,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: M M Laurie
R: M J Dee (57)
6/1
3c smart missile (AUS) x malapert (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.1
6/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
6/1
4g sebring (AUS) x midnight mist (AUS) (rubiton (AUS))
4
3.2
Bugari (8)
11/4F
T: Chris Meagher
R: Jack Martin (55.5)
11/4F
3g captain sonador (AUS) x just hilda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
4.2
60/1
T: Ms R Waymouth
R: Chris Symons (58)
60/1
5g daliapour (IRE) x college beauty (AUS) (spectrum (IRE))
6
4.6
30/1
T: John Pascoe
R: C A Robertson (58.5)
30/1
4g bel esprit (AUS) x yasey san (AUS) (yasey (JPN))
7
4.8
4/1
T: Rhiannon Schiffer
R: M J Allen (59)
4/1
5g king of prussia (AUS) x no blushing (AUS) (dolphin street (FR))
8
5.3
12/1
T: Bjorn Baker
R: J Duffy (55.5)
12/1
3g fastnet rock (AUS) x gold anthem (AUS) (made of gold (USA))
9
6
20/1
T: L Xuereb
R: N Callow (59)
20/1
10
6.4
8/1
T: M, W and J Hawkes
R: J Winks (58)
8/1
4g more than ready (USA) x el pauji (AUS) (flying spur (AUS))
11
9.9
150/1
T: A E Cooper
R: Ms Yoko Ota (55)
150/1
6m zuberi (AUS) x rory's light (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 6 - O'Connor Aged Porterhouse-Bm64 (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:41.72 (37.72)
Prizemoney: $27,000
1
5/1
T: M G Price
R: M J Dee (59.5)
5/1
4m high chaparral (IRE) x bint piavonic (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Excitonic, Hikaya,
This nick: 39 runners; 30 winners; 5 SW. Details
2
0.8
7/1
T: M D Hinton
R: Ryan Maloney (58.5)
7/1
4m helmet (AUS) x russky hustler (AUS) (hussonet (USA))
3
0.9
5/1
T: J W Price
R: Ms N Beriman (58.5)
5/1
5m zuberi (AUS) x spinnerina (AUS) (spinning world (USA))
4
1.6
Ikura (11)
30/1
T: S C Bottomley
R: J Duffy (55)
30/1
7m dash for cash (AUS) x blithe peril (AUS) (dangerous (AUS))
5
2.8
Prepee (2)
40/1
T: Mark C Webb
R: Ethan Brown (59.5)
40/1
6m domesday (AUS) x fabergine (AUS) (beautiful crown (USA))
6
6.1
30/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (57)
30/1
7
7.6
5/2F
T: D T O'Brien
R: J Mott (59)
5/2F
4m o'reilly (NZ) x more than adequate (NZ) (generous (IRE))
8
8
5/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M Aitken (60)
5/1
4m sebring (AUS) x sundaze (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
10
11/2
T: B R Fox
R: Jye McNeil (58)
11/2
5m hard spun (USA) x tonicity (AUS) (blazing sword (AUS))
Race 7 - Spendthrift (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:27.76 (35.64)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: N Callow (56)
13/4
6g dark angel (IRE) x polished gem (IRE) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
4/1
T: Matthew Brown
R: M Aitken (55.5)
4/1
5g magnus (AUS) x rock me sweet (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
1.4
16/1
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (55)
16/1
5m stryker (AUS) x kooeah (AUS) (street cry (IRE))
4
3.3
9/4F
T: P and P Snowden
R: C A Robertson (56)
9/4F
5
5.6
40/1
T: T A Scanlon
R: J Duffy (57)
40/1
5m nicconi (AUS) x artwear (AUS) (royal academy (USA))
6
7.1
9/1
T: N J Harnett
R: J Mott (57)
9/1
7g king's chapel (AUS) x solo star (NZ) (random chance (NZ))
7
9.1
7/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
7/1
5g blevic (AUS) x little fireball (AUS) (barely a moment (AUS))
8
9.8
Inkulu (11)
100/1
T: Justin W Stanley
R: Ms Yoko Ota (55)
100/1
6g denman (AUS) x greeting (AUS) (canny lad (AUS))
9
18.8
8/1
T: Ben Currie
R: Ethan Brown (59.5)
8/1
5g medaglia d'oro (USA) x joyeuse (AUS) (king's best (USA))
Race 8 - Sportsbet Racing Form (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:14.01 (36.20)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (58.5)
9/10F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: Chris Meagher
R: Jack Martin (58)
20/1
3
0.9
8/1
T: L and T Corstens
R: S Baster (58)
8/1
5g redente (AUS) x kia puru (NZ) (blues traveller (IRE))
4
2.1
9/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: J Mott (59.5)
9/1
5g sebring (AUS) x fly by night (AUS) (prince of birds (USA))
5
2.6
7/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M Aitken (59.5)
7/1
6
2.7
11/1
T: P G Carey
R: R McLeod (58.5)
11/1
7
2.9
11/1
T: C W Little
R: N Callow (56.5)
11/1
4m zacinto (GB) x pikea (AUS) (anabaa (USA))
8
7.4
15/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Ethan Brown (58.5)
15/1
9
9.9
60/1
T: D T Kelly
R: Jordan Grob (58.5)
60/1
5g starcraft (NZ) x laletta (AUS) (dash for cash (AUS))
* Nick figures are for Australasia.