Breednet Results

PINJARRA - Sunday, March 15

Race 1 - Heytesbury Stud Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:18.28
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: MS J ERKELENS
R: L ROBERTSON (55.50)
9/2
4m reenact (AUS) x bryn (AUS) (king of kings (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
10/1
T: B P FITZGERALD
R: MS C CHATFIELD (56.00)
10/1
4g rock of gibraltar (IRE) x dreamland (IRE) (sadler's wells (USA))
3
1.6
2/1F
T: N D PARNHAM
R: S PARNHAM (55.50)
2/1F
4m scenic (IRE) x golden reign (AUS) (twenty four karat (USA))
4
2
16/1
T: C H WEBSTER
R: CLINT HARVEY (55.00)
16/1
5
2.8
25/1
T: MS F J HOSSELL
R: M R FORDER (57.50)
25/1
4g pricelessly (USA) x colefax (AUS) (brief truce (USA))
6
3.3
16/1
T: BRETT POPE
R: T TURNER (57.50)
16/1
4g ron bon (USA) x bella bay (NZ) (kingdom bay (NZ))
7
3.5
11/4
T: W J MITCHELL
R: J CLAITE (57.00)
11/4
3g easy rocking (AUS) x notice (AUS) (pride of kellina (AUS))
8
3.6
12/1
T: K J MIFFLIN
R: N RUDLAND (55.00)
12/1
3f stormy's son (AUS) x rancherpara (AUS) (vain rancher (AUS))
9
5.8
12/1
T: A D MATHEWS
R: MS J HILL (57.50)
12/1
10
9
30/1
T: P G ROCK
R: JARRAD NOSKE (56.00)
30/1
11
9.3
8/1
T: G L CARIGE
R: D STAECK (55.50)
8/1
4m testa rossa (AUS) x tanasha (AUS) (old spice (AUS))
12
9.8
ZGORTA (13)
40/1
T: GRANT WILLIAMS
R: W B ARNOLD (55.50)
40/1
4m lomond bay (NZ) x miss geisha (AUS) (kala dancer (GB))
13
13.3
DJAMAL (2)
20/1
T: R W WILLIAMS
R: Y VALENTI (54.50)
20/1
5g kenvain (AUS) x delicia (AUS) (monde bleu (GB))
14
13.5
TESTING (11)
16/1
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (55.50)
16/1
4m testa rossa (AUS) x sister on the edge (AUS) (rory's jester (AUS))
15
14
16/1
T: SIMON MILLER
R: L CAMILLERI (57.00)
16/1
3g catbird (AUS) x yallah's polonaise (AUS) (yallah prince (AUS))
Race 2 - Vasse Felix Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:18.56
Prizemoney: $10,000
1
PRAWNEE (15)
16/1
T: K P MCAULEY
R: MS T MAOR (52.00)
16/1
Winning siblings: Sukey Tawdry,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: S HART
R: DAMIAN MILLER (55.00)
20/1
3f king of roses (AUS) x miss mayfair (AUS) (kingston rule (USA))
3
0.6
14/1
T: MS T ROBERTS
R: MS J HILL (57.00)
14/1
3g lord dane (AUS) x lonicera (AUS) (chanteclair (AUS))
4
1.8
ALOCIN (10)
14/1
T: PAUL DYSON
R: MARK MILLER (55.50)
14/1
5
2.5
9/2
T: MS S L MILLER
R: DUNCAN MILLER (55.00)
9/2
3g knowledge (AUS) x spicey girl (AUS) (old spice (AUS))
6
2.8
9/10F
T: MS K FLEMING
R: S O'DONNELL (57.50)
9/10F
4g surtee (AUS) x corporatize (AUS) (corporate raider (AUS))
7
3
15/1
T: F R KERSLEY
R: L ROBERTSON (57.00)
15/1
3g danish harmony (AUS) x true pac (AUS) (is it true (USA))
8
4
25/1
T: R C MCPHERSON
R: B KENNEDY (54.00)
25/1
3g ihtiram (IRE) x heaven's reply (AUS) (staroka (AUS))
9
4.1
9/1
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (57.00)
9/1
3c orientate (USA) x indulged (AUS) (last tycoon (IRE))
10
4.8
10/1
T: MS D RIORDAN
R: S McGRUDDY (57.50)
10/1
4g key business (AUS) x key award (AUS) (imposing (AUS))
11
5
9/1
T: M KNOX
R: MS J VALAS (57.50)
9/1
12
7.5
100/1
T: MS F J HOSSELL
R: C HADDON (55.00)
100/1
3f akhenaton (AUS) x mini mali (AUS) (man of vann (AUS))
13
8.8
60/1
T: S R PLUMB
R: JARRAD NOSKE (54.00)
60/1
14
10.8
60/1
T: MS I V ANDERSON
R: S MEERES (55.50)
60/1
5m colombia (NZ) x tharen (NZ) (oak ridge (FR))
15
11.5
25/1
T: T W WIDDESON
R: MS K V DAVIDSON (57.50)
25/1
5g old spice (AUS) x divine justice (AUS) (beau sovereign (NZ))
Race 3 - Saxon Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.53
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: MS H ELMIS
R: L ROBERTSON (55.50)
5/1
4m orpen (USA) x kumazan (AUS) (night shift (USA))
Winning siblings: Maria Rosa, Six Stitcher,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
40/1
T: P D TAPPER
R: S MEERES (57.50)
40/1
3
1.8
11/2
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (55.00)
11/2
3f bletchley park (IRE) x sushi monster (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
4
3
ZEDRION (11)
20/1
T: KERRI ELLIS
R: MS J VALAS (55.00)
20/1
3f zedrich (AUS) x imperial act (AUS) (middle kingdom (USA))
5
3.5
5/4F
T: D E JONES
R: W PIKE (55.00)
5/4F
3f danetime (IRE) x josie's choice (AUS) (zoffany (USA))
6
5
12/1
T: J J MILLER
R: JARRAD NOSKE (53.50)
12/1
3f lord dane (AUS) x nunabah (AUS) (bold invader (AUS))
7
6.3
12/1
T: BRETT POPE
R: T TURNER (57.00)
12/1
8
7
66/1
T: MS F J HOSSELL
R: C HADDON (55.00)
66/1
3f zedrich (AUS) x rich tricks (AUS) (magic of money (AUS))
9
7.1
40/1
T: G C BALLANTYNE
R: TAKAHIDE IKENUSHI (57.00)
40/1
3g gambade (AUS) x peru lady (AUS) (perugino (USA))
10
7.8
11/1
T: MS S L MILLER
R: DUNCAN MILLER (55.50)
11/1
11
8.3
25/1
T: J G PIKE
R: P FARRELL (55.00)
25/1
3f singingintherain (USA) x miss riddles (AUS) (bletchley park (IRE))
12
9.5
ANNAPA (8)
16/1
T: D R WARD
R: N RUDLAND (55.50)
16/1
5m speed week (AUS) x lushfille (AUS) (man of rank (AUS))
13
10
16/1
T: P H JORDAN
R: C STAPLES (57.50)
16/1
4g danetime (IRE) x golden magic (AUS) (fimiston (AUS))
14
10.3
GOSH (10)
20/1
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (55.00)
20/1
3f bletchley park (IRE) x mighty wings (AUS) (voltage peak (AUS))
15
12.5
100/1
T: W J PATTEN
R: N CHAPMAN (55.00)
100/1
3f umah (AUS) x maid special (AUS) (intrepid flyer (AUS))
16
14.5
60/1
T: PAUL DYSON
R: MARK MILLER (57.50)
60/1
4g ron bon (USA) x arancha (AUS) (is it true (USA))
Race 4 - Heytesbury Stud Plate (1000m)
Class: Open Track: Good Time: 0:57.99
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: F H MAYNARD
R: P HARVEY (55.00)
7/4F
Winning siblings: Catalina De Lago, Olympicship, Sapling,
This nick: 13 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
1.3
20/1
T: BRETT POPE
R: MS S ALTIERI (50.00)
20/1
2f kendel star (AUS) x ellshawlmor (AUS) (star pak (AUS))
3
1
12/1
T: D T MCAULIFFE
R: JARRAD NOSKE (51.50)
12/1
2f johannesburg (USA) x beckie boo (AUS) (last tycoon (IRE))
4
3
7/1
T: R C MCPHERSON
R: W PIKE (53.00)
7/1
2f tobougg (IRE) x timely star (AUS) (luskin star (AUS))
5
3.8
DAMBIG (4)
7/1
T: T M ANDREWS
R: P CARBERY (55.00)
7/1
2g lord dane (AUS) x big dam (AUS) (is it true (USA))
6
5.3
8/1
T: E A MARTINOVICH
R: L CAMILLERI (53.00)
8/1
2f bletchley park (IRE) x tacey's smile (AUS) (carry a smile (AUS))
7
5.8
16/1
T: SHANE EDWARDS
R: B PARNHAM (53.00)
16/1
2f easy rocking (AUS) x grand geisha (AUS) (shinko forest (IRE))
8
6
25/1
T: P J DUGGAN
R: S McGRUDDY (53.00)
25/1
2f danish harmony (AUS) x kiwi coup (NZ) (stark south (USA))
8
6
5/1
T: M S CAMPBELL
R: Y VALENTI (52.00)
5/1
2g poliuto (IRE) x miss tenby (AUS) (tenby (GB))
10
6.5
11/1
T: M J DILLON
R: CLINT HARVEY (55.00)
11/1
11
6.8
CONNAIT (18)
50/1
T: G C BALLANTYNE
R: MS J VALAS (53.00)
50/1
12
9.3
ALJIZAH (15)
16/1
T: E A MARTINOVICH
R: RUSSELL STEWART (55.00)
16/1
2g akhenaton (AUS) x caresse (AUS) (carry a smile (AUS))
13
9.5
11/1
T: W J MITCHELL
R: RYAN MARSHALL (55.00)
11/1
2g hurricane sky (AUS) x corporate success (AUS) (success express (USA))
14
12.3
40/1
T: M D SENIOR
R: D STAECK (55.00)
40/1
2c mosayter (USA) x enchanting smile (AUS) (carry a smile (AUS))
Race 5 - Heytesbury Stud Trophy (67) (2000m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 2:03.85
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: M J DILLON
R: CLINT HARVEY (57.00)
15/2
3g blackfriars (AUS) x corporate success (AUS) (success express (USA))
Winning siblings: Thunder Mak, Warden Law,
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
6/1
T: J P TAYLOR
R: J BROWN (56.50)
6/1
3g scenic (IRE) x laurelaine (NZ) (centaine (AUS))
3
2.3
16/1
T: W R PARKER
R: C STAPLES (56.50)
16/1
3g general nediym (AUS) x menard (AUS) (peintre celebre (USA))
4
7.5
5/1
T: N D PARNHAM
R: B PARNHAM (56.50)
5/1
3g timber trader (NZ) x tallaire (AUS) (shagny (USA))
5
8.5
11/1
T: F H MAYNARD
R: S McGRUDDY (55.50)
11/1
3g blevic (AUS) x narmada (USA) (blushing groom (FR))
6
8.8
NAIVE (3)
14/1
T: A G DURRANT
R: JARRAD NOSKE (55.50)
14/1
3g akhenaton (AUS) x evian (AUS) (jon george (GB))
7
9.8
50/1
T: F R KERSLEY
R: D STAECK (54.50)
50/1
3g viking ruler (AUS) x olga palosky (NZ) (crested wave (USA))
8
10.3
SNUGLET (11)
6/1
T: N D PARNHAM
R: P CARBERY (55.00)
6/1
3f scenic (IRE) x true bloom (AUS) (is it true (USA))
9
11.5
9/4F
T: L SMITH
R: P HARVEY (57.50)
9/4F
10
11.6
30/1
T: IVAN HAGGERTY
R: W PIKE (55.50)
30/1
3g umatilla (NZ) x legal consent (AUS) (danehill (USA))
11
12
16/1
T: MS R NAIRN
R: B KENNEDY (52.50)
16/1
3g kenvain (AUS) x blissfully (NZ) (zabeel (NZ))
12
12.3
12/1
T: J W PRICE
R: L CAMILLERI (56.50)
12/1
3g xaar (GB) x belle de plume (AUS) (military plume (NZ))
Race 6 - Husson Lightning Hcp (73) (1000m)
Class: Restricted 73 Track: Good Time: 0:57.11
Prizemoney: $13,000
1
5/1
T: P J BERMINGHAM
R: S O'DONNELL (58.50)
5/1
4g medal of honor (AUS) x nova scotia (AUS) (magic of money (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/2
T: T M ANDREWS
R: P CARBERY (57.50)
9/2
4g lord dane (AUS) x wild rumour (AUS) (is it true (USA))
3
0.5
3/1F
T: A G DURRANT
R: B KENNEDY (55.00)
3/1F
4g sir laurence (NZ) x mam'selle gina (AUS) (naturalism (NZ))
4
3.5
10/1
T: MS B DUDLEY
R: W PIKE (53.00)
10/1
5
3.6
13/2
T: MS S L MILLER
R: J BROWN (55.50)
13/2
4g jacamar (IRE) x girl trouble (AUS) (zemindar (NZ))
6
5.5
16/1
T: T J BRENNAN
R: C FARRELL (56.50)
16/1
7g snippets (AUS) x woodbe a lady (USA) (woodman (USA))
7
5.8
14/1
T: L SMITH
R: D MILLER (53.00)
14/1
4g danetime (IRE) x paris moon (AUS) (metal storm (FR))
8
9.5
7/1
T: SIMON MILLER
R: J CLAITE (55.50)
7/1
4g rory's jester (AUS) x flying love (AUS) (st. covet (AUS))
9
10.5
40/1
T: K TEMPLE
R: CLINT HARVEY (55.00)
40/1
10
11.8
10/1
T: D R WARD
R: N RUDLAND (57.00)
10/1
7g drumin (AUS) x stella vain (AUS) (star pak (AUS))
11
12
25/1
T: B WILKINSON
R: MARK MILLER (55.00)
25/1
6g lujain (USA) x royal agenda (AUS) (at talaq (USA))
12
13
60/1
T: A R IVES JNR
R: MS J VALAS (56.50)
60/1
13
14.3
10/1
T: MS R NAIRN
R: JARRAD NOSKE (55.00)
10/1
5g danetime (IRE) x corn fields (AUS) (bletchley park (IRE))
Race 7 - Samuel Smith & Son Hcp (67) (1500m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:31.77
Prizemoney: $12,000
1
13/4F
T: D L MORTON
R: J BROWN (55.50)
13/4F
3f el moxie (USA) x miiharo (NZ) (bletchingly (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.1
11/1
T: MS K L GRANTHAM
R: B KENNEDY (54.50)
11/1
5m ihtiram (IRE) x twilight cove (AUS) (dauberval (USA))
3
0.2
4/1
T: L P LUCIANI
R: J WHITING (57.50)
4/1
4m blackfriars (AUS) x trupichi (AUS) (is it true (USA))
4
1.5
4/1
T: V A BROCKMAN
R: TAKAHIDE IKENUSHI (56.50)
4/1
4m jeune (GB) x navedano (AUS) (zabaleta (USA))
5
1.6
8/1
T: MS D L BAILLIE
R: T TURNER (56.00)
8/1
6
2
4/1
T: C H WEBSTER
R: JARRAD NOSKE (56.50)
4/1
4m kendel star (AUS) x let's be honest (NZ) (one pound sterling (GB))
7
3.3
40/1
T: G E NICOL
R: S O'DONNELL (54.00)
40/1
8
3.8
40/1
T: M J GRANT
R: W B ARNOLD (54.00)
40/1
4m jeune (GB) x minstrel show (AUS) (euclase (AUS))
9
4.8
14/1
T: S W BARRASS
R: MS J VALAS (55.00)
14/1
4m pricelessly (USA) x top quest (AUS) (top lunch (AUS))
10
6
12/1
T: S RUFFINO
R: S MEERES (54.00)
12/1
5m czardas (AUS) x brush dancer (AUS) (polish blue (USA))
11
6.3
ASH (6)
20/1
T: T M ANDREWS
R: S McGRUDDY (55.50)
20/1
12
10.8
16/1
T: W J MITCHELL
R: L CAMILLERI (54.00)
16/1
4m keeper (AUS) x blurred (NZ) (desert prince (IRE))
Race 8 - Heytesbury Cattle Company (67) (1500m)
Class: Restricted 67 Track: Good Time: 1:31.27
Prizemoney: $12,000
1
15/2
T: G W WEBSTER SNR
R: S PARNHAM (57.50)
15/2
6g danasinga (AUS) x pina colada (NZ) (dahar (USA))
Winning siblings: Mycolada, Phantom Brew,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/1
T: TAMEEKA BROWN
R: S McGRUDDY (55.50)
10/1
8g fimiston (AUS) x sky show (AUS) (christmas tree (AUS))
3
3
HAAGEN (10)
12/1
T: G E NICOL
R: MS L BIVEMARK (54.00)
12/1
3g key business (AUS) x laura christine (AUS) (high regard (AUS))
4
3.3
7/2
T: MS J ERKELENS
R: L ROBERTSON (57.00)
7/2
6g marooned (GB) x marrich bay (AUS) (old spice (AUS))
5
3.8
20/1
T: K D BYLEVELD
R: MS C CHATFIELD (56.50)
20/1
6
4.8
12/1
T: R C MCPHERSON
R: TAKAHIDE IKENUSHI (56.00)
12/1
5g genuine (JPN) x sister georgina (AUS) (let's get physical (AUS))
7
6
8/1
T: D L MORTON
R: JARRAD NOSKE (52.50)
8/1
3g tobougg (IRE) x final impact (AUS) (haulpak (AUS))
8
6.3
11/4F
T: A G DURRANT
R: W PIKE (56.00)
11/4F
4g blevic (AUS) x social cyclone (AUS) (southern appeal (USA))
9
8.3
9/1
T: MS C BAKER
R: J CLAITE (57.50)
9/1
7g red ransom (USA) x pretext (NZ) (pre catelan (AUS))
10
9
60/1
T: I S GLADING
R: C STAPLES (53.50)
60/1
3g rhythm (USA) x gattling rosie (AUS) (bite the bullet (USA))
11
9.5
16/1
T: M D SEINOR
R: MS J VALAS (53.50)
16/1
4g surtee (AUS) x golden lyric (AUS) (port geographe (AUS))
12
10.5
9/2
T: C H WEBSTER
R: T TURNER (55.50)
9/2
13
19
60/1
T: M D SEINOR
R: Y VALENTI (50.50)
60/1
6g battle hawk (NZ) x classical (AUS) (salieri (USA))
Race 9 - Red Hat Hcp (64) (1200m)
Class: Restricted 64 Track: Good Time: 1:11.06
Prizemoney: $11,000
1
9/2F
T: BEN PEARCE
R: MS ALANA WILLIAMS (55.00)
9/2F
Winning siblings: New Ambition,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
14/1
T: A G DURRANT
R: JARRAD NOSKE (56.00)
14/1
3
0.2
DANLEA (8)
7/1
T: F R KERSLEY
R: S McGRUDDY (55.00)
7/1
4g danetime (IRE) x tahlea (AUS) (front page (AUS))
4
1
ASTRAEA (13)
5/1
T: P J BERMINGHAM
R: S O'DONNELL (54.00)
5/1
4m commands (AUS) x athenia (AUS) (marscay (AUS))
5
1.1
25/1
T: W A CHISHOLM
R: B KENNEDY (54.50)
25/1
9g laranto (AUS) x my fair share (AUS) (and behold (IRE))
6
1.5
10/1
T: T M ANDREWS
R: P CARBERY (56.50)
10/1
7
2
16/1
T: W J MITCHELL
R: RYAN MARSHALL (56.00)
16/1
4g akhenaton (AUS) x tanique (NZ) (francis bacon (IRE))
8
2.3
20/1
T: D R WARD
R: N RUDLAND (57.00)
20/1
9
2.5
ROMAGNA (10)
12/1
T: MS J ERKELENS
R: L ROBERTSON (55.00)
12/1
4m quest for fame (GB) x imola (AUS) (brief truce (USA))
10
2.8
5/1
T: W R MAUMILL
R: W PIKE (55.50)
5/1
5m jeune (GB) x artistic belle (AUS) (salmon leap (USA))
11
4.3
7/1
T: DUANE KITCHINGMAN
R: S MEERES (56.00)
7/1
3g kendel star (AUS) x mill green (AUS) (salieri (USA))
12
4.4
KLUGER (9)
25/1
T: G E NICOL
R: MS L BIVEMARK (55.00)
25/1
6g gilded time (USA) x pretext (NZ) (pre catelan (AUS))
13
4.5
40/1
T: M D SENIOR
R: MS J VALAS (53.50)
40/1
6m mcflirt (NZ) x stop press (AUS) (ifrad (USA))
14
5
30/1
T: MS J PATEMAN
R: Y VALENTI (51.50)
30/1
5g second empire (IRE) x snatch (AUS) (snaadee (USA))
* Nick figures are for Australasia.