Breednet Results

PIONEER PARK - Saturday, March 24

Race 1 - The Rock Bar Hcp (70) (1200m)
Class: Restricted 70 Track: Good(3) Time: 1:09.60 (35.51)
Prizemoney: $17,000
1
6/4F
T: D Leech
R: J Lyon (59)
6/4F
4g equiano (FR) x class prevails (AUS) (delago brom (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/1
T: Ms K Petrick
R: P Denton (60)
7/1
5g dylan thomas (IRE) x call me pretty (USA) (peaks and valleys (USA))
3
3.6
9/1
T: M D Nyhan
R: J R Todd (58.5)
9/1
6m wanted (AUS) x miss theron (NZ) (pins (AUS))
4
6.3
3/1
T: D Leech
R: W Kerford (57.5)
3/1
4m hard spun (USA) x radha rani (AUS) (delago brom (AUS))
5
6.5
11/4
T: Darren Burgess
R: Ms F Bergstrand (59)
11/4
6g captain gerrard (IRE) x fereronoche (AUS) (gallo di ferro (USA))
6
13
Chima (1)
15/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (58)
15/1
6g haradasun (AUS) x busty (AUS) (danzero (AUS))
Race 2 - Landmark (Bm54) (1200m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 1:10.77 (36.57)
Prizemoney: $16,000
1
15/8F
T: M D Nyhan
R: W Kerford (57.5)
15/8F
5g paco boy (IRE) x volkrose (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Shamexpress, Vendome,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (61)
2/1
4g time thief (AUS) x kanalea (AUS) (jan murray (USA))
3
1.6
5/2
T: Carly Cook
R: J Lyon (61)
5/2
4
2.7
40/1
T: Sarah Robbins
R: K Gladwin (55)
40/1
4m murtajill (AUS) x mysecretdancer (AUS) (secret savings (USA))
5
5.2
5/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (53)
5/1
5m congrats (USA) x offshore sham (AUS) (shamardal (USA))
6
9.2
Micky (4)
16/1
T: Patrick Johnston
R: Ms K Cross (58.5)
16/1
6g monde bleu (GB) x lucky veine (AUS) (mookta (AUS))
Race 3 - Gillen Club Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:03.05 (34.79)
Prizemoney: $18,000
1
Pyxis (5)
3/1
T: M D Nyhan
R: W Kerford (55)
3/1
6m dubleo (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Fionnlagh, Kaptain Kosmos, Testanova,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/8F
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (56)
13/8F
5g killy (AUS) x terrawinda (AUS) (sequalo (AUS))
3
2.6
Moot (1)
13/2
T: Jamie Edwards
R: Ms F Bergstrand (59)
13/2
6g duke of marmalade (IRE) x silent song (NZ) (stravinsky (USA))
4
3
3/1
T: Garry Lefoe
R: K Gladwin (55.5)
3/1
5g nicconi (AUS) x chocaholic (AUS) (general nediym (AUS))
5
5
4/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (54.5)
4/1
6
9.7
40/1
T: D Leech
R: J Lyon (55)
40/1
8g bernardini (USA) x cinnadream (AUS) (king of kings (IRE))
Race 4 - Inglis Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:58.44 (34.74)
Prizemoney: $16,500
1
9/4
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (56)
9/4
2c kuroshio (AUS) x li'l miss hayley (NZ) (savabeel (AUS))
Winning siblings: Karpacz, Pretty Bauhinia, Southern Chief,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
3.8
5/2
T: G Clarke
R: J Lyon (58)
5/2
2g ilovethiscity (AUS) x feesforus (AUS) (legal opinion (AUS))
3
6.6
1/1F
T: Philip Cole
R: J R Todd (56)
1/1F
2f congrats (USA) x mnemonic (AUS) (hussonet (USA))
4
10.7
8/1
T: Ms L Lefoe
R: Ms F Bergstrand (56)
8/1
2f squamosa (AUS) x imogen grace (AUS) (genuine (JPN))
Race 5 - Ladbrokes Mdn Plate Div 1 (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.59 (34.11)
Prizemoney: $16,000
1
Cleese (1)
10/9F
T: K J Lamprecht
R: Ms F Bergstrand (59)
10/9F
4g northern meteor (AUS) x wit beyond measure (AUS) (spinning world (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Vardy (4)
30/1
T: M D Nyhan
R: Raymond Hancock (59)
30/1
4g stryker (AUS) x my summer rose (AUS) (fantastic light (USA))
3
3
15/4
T: K N Rogerson
R: W Kerford (57)
15/4
4m bullbars (AUS) x so there (AUS) (kaapstad (NZ))
4
5.5
6/1
T: Philip Cole
R: P Denton (59)
6/1
4g pluck (USA) x eredita (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
9.5
9/1
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (59)
9/1
4g pour moi (IRE) x shock (NZ) (keeper (AUS))
6
9.7
14/1
T: Sarah Robbins
R: Lorelle Crow (55)
14/1
4m poet's voice (GB) x dollar d'amour (AUS) (peintre celebre (USA))
7
14.2
9/2
T: D Leech
R: J Lyon (57.5)
9/2
3g pellizotti (AUS) x miss glory (AUS) (iglesia (AUS))
Race 6 - Ladbrokes Mdn Plate Div 2 (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.30 (34.66)
Prizemoney: $16,000
1
15/8F
T: Garry Lefoe
R: Ms K Cross (57.5)
15/8F
3g keep the faith (AUS) x mega miss (AUS) (invincible spirit (IRE))
Winning siblings: Colliver, Zeduki,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
6/1
T: D E Oxlade
R: R Vigar (59)
6/1
4g dubleo (USA) x sadler's gem (AUS) (scenic (IRE))
3
2.8
8/1
T: M D Nyhan
R: Raymond Hancock (59)
8/1
4g keano (NZ) x early (AUS) (more than ready (USA))
4
3.5
15/4
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (59)
15/4
4g purrealist (AUS) x sleaford (AUS) (bellotto (USA))
5
10.2
9/2
T: R G Bell
R: W Kerford (57.5)
9/2
3g smart missile (AUS) x broadway harmony (AUS) (statue of liberty (USA))
6
13.2
8/1
T: K J Lamprecht
R: Ms F Bergstrand (59)
8/1
4g strategic (AUS) x lady's pride (AUS) (choisir (AUS))
7
14.7
11/1
T: K N Rogerson
R: J R Todd (55.5)
11/1
3f moshe (AUS) x gold magic (AUS) (magic albert (AUS))
Race 7 - Darwin Horse Floats Hcp (64) (1600m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:35.14 (36.11)
Prizemoney: $16,500
1
2/5F
T: Greg Connor
R: Ms K Cross (57.5)
2/5F
5m reward for effort (AUS) x tolago (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 36 runners; 19 winners; 0 SW. Details
2
9.8
13/2
T: D Leech
R: J Lyon (56)
13/2
3
11.3
6/1
T: Terry Huish
R: R Vigar (57.5)
6/1
6m reset (AUS) x purely (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
15
20/1
T: K N Rogerson
R: P Denton (55.5)
20/1
4m myboycharlie (IRE) x klochkova (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
21
100/1
T: Carly Cook
R: W Kerford (55)
100/1
5m flying spur (AUS) x pride of encosta (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
52
5/1
T: J Dodgson
R: J R Todd (59)
5/1
5g artie schiller (USA) x la signorina (AUS) (distorted humor (USA))
* Nick figures are for Australasia.