Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, December 10

Race 1 - Cmbm Facility Services Hcp-C4 (1800m)
Class: Class 4 Track: Soft(7) Time: 1:52.61 (37.60)
Prizemoney: $16,000
1
7/1
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms T Harrison (54)
7/1
6g floral pegasus (AUS) x safety first (AUS) (well protected (AUS))
Winning siblings: Getouttheway, Safety Peg,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
13/8F
T: D J Hansen
R: J Byrne (55)
13/8F
4g monaco consul (NZ) x atom angel (NZ) (defensive play (USA))
3
4.3
20/1
T: David Vandyke
R: M Hellyer (54)
20/1
8g excellent art (GB) x opaque (AUS) (lord seymour (IRE))
4
5.1
3/1
T: J G Symons and S Laxon
R: Ms S Lacy (58.5)
3/1
7g ekraar (USA) x sahayb (NZ) (zabeel (NZ))
5
6.9
9/1
T: Jason Edwards
R: C Newitt (54)
9/1
9g clang (AUS) x wa wa nee (AUS) (waajib (IRE))
6
7.4
7/2
T: Ms H Page
R: L R Dittman (57)
7/2
4g red dazzler (AUS) x which vault (AUS) (break the vault (AUS))
Race 2 - Sommer's Fuel Supplies Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:59.37 (34.75)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: M J Lakey
R: M Cahill (57)
7/2
3g rothesay (AUS) x march rose (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Enterprise Rosie,
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
3.3
20/1
T: A J Edmonds
R: James Orman (57)
20/1
3g rothesay (AUS) x rebelette (AUS) (switch in time (IRE))
3
6.1
7/4F
T: T Button
R: M McGillivray (57)
7/4F
3g wicked style (USA) x camphor (AUS) (tsuimai (AUS))
4
6.4
11/2
T: K M Schweida
R: L V Cassidy (57)
11/2
3g sequalo (AUS) x areeba areeba (AUS) (victory note (USA))
5
6.7
5/2
T: D J Hansen
R: J Byrne (57)
5/2
3g excelebration (IRE) x satirical lady (AUS) (giant's causeway (USA))
6
7
25/1
T: Natalie McCall
R: Ms C Lindop (57)
25/1
3g love conquers all (AUS) x silverscreen queen (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
7.8
30/1
T: J L Johnston
R: M Hellyer (57)
30/1
3g masked assassin (AUS) x too nice (AUS) (shadow creek (NZ))
8
9.3
100/1
T: P Duff
R: Taylor Williams (55)
100/1
3g exceedingly good (AUS) x sophies sister (AUS) (honours list (IRE))
9
10.1
100/1
T: D L Heinemann
R: Luke Tarrant (57)
100/1
3g specialize (AUS) x miss deception (AUS) (stravinsky (USA))
Race 3 - Towing - Tow N Ride Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:59.49 (37.71)
Prizemoney: $14,000
1
Keoson (5)
8/1
T: Bette Anne Harden
R: D Dunn (57)
8/1
Winning siblings: Keodor, Luvstrom, Major Scoop,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
2/1F
T: Natalie McCall
R: Jackson Murphy (56)
2/1F
3
3.1
60/1
T: R R Wilson
R: Ms T Harrison (54.5)
60/1
5m real saga (AUS) x grigingly (AUS) (telesto (NZ))
4
3.6
3/1
T: D J Hansen
R: J Byrne (59)
3/1
4g i am invincible (AUS) x beryl (AUS) (bite the bullet (USA))
5
5.4
13/2
T: J S O'Shea
R: M McGillivray (56.5)
13/2
6
5.6
12/1
T: T D Hall
R: M Rodd (58)
12/1
7
7.9
9/1
T: S A Mackinnon
R: D J Browne (57.5)
9/1
8
8.9
20/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (54)
20/1
9
11.7
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (56)
30/1
4m danzero (AUS) x canny star (AUS) (canny lad (AUS))
10
11.8
20/1
T: B J Dais
R: C Newitt (55.5)
20/1
4m lope de vega (IRE) x to be surprised (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
27.8
80/1
T: T B Thomas
R: Luke Tarrant (56)
80/1
4m bradbury's luck (AUS) x go rainey (AUS) (king cugat (USA))
Race 4 - Access Insul Ubet 'origin'-C1 (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:14.05 (35.47)
Prizemoney: $16,000
1
9/10F
T: Natalie McCall
R: Ms C Lindop (57)
9/10F
4m real saga (AUS) x brief me (AUS) (legal opinion (AUS))
Winning siblings: Adjourned, Innocent, Who's Your Daddy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/2
T: J G Symons and S Laxon
R: M McGillivray (57)
5/2
3
8.7
11/4
T: Tony Haydon
R: J Byrne (57)
11/4
4m moshe (AUS) x tulssami (AUS) (testa rossa (AUS))
4
8.9
50/1
T: W Wormer
R: M R Du Plessis (59)
50/1
7g pembroke (USA) x gilded tiara (AUS) (gilded time (USA))
5
10.7
20/1
T: M A Palmer
R: D Dunn (59)
20/1
4g red dazzler (AUS) x regal smile (AUS) (show a heart (AUS))
Race 5 - Cnw Electrical Wholesale Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:27.35 (37.60)
Prizemoney: $14,000
1
1/1F
T: B J Dais
R: M Rodd (58.5)
1/1F
Winning siblings: Big Dollars,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (55.5)
9/1
4m choisir (AUS) x ovasia (AUS) (iglesia (AUS))
3
0.6
10/1
T: T J Hurley
R: Ms C Lindop (54)
10/1
3f pierro (AUS) x spurcific (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.1
Calisto (11)
7/1
T: Kevin Martin
R: Ron Stewart (55)
7/1
4m raheeb (AUS) x bremmoly (AUS) (fasliyev (USA))
5
6.6
20/1
T: B Witt
R: Ms T Harrison (56.5)
20/1
3g commands (AUS) x caline (AUS) (elusive quality (USA))
6
6.7
50/1
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (57)
50/1
7
6.9
20/1
T: Chris Anderson
R: Jackson Murphy (54.5)
20/1
3g captain sonador (AUS) x in lights (AUS) (fantastic light (USA))
8
7.7
20/1
T: Patrick Sexton
R: M R Du Plessis (54)
20/1
9
11.5
60/1
T: David Murphy
R: Zoe White (54.5)
60/1
4m husson (ARG) x mossriver (AUS) (mossman (AUS))
10
14.8
30/1
T: S A Mackinnon
R: Ms S Lacy (55.5)
30/1
3g lucas cranach (GER) x cointreau (AUS) (bluebird (USA))
11
24.1
Lujac (10)
20/1
T: B W Brown
R: Adam Spinks (53.5)
20/1
5g rothesay (AUS) x mcfly (AUS) (perugino (USA))
12
26.1
100/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (57)
100/1
4g illustrious blue (GB) x killer jewel (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
13
29.1
10/1
T: L F Birchley
R: M McGillivray (54)
10/1
Race 6 - Pelican Waters Golf Club-Bm65 (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(6) Time: 1:00.36 (35.00)
Prizemoney: $16,000
1
13/8F
T: J L O'Sing
R: D J Browne (59)
13/8F
5g stratum (AUS) x jacqueline rouge (AUS) (ne coupez pas (USA))
Winning siblings: Special Diva, White House Lady,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (57)
3/1
5g written tycoon (AUS) x danira (IRE) (danehill (USA))
3
1.1
9/1
T: Kristie Clark-Peoples
R: Ms T Harrison (56.5)
9/1
6g nadeem (AUS) x huntington girl (AUS) (black zephyr (NZ))
4
1.9
3/1
T: D J Hansen
R: Jackson Murphy (59)
3/1
6g pendragon (NZ) x redoutebelle (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
4.9
6/1
T: Tony Haydon
R: L Nolen (58.5)
6/1
6g exceed and excel (AUS) x scarlet silk (AUS) (general nediym (AUS))
Race 7 - Eg Design Ubet 'origin' (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 1:26.45 (36.84)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: Ms H Page
R: Jamie Kah (55.5)
5/2F
4m rothesay (AUS) x so in need (AUS) (nediym (IRE))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
15/2
T: S A Mackinnon
R: B McCoull (57)
15/2
3
1.5
4/1
T: R L Heathcote
R: T Angland (57.5)
4/1
4g show a heart (AUS) x crystal honour (AUS) (honours list (IRE))
4
1.7
4/1
T: A J Edmonds
R: M McGillivray (57)
4/1
5m drumbeats (AUS) x cenotime (AUS) (gilded time (USA))
5
6
100/1
T: Ben Hull
R: M R Du Plessis (59)
100/1
6
9.5
9/2
T: John Holcombe
R: C Newitt (59)
9/2
6g hidden dragon (AUS) x wind of bersatu (AUS) (dust in the wind (NZ))
7
10
8/1
T: J G Symons and S Laxon
R: L V Cassidy (59)
8/1
5g postponed (USA) x mrs petrov (AUS) (king's best (USA))
8
15.3
15/1
T: T N Miller
R: L Nolen (55.5)
15/1
Race 8 - Pablo's Tex-Mex Caloundra-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:40.75 (37.25)
Prizemoney: $16,000
1
40/1
T: T N Miller
R: Adam Sewell (52.5)
40/1
Winning siblings: Noble Heart,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: T Angland (58)
5/1
3
1.6
2/1F
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
2/1F
4
1.8
40/1
T: Price Hill
R: A Spinks (54)
40/1
8g pure theatre (AUS) x movie theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
5
2.8
15/1
T: S W Kendrick
R: L V Cassidy (56)
15/1
3c rothesay (AUS) x molly's fault (AUS) (al maher (AUS))
6
3.8
7/2
T: B S Baldwin
R: R Wiggins (56.5)
7/2
7
4.8
50/1
T: B C Gill
R: Ms T Harrison (54)
50/1
8
5
13/2
T: T B Thomas
R: C Newitt (54.5)
13/2
5g red element (AUS) x chavanel (NZ) (elusive city (USA))
9
5.1
12/1
T: A M Comerford
R: M R Du Plessis (54)
12/1
5g easy rocking (AUS) x my my (AUS) (victory note (USA))
10
7.4
15/2
T: Diane Murphy
R: L P Rolls (55)
15/2
6g bagger vance (AUS) x lets get on it (AUS) (distinctly north (USA))
* Nick figures are for Australasia.