Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, February 9

Race 1 - Ag Rigging Hcp (C1) (1050m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:02.27 (35.17)
Prizemoney: $19,000
1
4/7F
T: Ben Currie
R: Emma Ljung (59)
4/7F
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
3.8
11/1
T: Jason Edwards
R: Ms C Eaton (54)
11/1
4m manhattan rain (AUS) x silver moon (AUS) (platinum scissors (AUS))
3
4
Avasa (8)
7/1
T: Ms J Crompton
R: M Schrapel (54)
7/1
5m falvelon (AUS) x latch key kid (AUS) (taimazov (ARG))
4
4.2
12/1
T: Tanya Parry
R: Madeleine Wishart (51)
12/1
3f the factor (USA) x longing (AUS) (lonhro (AUS))
5
4.5
7/2
T: M G Nolan
R: S Apthorpe (54)
7/2
5m easy rocking (AUS) x magic of one (AUS) (sanction (AUS))
6
5.3
15/1
T: Jeff Dunn
R: M Shimodaira (52.5)
15/1
5m statue of liberty (USA) x tandy (AUS) (thunder gulch (USA))
7
5.7
40/1
T: P B Moncrieff
R: Sally Sweeney (52.5)
40/1
4g dixie prospect (USA) x sutton destiny (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 2 - Taylor Building Group Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:11.42 (35.95)
Prizemoney: $19,000
1
11/8F
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
11/8F
4g wanted (AUS) x encosterette (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 11 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
4.3
3/1
T: Rochelle Smith
R: Madeleine Wishart (51)
3/1
5g red dazzler (AUS) x sorrento star (NZ) (tuscany flyer (AUS))
3
4.6
15/4
T: Troy Pascoe
R: K Yoshida (55)
15/4
4m reliable man (GB) x she's invincible (NZ) (elusive city (USA))
4
5.9
12/1
T: T J Dougall
R: N Thomas (54.5)
12/1
5g husson (ARG) x princess laya (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
7.4
6/1
T: Jason Gregory
R: Sally Sweeney (53)
6/1
5g magic albert (AUS) x acinonyx (AUS) (catbird (AUS))
6
14.9
12/1
T: C W Weston
R: M Shimodaira (52)
12/1
6m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
7
15.9
25/1
T: B J Hudson
R: Ms C Eaton (54)
25/1
6m swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
Race 3 - Toowoomba Truck Spares (Bm75) (1100m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:06.04 (34.81)
Prizemoney: $19,000
1
5/2
T: L J Hatch
R: Justin P Stanley (59.5)
5/2
5g bradbury's luck (AUS) x blue celeste (AUS) (geiger counter (USA))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
40/1
T: John Ferguson
R: Sally Sweeney (53)
40/1
5g easy rocking (AUS) x miss ashby (AUS) (canadian silver (CAN))
3
1.9
2/1F
T: M A Currie
R: Beau Appo (54.5)
2/1F
6m captain sonador (AUS) x updrafts (AUS) (dangerous (AUS))
4
2.2
3/1
T: L J Hatch
R: Madeleine Wishart (57.5)
3/1
7g sequalo (AUS) x miss semi (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
3
15/4
T: T J Sears
R: Emma Ljung (59)
15/4
5h red dazzler (AUS) x more than sharp (AUS) (more than ready (USA))
6
4.6
15/1
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (59)
15/1
7
4.9
25/1
T: N O Saunders
R: M Schrapel (55.5)
25/1
Race 4 - Laser Clinics Australia Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.12 (36.28)
Prizemoney: $19,000
1
Sogni (10)
11/4F
T: Dale Groves
R: K Yoshida (56)
11/4F
3f dream ahead (USA) x omniyah (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Futurist,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
40/1
T: Ms J Williams
R: N Thomas (56)
40/1
3f eurozone (AUS) x she's best (AUS) (king's best (USA))
3
4.1
9/1
T: M A Kropp
R: S Apthorpe (57)
9/1
4m tycoon ruler (AUS) x dusty taan (AUS) (danasuria (AUS))
4
4.4
11/4F
T: G D Browne
R: Emma Ljung (56)
11/4F
3f zoffany (IRE) x red ocean (AUS) (red dazzler (AUS))
5
5.7
6/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (55.5)
6/1
6m sequalo (AUS) x truela (AUS) (scenic (IRE))
6
6
11/2
T: Ms J Crompton
R: Madeleine Wishart (54)
11/2
5m dream ahead (USA) x ausbred gold (AUS) (universal prince (AUS))
7
6.3
15/1
T: M G Nolan
R: Beau Appo (57)
15/1
6m court command (AUS) x simply special (AUS) (pride of kellina (AUS))
8
7.8
6/1
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (57)
6/1
4m benfica (AUS) x light emmission (NZ) (grosvenor (NZ))
9
8.6
20/1
T: T J Dougall
R: R M Goldsbury (56)
20/1
3f golden archer (AUS) x miss hunter (AUS) (lion hunter (AUS))
10
10.4
66/1
T: Cameron Byrne
R: Mikiko Nakao (53)
66/1
3f monashee mountain (USA) x mogadonna (AUS) (quest for fame (GB))
Race 5 - Shannon Sign Company Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.25 (36.12)
Prizemoney: $19,000
1
15/4
T: Matt Boland
R: Sally Sweeney (55.5)
15/4
4g star witness (AUS) x battle maiden (ZIM) (goldkeeper (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
4/11F
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (56)
4/11F
3g all too hard (AUS) x airlie (AUS) (zabeel (NZ))
3
5.5
30/1
T: W Oakenfull
R: Beau Appo (57)
30/1
5g youthful legs (USA) x runaway shadow (AUS) (ombra della sera (AUS))
4
5.8
12/1
T: F J Wieland
R: K Yoshida (56)
12/1
3g fighting sun (AUS) x vis a tergo (AUS) (bradbury's luck (AUS))
5
6.3
8/1
T: R W Stephenson
R: Emma Ljung (56)
8/1
3g canford cliffs (IRE) x apple tree (AUS) (youthful legs (USA))
6
6.6
30/1
T: M G Arnold
R: Madeleine Wishart (54)
30/1
4g exceedingly good (AUS) x sunlight dance (AUS) (brave warrior (AUS))
7
8
80/1
T: Ms C Allardyce
R: Ms C Eaton (57)
80/1
4g benfica (AUS) x aikido (AUS) (more than ready (USA))
8
9
50/1
T: R T Hay
R: S Sweedman (57)
50/1
4g denman (AUS) x dual spark (AUS) (spartacus (AUS))
9
10
100/1
T: K D Krogh
R: S Apthorpe (57)
100/1
4g longhorn (AUS) x aminutemore (AUS) (zariz (AUS))
Race 6 - Moore Trailers Hcp (C1) (1625m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:40.74 (40.91)
Prizemoney: $19,000
1
6/4F
T: K R Kemp
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
6/4F
4m sebring (AUS) x de sweet soca song (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Old Harbour,
This nick: 73 runners; 46 winners; 5 SW. Details
2
0.5
10/1
T: Jennifer Fraser
R: Emma Ljung (55)
10/1
5m court command (AUS) x star of kristle (AUS) (general nediym (AUS))
3
1.8
4/1
T: J A Hanna
R: S Apthorpe (56.5)
4/1
4g wanted (AUS) x cheeky nature (USA) (tiznow (USA))
4
3.3
7/2
T: Glen Petersen
R: Joshua Oliver (55)
7/2
4m red element (AUS) x dorothy (AUS) (al maher (AUS))
5
6.3
6/1
T: G J Banks
R: Beau Appo (56.5)
6/1
5g easy rocking (AUS) x my flight (AUS) (iglesia (AUS))
6
8.3
30/1
T: Neil Hocking
R: K Yoshida (55.5)
30/1
5m jet spur (AUS) x island rose (AUS) (iglesia (AUS))
7
8.6
20/1
T: B J Hudson
R: P Romeo (54)
20/1
8
10.9
20/1
T: Shannon Schrapel
R: M Schrapel (54)
20/1
7m flying pegasus (AUS) x ransom belle (AUS) (red ransom (USA))
9
15.4
20/1
T: Norm Larkin
R: Ms C Eaton (54)
20/1
5m easy rocking (AUS) x jennifer robyn (AUS) (general nediym (AUS))
* Nick figures are for Australasia.