Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, June 22

Race 1 - Employee Me Plate (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:20.32 (37.60)
Prizemoney: $19,000
1
7/2
T: P A Nolan Jnr
R: Adin Thompson (57)
7/2
5g red element (AUS) x decadel (AUS) (fasliyev (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/1
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (55.5)
11/1
4m animal kingdom (USA) x revidere (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.8
1/1F
T: Ms J Crompton
R: Nicholas Keal (57.5)
1/1F
4g sequalo (AUS) x missus boss (AUS) (al maher (AUS))
4
2.8
9/2
T: Patrick Sexton
R: Baylee Nothdurft (58.5)
9/2
5
3
20/1
T: G R Schwenke
R: Joshua Oliver (57)
20/1
4m red dazzler (AUS) x khaptrina (AUS) (flying spur (AUS))
6
3.2
66/1
T: Todd Banks
R: N Nishio (59)
66/1
6g artie schiller (USA) x elusive magic (AUS) (elusive quality (USA))
7
4.5
50/1
T: J Livingstone
R: Hannah English (59)
50/1
6g lonhro (AUS) x quack (AUS) (magic ring (IRE))
8
6.5
100/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (57)
100/1
4m red element (AUS) x your lion eyes (AUS) (lion hunter (AUS))
9
7.8
150/1
T: Douglas Talbot
R: R M Goldsbury (59)
150/1
7g hayil (USA) x on life (AUS) (oarsman (AUS))
10
8.2
150/1
T: G Barbierato
R: Brooke Stower (59)
150/1
4g helmet (AUS) x tamtheel (AUS) (flying spur (AUS))
11
8.4
20/1
T: Stephen Kirkwood
R: K Yoshida (59)
20/1
4g instinction (AUS) x amber rae (AUS) (sequalo (AUS))
12
9.9
8/1
T: John Thomas
R: Corey Bayliss (57)
8/1
Race 2 - Actscare Housing (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:12.84 (37.12)
Prizemoney: $19,000
1
11/1
T: N L Hilton
R: K Yoshida (55)
11/1
5m love conquers all (AUS) x khasahn (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Kid Cruize, King Klaus, Mystery Angel,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.5
12/1
T: Michael Frappell
R: Brooke Stower (54)
12/1
5g tycoon ruler (AUS) x make a buck (AUS) (buck's pride (AUS))
3
1.8
Kopella (10)
11/1
T: S P Tregea
R: Corey Bayliss (55)
11/1
4m top echelon (AUS) x answer me (AUS) (belong to me (USA))
4
3.3
14/1
T: Bradley Smith
R: Nicholas Keal (58.5)
14/1
8g immovable option (IRE) x schapelle (AUS) (lion hunter (AUS))
5
3.5
10/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (58)
10/1
7m dubai's choice (AUS) x whimsy (NZ) (jetball (AUS))
6
4.5
10/9F
T: M A Kropp
R: Adin Thompson (54)
10/9F
7
5
7/2
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59.5)
7/2
4g golden archer (AUS) x triquetra (AUS) (elusive quality (USA))
8
5.2
20/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (56.5)
20/1
9
5.4
30/1
T: Patrick Sexton
R: Beau Appo (57)
30/1
5g street cry (IRE) x camarena (NZ) (danehill (USA))
10
7.9
60/1
T: Debra Corbett
R: Hannah Phillips (55.5)
60/1
6g dane shadow (AUS) x star of crown (AUS) (beautiful crown (USA))
11
8.3
40/1
T: N O Saunders
R: M Schrapel (57.5)
40/1
12
9.1
100/1
T: P M Kalinowski
R: N Nishio (54.5)
100/1
6m time thief (AUS) x hoonose (AUS) (ron bon (USA))
Race 3 - Access Insulation Plate (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:00.16 (35.05)
Prizemoney: $19,000
1
10/9F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (57.5)
10/9F
6g lonhro (AUS) x essaouira (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Alizee, Astern, Marrakesh, Tangier, Tassort,
This nick: 25 runners; 19 winners; 3 SW. Details
2
2
12/1
T: L J Roche
R: Hannah English (57.5)
12/1
4g drumbeats (AUS) x anigma (GB) (machiavellian (USA))
3
2.8
11/1
T: Beau Gorman
R: Baylee Nothdurft (57)
11/1
5m krupt (AUS) x latina (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
4.6
30/1
T: K T Webb
R: N Evans (56)
30/1
4g smart missile (AUS) x accepted (AUS) (more than ready (USA))
5
4.8
13/8
T: M A Currie
R: Emma Ljung (55.5)
13/8
4m easy rocking (AUS) x hawaiian thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
6
5.8
60/1
T: K R Kemp
R: Adin Thompson (52)
60/1
5m pluck (USA) x spinnawitch (AUS) (country reel (USA))
7
8.1
100/1
T: B J Squair
R: K Yoshida (55.5)
100/1
4m toorak toff (AUS) x comedy on the run (AUS) (flying spur (AUS))
8
8.9
11/1
T: M G Nolan
R: Corey Bayliss (59)
11/1
4g nicconi (AUS) x pink pepper (AUS) (reset (AUS))
9
19.9
30/1
T: Matt Boland
R: Hannah Phillips (56.5)
30/1
3g tycoon ruler (AUS) x neylynne belle (AUS) (pure theatre (AUS))
10
26.2
100/1
T: Stephanie Sixtus
R: Sally Sweeney (54)
100/1
Race 4 - Hygain Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.98 (37.19)
Prizemoney: $19,000
1
7/4F
T: R G Lipp
R: Nicholas Keal (56)
7/4F
4m lope de vega (IRE) x ladyofdistinction (NZ) (darci brahma (NZ))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
20/1
T: G P Stephens
R: R M Goldsbury (54)
20/1
3g power (GB) x fastnet rockette (NZ) (fastnet rock (AUS))
3
2.5
30/1
T: Norm Larkin
R: R Goltz (55.5)
30/1
5g myboycharlie (IRE) x stellar lights (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
3
7/4F
T: Paul Butterworth
R: Adin Thompson (56)
7/4F
5
4.3
20/1
T: M G Nolan
R: Beau Appo (54)
20/1
3g excelebration (IRE) x corkage (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.8
3/1
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (56)
3/1
3c easy rocking (AUS) x liddy rules (NZ) (faltaat (USA))
7
5.8
66/1
T: G R Schwenke
R: N Nishio (54)
66/1
8
6.6
30/1
T: Ms L Powell
R: Corey Bayliss (54)
30/1
9
8.1
100/1
T: Geoff Hardy
R: Brooke Stower (54)
100/1
10
8.9
30/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (55.5)
30/1
11
9.9
Chipo (1)
25/1
T: Billy Healey
R: Joshua Oliver (59)
25/1
5g stryker (AUS) x wychette (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
10.4
150/1
T: B J Squair
R: Sally Sweeney (52.5)
150/1
Race 5 - Shannon Sign Company (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:12.81 (36.18)
Prizemoney: $19,000
1
12/1
T: M J Lakey
R: Beau Appo (57)
12/1
3g rothesay (AUS) x granada (AUS) (mossman (AUS))
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1
50/1
T: K R Kemp
R: Emma Ljung (54)
50/1
3f exceedingly good (AUS) x joyeux joy (AUS) (joyeux danseur (USA))
3
2.5
6/1
T: Stephen Kirkwood
R: Adin Thompson (53.5)
6/1
3f spirit of boom (AUS) x flying pennant (AUS) (flying spur (AUS))
4
4
15/1
T: B S Baldwin
R: R Goltz (54.5)
15/1
3f monashee mountain (USA) x anonymiss kitty (AUS) (tale of the cat (USA))
5
4.4
8/1
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59)
8/1
3g dream ahead (USA) x love in spring (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4.9
7/1
T: R G Lipp
R: Nicholas Keal (54.5)
7/1
7
6.4
8/11F
T: A J Edmonds
R: Jag Guthmann-Chester (56.5)
8/11F
3f love conquers all (AUS) x hidden shuffle (AUS) (hidden dragon (AUS))
8
9.2
20/1
T: M A Currie
R: Joshua Oliver (55.5)
20/1
3g spirit of boom (AUS) x sweet dragon (AUS) (hidden dragon (AUS))
9
9.4
100/1
T: Shane Green
R: N Nishio (57)
100/1
3g love conquers all (AUS) x fastnet kate (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
11.7
25/1
T: Jason Edwards
R: Ms C Eaton (55.5)
25/1
3f mahisara (AUS) x pentagonal (AUS) (zeditave (AUS))
Race 6 - Happy 21st Drama Queen (Bm65) (1850m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:57.65 (36.16)
Prizemoney: $19,000
1
2/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (58.5)
2/1
4g show a heart (AUS) x fires (AUS) (forest glow (USA))
Winning siblings: Fiery Girl, Here's Roger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
8/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (55)
8/1
5m red dazzler (AUS) x hanawi (AUS) (saratoga springs (CAN))
2017 MM Gold Coast Yearling Sale Book 3
$5,600
Vendor: Eureka Stud Cambooya Qld
Buyer: Craig Cousins
3
2
16/1
T: T J Dougall
R: R M Goldsbury (54)
16/1
5g husson (ARG) x princess laya (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.2
6/4F
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (58.5)
6/4F
5m onemorenomore (AUS) x diiny (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.7
9/1
T: M A Kropp
R: Sally Sweeney (52.5)
9/1
4m drumbeats (AUS) x allamiss (AUS) (easy rocking (AUS))
6
5
Forza (3)
7/2
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (56.5)
7/2
7
7.8
100/1
T: Steven Thomas
R: Ms C Eaton (54)
100/1
7g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
8
10.8
100/1
T: Ben Loakes
R: Brooke Stower (54)
100/1
Race 7 - Rock Trade Industries Mdn (870m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:50.89 (34.03)
Prizemoney: $19,000
1
4/5F
T: M A Currie
R: Nicholas Keal (56)
4/5F
4h jet spur (AUS) x distant symphony (AUS) (distant music (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.8
60/1
T: G Barbierato
R: Brooke Stower (57.5)
60/1
5g alert (ARG) x imabarmaid (AUS) (duntroon digger (AUS))
3
5
9/2
T: M A Kropp
R: Madeleine Wishart (53)
9/2
4
5.2
150/1
T: Matt Boland
R: Adin Thompson (53.5)
150/1
5m sir topaz (AUS) x my count (AUS) (my joy (AUS))
5
6
2/1
T: Michael Frappell
R: K Yoshida (55.5)
2/1
4m tycoon ruler (AUS) x poncho (AUS) (danachenka (AUS))
6
6.2
11/1
T: T J Dougall
R: R M Goldsbury (55.5)
11/1
4m al samer (AUS) x degustation (AUS) (tycoon ruler (AUS))
7
13.7
150/1
T: B P Park
R: Ms C Eaton (57.5)
150/1
8
17.5
100/1
T: Alan Boyd
R: Sally Sweeney (54)
100/1
5m red dazzler (AUS) x lostris (AUS) (king of kings (IRE))
9
18
30/1
T: Matt Boland
R: Hannah Phillips (55.5)
30/1
4g therock (AUS) x bambadanz (AUS) (barely a moment (AUS))
* Nick figures are for Australasia.