Breednet Results

WARRA - Saturday, July 7

Race 1 - Mdn Plate (825m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:48.85
Prizemoney: $7,000
1
5/1
T: G W Schrader
R: Ms L McCoy (56.5)
5/1
4m magnus (AUS) x phellini (AUS) (iglesia (AUS))
Winning siblings: Nick The Barman,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4F
T: S L Smith
R: Ms C Eaton (58)
7/4F
3g junaluska (AUS) x our young lass (AUS) (falvelon (AUS))
3
3.6
7/1
T: Steven Stanek
R: Ms F Jervis (58.5)
7/1
4g publishing (AUS) x ma pin wa (AUS) (tsarbaby (USA))
4
3.8
Lower (8)
16/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (56.5)
16/1
5
4.3
3/1
T: Brenton Andrew
R: Ms B Andrew (58)
3/1
3g show a heart (AUS) x cocktail rose (AUS) (dane supreme (AUS))
6
6.3
13/4
T: J W Davidson
R: K Yoshida (58.5)
13/4
4g kingspiel (AUS) x a certain style (AUS) (high yield (USA))
7
10.8
9/1
T: James Baker
R: S Bayliss (58.5)
9/1
Race 2 - Agl Solar Hcp (Cl B) (1100m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:06.07
Prizemoney: $7,000
1
9/4
T: Jemimah Forde
R: Beau Appo (61)
9/4
4g red element (AUS) x decadel (AUS) (fasliyev (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
12/1
T: G W Schrader
R: Ms B Andrew (55)
12/1
4m arlington (AUS) x alittlebitofmonica (AUS) (court of jewels (NZ))
3
3.3
2/1
T: Donald Baker
R: J Woodhouse (59)
2/1
4g real saga (AUS) x miss glamour puss (AUS) (lion hunter (AUS))
4
3.6
9/1
T: Jemimah Forde
R: Ms C Eaton (57.5)
9/1
4g upsized (AUS) x mi astro (AUS) (sequalo (AUS))
5
3.8
7/4F
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (58.5)
7/4F
4m helmet (AUS) x i'm a chance (AUS) (tirol (IRE))
6
4.3
4/1
T: S N Rodgers
R: Hannah English (58)
4/1
4g oamaru force (AUS) x caniona (AUS) (canny lad (AUS))
7
5.6
20/1
T: Darryl Knight
R: Sally Sweeney (53.5)
20/1
7g dantibes (AUS) x my lourdes (AUS) (celestial dancer (IRE))
8
6.3
14/1
T: J Livingstone
R: Ms F Jervis (56.5)
14/1
5m masked assassin (AUS) x effectively (AUS) (defecting dancer (GB))
9
6.4
7/1
T: H R Richardson
R: N Evans (57)
7/1
4g dane supreme (AUS) x love you (AUS) (shinko forest (IRE))
10
6.5
10/1
T: G W Schrader
R: S Bayliss (55)
10/1
4m sebring (AUS) x survival (AUS) (lonhro (AUS))
11
10.5
5/1
T: Ms L Baskett
R: K Yoshida (55)
5/1
12
25.3
Avasa (8)
12/1
T: Ms J Crompton
R: Emma Ljung (55.5)
12/1
4m falvelon (AUS) x latch key kid (AUS) (taimazov (ARG))
Race 3 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.71
Prizemoney: $7,000
1
8/11F
T: B Witt
R: J Woodhouse (56)
8/11F
3f real saga (AUS) x in her shoes (AUS) (sequalo (AUS))
Winning siblings: In His Stride, Larabee,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
4.8
4/1
T: J A Hanna
R: Hannah English (56.5)
4/1
4m drumbeats (AUS) x kytana (AUS) (danzero (AUS))
3
6.8
9/4
T: B J Hudson
R: Ms C Eaton (58)
9/4
3g immovable option (IRE) x stay in honour (AUS) (honours list (IRE))
4
10
3/1
T: John Thomas
R: Ms B Andrew (58.5)
3/1
5g escalation (IRE) x half rushin (AUS) (semipalatinsk (USA))
5
13.5
6/1
T: G W Schrader
R: Ms L McCoy (56)
6/1
3f al maher (AUS) x tricia jane (AUS) (more than ready (USA))
6
17.5
12/1
T: G J Teal
R: S Bayliss (58.5)
12/1
5g hayil (USA) x natural elle (AUS) (natural act (AUS))
Race 4 - Hcp (60) (1200m)
Class: Restricted 60 Track: Good(3) Time: 1:12.29
Prizemoney: $7,000
1
3/1
T: T J Dougall
R: Hannah English (58)
3/1
6m masked assassin (AUS) x bijou (AUS) (spectrum (IRE))
Winning siblings: Jewel's Shadow, Run Jack Run,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: B P Park
R: Sally Sweeney (56.5)
9/2
4g publishing (AUS) x hay annie (AUS) (hayil (USA))
3
1.8
11/4F
T: Donald Baker
R: Ms F Jervis (56)
11/4F
4
1.9
15/4
T: G P Maroney
R: Ms B Andrew (57)
15/4
7g over (AUS) x just joyce (AUS) (springsteen (AUS))
5
3.6
15/4
T: G W Schrader
R: J Woodhouse (60)
15/4
5g congrats (USA) x xaarling (AUS) (xaar (GB))
6
7.6
20/1
T: G J Teal
R: S Bayliss (55)
20/1
9g tycoon ruler (AUS) x desert desire (AUS) (desert sun (GB))
* Nick figures are for Australasia.